Jump to content

Pascal ieskaite


buger4
 Share

Recommended Posts

Labdien vai kāds nevarētu mazliet izpalīdzēt un izpildīt paskālā šādus uzdevumus

1.Sastādīt programmu, kura saskaita cik ir pāra skaitļi intervālā [a,b]. Aprēķināt šo skaitļu summu. Intervāla sākumu a un beibas b ievada lietotājs.

2. Sakārtot gadījuma skaitļu masīva skaitļus, kuri dalās ar 3 augošā secībā. Izdrukāt gadījuma skaitļu masīvus.

 

Diemžēl pats neesmu mācijies pascālu skolā, bet Rtu to pieprasa zināt un ir jānokārto ieskaite, tādēļ gribētu, lai kāds šos izpilda un tad varētu pats kādu līdzīgu uzrakstīt vadoties pēc šīm programmā.

Paldies jau iepriekš. :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai nu tu uzrādi, cik tālu esi izdarījis ar koda piemēriem, vai arī taisu tēmu ciet. Mājas darbus te neviens nerisinās.

Link to comment
Share on other sites

program masivi;

uses crt;
var s,i:integer;
A,B:array[1..30] of integer;
begin
clrscr;
for  i:= 1 to 20 do
A[i]:=random(20);
for i:=1 to 20 do
write(A[i]:3);
for i:=1 to 20 do
if A[i] mod 3=0 then Write(A[i]:3)
else
readln;
end.

 

 

Tik tālu ir ar masīvu, nav sakārtots augošā secībā un kkā nedrukā laukā tos ciparus kuri dalās ar 3 :(

Labots - buger4
Jālieto Code formatēšana
Link to comment
Share on other sites

Neesi uzrakstījis, ka jādrukā skaitļi, kas dalās ar 3.

bet kā man to pierakstīt un kur ir kļūda pie tā else ?

 

otram uzdevumam tiku līdz

 

 

 

program gadiijumskaitli;
uses crt;
var i,a,b,s:integer;
begin
clrscr;
writeln('ievadi intervaala saakumu a '); read(a);
writeln('ievadi intervaala beigas b '); read(b);
s:=0;
for i:=a to b do
//if i mod 2=0 then
s:=s+i;
writeln(s);
end.

Labots - buger4
Link to comment
Share on other sites

1. uzdevums ir tīrā matemātika. Tur pat programmēt nevajag mācēt, tik formulas jāizdomā. 2. uzdevums nav īsti skaidrs. Kuru variantu tieši vajag:

  • Uzģenerēt masīvu ar gadījumskaitļiem, un sakārtot tikai tos, kuri dalās ar 3 (pārējos atstājot vietās);
  • Uzģenerēt masīvu ar gadījumskaitļiem, un sakārtot visus skaitļus (tad kāda velna pēc tur pieminēts tas 3?)
  • Uzģenerēt masīvu ar gadījumskaitļiem, kuri visi dalās ar 3, un sakārtot visu masīvu;
  • Uzģenerēt masīvu ar gadījumskaitļiem, un sakārtot tikai tos, kuru indeksi dalās ar 3;

Un cik lielam jābūt tam masīvam?

Link to comment
Share on other sites

1. uzdevums ir tīrā matemātika. Tur pat programmēt nevajag mācēt, tik formulas jāizdomā. 2. uzdevums nav īsti skaidrs. Kuru variantu tieši vajag:

  • Uzģenerēt masīvu ar gadījumskaitļiem, un sakārtot tikai tos, kuri dalās ar 3 (pārējos atstājot vietās);
  • Uzģenerēt masīvu ar gadījumskaitļiem, un sakārtot visus skaitļus (tad kāda velna pēc tur pieminēts tas 3?)
  • Uzģenerēt masīvu ar gadījumskaitļiem, kuri visi dalās ar 3, un sakārtot visu masīvu;
  • Uzģenerēt masīvu ar gadījumskaitļiem, un sakārtot tikai tos, kuru indeksi dalās ar 3;

Un cik lielam jābūt tam masīvam?

es sapratu, ka jāparāda vispirms tas pats masīvs un tad jāatrod skaitļi kas dalās ar trīs un tikai tie ir jāsakārto augoši

Un masīva lielumu un randoma lielumu pats drīkst izdomāt :)

Un pirmajam man tās formulas vienkārši neiet kopā, es kkā to nemāku

Link to comment
Share on other sites

Buger4 .

 

1. Tu mācies, lai iemācītos, ja nevari izdomāt formulas interesanti vēlāk, kad programēsi, ja programēsi kā tad tu tās izdomāsi.

2. Ja izdomāji mācīties IT tad iesaku apmeklēt lekcijas tur 10000000% bija piemēri kuros reāli tikkai jāizmaina dažas rindiņas.

 

1.Sastādīt programmu, kura saskaita cik ir pāra skaitļi intervālā [a,b]. Aprēķināt šo skaitļu summu. Intervāla sākumu a un beibas b ievada lietotājs.

 

y=0
z=0

readln (a)
readln (b)

izveido masīvu no a līdz b

from 1 to b do //ievaditais intervals //neatceros kā bija pareizi bet masīvs sākās no 0 elementa man liekas 

if masiva(x) elements mod 2 = 0 do //parbauda vai dalas ar 2

y=y+1 //skaita cik skaitli dalas ar 2
z=z+x //skaita kada ir so skaitlu summa

else do tuksums

//kad viss izdarits
Writeln('Skaitli kas dalas ar 2 ir y So skaitlu summa ir z')

 

Rekur tava programma ir gatava pielago lai strādā visa galvena ideja urakstīta. Neesmu programmētājs, bet nu šitik vieglu uzdevumu gan jau varēji izdomāt uzskatu, ka šis uzdevums 8 klases līmenī. Izdomāt aizņēma veselas 30s uzrakstīt 10 min.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

program gadiijumskaitli;

uses crt;

var a,b,i,z,y,s:integer;

 

begin

clrscr;

z:=0;

y:=0;

z:=0;

 

writeln('ievadi intervaala saakumu a '); read(a);

writeln('ievadi intervaala beigas b '); read(b);

for i:=a to b do write(i:3);

if i mod 2=0 then s:=s+i;

y:=i;

z:=z+y;

writeln('paara skaitlji shajaa intervaalaa ir ',s:3);

readln;

end.

 

 

 

esmu ticis tik taalu bet šeit ir kļūdas un tpc programma nestrāadaa

Labots - buger4
Link to comment
Share on other sites

Lūdzu, formulas:

skaits := (b shr 1) - ((a - 1) shr 1);
summa := skaits*(((b or 1) xor 1)-skaits+1);

Strādās arī uz negatīviem skaitļiem, bet Tev pašam ir jāgarantē, ka a <= b. Taču, kāpēc tas strādā, būs jāizdomā Tev pašam. :devil:

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Paskālu jau RTU māca visiem, pat man būvniekos tas bija jāmācās elementārā līmenī :D

Bet autoram gribu teikt, lai paskatās Bulava sarakstīto paskāla grāmatiņu, tur cik atceros bija uzdevumi ar piemēriem, identiski tiem, kas eksāmenā jāpilda.

Link to comment
Share on other sites

Paskālu jau RTU māca visiem, pat man būvniekos tas bija jāmācās elementārā līmenī :D

Bet autoram gribu teikt, lai paskatās Bulava sarakstīto paskāla grāmatiņu, tur cik atceros bija uzdevumi ar piemēriem, identiski tiem, kas eksāmenā jāpilda.

 

Kāds vismaz saprot par ko ir runa :D

Es mācos RTU par būvnieku un šie uzdevumi man bija ieskaitē, nākamā ieskaitē man būs līdzīgi tpc gribu vismaz šos izpildīt, bet man no tās grāmatas skatoties kkā nesanāk, tpc domāju ka vrb jūs kāds pateiksiet kur man ir kļūdas un kā tās izlabot....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...