Jump to content

Ātrākais/stabilākais pieejamais bezvadu internets pierīgā


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Mezavecis
(labots)

specuks, es par kaut ko citu - kādu internetu es rezultātā iegūšu, jo pagaidām visi apkārtnes radiolinku provaideri sūta dēt. Uzbūvēt mastu un tad gudrot, kur to pēc tam izmantot, ir muļķīgi.

 

3G/4G internetam šāds masts būtu tas pats, kas ar zvirbuļus ar lielgabalu šaut, jo stabilitāti nodrošina nevis zona, bet konkrētā torņa noslodze.

 

P.S. Pēdējos postus aizvācu uz šo tēmu, kas vairāk atbilst.

 

Tu esi mēģinājis kaut 3m mastu likt uz slīpā jumta? Es esmu un tas murgu murgs, kad vajadzēja 3 antenas uz tā uzbāzt tā, lai pats no tā jumta nenoveltos. Pagaidām nevaru iedomāties, kā bez pacēlāja varētu uzdabūt 10m. Uz taisnajiem jumtiem vari kaut naftas platformu uzcelt.

Rekur risinājums - māja 10m+masts 18m kopā 28m

 

Vēlreiz atzīmēju atrašanās vietu, kas līdz Mārupei vai citam lielākam apdzīvotam miestam ir pietiekami tālu, lai wimax būtu pilnīgi neiespējama misija:

https://maps.google....sp=0&sz=13&z=13

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    21

  • ju

    7

  • Ronalds

    10

  • altair475

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pacēlājs mūsdienās nemaksā kosmosu. piemēram http://www.ss.lv/msg/lv/transport/cargo-cars/car-lift/hfkno.html 12ls stundā. Gan jau ka laiks ceļā arī jāapmaksā. Bet vienalga 2-3h - vairāk nez vai vajadzēs.

Būtu labi kaut kur aizņemties 5ghz antenu un paskanēt no pacēlāja apkārtni. Ta būs skaidrs var radiolinku vai nevar un cik garu mastu vajag. Man arī ir līdzīga problēma, tik nezinu kur lai antenu rauj.

 

ps. uz kurieni pārnesi postus?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

ronalds_, un tu maksātu pacēlājam n latus, lai tikai uzzinātu, kādi signāli apkārtnē? Nav nedaudz smieklīgi?

 

P.S. postus pārnesu no SAT tēmas, kas pilnīgi uz to neattiecas.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Jā - es samaksātu 24-36ls. Līdzīgu summu mierīgi var bārā 1 vakara laikā atstāt... Vai parēķini cik % tas ir no mājas izmaksām. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Tie 36Ls maksā tikai pacēlāja noma. Pierēķini vēl atvešanu/aizvešanu, jo vieglajam aizmugurē nepiekarināsi. Smuks cipars savāksies tikai lai noskaidrotu, ka kāds puģels 1km attālumā uzstādījis radiolinku starp pirti un garāžu.

 

P.S. Nekad nekādos darījumos ar fiziskajām personām netaisos ielaisties, lai dalītos interneta resursos.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Slīpais jumts vel neko nenozīmē, ir svarīgs attalums no masta ass lidz atsaitēm un augstums. No tā var aprēķināt kāds spiediens būs uz mastu pie attiecīgās antenas vēja pretestības. Ātrums kādu sarunāsi, nu man ir 15-20mbit priekš mājām it kā pietiek. Jāliek būs RIC522 vai arī lielais airgrids. Ziepis šai gadijumā nederēs , būs jaliek p2p links no Zolitūdes. Anniņmuižas 16stāvenes kā reiz būs.Nu un pats pa sevi ir vajadzīgs pacēlājs bez pacēlāja nekādi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Līdz šim 10Mbit ir pieticis, tikai atklāts jautājums, kurš var nodrošināt netu. Ja pa 500-1000Ls (antenas, masti, uzstādīšana un citi pribambasi) būs garantēts nets uz vismaz 5 gadiem, tad tāds pasākums, uz ko var iet.

Link to comment
Share on other sites

12 ls/h tas ir pacēlājs uz kravas auto - kā celtnis - viņš pats atbrauc! Vai tad linku neapskatīji? tur bija bilde... 3h ir pilnīgi pietiekami lai atbrauktu/paceltu/aizbrauktu atpakaļ uz bāzi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_, kaut nu būtu 12Ls/h. Bet tā arī nepaskaidroji, kādu informāciju ievāksi tajā pacēlāja galā.

Link to comment
Share on other sites

Tie 36Ls maksā tikai pacēlāja noma. Pierēķini vēl atvešanu/aizvešanu, jo vieglajam aizmugurē nepiekarināsi. Smuks cipars savāksies tikai lai noskaidrotu, ka kāds puģels 1km attālumā uzstādījis radiolinku starp pirti un garāžu.

Dīvaina loģika. Māju ceļu pa daždesmit k ls vismaz, bet 30-50ls izdot, lai noskaidrotu kā tur ar netu, negrib...

"logic, there is none" ©

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

MārcisB, tu kā speciālists varētu izskaidrot to apzināšanas procesu. Maksāt pacēlājam, lai papriecātos par jauko skatu no augšas, nav jēgas (vai arī ir?).

 

Piemēram, apkārtnē ir 20 gab 5GHz raidītāji, 30 gab. 2.4GHz raidītāji. Kurš ir īstais?

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Tu pret māju attiecies kā pilsētnieks pret īrējamu dzīvokli. Ka tik pa lēto un ka tik kaut kā... tu māju cel, nevis dārza būdiņu ģimenes dārzā.

Ja reiz esi lēmis celt māju, tad acīmredzot dzīvosi tur ne vienu vien gadu, perspektīvi - visu atlikušo mūžu.

Protams var bliezt māju un pēc pāris gadiem notirgot, bet uzsākt šādu diskusiju nav šīs tēmas un arī mans mērķis .

 

Māja reizēm prasa lielākas starta investīcijas, toties tālāk tās vairs nebūs nepieciešamas. Rēķinies ar to. Labāk vienreiz kārtīgi izpētīt un tad pieņemt lēmumu nevis uz buj-duj kaut ko kaut kā. Tas ne vienmēr būs ātri vai lēti. Bet ilgtermiņā - labāk.

Man uzlikt TV antenu sistēmu un apkabeļot visu māju maksāja ap 130-150ls. Kopš tā laika pagājuši gandrīz 7 gadi, tā sistēma ir pārdzīvojusi visas vētras un tai nav rokas klāt liktas kopš tā laika - vienkārši strādā.

Tas kā piemērs .

Mana personīgā pieredze ar internetu tev nederēs, jo es jau māju ņemot, zināju ka ciematā būs drātis zemē un DSLs garantēts.

 

Noskaidrot kurš no tiem raidītājiem ir īstais, bez pacēlāja būs pagrūti. Var jau mēģināt atrast šo raidītāju lokācijas un parunāt ar īpašniekiem - kā alternatīva, ja negribas pacēlāju.

Ja visi plāni vēl nav "akmenī cirsti" un internets mājās ir absolūta vajadzība, vajadzētu izskatīt arī iespēju celt māju citur - kur garantēti ir pieejams stabils internets. Ja tāda iespēja vēl pastāv (zemes deals nav noslēgts utt) un ir savietojama ar plāniem/finansēm/utt.

Link to comment
Share on other sites

1. Zvanām vietējiem radiolinka provaideriem un mēģinām noskaidrot kur un cik augstu viņu antenas ir izvietotas. Man liekas ir ļoti dīvaini ka viņi šo info nav mājas lapā publicējusi...

2. Kaut kur jādabū 5 ghz uztvērējs - te nu gan nezinu kur to varētu aizņemties.

3. No pacēlēja skaidrā dienā skatamies ar binokli apkārt - varbūt var kādu torni ar antenu ieraudzīt.

4. Skanējam ar uztvērēju potenciālos virzienus- nebūs tev 20 gab raidītāji - labi ja daži būs. tad nu jāprasa provaideriem kuram kas pieder.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

MārcisB, māja ir jau uzcelta un nopirkta (neskaidrošu pirkšanas iemeslus). Pēc mēneša eju tur dzīvot, tāpēc jautājums ir kļuvis aktuāls. Līdz ar to vajadzība ir pilnīga un absolūta.

 

To ko gribu uzzināt ir skaidru vīziju, ko var darīt - celt mastu pa 1000Ls, rakt kabeli pa 2000Ls, likt SAT netu pa 500Ls vai jebkāda cita stabila iespēja tikt pie normāla neta.

 

Par tiem pacēlājiem es nesaprotu pašu ideju. Vēlreiz atkārtošos - ar privātajiem nekādas sarunāšanas, dalīšanās neta resursos nekad nekādos apstākļos neizvēlēšos. Jums laikam maz bēdīgās pieredzes. Tas ir tikai risks, ka vienā dienā nets vairs var nebūt un visi ieguldījumi antenās būs kaķim apakš astes.

 

ronalds_, pastāsti, kur var uzzināt par vietējiem radiolinka provaideriem. Es domāju, ka citi arī gribēs zināt. Kur un kādi tuvākie torņi atrodas es zinu pat bez pacēlāja - visi ir mobilo un baltcom (ar to neko nevar sarunāt) sakaru torņi.

Link to comment
Share on other sites

kaspic30

Iskatas ka OLAINE ir tuvu ,tur ar jabut kadam operatoram ar 5 GHZ.ar pacelajiem ir ta ,es ar zvaniju ,no ss.lv reklamas ,tie bez 50 Ls nebrauc.un isteniba ,kapec ar kaiminiem tev nepadalities ar netu?? tikai visu vajag normali uztaisit.

Specuks ir profs taja lieta ,jauta visu vinam.

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz atzīmēju atrašanās vietu, kas līdz Mārupei vai citam lielākam apdzīvotam miestam ir pietiekami tālu, lai wimax būtu pilnīgi neiespējama misija:

https://maps.google....sp=0&sz=13&z=13

 

LMT 3G tur ir, bet 4G nav.

4G ir otrpus A9.

Link to comment
Share on other sites

Pats teici ka vietējie radiolinku provaideri tevi pasūtīja. Tātad esi viņu atradis! Pasūtīja tāpēc ka viņi neceļ mastus - negrib ar viņiem čakarēties

Kaut vai http://ip.lv/lv/for_home/internet9/region2/ Var takš uzprasīt kur viņiem antenas izvietotas!

 

Sat nets ir garām, kaut dēļ pinga 600ms ir ļoti, ļoti daudz - ar remote desktop nevar normāli pastrādāt pie tādas aiztures.

Ja kabeli var ierakt pa 2000ls - es šo apdomātu, īpaši ja tas būtu optiskais kabelis.

Par mastu jau te viss izrunāts.

 

Bet savādāk paliek kāds mobilais operators ar 3g - te jāskatās kuram mazāk tuvējais tornis noslogots un visticamākais tāpat kaut kādu āra antenu mastā visticamākais vajadzēs.

(Nu var jau būt ka triatels modernizēs tīklu, kaut kādas runas par šo ir, bet oficiālas informācijas = 0)

Link to comment
Share on other sites

Par dalīšanos es pilnīgi tev piekrītu. Pašam tādas pieredzes nav, bet esmu pietiekami atklausījies lai ne pie kādiem apstākļiem uz to neparakstītos. Man šī ideja riebjas pēc definīcijas.

 

Pacēlājs vajadzīgs lai potenciālā masta augstumā nopeilētu pieejamos komerciālos radiolinku devējus. Līdz ar to apzinot vai kas tāds vispār ir iespējams un kurā virzienā.

Kabelis pa 2k ir laba doma, JA var finansiāli pacelt un JA tāda opcija tuvumā ir. Ja jāvelk 10-30km, tad ...

Optika ir optika, nekāds LTE tuvākajos gados tai ij klāt nestāvēs. Tā ir mega investīcija, kuru varēs lietot visu atlikušo mūžu.

Protams, JA tāda vispār ir iespējama un finansiāli paceļama.

Link to comment
Share on other sites

Pacelies ar pacēlaju, pavēro apkārtējās dabas burvību un safočē Rīgas virzienu. Pēc tam jau runāšanas vaina. Iespēja padot inetu ir bet vai ir vēlēšanās.

post-63535-0-26278600-1344936495_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

sarunā kādu puisi ar kvadrakopteri, lai uztaisa tev pāris bildes vajadzīgajos virzienos. iztiksi bez pacēlāja un gan jau pa kādiem 20Ls tiksi cauri.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
johnbee

Šodien pamanīju, ka mans modems Piņķos sāka darboties 4G tīklā - tas nozīmē tikai vienu, LMT ir beidzot uzlikuši 4G antenu Piņķu ūdenstornī. Man ir tas pieslēgums pa 19 Ls un ātrums tagad ir ap 50 mbit/s :)

 

Skatos, ka LMT ir arī jauns pieslēgums, kurā ir bezmaksas 4G rūteris iekļauts - būs jāpamēģina http://www.lmt.lv/lv/platjoslas-internets.

Link to comment
Share on other sites

specuks

Ātrākais cik ir novērots 4G ir 35mbit. Pastāsti uz kādiem internet resursiem un kā testē.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
altair475

Sveiki ,

 

Es dzivoju http://www.1189.lv/lv/karte/?cid=6543 un izmantoju arī LMT bezvadu internetu (pats modēms atrodas uz Jumta ) un mums ķer tikai 3g ar  ātrumu aptuveni 2Mbit .

 Nesen priekš dzelzceļa stacija izraka Telia optisko internetu , sazvanoties ar viņiem teica kad jāsamaksā par 5metru izviklšanu līdz mājai cena būtu aptuveni 1000 eur un ikmēneša maksājums par 5Mbit 30eur .

 Vēl mums būtu iespēja pieslēgt Lattelecom DSL bet viņu sistēmā raksta kad neesot iespējams pieslēgt , lai gan viņu meistars teica kaimiņiem kuriem ievilka kad ir iespējams .

 

Varbūt Jums ir kādi risinajumi ?

 

http://www.speedtest.net/my-result/3399021985

Labots - altair475
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kooperēties ar kaimiņu un sadalīt viņa dsl.

Telijas 1000 eur par ierīkošanu un 30 eur vēl būtu ciešami, bet nu 5mbit optikai ierullē...

 

Vai nolikt gsm modēmu sat bļodas fokusā varbut sanāk 4g noķert vai vismaz 3g ātrums uzlabojas. Pēc lmt kartes vajadzētu 4g ķert.

Par 3g/4g tāluztveršanu te ir vesels topiks.

Link to comment
Share on other sites

Es atkal saku, ka 4G tā tik vienkārši pagaidām nedabūs, ja vien nav jauns tornis parādījies jo ja esošajiem jau lielāks noslogojums, tad tas mazais plankumiņš, kas man kartē uzrādījās būs par maz.. Bet ir taču 14 testa dienu iespēja, var mēģināt ar dažādām antenām.

Link to comment
Share on other sites

altair475

Kartē man arī nerāda 4g , labi ka vel 3g ķer .

Nu tad vajadzēs vien mēģināt ar dažādām antēnām .

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

MInētais altair475 gadījums ir jau diezgan patālu no Rīgas un tur tikai iespējami mobilie sakari.  

 

Pēc mazāk nekā gadu 4G sakaru palietošanas pārgāju uz mazu kantori SIA Eurotikls, kas piedāvā radiolink pakalpojumus pieslēdzoties pie antenas, kas uzstādīta netālu no mana miesta.  Antena tiešā redzamībā, pieslēgums pa taisno no Zolitūdes ar rezerves kanālu uz Jūrmalu. Garantētais ātrums ir 10Mbit, bet realitātē tas ir stipri augstāks. Vakaros ap 22:00 gan nokrītās zem 10Mbit, kad kaimiņi sāk kačāt. Jebkurā gadījumā šāds ātrums kopumā ir daudz stabilāks un ātrāks nekā jebkurš man pieejamais 4G. Vismaz ping zem 20ms 4G sakariem nekad neesmu redzējis sava hātē. Klientu serviss gan viņiem tāds dīvains, bet problēmas tiek operatīvi risinātas. Šad tad ir kādi pārrāvumi sakaros, bet visbiežāk par 0,5h ilgāki nav.

 

3398988223.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

un mums ķer tikai 3g ar ātrumu aptuveni 2Mbit

LMT jau kaut kādiem lētākajiem pieslēgumiem bija limits uz 2Mbit.

Link to comment
Share on other sites

OK, kāds modems, t.i. vai var pieslēgt ārējo antenu. Ja jā, tad liec klāt ārējo antenu un viss. Vai nu meklē citu. Ir tāda lapa (nav man nekāda sakara) http://www.atrsinternets.lv/ , moš tur kāds palīdz.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ju! Arējās antenenas gsm diapazonā smagi iesako. Kapēc? Slinkums atkārtoties, šeit bija topiks par 3/4g tāluztveršanu - tur viss izrunāts. http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/148116-3g4g-t%C4%81luztver%C5%A1ana-jeb-cie%C5%A1ams-internets-laukos/

 

Jāņem satelīta bļoda(lēta bet liels vēja spiediens, vajag pamatīgu stiprinājumu) vai tplink paraboliskais režģis, fokusā modēms iekš kanalizācijas caurules mitruma aizsardzībai un pilnīga laime. Nekas labāks nav izdomāts! 

Link to comment
Share on other sites

Nez, man normāli antena darbojas. Tur jau ar nevajag nez kādu tāldarbību viņam. Man ar bija tā, ka bez antenas bija viena strīpiņa, un tas ātrums kliboja. Uzliku ārējo antenu, viss OK. Tā ka šeit derēs. Ja viņam vispār nebūtu signāla, tad cita lieta.

Link to comment
Share on other sites

altair475

3407738799.png

 

Bez antēnas lietojot 4g modemu , tagad vien atliek gaidit antēnu 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Iemet to modemu parabolas fokusā un būs normāls internets. Upload atrumam vajadzētu krietni uzlaboties.

Link to comment
Share on other sites

Kā tika panākts uzlabojums? LMT yagi tipa antena? 

 

Ar labāku antenu potenciāli būs labāks uploads, down jau ir pie LMT limita 20Mb/s - tā kā te nekas ātrāk vairs nebūs. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...