Jump to content

Raspberry Pi


itanium
 Share

Recommended Posts

canis_lupus

Ņammīgs piedāvājums! Ir pāris kravas auto īpašnieki, kuriem šāds vibrāciju pacietīgs verķis noderētu, lai no neta vilktu pavadzīmes un bakstītu ar Epson LX sērijas adatu printeri uz tām speciālajām blankām, kuras vienlaicīgi drukājas 3 eksemplāros.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksejs

    24

  • binary

    23

  • JDat

    52

  • Леший

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Konkurents… Ar 10x vājāku CPU, 96KB SRAM, bet toties ar Flash memory! :D Un baumas par Due klīda jau pirms vairāk nekā gada…

Link to comment
Share on other sites

Raspberry savu ir panācis. Tagad veselai kaudzei ARM dev kitu cenas lejā. Revolīcija zinies. Tāpat kā BBC Micro savulaik. Nosacītais mērķis sasniegts...

Link to comment
Share on other sites

Kā jau raksta komentāros minēja- principā jau nekas jauns tas nav, tikai zinot Arduino- būs vienkāršs iesācējiem, lai iepazītos ar ARM. Ja man, lai pamidžinātu diodes vajadzētu no paša sākuma apgūt AVR C toolchainu, pirkt programmatoru un spraust/lodēt kristālu, kondensatorus pie MCU, es visdrīzāk būtu slaidi nospļāvies un meklējis vieglāku ceļu. Ar ARM jau vēl skarbāka situācija (DIP pakā laikam tikai nesen parādījās).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Kas tur brūklenājam nepatīk par rasberiju, kārsdānos draiveriem, gūliem un maksas kodekiem? Katrai lietais savs pielietojums. Tā ka nepurkši un nemāci vecam runcim pelnos mīzt.

Link to comment
Share on other sites

marizo

Tas displejs ir baigi tups. Neko jēdzīgu tur izdarīt nevar. Oriģināli tas laikam rādīja HI vai Lo. Iedod vienkārši +5V barošanu un ar tiem pulkajiem džumperīšiem saspraud, kuri segmenti degs, kuri - ne.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kellerman
(labots)

Šaubos, cik es atceros rādija frekvenci, 133, 166 MHz (kad turbo pogu nospieda) :D

 

Kā tur ir ar to Arch ARM? Nupat sāku lasīt par raspberry un arm. No AUR jau kompilēt uz arm arhitektūru nevar ne? Vai var?

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

jozhix

 

 

kopēju ar MC lielus failus, kopumā 6 GB iegūtie ātrumi: SMB => USB - 2,1 MB/s USB => SMB - 4,2 MB/s   pati kaštele turpina strādāt normāli, nekas nekur neapstājas, cita ssh sesija ir atsaucīga
 

 

Tas skaitaas aatri vai kaa? Man uz sd kartes raksta 10MB/sec, uz USB bija kaut kas ap 2MB/s.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Displejs tiešām vadās savienojot pinus pa pāriem un 5v barošana.

Link to comment
Share on other sites

Kas ir ar raspberry pi dzelžiem. Ir A un ir B versijas. Ar ko atšķiras, noteikti paši atradīsiet. Interesanti tas ka gan uz A gan uz V ir viens un tas pat Broadcom ARM akmens. Tātad kas notiek ar USB? ARM akmenim ir viens unb interfeiss. A modelī tas ir pieslēgts vienīgajai USB ligzdai. Savukārt B modelī pie ARm akmeņa ir pieslēgta mikroshēma (cips) Ko dara tāds čips? Pasaka ARMam ka tas ir USB Hubs. Divias HUBa izejas pievienotas pie USB ligzdām. Trešā HUBa ligzda pievienota pie ethernet tīkla kartes? Kur atrodas tā ethernet tīkla karte? Elementāri tīklene ir iebāzta tajā pat čipā. Respektīvi Čips sastāv no USB HUBa+Ethernet. Rezultātā sanak kompiz kuram ir USB etheneta un USB flash/HDD. Kādi ātrumi un citas no tā izrietošās sekas, to spriediet paši. Es nesūdzos par USB kāršanos.

Link to comment
Share on other sites

Jaa, tiikls iet caur usb, bet ar usb high speed 35 MB/s vajadzeetu pietikt. Probleema, ka reaalie aatrumi ir 10x, nevis 2x mazaaki. Tas gan arii, kas nu kuram ir probleema :).

Es jau sen HD filmas kopeeju uz shares (ne Pi) vai pa tiesho uz USB, galvenais, jau ka 1080p DTS filmu atskanjo bez aizkjershanaas. Un tas par 30Ls.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
Mezavecis

Arī pievienojos Raspberry klubiņam sākotnēji ar temperatūras sensoriem. Doma bija vispārēji aprakstīt, kādi verķi eksistē, kur viņus pielietot. Te mans skatījums uz lietām.

http://mezhavecis.blogspot.com/2013/12/plasaks-raspberry-pi-pielietojums.html

 

P.S. Nepretendēju uz gramatikas eksperta, rakstnieka un elektronikas guru titulu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 dienām saņēmu savu Raspberry Pi B, veidošu "monitoringa sistēmu" privātmājas apkures sistēmai. Raspberrijs nolasīs un salīdzinās temperatūras apkures katlā, akumulātorā, ūdens boilerim, online būs iespējams apskatīt esošo situāciju, utt. Paredzu, ka šis mazais verķītis būs noderīgs palīgs saimniecībā...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Izskatās, ka es neesmu vienīgais, kam šādi nolūki :)  Man gan nolūks izveidot kaut ko vairāk par monitoringa sistēmu. Pašlaik vienkārši doma sākt uzkrāt info, lai saprastu sakarības, jo katra māja ir individuāla, apkures parametri arī, kā arī manas zināšanas siltumtehnikā ir minimālas.

Link to comment
Share on other sites

Dzīve izdara korekcijas, ar laiku cilvēks vairs nav gatavs dzīvot kā līdz šim un viņam ir vajadzīgi jauni izaicinājumi.

 

Mani, piemēram, neapmierina, ka es:

1) tērēju naudu/resursus katrā kurināšanas reizē laikus neaizverot vienu vai otru vārstu;

2) nelietderīgi izmantoju jau saražoto/uzkrāto siltuma daudzumu;

 

Piem. uzliekot vienu ESBE automātu ar motoriņu, kas automātiski regulē 3-way vārstu un līdz ar to arī iegūst konstantu padeves temp uz māju, man nācās šķirties no ~150Ls. Summa nav astronimiska, bet funkcija triviāla... Lieki piebilst, ja vēlētos ko vairāk no automātikas, tad tie jau būtu citi cipari... šis arī bija galvenais pamudinājums ķerties pie šāda veida darbiņa, kaut arī sajēgas no elektronikas/automātikas vadības šobrīd ir mazas. Taču jau šobrīd ļoti skaidri zinu, ko un kā es vēlos, lai PI dara... :)

Labots - Birdy
Link to comment
Share on other sites

par pi un termoregulaaciju

saakotneejais setups:

* divstaavu maaja + pirts/garaazha

* vitopend 100 gaazes katls

 

probleema:

* katla minimaalaa regulaacijas iespeeja pie maziem miinusiem/plusiem ir par karstu

* aara temperatuurai mainoties iekshaa temperatuura mainaas - negribaas visu laiku groziit katlu/radiatorus

 

saakotneejaa ideja - reguleet katru radiatoru atsevishkji un uztureet/reguleet temperatuuru pa atsevishkjaam istabaam

apstaajos pie taa ka esoshie radiatoru vaarsti nav elektriski reguleejami

nomainiit visiem radiatoriem vaarstus likaas paaraak pita

 

paliku pie idejas reguleet temperatuuru pa zonaam. katlu telpaa ir atsevishkjas trubas uz katru staavu + truba uz pirti/garaazhu

 

tika izgriezti esoshie kraani un to vietaa ielikti siemens vaarsti ar siemens galvaam

 

no ciseco tika pasuutiiti wireless temperatuuras sensori un releji

.lv tika iegaadaats pi

 

salodeeju temperatuuras kitus un relejus

savienoju visu kopaa

sakodeeju primitiivu softu

 

vitoge

* saakotneejaa ideja par to ka pa dienu vareetu laist temperatuuru lejaa uz 18 graadiem un tad kad nepiecieshams tad pacelt - fail

maaja atdziest ljoti ljoti leenaam - pie kaadiem +6 graadiem otrais staavs pa 12h atdziest pa kaadu 1.5 graadu

* izraadiijaas ka pirts/garaazhas lokaa tomeer ir 3 no 8iem pirmaa staava radiatoriem - risinaaju taa ka pirts reguleeshanu atmetu kaa ideju un taga pirmaa staava sildiishana notiek paraleeli ar pirts sildiishanu ( kur manuaali ir piegriezti radiatori )

 

bildees izstaas ~shaadi:

 

wireless temperatuuras sensors ( komplektaa ir arii jauka melna kastiite, bet slinkums dara savu )

 

img.2013.12.24.7X8G09.jpg

 

pi/baroshanas bloki ( 5v relejiem un pi, 24v galvaam )/releji

img.2013.12.24.Ikz5Ao.jpg

 

 

vaarsti/galvas uz trubaam

img.2013.12.24.JsBLaQ.jpg

 

 

softa vizuaalaa dalja

augshaa aktuaalie temperatuuras dati

pa vidu peedeejo 24h grafiks ( aara temperatuuru dod DS18B20 - bija aizdoma ka aaraa wirelesam aatri mirs baterijas )

lejaa vizuaali var redzeet kad tiek darbinaats katls un kuraa briidii kurai zonai tiek pievadiits siltums

 

img.2013.12.24.nxKtX5.jpg

 

 

 

linki uz stuffu

1x rf modulis prieksh pi - http://shop.ciseco.co.uk/xrf-wireless-rf-radio-uart-rs232-serial-data-module-xbee-shape-arduino-pic-etc/

4x releji - http://shop.ciseco.co.uk/kit-relay-board-simple-to-use-5v-operation-supports-logic-level-also-10amp/

3x wireless temperatuuras sensori - http://shop.ciseco.co.uk/temperature-xrf-development-sensor-thermistor/

1x boards lai rf moduli uz pi uztupinaatu - http://shop.ciseco.co.uk/slice-of-pi-add-on-for-raspberry-pi/

1x aareejaa antena ( pagrabaa kur viss staav bez shiis antenas pirts wireless sensoru nekjer ) - http://shop.ciseco.co.uk/868mhz-whip-antenna-with-5m-cable/

1x ligzda antenai - http://shop.ciseco.co.uk/sma-pcb-straight-end-launch/

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Interesants konfigs, bet šo variantu, katru sekciju atsevišķi regulējot, neizvēlēšos, jo termogalvas jau veic savu funkciju un nepieciešams tikai kopējo rubiļņiku koriģēt. Arī tagad raut pušu trubas un likt pa vidam vārstus, nešķiet laba ideja. Varbūt tālākā nākotnē (vasarā). Vienīgais siltai grīdai derētu viens statisks regulators, jo tagad manuāli jāregulē.

 

Pēc šīs shēmas man nav saprotams, kur un vai vispār šiem elektriskajiem vārstiem ir atpakaļsaite, kas uz Raspberry PI atsūta tekošo vārstu stāvokli. Shēmā ir releji, kas ieslēdz un izslēdz, bet nekas vairāk. 

 

Kas tas par softu, kas tā smuki attēlo datus?

 

Pašlaik izcepu javisku softu, kas krāj informāciju par temperatūrām. Dotā momentā izlīdzos ar Excel, kas ar PivotTable attēlo grafikā datus no MySQL.  

http://mezhavecis.blogspot.com/2013/12/temperaturas-monitoringa-izveide.html

 

excel_temp.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

grafikam googles charti/php

 

vaarstu staavokli pi regulee iesleedzot/izsleedzot relejus - kuru sleegt iekshaa/kuru aaraa to izdomaa vadoties no temperatuuras sensoriem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mezavecis

Es arī iepirku šo to no Ciseco. Tikai šodien visu pasākumu izdevās reanimēt. Pagaidām tikai salodēju, bet vēl jāuzraksta proga, kas to visu kurbulēs.Te nedaudz sīkāk par pēdējiem aktivitātēm un sviestiņiem, kam tas interesē.

 

Vēlreiz ieteiktu visiem Raspberry potenciāliem lietotājiem izvēlēties normālu barošanu, respektīvi ar microUSB un 5V @ 1500mA. Pretējā gadījumā cīnīsieties ar bezgalīgiem gļukiem, jo pie mazākas jaudas visi lielāki servisi kā mysql, java, kam vajag lielāku jaudu vienkārši nokaras vai arī pat nestartējas.

 

Par dažiem latiem var arī iepirkt 700mA, kas paredzēti telefoniem, kurš pieslēdzot darbojas, bet briesmīgi karst un nav zināms, pēc cik ilga laika nomirtu. Arī 1000mA ilgstošā režīmā var nobeigt barokli un USB habs pēc mēneša noklājās. Lētais variants ir vecs AT baroklis. 

Link to comment
Share on other sites

He he :)

 

Man prieks ka mans padoms par vecu pc barokli noderēja.

Cerams ka drīz būs katla temperatūras grafiki. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kas tad vainas pc baroklim izņemt dizainu un izmērus? Skaidrs ka guļamistabā tādu neliks, bet ja iekārta stāv katlu telpā kā Mežavecim - kāpēc gan nē?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pacelšu tēmu.

Varbūt kāds ir mēģinājis piedarbināt kādu USB modemu pie RPi, tā lai varētu sūtīt un saņemt SMS? Internets anv aktuāls.

Interesē tieši Latvijā pie operatoriem/masveidā izplatītie modemi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...