Jump to content

Labu disku iegāde


vasja79
 Share

Recommended Posts

Kāds var pateikt, kuri Latvijā (lielveikalos) nopērkamie diski ir jāpērk, lai droši varētu glabāt svarīgus dokumentus un bildes vismaz 4-5 gadus. Lieta tāda, ka visu laiku esmu pārsvarā pircis ACME, bet tie ĻOTI bieži ir pievīluši, piemēram, no 10 bundulī esošajiem DVD diskiem labākajā gadījumā ierakstās kādi 8-nji, sliktākajā katrs otrais ir jāmet pret sienu. Un pēc gadiem 3, kompis ar grūtībām var failus salasīt :( Kāds var paskaidrot, kuri diski ir labi, bet no kuriem jāturas pa gabalu?!

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

no kuriem jāturas pa gabalu - pats jau zini.

Mājās stāv gan "vecās" Princo (stabila manta), gan tās pašas markas diski, ko pārpirka un sāka ražot ACME - pilnīgi sū. Viņi matricas ražot neprot.

 

Verbatim Super AZO ir bijušas labas - http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/5576-multimedia-kuras-matricas-jusuprat-ir-labakas/page__st__40

Pats pērku tikai Verbatim, dažu gadu laikā lielāka problēma bijusi noskrāpēšanās, aktīvi cilājot un pa galdu mētājot.

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kādreiz kad aktīvi tika rakstīti diski tad tikai un vienīgi verbatim!!! bet tiem ar ir pāris 2-3 no 100 bunuļa brāķi

pēc 3 gadiem lasa visus. dažiem vienigi jāliek lēnāks ātrums lai lasa

izdevīgi pirkt ir šeit

http://it-r.lv/index.php?productID=198

 

bert kāpēc tieši diski ?

pats es diskus neesmu iligi lietojis nu pusgads toč rokās nav turēti !

 

backupam ir 2*1TB WD10EARS HDD kuros ir identisk informācija kuri ir atvienoti no datora un viens tiek turēts plauktiņā otrs citā vietā seifā

nez tā vismaz man liekas drošāk !

Link to comment
Share on other sites

Verbatim, TDK, EMTEC (tikai no poļu ražojumus), bet vispār - ja Taiyo Yuden fabrikas ražojums (Latvijā gan pagrūti, bet ne neiespējami nopirkt) - visas markas būs labas.

Ir vairāki 90-to vidū rakstīti Taiyo Yuden BASF ripuļi - visi lasās bez žagošanās.

http://www.sludini.lv/index.php?zoomid=38014&kas=JVC+by+Taiyo+Yuden+DVD%2BR%2F-R+4.7GB+16x+Archival+Grade

ACME :sarkasms: :sarkasms: :sarkasms:. Tad jau labāk ar kociņu jūrmalas smiltīs :sarkasms:.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nav tādu disku. Pēc 5 gadiem secināsi, ka puse disku ir izmetami vai lasās tikai daļēji. Davai 2016. gadā satiekamies un sarēķinam, cik diski no tagad sarakstītiem ir lasāmi un cik daudz informācijas, naudas un laika esi pakāsis :)

... lai droši varētu glabāt svarīgus dokumentus un bildes vismaz 4-5 gadus.

 

Drošākais veids ir, būs un paliks ārējais cietais disks, kurš pieslēgts tikai lai papildinātu informāciju. Vēl labāk tos dublēt. Tagad cietņi ir demokrātiskās cenās un 1GB sanāk lētāk glabāt uz cietņa nevis CD.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ārējais cietnis jau arī tiek backup'am lietots, tik dublēšanai izdomāju arī diskus sarakstīt ar cerību, ka pat ja nobruks cietnis kāda apstākļa rezultātā, tad vismaz paliks diski :)

 

Starp citu runājot par ārējiem cietņiem, varbūt pie reizes iesakiet arī tur kādu labu firmu, lai nav pēc pāris gadiem jāsecina, ka šis vairs nestrādā. Jo ar zibatmiņām pāris reizes esmu iegrābies, bet ar kingstonu pagaidām nekādu problēmu phū, phū, phūūū...

Link to comment
Share on other sites

neraksti diskos tā vietā nopērc vēlvienu lielu iekšējo HDD 2TB un tur sakopē visu un noņem nost pēc nez mēneša vai ilgāk pievieno klāt un piekopē jauno materiālu :)

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Paglabaa svariigaakos datus uz kaada SSD. ;) Padaargi, bet stabili.

Link to comment
Share on other sites

Nav tādu disku. Pēc 5 gadiem secināsi, ka puse disku ir izmetami vai lasās tikai daļēji. Davai 2016. gadā satiekamies un sarēķinam, cik diski no tagad sarakstītiem ir lasāmi un cik daudz informācijas, naudas un laika esi pakāsis :)

 

tās nu gan ir muļķības, plauktā stāv pirms ~15 gadiem rakstīti zilie verbatimi (mitsubishi chemicals rūpnīca) - vēl joprojām visi perfekti lasās, to pasu var teikt par taiyo yuden, un nav no svara, kāds brends diskam virsū uzdrukāts, bet gan kurā rūpnīcā uzcepts

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

nnoname,

 

Tu vari dod 100% garantiju, ka visi diski perfekti lasās un perfekti informācija 100% atbilst tai, kurai tur jābūt? Vai tagad tādas pašas firmas nopērkamai matricai bodē tu vari to pašu garantiju dot?

 

Ja ir kaut 1%, ka kaut kādi dati tiks pakāsti (protams, nezināmā vietā un diska daļā), tad labāk pērku reizi gadā 1 cietni un dublēju esošo info. Tā kā cietņu izmēri tikai palielinās, tad nav problēma visu satilpināt vienā diskā.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

tam pašam HDD var gadīties tā kad ir tas 1-0.1% brāķa procents tu slēdz iekšā PC un viss disks pa galam.

 

ja kas lentas vēl izmanto kā backup lielas kompānijas te pat latvijā. tik nezēlīgi dārgi :)

labi bez oftopika

Link to comment
Share on other sites

+1 par Taiyo Yuden. Apsardzes kantorī, kur piestrādāju, visi plāni un shēmas no objektiem tiek arhivēti šajos JVC diskos.

 

Vēl var uz lentām, bet tehnika un pašas lentas maksā zvērīgi.

 

EDIT: DJWox jau paspēja par lentām ierakstīt, kamēr postēju. :)

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

nnoname,

 

Tu vari dod 100% garantiju, ka visi diski perfekti lasās un perfekti informācija 100% atbilst tai, kurai tur jābūt? Vai tagad tādas pašas firmas

tu vispār lasi, ko rakstu ? matricas kvalitāte ir atkarīga no rūpnīcas, nevis brenda, kas virsū uzdrukāts, tam pašam verbatimam var būt gan taiyo yuden, gan indijas moser baer, kas ir rets mēsls, 100% perfektumu audiodiskiem ir diezgan grūti pārbaudīt, bet ja mans izvēlīgais cd atskaņotājs, kuram ne kuru katru uz 40x ātruma svaigi rakstītu matricu var iebarot, šos diskus ņem bez žagošanās, tad pieņemu, ka nekāda alumīnija puve un datu zudums tur nav ieviesies

ja ir bijusi maza un slikta pieredze ar optisko glabāšanu, tad vismaz lūdzu nepostē muļķības

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Vispār jau Verbatim, vismaz kādreiz, bija tikai un vienīgi Mitsubishi Chemical Corporation. Nekādi citi varianti. Tāpēc bij droši ņemami. Sūdīgi, ja viņi ar sakuši, ko pagadās iepirkt.

Link to comment
Share on other sites

Var jau gadā reizi ierakstīt datus jaunā matricā, tad nebūs jazīlē vai pēc 5 gadiem varēs nolasīt.

 

Varēs tad testēt dažadu gadu kopijas vai lasa :)

 

Un protams vēlams vairākas kopijas taisīt plus vēl uz kāda ārēja HDD datus glabāt vai pat vairākiem ārējiem HDD.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Digitālā laikmeta posts - it kā ir iespējas datus iegūt, glabāt mežonīgos apjomos, bet vajag tikai nedaudz, lai dati kļūtu nelasāmi. Ko mēs atstāsim nākamām paaudzēm? Divus identiski nospoguļotus HDD ar bildēm? :sarkasms: Vai Youtube video linkus?

 

Sorry, offtopikaina pārdoma pieGdienā.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau Verbatim, vismaz kādreiz, bija tikai un vienīgi Mitsubishi Chemical Corporation.
Ne gluži. Man vēl glabājas pustukšs Verbatim CD spindls (kādas 20 matricas) - Taiyo Yuden ražojums. Pirkts pirms pāris gadiem tepat Rīgā.

CD matricām zaļa apakša, atšķirībā no pārējo ražotāju pelēkās. DVD vairāk zilgana.

Te ir pašreizējā produkcija . Pēc tam jau uzliek attiecīgo firmas nosaukumu (Verbatim, EMTEC u.t.t.).

Jā vēl būtiski ir, vai matrica ir long strategy vai short strategy . Pēdējo mūžs ir stipri ilgāks - vismaz mani 16 gadus vecie, kas visi lasās, ir long strategy.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

mitsubiši bija tikai ar tumšzilo slāni (vismaz cd, par dvd nemāku teikt), neražo jau ~5 gadus :(

bet citu rūpnīcu matricas ar verbatim šilti tirgo jau gadus 7-8 vismaz

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu ta man i zolīds piegādātājs patrāpījies, jo izlietojis esmu solīdus daudzumus (nu jau piecciparu skaitlis sanāks), bet cits ATIP/ADIP šitiem nav manīts. Pats jau ar tikai Verbatim lietoju. Pēdējā laikā gan esmu piebremzējies, jo štukoju par alternatīviem datu glabāšanas variantiem, bet švaki ir. HDD jau ar mēsls būtībā, tikai - ja nojūk, tad nevis 4GB aiziet postā, bet 1+ TB :)

Link to comment
Share on other sites

Kāds var paskaidrot, kuri diski ir labi, bet no kuriem jāturas pa gabalu?!

Es personīgi uzticos tikai Verbatim, Maxell un Memorex (pēdējiem abiem diski ir zelta krāsā). No vecajiem CD ražotājiem labākie bija TDK, Sony. Man ir 11 gadus veci TDK CD diski, lasās bez problēmām. Pa gabalu labāk turēties no ACME, TraxData un Princo. Jāsaka gan, ka tas, cik ilgi disks būs lasāms, ir stipri atkarīgs no ierakstes ātruma. Jo lielāks būs ierakstes ātrums, jo lielāka iespējamība, ka disks nebūs ilgmūžīgs. Protams, daudz kas ir atkarīgs no tā cik bieži disks tiek lietots un kā tas tiek glabāts.

Ja gribi drošu datu nesēju, kur glabāt svarīgus dokumentus, tad glabā tos atmiņas kartēs. Piem., SDHC kartēm data retention tiek garantēta vismaz 10 gadus. Bez tam atmiņas karte aizņem daudz mazāk vietas nekā CD, vai HDD. To ir vieglāk arī pārnēsāt un nav jāuztraucas, ja tā nokritīs zemē.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man bijusi pietiekama pieredze un n simti diski tika sarakstīti jau tajā laikā, kad max ierakstīšanas ātrums bija 4x. Kopš tā laika, visu derīgo info ko varēja nolasīt, esmu pārnesis uz HDD - un nemainīgi 5 gadus viss ir saglabājies.

Es tikai uzsveru, ka nav garantijas, ka to matricu, ko šobrīd pērc veikalā, varēs nolasīt nākotnē. Laiku nevar paātrināt, lai pārbaudītu ilgmūžību. Tas ka toreiz pirkta matrica joprojām stāv - apsveicu, malacis, ka atradi labu mantu. Bet vai tagad tādu pašu varēsi iegādāties? Kādreiz Seagate bija stabilitāte, bet apjomi auga un kvalitāte zuda.

ja ir bijusi maza un slikta pieredze ar optisko glabāšanu, tad vismaz lūdzu nepostē muļķības

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

a ja man diski mētājās gadu dīķī?

 

pēc tam izžuva, es ieliku datorā un visu varēja palaist no tā diska :D

 

neatceros kas pa firmu, bet disks bija tāds diezgan tumši zils

Link to comment
Share on other sites

Tumši zils visticamāk Mitsubishi Chemical Corporation ražota Long Strategy matrica. Savukārt Taiyo Yuden ir zaļganas. Jebkurā gadījumā, Long Strategy ir krietni ilgmūžīgākas, tikai reti kur atrodamas.

Nu vispār jau tam ripulim ūdenī nekas nevar notikt - nekā šķīstoša. Cita lieta, jūras ūdens :sarkasms:.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
martvigs

 

 

tās nu gan ir muļķības, plauktā stāv pirms ~15 gadiem rakstīti zilie verbatimi (mitsubishi chemicals rūpnīca) - vēl joprojām visi perfekti lasās, to pasu var teikt par taiyo yuden, un nav no svara, kāds brends diskam virsū uzdrukāts, bet gan kurā rūpnīcā uzcepts
 

 

Es bij pircis maximā tunex dvd. No 3 gabaliem, tikai viens iznāca un paskatoties uz DVD identifier izrādās ka ražojis mirsubishi

Link to comment
Share on other sites

tunex dvd ļoti izklausās pēc acme-like crapa, lai gan ja pirki maximā tad gan...

un atip datus nav nekādas problēmas noviltot

Link to comment
Share on other sites

nnoname - šis jau pareizi ar uzrakstīja - viss ok

 

MiRsubishi = Kuma, Uuma, Kanidas, etc.  :D

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt vajadzētu parakt citā virzienā. Ja jāsaglabā svarīgi dati, tad vajadzētu datnēm papildus redundanci piešķirt.(lieku informāciju, kontrolsummas vai kaut kā tā. ) Var būt kāds zina programmu priekš šādas arhivēšanas. nekas ka varēs ierakstīt 1 gigabaitu toties viena skrambiņa uz diska to nesabojās. Var būt ir kaut kas līdzīgs kā RAID ? Piemēram 1 disku ierakstot piecos?

Link to comment
Share on other sites

disku lasītāju nopērciet ārējo un ielieciet kaut kur plauktā, lai pēc gadiem tos sarakstītos varētu nolasīt. tie diezgan iznīkst no jaunajiem datoriem.

Link to comment
Share on other sites

Sen vairs ne vienam nelieku disku lasītāju. A huļi tāda veca tēma pacelta?


 

 

kaut kas līdzīgs kā RAID ? Piemēram 1 disku ierakstot piecos?
Tu šonakt gulēji?!!
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...