Jump to content

Žilka zāles pļāvējam.


defs
 Share

Recommended Posts

Jautājums ļoti vienkāršs,bet atbildu nezinu. Veikalos ir nopērkamas dažādas krāsas un diametra žilkas zāles trimmeriem.Par diametru skaidrs-jālieto tāds,ko raksta ražotājs aparāta pasē. Bet vai nozīme arī kāda ir krāsām? Paldies!

Link to comment
Share on other sites

ņem ar zobiņiem ;)

 

Cik Tev nopietns tas trimeris? Uz elektrību vai jau kaut kāds krūm-griezis?

Labots - Hashss
Link to comment
Share on other sites

Tas ir zviedru Stig,paredzēts ar 2mm žilku, benzina motors.Aizvakar nopirku zilā krāsā-šodien jau beidzās.Bet pagājušā vasarā bija viena sarkana,otra dzeltena-lietoju visu vasaru, ar 2 spolitem pietika.Ne jau katru dienu pļāvu.tapec jautajums-varbut krāsa nozīmē stipribu vai ko?

Link to comment
Share on other sites

Tak nemoki to Stigas motoru un izmanto ripu ar kustīgiem zobiem, vai četrzaru ripu. Krūmgriezis ar asu ripu zali pļauj praktiski tukšgaitā. Jau vairak kā desmit gadus zāli pļauju un nekad strķi neesmu lietojis. Man Stigai tā spole vēl stāv iepakojumā un es to netaisos par izpakot. Varbūt kādam vajag?

Link to comment
Share on other sites

Manam jāmeklē tad tā ripa,it kā jau nav paredzēta šitam.

Link to comment
Share on other sites

Nez, man ar žilku nav bijušas problēmas..nav jābaidās par kurmju rakumiem, akmeņiem vai žoga pinumu..ja nu kas, pasit tik ārā nākamo posmu un staigā tālāk ;)

 

Žilka šī:

41YEBC3R2XL._SS500_.jpg

 

Trimers tāds:

$%28KGrHqIOKnME1UmQ3YK5BNd4Zdo7,%21%7E%7E_3.JPG

Labots - j@nis
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Cik ar žilkām zāle nīcināta, tad feinas ir kantainās, kas mazliet savērptas, izturīgas pēc velna, maz aiziet. Krāsai nav nozīmes.

Link to comment
Share on other sites

Auklas krāsai nav nozīmes , pārsvarā nozīmīgi faktori ir diametrs un auklas cietība: t.i. Ir auklas , kas ir cietākas , un vieglāk lūzt , un ir mīkstākas , kas nelūdzt, bet toties ātrāk dilst. Auklas izvēle ir atkarīga no pielietojuma. Principā ja pļauj kādu placi , tad ieteiktu ar asmeni to lietu darīt. Ja ir vajadzība appļaut ap māju , vai ap ābelēm , tad tomēr labāk būtu aukla.

Link to comment
Share on other sites

Kurš modelis tad ir Tavai Stigai?

 

 

 

Stiga ST 26 J

Link to comment
Share on other sites

Šitādiem liektajiem trimmeriem ripas nav paredzētas (un nav ieteicamas, jo liekts). Tikkai žilka.

Link to comment
Share on other sites

Pikinsh

Man maajaas arii ir savaa zinjaa mazais trimeris viens no jaudiigakajiem elektriskajiem kaadu vareeju atrast. Paredzeeta itkaa ir 2mm aukla, bet lietoju 3mm auklu kantaino, kas nav piita ja ir tad ljoti ljoti minimaali, bet vienriez biju ielicis 4mm vai 4,5mm bija maajaas, taa gan bija pa smagu un trimeris vinju nespeeja normaali griezt atri paarkarsa, es domaaju kad tu savam arii vari ielikt 3mm auklu un dziivot prieciigs. Ja tomeerm pa smagu prieksh tava trimera tad uzdaavini kaiminjam. AAA un sakot pa taam super viitajaam auklaam vinjaam nepatiik lieli apgriezieni tinjas sevi pashas norauj iekshaas spolee cik es taadas esu miegjinaajis.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, divdesmitsestā Stiga ir salīdzinoši nīkulis un tai ripas liktn nevar, Pa to līko trubu iet nevis kardāns bet trose. Man ir SB52 un tai lietoju tikai metāla diskus zāles pļaušanai. Pļaujam reizē ar kaimiņu un es dzirdu nevis savu krūmgriezi, bet kā mokās viņa krūmgriezis ar striķi pilnā gāzē, a manējais, ar asu ripu, strādā praktiski tukšgaitā :sarkasms: jarajara ieteiktā ripa ir labs variants, bet es lietoju pastaisītu ar kustošiem zobiem. Nav jau tai idejā nekā jauna. Tak visi profesionālie zalespļāvēji, kuri ceļmalas pļauj, izmanto ripas ar kustīgiem nažiem. Kapēc visi moka pļāvējus ar ar to žilku, es nesaprotu.

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs,paldies visiem. Jāpaņem mazliet resnāka.Skatijos beigās,ka tomēr 2,4mm varot šim likt.

Link to comment
Share on other sites

Man pie mājas sanāk kāds hektārs ar zālāju. Visu jau nepļauju ar krūmgriezi, bet uzkalnus un dīķa krastus gan sanāk nopļaut. Tad vēl krūmi jāizpļauj purva un tur vairāki hektāri. Es dulls paliktu, ja ar tiem striķiem ķēmotos :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

man radās tāds jautājums, cik lielas platības jūs griežat ar to trimmeri?

 

 

Nav nekas ārprātīgs,kaut kur apkārt dārzam,pa sētu utt. grūti kvadrātmetrus konkrēti pateikt. Un kādreiz aizeju draugiem palīgā tādā pat veidā. Vasaras periodā sanāktu 2-3 dienas mēnesī.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Husquarna 343R kopā ar 3mm dzelteno cyclone auklu. Nesūdzos par auklas kvalitāti. Nazi lieku tikai tad, ja zāle ir līdz padusēm un tikai zināmās vietās, lai nevūtu jāšķeļ akmeņi un citi brīnumi. Vēl laba ir Oregon duoline aukla. Par mazajiem trimmerīšiem neko daudz nezinu, bet pieņemu, ka nīkulīgajiem motorīšiem vajag tievākas un īsākas auklas, kas arī kalpo attiecīgi īsāku laiku.

Link to comment
Share on other sites

Jāpapēta man mājās trimmeris, varbūt arī var uzlikt kaut ko citu auklas vietā. Līdz šim izmantoju kantaino vīto auklu.

Link to comment
Share on other sites

Man tuvākajā veikalā kantainā,vītā šodien nebija.Kaut kur braukšu citur,tad pameklēšu.

Link to comment
Share on other sites

žilka ar metāla trosīti iekšā arī labi ņem, vēl ir tāda melna un pīta uz pakas vēl rakstīts profesional, tā arī turās godam, bet kadreiz nopērk kadu lētāku tas kadais smalkākai zālītei jau ok , brt tiko kādas lialkas nātres vai kāda balanda trāpās tad ir čau. ripa vai žilka tas jau atkarīgs kādas vietās japļauj, ja ir jaapļauj kādai koki krūmi žogs, vai kādi citi saimniecības aksesuāri tad bez žilkas neiztikt, ja ir kādas lilkas paltības tad jau ar trīstūri arī var kapāt

Link to comment
Share on other sites

Trīsstūra metāla ripa der tikai īsai zālei.Gara zāle tinas virsū un baigais čakars. Ja godīgi, tad vispār tam trīsstūrim jēgu neredzu, jo ar četrstūru ripu pļauj ideāli garu zāli un var mierīgi nopļaut gar sētmali vai sienu. Ja zeme nav kopta, tad jāpļauj ar ripu, kurai kustoši naži. Saku to visu no savas pieredzes, jo pļaut iznāk daudz.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Ja godīgi, tad vispār tam trīsstūrim jēgu neredzu

Normāli močīt vietās, kur visu vasaru nav pļauts, tipa rudenī tur padauzīt suņuburkšķus un citu tādu zarazu, kas ir ar samērā resniem un sausiem kātiem.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo, a tu pamēģini ar četriem zariem un tad vairs rokā negribēsi trīszarnieci ņemt. Man trīszaru ripa rūse garažā uz nagliņas. Es visu stāstu tikai no savas pieredzes, nevis nrunāju kā reklāmas bukletos.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Man nebija štilam komplektā tāda, tāpēc nevaru komentēt.

Link to comment
Share on other sites

Ripas jāpērk atsevišķi. Es krūmus pļauju vēl ar krievulaiku ripām no Latvijā gatavota krūmgrieža. Bija kadreiz tādi uz motorzāģa bāzes. Galvemais skatīties ripas iekšējo diametru, bet ja rokas aug no īstas vietas, tad cik darba uzvirpot pārejas gredzenu. Es vismaz tā daru un izmantoju jebkuru ripu.

Link to comment
Share on other sites

Trīsstūra metāla ripa der tikai īsai zālei.Gara zāle tinas virsū un baigais čakars.

Agregātam nāca komplektā trīszaru asmenis, metrīgu zāli pļauj elementāri, vajag uzasināt un ievērot pļaušanas tehnoloģiju lai pļaujot veidojas vāli, tad nekas neaptinas un nav "baigais čakars". Jāpiekrīt gan ka 3 asmeņu nazim ir lielāka tendence uz ekscentritāti kā 4 zaru asmenim.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tepat tak jau bija bilde tādai ripai. Paskaties iepriekšējā lapā. Es gan pats taisīju tādu ripu no kārtīga zāģa asmeņa. Izgriež ar fleksi četrus zobus un izurbj caurunu tajos. Caurumus gan pagrūti tēraudā izurbt.Vispār jau lai tādu ripu uztaisītu, rokām jāaug no īstās vietas, citādāk var sanākt ziepes. Konstrukcijai jābūt tādai, lai zobs nekādā gadījumā nevarētu norauties. Ja kādam interesē, tad varu uzzīmēt.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

tas ir tas TRICUT links? izskatās tiešām bīstams pasākums... ja tas zobs lido, tad viss var beigties slikti.

 

ja nav grūti, uzzīmē kā tu savējos taisi - ar ko sastiprini utt. labi jau būtu arī bildi no īstā, Tevis lietotā naža...

 

 

btw, es pagājušajā weekendā no 17 metru attāluma izbliezu mašīnai sānu logu, trimmeris bija šāda tipa

314zHsGWL7L.jpg

 

it kā jau griežas krietni lēnāk par parastajiem, toties auklas resnākas, lielākus akmeņus uzceļ... tagad būs mācība, ka mašīnas jānovieto aiz stūra, lai nav tiešā redzamībā, vienalga cik tālu...

Link to comment
Share on other sites

Ripa ar kustošu nazi neko nemet pa gaisu. Tur jau visa tā fiška. Kustošs zobs nevar "pacelt" neko smagāku par savu svaru jo uzreiz noliecas. Tie zobi jau turas tikai ar centrabēdzes spēku. Nekad neko neesmu ar krūmgriezi sasitis vai citādāk apskādejis.Vēlēk mēģināšu uzzīmet ripas konstrukciju.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

ORANŽU UN KANTAINU AUKLU

posmainās nav labas

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

davelis

Varbuut varat ieteikt kur iepirkt shito briinumu Ripa ar kustošu nazi? un kaadu buutu veelams izveeleeties.

jaapljauj pagaajushaagada un shii gada zaale.

 

trimeris stiga sb52p.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nu vot, sezona jau teju cauri, bet tā arī nav ne zīmējumu ne paštaisīto ripu bildes, nekā... :)

Link to comment
Share on other sites

Zāle jāpļauj, nav laika rasejumus zīmēt :sarkasms: Labi mēģināšu kādu dienu uztaisīt vēl vienu ripu un sabildēt procesu. Man gan nviens paraugu nerādija un nācās pašam saštukot :sarkasms:Galvenais ideju saprast un redzet, ka profesionālie zāles pļāvēji neņemās ne ar kādam žilkā, bet sienu pļauj tikai ar rotējošiem nažiem.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgas muļķības! Ar metālisku ripu pļaukas ātrāk un nesalīdzināmi vieglak, jo nav krūmgriezis jātur pilnā gāzē. Cita lieta, ka ripa regulāri jākaldina un jāasina, bet tā jau ir lielākajai daļai pļāvēju "kosmiska tehnoloģija". Ar striļi var pat mērjaķis pļaut, bet ar neasu ripu nekas nesanāk. Jā un vēl, pļaujot ar ripu tērējas ievērojami mazāk benzīna, jo motors strāda gandrīz tukšgaitā. Ņemot vērā, ka šogad, kokus zāģejot un zāli pļaujot, es pie mājas jau esmu iztērējis kādus 60 litrus benzīna,, man ta sir aktuāli.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...