Jump to content

Foto kamera un cita tehnika ceļojumam pa D-Ameriku


Dator-taarps
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Man ir mēŗķis - sevis izzināšanas nolūkos doties uz D-Ameriku, pēc gada uz Austrumāziju, Dienvidaustrumāziju un Dienvidāziju, pēctam uz Jaunzēlandi un Austrāliju.

Ir doma pamest darbu un kādus 3 gadus klejot apkārt. Pamazām notiek gatavošanās posms, pēc Ziemassvētkiem Latvija tiks pamesta..Ceļojums sāksies ar Rio de Janeiro.

 

Rakstu tāpēc, ka man ir vēlēšanas paņemt līdzi foto aparātu, lai iemūžinātu savas dzīves skaistākos mirkļus! :) Manas prasības varētu būt: ne pārāk sarežģīts, izmēros kompakts, bet lai sanāk labas bildes. Ekstrēmu apstākļu izturība. Protams, arī saprātīga cena. Varbūt vēl ir kāda laba navigācija, kas paredzēta kājām gājējam, piemēram, mežos, kalnos utt. Ceļā došos viens, vadīšos pēc vietējiem informācijas centriem, ceļvežiem utt. Vietās, kur tas vajadzīgs, tiks izmantoti gida pakalpojumi. Ja nomaldos, ir vajadzīgs kāds palīginstruments, kas norāda virzienu.

 

Ļoti ceru, ka kāds padalīsies ar kādu labu padomu. Paldies!

Labots - Dator-taarps
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Daži komentāri no manas puses:

1. Neviens fotoaparāts pa saprātīgu cenu nebūs triecienizturīgs. Optika balstīta uz precizitāti un nevar to mētāt. Ja nu vienīgais kāds ziepju trauks bez zūma.

2. Mitrumam vēl ir aprīkojums, lai to var lietot zem ūdens, dubļos,lietū. Džungļos, kur līst katru dienu, tas ļoti noderēs.

3. Navigācijai daudz noderīgākas būs citas ierīces, jo vajadzēs ļoti detalizētas kartes.

4. Virzienam nemainīgi noder gadsimtiem vecs instruments - kompass.

 

Tavi centieni iegūt devaisu 100 in 1 beigsies ar nepraktiska mēsla iegādi :)

 

P.S. Nesen gadget show testēja šādus universālos devaisus, un visi bija ar būtiskiem trūkumiem.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Dator-taarps
(labots)

Sanāk kā parasti - kas der visam, neder nekam! :)

Kaut kas tomēr būs jāpaņem, lai savos iespaidos un redzējumā varu padalīties arī ar citiem.

Jāpajautā varbūt kādā ārzemju ceļotāju forumā.

Uz kompasu vien paļauties man negribētos, ja dzīvojam 21. gs., tad kāpēc lai neizmantotu visas mūsdienu priekšrocības.

 

Lielākās galavssāpes sagādā tas, kā es visu paņemšu līdzi!

 

P.S. Ja kādam interesē, šajā lapā var veidot leiliskus ceļojuma pēcapskatus ontheroad

Labots - Dator-taarps
Link to comment
Share on other sites

Paņem telefonu ar navigāciju. Nokia navigācijai nav ne vainas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man tāda nojauta, ka šeit nebūs runa par spogulenēm. Pārvietoju uz citu sadaļu.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Man ir mēŗķis - sevis izzināšanas nolūkos doties uz D-Ameriku, pēc gada uz Austrumāziju, Dienvidaustrumāziju un Dienvidāziju, pēctam uz Jaunzēlandi un Austrāliju.

Ir doma pamest darbu un kādus 3 gadus klejot apkārt. Pamazām notiek gatavošanās posms, pēc Ziemassvētkiem Latvija tiks pamesta..Ceļojums sāksies ar Rio de Janeiro.

Urologa kabinetā ienāk pacients. Attaisa bikses un demonstrē savu mantību.

Dakteris:

- Sāp?

- Nē.

- Pārāk mazs?

- Nē!

- Pārāk liels?

- Nu ne gluži!

- Kas tad par lietu?

- Vai nav satriecošs?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Dator-taarps
(labots)

Man tāda nojauta, ka šeit nebūs runa par spogulenēm. Pārvietoju uz citu sadaļu.

 

Atvainojos, ka neiepostoju mazlietiņ ātrāk,bet tikai tagad nonacu pie kāda risinājuma. Laikam būs tomēr jāiziet uz spoguleni. Šodien visu dienu cītīgi meklējos un beidzot esmu atradis variantu, kas diemžēl neatbilst dažām iepriekš minētajām prasībām, bet vismaz par šo cenu sanāks kaut cik normālas bildes.Ir divi varianti:

 

1) Nikon D3100 Body cena - Ls 290 (lēcas pēc jūsu ieteikumiem)

2) Nikon D3100 + AF-S DX NIKKOR 18–55 mm VR cena - Ls 320 + (lēcas pēc jūsu ieteikumiem)

3) Nikon D3100 + AF-S DX NIKKOR 18–105 mm VR + (lēcas pēc jūsu ieteikumiem)

 

Vai

 

Mazo, vienkāršo Canon s95 + waterproof case, kurš arīdzan varētu pasargāt no kritieniem. Kopā aptuveni Ls 300

 

Labots - Dator-taarps
Link to comment
Share on other sites

Rakstu tāpēc, ka man ir vēlēšanas paņemt līdzi foto aparātu, lai iemūžinātu savas dzīves skaistākos mirkļus! :)

KAs liek domāt, ka skaistākie mirkļi gaidāmi tieši šajā ceļojumā? Varbūt nav vērts nesāt līdzi liekas mantas?

Link to comment
Share on other sites

versatile

d3100 + Nikkor 18-200 VR + SB 400 (bet, ja vari, SB600) un, nu, af-s 35/1.8 vai 50/1.8 af-s - kāpēc šāds komplekts?

1. gana kvalitatīvs, gana universāls objektīvs - der visam. paņemsi vazājoties pa ielu kameru ar vienu stiklu, maz lietu jāpieskata.

2. zibene - nu, gadīsies 100% kāda reize, kad prasīsies kaut ko nobildēt. 400-o iesaku tik tad, ja galīgi ierobežoti ar naudām.

3. Jā, otrs stikls, jā, it kā neatbilst aprakstam "vienkārši" - bet, izlīdīsi vakarā pilsētā, un novērtēsi 35nieku (nekas plats nebūs, bet būs ok) vai arī sagribēsi kādu portretiņu nobildēt - 50nieks būs taisni laikā. abus diez vai vajag, apaugsi ar mantām, svars, jāvaktē...

 

nu kaut kā tā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Dator-taarps

VIL

 

Prātā es šo piedzīvojumu nekad neaizmirsīšu. Bet ir vajadzīgas arī bildes, lai vēlāk pastiprinātu atmiņas, atceroties šo dzīves posmu. Man ir sajūta, ka tas ir pietiekami svarīgi, lai papildus paņemtu vēl kādu kilogramu.

Būs ko parādīt arī mazbērniem

 

d3100 + Nikkor 18-200 VR + SB 400 (bet, ja vari, SB600) un, nu, af-s 35/1.8 vai 50/1.8 af-s - kāpēc šāds komplekts?

1. gana kvalitatīvs, gana universāls objektīvs - der visam. paņemsi vazājoties pa ielu kameru ar vienu stiklu, maz lietu jāpieskata.

2. zibene - nu, gadīsies 100% kāda reize, kad prasīsies kaut ko nobildēt. 400-o iesaku tik tad, ja galīgi ierobežoti ar naudām.

3. Jā, otrs stikls, jā, it kā neatbilst aprakstam "vienkārši" - bet, izlīdīsi vakarā pilsētā, un novērtēsi 35nieku (nekas plats nebūs, bet būs ok) vai arī sagribēsi kādu portretiņu nobildēt - 50nieks būs taisni laikā. abus diez vai vajag, apaugsi ar mantām, svars, jāvaktē...

 

nu kaut kā tā.

 

 

Respektīvi šis: Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S ED VR II Nikkor ? Cena tāda "laba" :), SB600 flash daudz dārgāks par SB 400 izskatās. Es laikam tomēt izvēlētos lētāko, jo jebkurā gadījumā tāpat nemācētu pilnvērtīgi izmantot šos labumus.

af-s 35/1.8 un 50/1.8 af-s izskatās lētāki, bet kuru tad īsti labāk man ņemt? Varbūt ir vēl kāds lētāks variants ar universālākām lēcām? Pamatā doma ir fotogrāfēt pilsētas, cilvēkus, dzīvniekus, kukaiņus, klanus, debesis..laikam visu, ko vien var iedomāties. Jebkurā gadījumā ļoti noderīga informācija. Paldies par šo ieskatu. Cik noprotu, tad tas canon ir galīgi garām, ja?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es arī esmu ceļojis nedaudz un šāda tāda saprašana ir. Bet nu dažas lietas neskaidras:

 

Kādā veidā pārvietosies un kur taisies bāzt visu to foto aprīkojumu? Minētās kameras un it īpaši objektīvi ir ļoti jūtīgi pret mitrumu. Ja taisies būt ilgu laiku dažādos neceļos ar kājām/velo, tad tas viss aprīkojums izmirks un prieki būs vējā.

 

Par Canon neko nevar komentēt, kamēr nebūs skaidri zināms, ko vēlies un kādas ir kvalitātes prasības.

Link to comment
Share on other sites

Dator-taarps
(labots)

Man būs liela, lietus izturīga mugursoma, kura vēl nav iegādāta. Sliecos uz Columbia ražojumu. Dokumenti un vēl šis tas - gumijas pārvalkā. To pašu darīšu ari ar tehniku.

Pārvietošos dažādos veidos - ar kājam, vilcienu, autobusu, pa reizei ar auto un varbūt ar velo.

Es neesmu labs fotogrāfs, bet prasības pret bildēm ir tādas, lai būtu baudāmas, gan jau, ka šo kvalitāti var tas pats canons nodrošināt + mazāks risks, ka kaut kas saplīsīs.

Bet, ja ir iespējams paņemt NIKON ar kādu universālu lēcu, tad izvēlētos labāk tādu. Labi ari tas, ka izmērs nav pārāk liels, līdz ar to somā var iecentrēt pa vidu.

Labots - Dator-taarps
Link to comment
Share on other sites

versatile

jā, stiklu esi īsto atradis. Tas ir kārtīgs ceļojuma stikls. par kvalitāti slikti vārdi (protams, paturot prātā ka tas ir tumšs 11x telezūms) nav dzirdēti. ja jau brauc uz 3 gadiem un vēlies bildes mazbērniem - tad tas, visdrīzāk, ir tā vērts.

es teiktu ka 3100 + 18-200 un pārējais ir pēc izvēles, pēc pirktspējas un nestspējas. padomā arī par to, cik bieži varēsi kaut kur iztukšot atmiņas karti... kā arī pāris baterijas tai kamerai vēl vajadzētu komplektā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bonusā šim te superaprīkojumam iesaku sakarīgu ziepjtrauku ar AA akumulatoriem/baterijām. Pieredze rāda, ka nereti tie kļūst zelta vērtē, kad viss cits kļuvis nelietojams (tehniskas problēmas, akumulatori izlādējušies utt.). Pēdējos gadus ceļojumos vienmēr paralēli spogulim ņemu līdz arī ziepjtrauku :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dator-taarps
(labots)

jā, stiklu esi īsto atradis. Tas ir kārtīgs ceļojuma stikls. par kvalitāti slikti vārdi (protams, paturot prātā ka tas ir tumšs 11x telezūms) nav dzirdēti. ja jau brauc uz 3 gadiem un vēlies bildes mazbērniem - tad tas, visdrīzāk, ir tā vērts.

es teiktu ka 3100 + 18-200 un pārējais ir optimāli, pēc pirktspējas un nestspējas. padomā arī par to, cik bieži varēsi kaut kur iztukšot atmiņas karti... kā arī pāris baterijas tai kamerai vēl vajadzētu komplektā.

 

Paldies! Ir tik labi apzināties, ka šis jautājums arī būtu skaidrs :)

Ja radīsies vēl kāda neskaidrība, es tepat vien uzjautāšu. Vēlreiz, tiešām liels paldies visiem par atbildēm, it īpaši versatile par kvalitatīvo konsultāciju!

 

P.S. Mežaveci, ieteikums vietā! (:

Labots - Dator-taarps
Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Versatiles ieteiktais stikls ir tik dārgs tapēc , ka ir labs + universāls . Tiesa , cik ir dzirdēts - jams vēl jāatrod , jo ir uz izķeršanu .

Neesmu dižs specs nikon optikā , bet ar šo konkrēto stikliņu ir bijusi darīšana . Nez - manuprāt cenas attiecība pret izpildījumu ir nedaudz paliela ..

Uz kropotās matricas un ceļojumam ( pēc apraksta un parametriem spriežot ) šis varētu būt pulka labs

http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/241-nikkor-af-s-18-135mm-f35-56-g-if-ed-dx-review--test-report

Var jau būt skatījums dažāds , bet es kaifu un vajadzību no 200mm sajutu tikai uz pilnas matricas . Pirms tam man 70-200 stāvēja praktiski nelietots , bet 17-70 visu laiku uz paparāta . Tā kā 18-135 man šķiet pilnīgi gana . Un cena ar tāda .. nu patīkamāka .

Nu un lielo F kompensēt ar otro Versatile ieteikumu - to 35 mm , portretiem . 50mm gan nē , uz kropa būs pašauru .

Link to comment
Share on other sites

wussamatta

Nelasīšu un nekomentēšu šo rakstu, tikai vēlējos autoram ieteikt apsvērt ko šādu - Lumix DMC-FT3 - visas f-jas izskatās vienkārši neaptveramas, pat mūsdienām:

The DMC-TS3/FT3 rugged compact inherits core features from previous generation of weatherproof compacts and adds a built-in GPS function, a compass, altimeter and barometer. The body also gets a cosmetic makeover offering a better grip while retaining its pocketability. It is dustproof, waterproof up to depths of 12m (40 feet), shockproof against a drop of up to 2 meters (6.6 ft), and freezeproof down to -10 degrees C (14F). Along with the still photography features, the camera offers full 1080i60 HD video recording capability.

Iesaku arī apskatīt visu ūdens izturīgo kameru testu - iekš dpreview.com

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vajadzētu jau vienkārši lētu un mazu ziepīti (jo nebūs žēl, ja nozags vai kas savādāks atgadīsies), bildes regulāri kopēt diskos un diskus sūtīt pa pastu uz mājām vai kaut kur uzlādēt, internets ir plaši pieejams, bet lēns. Iesaku palasīt Jāņa Jaunarāja grāmatas par ceļošanu ar mugursomu, noderēs gan kā ceļvedis, gan varēsi pamācīties no viņa kļūdām izvēloties aprīkojumu un vispār dzīvojoties.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Murgi te tas viss!

 

Pēc padomā esošajām vietām ir pilnīgi skaidrs, ka jāizvēlas max ūdensdrošs un dubļudrošs muļķaparāts, diemžēl ļoti daudz ziedojot kvalitāti. Ir būts gan slapjākā mežā, gan pie okeāna, gan tuksnesī. Šie trīs tehniku spēj iznīcināt vai vismaz jūtami pabojāt nedēļas vai pat dažu dienu laikā. Nemaz i nerunājot par 3 gadiem.

 

Slapjā mežā ir tāāāāds mitrums, ka viss kas spēj nosūbēt - nosūbē, DSLR zoom objektīvs pats par sevi ir kā gaisa pumpis un katru reizi zoomojot ierauj iekšā kārtīgu malku apkārtesošā mitruma. Tas pats par tuksnesi - tur ir mega putekļains un visu labumu sasūknē iekšā pa visām šķirbām. Līdzi bija Olympus E-620 un pēc tam biju laimīgs, kad tiku vaļā. Pie sālsūdens dabūju uz objektīva sālsūdeni un bija diezgan $$$ tīrīšana.

 

Mans redzējums - tikai jau gatavu ūdens un smilšu drošu muļķaparātu. Pārējais viss sagādās milzīgas galvas sāpes. Iesaku pačekot Olympus Tough sēriju, tagad pat esot lietojamas.

 

Kaut kad pasen lasīju, ka National Geographic fotogrāfi dod savas kameras pārjaukt un tīrīt katru reizi, kad atgriežas no šādām vietām. Tas gan vairāk bija par analogajām kamerām.

Labots - Žaks Kustō
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Jautājums autoram.

Tu laikam esi miljonārs, cik noprotu, ja vari atļauties 3 gadus brīva laika un vēl to visu apmaksāt?! Apskaužu Tevi!!! Es ar tā gribētu!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varu tikai piebiedroties jau izteiktam padomam un dienvidameriku neņemt neko, kas izskatās pēc kaut kā dārga un liela. Un tur vēl arvien narkobandīti mēdz šaudīties sabiedriskās vietās, tā ka ir jābūt piesardzīgam.

Tur, kur dodies, 21. gadsimts ir tikai lielpilsētās.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Te kāds uz datumiem arī skatās ??? Autors jau sen Amazones džungļos, vai arī atmetis savu ideju :devil: .

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

ceļojot pa šiem reģioniem galvenais gadgets nav gadījumā šitas rīks??

attēlā redzams: autors kolumbijā,fotographs nezināms

post-68801-0-17294500-1341047400_thumb.jpg

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

Garām. Tāds verķis (kā redzams, no tīra zelta) var būt tikai kādam arābu šeiham vai viņa miesassargiem :hunter: .

Link to comment
Share on other sites

Secinot, ka viņš gribēja samērā lētu fotoaparātu, tad viņa līdzekļi ir ierobežoti. Varbūt tagad Anglijas "džungļos" lasa zemenes. :heat:

Link to comment
Share on other sites

dream_voyager

Moška kāda Amazones cilts viņu noķērusi un paverdzina :D 3 gadus ceļot,tur tomēr vajag normālu kāpostu kabatā.

Link to comment
Share on other sites

Nu nopelnīt jau varētu arī tur. Aiznes kilogramu kokaīna no Meksikas uz štatiem - un būs vai nu $$$$$, vai 9 grami (ticamāk :butcher: ).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...