Jump to content

Raspberry Pi


itanium
 Share

Recommended Posts

Man arī atpeldēja Avene, Model B šonedēļ. Divās dienās kopš pasūtījuma ieniegšanas, lai arī biju morāli gatavs gaidīt 3 nedēļas. Caur www.baltelectron.lv ņēmu.

 

FAQ vai iekš Wiki bija stāstīts par barošanu. Pirmajā brīdi biju škrobīgs ka tur ir microUSB nevis niniUSB štepselis. Nu neko paķēru Nokia vadu un piespraudu pie aktīvā USB Huba. Pie zemense vēl bija piesprausta USB klaviere un USB pele. Darbojas, bet... Nav īsti korekti, jo teikts ka patērē 700 mA (model B) bet USB standarts nodrošina 500 mA. Partizāniskā variantā var darbināt no USB, bet ja nosvils USB tad pats vainīgs. Tika izmēģināts arī Ar samsūda lādētāju. Lādētājs dod ārā 700 mA. nekas avene darbojās. Plānoju kaut kad samest korektu adapteri ar LMku, no kuras varēs izpumēt pīdz 1500 mA. Man vajag vairāk, lai var garantēti USB perifēriju un pašlodētus brīnumus pieslēgt. Ekspluatācijas laikā stipri uzkarsa USB mikrene. SoC mirene arī diezgan silta.

 

Novilku IMG un ierakstīju microSD kartē. Arch linux IMG neaizgāja, Oficiālais (debian ports) darbojas. Adobe Flash uzreiz nestrādā. Vajag pačakarēties. Par cik darbināju tikai HDMI, tad analogā audio vietā ir klusums, jo ja lieto HDMI, tad arī audio skrien pa HDMI. Slēdzu pie datora monitoriem, kuros nav iebūvētās skandas, līdz ar to audio nepārbaudīju. Strādāja arī ar HDMI-DVI kabeli. HD video štellītes nenotestēju.

 

Darbināju no kaut kādas vecas 2 GB microSD kartes + pāreja uz SD. SDkartes ātrumos neiedziļinājos.

 

Nets pārlūkojas samērā lēni. Pārlūks lēni atverās. Uz aci redzams kā tiek pārzīmēta bilde, kad minimizē, vai pārslēdzas starp tabiem.

 

Globāli ņemot sāku domāt nafig man tādu herņu vajadzēja pirkt? Priekš embedotā verķa pārāk nopietns, priekš mikrodatora nedaudz pa īsu. Pagaidām neredzu pielietojumu. Vienīgais kur varbūt noderēt: skatītes Start Trek online, kad piešķilšu Adobe Flash. Patīkami ka SoX uzlikās. GAMBAS3 install gan niķojās, bet domāju ka pēc update uzliksies normāli.DOOm3 uzlikās, bet nebija pie rokas .PAK failu. Attiecīgi pamēģināsu kaut kad vēlāk.

 

 

Binary:

Tas verķis neprasa legālu patēriņu, viņs vienkārši tupa zog strāvu no ligzdas bet pieprasījumiem no sistēmas. Vismaz WinXP neteica ka kaut kas pieštepselēts pie tās USB ligzdas kur barojās avene. Kā jau tecu: aizgāja no aktīvā USB huba. No mātesdēļa ligzdas nerisķēju darbināt. Pie avenes bija piesprausta arī klava un pele.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksejs

    24

  • binary

    23

  • JDat

    52

  • Леший

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Limits ir 150mA ierīcei un 500mA hostam.

Nu jau nu... Iz wiki:

A unit load is defined as 100 mA in USB 2.0, and 150 mA in USB 3.0. A device may draw a maximum of 5 unit loads (500 mA) from a port in USB 2.0; 6 (900 mA) in USB 3.0. There are two types of devices: low-power and high-power. A low-power device draws at most 1 unit load, with minimum operating voltage of 4.4 V in USB 2.0, and 4 V in USB 3.0. A high-power device draws at most the maximum number of unit loads permitted by the standard. Every device functions initially as low-power but the device may request high-power and will get it if the power is available on the providing bus.
Link to comment
Share on other sites

Леший, cik tad var lasīt? Skaidri rakstīts - viens unit load ir 100 mA uz USB 2.0 un 150 mA uz USB 3.0, savukārt devaiss var dabūt līdz 5 unit loadiem uz USB 2.0 vai līdz 6 unit loadiem uz USB 3.0.

Kur tu izraki, ka devaiss var dabūt mistisku *pusotru* unit loadu (un vēl pie tam ne vairāk kā pusotru) - man nav ne jausmas, es tur neko tādu neredzu.

 

Vēl vairāk - tai pat wiki rakstīts, ka ierīcēm, kam vajag vairāk par 500mA, var lietot Y-shaped kabeli, kuru slēdz divos USB portos, attiecīgi no *katra* porta dabūnot līdz 500mA un veiksmīgi nobarojot izsalkušo devaisu.

Link to comment
Share on other sites

Par strāvas patēriņa vienībām Binary bez maz vai nocitēja standartu.

 

Kas attiecas uz Y-adapteri. Kuram ta pa rokai būs Y-adapterid un vajadzīgās pārejas lai uzmutjītu microUSB?

 

Par cik Pi minimums ir 700 mA, tad tas vien jau pārkāpj USB 2.0 standaru. Lai arī kīst baimas ka var no vienas USB 2.0 nelegāli nofenderēt pat 1200 mA. Neatbalstu nelegālu fenderēšu. Paši zinat ar ko tas var beigties. Tā ka... Priekš Pi jāpaņem stabilizēts barošanas adapteris kas dod ārā 5.25V @ 1000 mA un miers. Ja jau pats Pi pānem 700 mA, tad klāt vēl klaviete paņem 100 mA (hipotētiski) un pele atkal 100 mA (hipotētiski). Saskaitīt ta mākam.

Link to comment
Share on other sites

Man personīgi Y-adapteris mājās kaut kur mētājas - vai nu no ārējā cietņa, vai arī no Huawei E220 mobilā modema. Galā gan viņam ir mini usb - ar micro savās mājās vēl ne reizi neesmu saskāries. Ebay gan nav svešs.

 

Lai nu kā, man jebkurā gadījumā šķiet bezjēdzīgi barot RPi no USB. OK, lai sakonfigurētu, to var darīt, bet galu galā tāpat vajadzēs normālu adapteri, ja vien viņu nav plānots izmantot par kaut kādu "dev box".

Link to comment
Share on other sites

Леший

Labi, laikam sajaucu ar 3.0. Izlasīju standartu no usb.org (bik uzticamāks, kā wiki):

 

High-power Hub Port (out) ICCPRT 500 mA

Low-power Hub Port (out) ICCUPT 100 mA

 

Link to comment
Share on other sites

Man personīgi Y-adapteris mājās kaut kur mētājas - vai nu no ārējā cietņa, vai arī no Huawei E220 mobilā modema. Galā gan viņam ir mini usb - ar micro savās mājās vēl ne reizi neesmu saskāries. Ebay gan nav svešs.

 

Lai nu kā, man jebkurā gadījumā šķiet bezjēdzīgi barot RPi no USB. OK, lai sakonfigurētu, to var darīt, bet galu galā tāpat vajadzēs normālu adapteri, ja vien viņu nav plānots izmantot par kaut kādu "dev box".

 

Tā viņš ir. Y-adapteris uz microUSB nav ikdienā vajadzīgs līdz ar to no vadu kastes neizvilkt.

 

USB nevajag priekš Pi. Tur nav ko kofigurēt. Viss notiek ar TXT config failiem uz SD kartes. Karti tik un tā jārauj ārā no Pi un jaliek readerī lai kaut ko izmainītu. Barot no USB nevajadzētu, tas nav labi, lai arī manā gadījumā strādāja bez incidentiem. No sērijas: ja nedrīkst, bet gribās, tad var.

Link to comment
Share on other sites

Plānoju kaut kad samest korektu adapteri ar LMku, no kuras varēs izpumēt pīdz 1500 mA. Man vajag vairāk, lai var garantēti USB perifēriju un pašlodētus brīnumus pieslēgt.

 

Raspberry Pi USB portiem ir 100mA limits, tā kā jebkurā gadījumā nāksies izmantot vai nu powered USB hubu, vai arī barošanu pašlodētajiem brīnumiem nodrošināt atsevišķi no datu pārraides. http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?t=5830

Link to comment
Share on other sites

F***. Toč tur bija limits uz 100 mA. Nu nekas. Atradīsim kā apiet. Shēma ta netā ir...

 

Pašlodētie brīnumi barosies no GPIO štepseļa. Tur pats nokotrolēšu strāvas patēriņu. Lai arī tie no GPIO var nosūkt tik daudz, cik onbordiskā LMka vai PSU velk.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Mēģinu jau kuro dienu dabūt RPi pie dzīvības. Esmu provējis ar 2 dažādiem barošanas blokiem: 5.0V/0.7A un 5.5V/0.8A - ne ar vienu neiet. Spilgti deg sarkanā barošanas diode, vāji deg zaļā OK diode, un bildes uz ekrāna nav. Ekrāns tiek pieslēgts ar HDMI-DVI pārēju. Kur var būt problēma?

Link to comment
Share on other sites

iespējams ka monitors nedraudzējas. Mēģināju Ar samsūda (ķipa) HD monitoru un HDMI-DVI vadu. Neaizgāja. Uz vēl vecāka un sūdīgāka Viewsonic ar to pašu vadu aizgāja. Nepīpēju kas kuram nepatīk. Vienkārš ja strādā tad miers un bēziņš. Zaļā vāji spīd, tad nozīmē ka lasa SD karti.

 

iekš config.txt varēja biku piekonfigurēt paramtrus kā strādāt video kartei. Bija arī cita draziņa.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Viss izrādās prozaiskāk. Pasaules smirdīgākais atkrītums m$ windows nemāk normāli formatēt SD kartes, rezultātā, tika iecepti faili ar saturu 0x00.

Pārformatēju, noķēru vēl vienu gļuku: man bija pieslēgts telefons pie PC, un iebūvēta atmiņa tika veiksmīgi noformatēta.

Jūsu zināšanai: neizmantojiet to oficiālā saitā piedāvāto programmu w32DiskImager.

 

Viss aizgāja smuki:

post-89875-0-06839400-1344368926_thumb.jpg

 

post-89875-0-94161200-1344368914_thumb.jpg

 

P. S. Tika darbināts no samsung lādētāja 5.0V/0.7A

P. P. S. Patika diezgan user-friendly iestātījumi pie first launch. Pēc pirma restarta, viņs taisīs block resize, tas aizņem ap 5 min, ir jāpagaidā.

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

Nez. Man uz WinXP viss sanāca no pirmās reizes ar diskImageru. Nekādu problēmu. Block resize nenovēroju. Abas reizes iestartējās vienlīdz lēni. Mazāk par 5 minūtēm. Izmantoju Debian no Pi web lapas.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Pamazām, parādās arī konkurenti:

http://www.viaembedd.../1/VAB-800.html

 

Based on the ultra compact Pico-ITX form factor, measuring 10 cm x 7.2 cm, the VIA VAB-800 is the first VIA Pico-ITX board to feature an ARM SoC. With the choice of either an 800MHz or 1GHz Freescale Cortex-A8 ARM SoC, the VIA VAB-800 combines two integrated GPUs for independent dual display and 3D/2D graphics acceleration to provide full HD playback support for resolutions up to 1080p.

 

Tikai cena diez vai būs tādā pati kategorijā, jo pats čips vien maksā ap $49.

Link to comment
Share on other sites

Pārskrienot pāri pāris teikumiem šeitan, izskatās, ka tas vairāk pozicionēts kā industriālais, nevis hobija dzelzis.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kā ar to Pi ir - HD viģikus velk? Nu tos, kas intervebā zem 720p MKV gozējas? 1080p?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Būtu brīnišķīgi...

Link to comment
Share on other sites

velk mierīgi mkv 1080p 9GB ripus

 

bet to kas ir MPEG2 neatskaņo drīzk nokar bordu

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Man kaut kā visi paveco usb flash lieluma android brīnumi labāk iet pie sirds.

Tajā brīdi, kad par aveni uzzināju, tas likās kas jauns un jauks, tagad vien kaut kas nepārāk izdevies.

Labi vien ir, ka pirmajā partijā nepaspēju paķert.

 

http://www.boot.lv/t...inatais-dators#

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Jautājums pēc būti'bas. Priekš kam vajadzīgsa tā avene? kamēr nievu nopricis, gribēju. Nopirku, vairs negribu. Jau paspēju pārdot. Tiklīdz pārdots, tā atkal gribu. Nekas. gaidīsu... Vienīgi. Kāds praktisks pielietojums šama verķim? Pārvērst TV par SMART TV? Nav aktuāli. dzelžu lietās pietiek ar arduino. Kāds vēl pielietojums? HZ. Iedvesmas trūkums iestājies...

Link to comment
Share on other sites

JDat, tīri hobijam.

1) Arduino vietā, ja dzelžiem klāt nāk datu apmaiņa ar datoru caur tīklu, web kamerām, monitoriem. Ar Arduino to varbūt var izdarīt, taču ja pareizi atceros, Arduino Ethernet stacks bija dikti apgraizīts- nekāda dhcp u.c. Te tomēr iegūsti pilnvērtīgu linux distru, pie kuras pieslēgties caur ssh un apčolēt dzelža statusu.

2) Var palaist gaisa balonā, no kura uzņemt zemes attēlus 40km augstumā: http://www.theregister.co.uk/2012/07/17/pi_ascent/

3) Dot bērniem mācīties programmēšanu, nebaidoties, ka kaut ko salauzīs.

4) Torrentu kastīte/NAS, kuras elektrības patēriņš mazāks par HDD patēriņu.

5) Var uztaisīt kafijas automātu, kuram komandas padot caur ssh/telnet: http://moccapi.blogspot.co.uk/

 

Ok, daļa no šiem punktiem jau izriet no pirmā. Pašam gan diemžēl rokas par īsām, lai pašlaik ar savu aveni kaut ko iesāktu- XBMC uz viņa darbojas stipri lēnāk nekā uz mana HTPC (3-4 gadus vecs AMD divkodolnieks) un elektrības patēriņa starpība mani vēl nespēj pārliecināt.

Link to comment
Share on other sites

1) Man kāreiz kāreiz tagad ir viens projektiņs (hobija), kas kontrolē verķi par RS232. Protokols piņķerīgs, bet nopietns. Var arī pa Ethernet. Uzlikeu Lantronix Rs232 to Ethernet moduli un miers. Ja vajag. Netā bija arī citi lēti Ethernet risinājumi priekš kontrolieriem. Nemaz neprasās pēc Pi. Pi pārāk kruts tādiem projektiem.

 

2) Par balonu. Man te viens LV cilvēks štukoja palaist balonu. Detaļas sapirka utml. Tika līdz PCB zīmēšanai, bet laika trūkuma dēļ jūlijā nekas nelidoja. Kāpēc ar PI jāuzņem bildes? Tāpat jau viss maksā. Pānem RC helikopteriem domātās kameras (sevišķi vieglas un lētas) un aidā. Atliek tikai nospiest vienu pogu un autonoma iekārta izdara pārējo. Pi, tas ir lieks overkill. Enerģijas patēriņs pārāk liels. Attiecīgi barošana. Vierglāki verķi, mazāks svars augstāk var uzlidot. Esmu padziļināti pētījis šo jautājumu. Pie tam piegāju pietiekoši nopietni (hobijs: Arstoinženierija aļa kosmosa kuķu uzbūve un sistēmas). Var jau pa prosto ar Pi, bet Latvija ir maza. Negribās lai gadgeti aizlido pie krieviem. Svaru ar jāsamazina līdz minimumam. Tur ir daudz vairāk nianšu. Balonam tieši Ardu ir lietojamāks (patiesībā AVR, bet ar pašrakstītu efektīvu ASM un C). Pi pārāk kruts tādiem projektiem.

 

3) Var arī ar Pi, var ar PC, var ar Ardu. Pēc situācijas. Mana sīkā vēl nerā'po, tātad Pi nav vajadzīgs.

 

4) Nu itkā jā. Var jau NAS kastītē iedzīt custom F/W (laikam jau musdienās pat tas nav vajadzīgs, jo torrents jau ir uz borta) lai darbina torrent. Uz SD karti likt failus? Lielu karti vajadzēs, Attiecīgi dārgi.

 

5) No comments. Geek style, bet es tam esmu pārāk vecs. :D

 

Bija doma eksperimentēt ar IIS un slēgt klāt niknus ADC un DAC, bet arī te Pi neder. Vajak nopietnāku risinājumu. Pagaidām redzu tikai vienu variantu: Palaist Adobe Flash un izmantot lai var online filmas skatīties. Esmu pārāk slinks lai torrent lietotu, tā vietā ar googli aizeju uz "online kino teātri" (tas pats kas softam "internetveikals") un lūru līdz nelabumam.

 

Vispār varētu būt kāds megaprojekts. Sakrustot Pi ar Analag Devices EzKit DSP plati un uztaisīt Software Defined Radio.

Man sāk prasīties tačskrīns priekš Pi, citādi neredzu jēgu.

 

No otras puses. Tačscreens+USB GSM modēms un Pi pārvēršas par DIY mobiļņiku...

 

Nez kāpēc man ir tieksme pamēģināt Bare Metal programmēšanu uz PI, bet tam pasākumam arī jēga nekāda...

 

Varbūt atradīšu Pi pielietojumu Tv lietās. Titri, balsošanas, live scoring sportiem utml... TV busos, tak daudz televizoru, paņem teļuku, pieliek klāt cigarešu paciņu un tev ir darbstacija. Bet tur atkal ethernet kabeļu jūra vai WiFi, kas pēkšņi nestrādā pašā atbildīgākajā brīdī.

 

Dzīvosim redzēsim.

 

Laikam esmu pārāk vecs un sketisks palicis. :D

Link to comment
Share on other sites

Nē, nebūvēju, bet zogu vadības sitēmu ideju. No sērijas: a kāpēc viņem programma nekarās? Kā man uztaisīsīt savu programmu kura nekārsies. Piemēram ja nejauši izkritīs USB->RS232 pāreja programmas darbības laikā. Piespraužot atpakaļ lai programma uzreiz māk turpināt darbu. Tāpatās ar dzelžiem. Izdomāt un uztaisīt tā lai mana elektronikas platīte strādā smagos apstākļos. Piemēram autiņā, kur ir visādi pārteigumi ar borta spriegumu, mitrumu, temperitūrām vibrāciju uc lietām. Tāda tipa fīčas. Lai apstrādā datus reālā laika. Somāju ka programmētāji saprot par ko iet runa. Palasot kā tādas problēmas tiek risinātas kosmosā, rodas idejas kā to pielietot ikdienā. Nevar vienkārši tupa paķert shēmu no interneta un tupa salipināt kopā ar puņķiem tad brīnīties kāpēc nestrādā vai visu laiku gļyko un parādās dūmi. Galu galā tas pats ir ar datorieu, serveru, servisu, datu bāžu, web lapu, skriptu utt utjp "kāršanos" un gļukošanu.

 

Ieleja, tev līdz tam kā līdz cocmosam. :p

 

PS: Atvainojos par kļudām tekstā.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Tā, jautājums: kur novilkt vlc.deb priekš raspberry?

 

Jautāju tāpēc, ka pašlaik nav iespējas piedabūt netu uz RPi.

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

BTW, šodien dabūsu smukkoprusiņu no lietotāja fest :)

 

Var palūgt bildi? Man korpusiņi ir aktuālāki par pašiem Pi un to iespējām.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Var palūgt bildi?

 

post-89875-0-39707700-1344484792_thumb.jpg

 

zogu vadības sitēmu ideju. No sērijas: a kāpēc viņem programma nekarās? Kā man uztaisīsīt savu programmu kura nekārsies. Piemēram ja nejauši izkritīs USB->RS232 pāreja programmas darbības laikā. Piespraužot atpakaļ lai programma uzreiz māk turpināt darbu. Tāpatās ar dzelžiem. Izdomāt un uztaisīt tā lai mana elektronikas platīte strādā smagos apstākļos.

Kosmosā ir bik citi apstākļi, ārpus zemes orbītas galvenais ļaunums ir radiācija, un tur parastie dzelži neder. Autiņos tādu vajadzību nav, vismaz kamēr nav noticis atomkarš. Labāk zodz idejas no nato.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau tikai radiācija kosmosā vienīgā problēma.

Kaut vai šitas piedzīvojums ar Spirit Marsa roveri.

http://web.archive.o...ticle/00000702/

Galvenais ir nevis tas ka bija gļuks softā, bet gan tas kā šamie izārstēja. Tāda tipa niansītes arī ir tas interesantākais.

Vai komunikācijas triki:

http://descanso.jpl....Voyager_new.pdf

Vai arī mīlētais un ienītais CANbus, ko lieto automobīļos...

http://esamultimedia...mp_a_99_A93.pdf

Par kompīšiem kosmosā...

http://history.nasa....s/contents.html

Eksperimenti ar lodēšanu berzsvara apstākļos.

http://www.grc.nasa....-REC-struk.html

Zvaigžņu kompasa MCU lietas. Tai skaitā arī ātrdarbības jautājumi.

http://www.osti.gov/...wable/86977.pdf

Nav jau tā ka tikai kosmosa lietas. Aviācijas triki arī ir intereanti un noderīgi.

Piemēram kā organizēt "gāzes" pedāli lidmašīnā? Tur tak viss ir digitāls. Kādu pocīti ielikt? A pocītim ta nedrīkst nomirt lidojuma laikā...

http://www.mikesflig...vdts/lvdts.html

Elementāra lieta ar debounce. Kādu debounce timing lietot uz kontroliera? Cik ātri MCU jāraģē uz uz pogas nospiešanu? Respektīvi: kā rēķināt timing lietas sitēmā.

http://www.sei.cmu.e...rts/90tr008.pdf

FreeRTOS manuālis ar bija interesants...

Manuprāt interesanti.

 

 

EDIT:

Ieleja! Ej gulēt, ja neko nejēdz! Par ielejas kompetenci varētu parunāt atsevišķā tēmā. Mļin!

 

 

Kas attiecas uz Firzu. Varētu Pārnest 3D printera vadību uz Pi. Sanāktu samērā autonoms printeris.

 

Par korpusiņem. Kopumā neslikti. Vai ir iespēja nedaudz izmanīt korpusiņam dažas nianses? Korpuss joprojām aktuāls.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

JDat, kādu failu iedosi, tādu izdrukās - ja RepRaps to var izdrukāt, tad vari mainīt nianses.

Link to comment
Share on other sites

Problēma tāda ka no šādiem failiem es absolūti ņebumbum. Diemžēl. Es varu pateikt vārdiski ko un kā man vajag, un zinātājs uzģenerē gan failu, gan ari taustāmu lietu.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Man atkal ir doma pārstrādāt sekojošas lietas:

1) Usb bleķi noslēpti zem vāciņja.

2) Logo caurumi neeksistē. Labākajā gadījumā logo ir padziļinājumi, bet ne caurumi. Kastei jābūt slēgtai.

3) GPIO caurumu nav. Bet ir plānāka tā vieta lai vajadzības gadījumā var izlaust vai izgriezt ar nazi caurumu.

4) Jāpagarina SD kartes siena tā lai SD karte ir pilnībā noslēpta iekšā.

5) MicroUSB stūri jāizveido tā lai microUSB štepselis ir pie ārsienas, bet tajā patlaikā SD karte noslēpta.

6) Izveidot Ethernet/USB sienu tā lai gan Ethernet ir pie sienas, gan USB ir pie sienas un netorčī ārā.

7) Kā PCB nostiprinās korpusā? Ar plastamasas mēlītēm būtu labi.

 

Vai ir kāds Rīdzinieks, ar šadu korpusu. Gribētu korpusu klātienē aptaustīt. Pēc tam ir cerība sarunāt ar Firzu par modificēta korpusa izveidi.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

a kā dzesēšana bez caurumiem ? pats tak teici, ka karst....neizkaltēsies tā avene ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...