Jump to content

Banku attieksme pret ātrajiem kredītiem


jazps12
 Share

Recommended Posts

Kāds nezin, vai ir iespējams paņemt patēriņa kredītu vai kredītkarti, ja tev ir esošs kredīts smscredītā? vienkārši radās problēmas un tagad ZB maksāt būtu tās milzīgās pagarināšanas summas, labāk būtu normālu bankas kredītu. Zinu, vajadzēja uzreiz ņemt bankā parasto kredītu, bet ne par to šoreiz jautājums. smile.gif

Bankas nosacījumos raksta "pozitīva kredītvēsture", ja esmu šos kredītus vienmēr laikā apmaksājis, tad tā it kābūtu pozitīva. Nu jautājums vienkāršs - vai banka dos patēriņa kredītu, lai es atmaksātu ātro kredītu?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Patēriņa kredītu ņem, nesakot kādām vajadzībām. Par to banka ieliek lielāku uzcenojuma %.

 

Šobrīd jebkura kredītiestāde var redzēt, ka tev ir bijušas problēmas 10 min laikā. Jāizpildās gan dažiem priekšnosacījumiem par min kavētā kredīta summu un kavēto dienu skaitu. Bet ja banka redz, ka tev ir svaigs kavēts smskredīts, tad karšu kredītu, overdraftu vai kā nu to sauc neredzēt kā savas ausis. Nav bankas tik stulbas. Savu kredītvēsturi laikam varēja Latvijas Bankā iet pieprasīt... neatceros.

 

Kopumā - ja pietiek maksātspēja (ko gan karšu kredītam laikam nerēķina) un nav negatīvi ieraksti kredītu reģistrā, tad iedos. Cik iedos - atkarīgs no tavas algas.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Sava(Swed) banka man jau atteica, jo viņi jau pilnīgi visu vēsturi redz. Stulbi kaut kā, viņi reāli zaudē klientu. Ja vien viņi, protams, nav SMSCREDIT īpašnieki. :D Kavētu maksājumu nav un nekad nav bijis, ja es ņemu patēriņa kredītu, vai arī svešas bankas tos redz kkādos reģistros? Jo bank.lv reģistrā it kā nav minēti smscredit u.c. ātrie kredīti.

Labots - jazps12
Link to comment
Share on other sites

visi šie ātrie kredīti ir līdz max 300Ls.

kur problēma izmaksāt un tad iet uz banku pēc overdrafta?

Link to comment
Share on other sites

Mana banka toč nedos, jo jau prasīju tad, kad vēl nebija problēmu un biju atmaksājis kredītu, un viņi atbildēja, ka tikai pēc 3-4 mēnešiem dos.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Bams. Sabiedrības attieksme pret kredītiem. Šeit būtu pāris stigri vārdi jāsaka.

 

Tev nebūs vieglprātīgi ņemt kredītu.

 

Latvijā, diemžēl, cilvēkiem ir jāiemācās dzīvot tik, cik līdzekļi atļauj. Debīli piemēri Šleseru, Lembergu, Šķēles, arī citu personu veidolā, kuri ir nopietni uzvārījušies uz spekulāciju un sazin kāda vēl rēķina (arī PSRS sabrukuma un ar to saistīto jezgu), ir jāaizmirst. Punkts.

 

Es šajā gadījumā redzu četrus variantus:

a) Iet uz banku, teikt, paņēmu to kredītu, nenovērtēju to un to, viņi grib tādus un tādus milzīgus procentus par kavējumiem, jautājums, vai nevaram pārfinansēt to visu par jūsu piedāvātajiem procentiem;

b) Iet uz SMS devējiem, teikt, tādas un tādas problēmas, būs nauda vēlāk, cilvēcīgi kaut kādus termiņus pagarināt;

c) Ja a, b izgāžas, sakost zobus, kaut kā sadabūt naudu, lai norēķinātos (iekļaujot pat tādus variantus, kā pārdodot savus īpašumus, cerams, izdevīgāk nekā maksātnespējas procesā);

d) Privātpersonas maksātnespējas process.

 

Varbūt ir vēl kāds variants, ko es šajā gadījumā neredzu. Bet nu arī informācijas no jaunbiedra par situāciju, vecumu, ienākumu līmeni, pilno kredītvēsturi utt ir gandrīz nekādas.

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Par katriem 50Ls nevar pieteikt priv.pers. maksātnespēju :D

Link to comment
Share on other sites

Ja jau tagad nevari samaksāt, tad paņemot bankā vēl kaut ko, tu samaksāsi % tam smsam, un vēl pa virsu maksāsi bankas procentus. Vieglāk tev no tā visa nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Bams. Sabiedrības attieksme pret kredītiem. Šeit būtu pāris stigri vārdi jāsaka.

 

Tev nebūs vieglprātīgi ņemt kredītu.

 

Latvijā, diemžēl, cilvēkiem ir jāiemācās dzīvot tik, cik līdzekļi atļauj.

 

Viegli ir [slēpts] no citurienes. Bet Latvijā reāli daudziem algas esot ap 200 LVL Es patiešām nesaprotu, kā ar to algu var izdzīvot un vēl maksāt komunālos. Sorry par oftopic

Link to comment
Share on other sites

Ja jau tagad nevari samaksāt, tad paņemot bankā vēl kaut ko, tu samaksāsi % tam smsam, un vēl pa virsu maksāsi bankas procentus. Vieglāk tev no tā visa nebūs.

 

Nū, ir tomēr atšķirība, vai man tas kredīts ir bankā, kurā jāmaksā, nezinu, max 60% gadā, vai SMSkredītā, kurā pagarinot jāmaksā >400% gadā un nevari atmaksāt pa daļām, bet jāatmaksā viss.

 

Man nav problēmu atmaksāt, ir beidzot iestājusies negribēšana pārmaksāt. :( Tāpēc tikai interesējos, vai bankas redz SMSkredītus. Man pašam jau liekas dīvaini, ka Swedbanka atteica, viņiem pašiem tā būtu peļņa, bet nu ja viņiem klientu pietiek, tad jāmeklē citas bankas.

Labi, mana banka nedeva, jo redz manu kontu, kur viss ir skaidri un gaiši rakstīts, bet kā ir ar citām bankām? http://www.bank.lv/par-latvijas-banku/kreditu-registra-dalibnieki Tur nav ne SMSkredīta, ne citu ātro kredītu firmu nosaukumi atrodami.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Ok, bik par manu aizsākto off-topiku.

 

Par katriem 50Ls nevar pieteikt priv.pers. maksātnespēju :D

 

Tā arī ir taisnība, fakts. Šajā gadījumā variants, ka vienkārši nemaksā tiem SMS kreditņikiem, parāds uzaug līdz nu nez, 3k un tad jau attiecīgi pēc līgumiem sāk tiesvedību - nu jau reāli kaut ko var "attiesāt" no upura, kredīta ņēmēja. Tā kā reāli manis aprakstītais d) variants nav variants. Bet nu formāli tā ķēde ir pareiza.

 

Viegli ir [slēpts] no citurienes. Bet Latvijā reāli daudziem algas esot ap 200 LVL.[..]

 

Ok, par to cenzēto vārdu - lai kas bija apslēpts zem tā. Nedomāju būt citurienē visu laiku, mērķis ir iegūt labu, plašu izglītību, skatījumu uz pasauli un atgriezties Latvijā. Es ticu, ka Latvieši var! Var dzīvot apmierināti, sakārtotā, labā Latvijā. Ar ienākumu noslāņošanos Latvijā ir ļoti liela problēma. Bet nu es ceru, ka pēdējais burbulis sabiedrības attieksmi vismaz pret kredītiem būs pamainījis.

 

Vairāk par orģinālo jautājumu:

 

Arī bankas dabūja no pēdējā burbuļa pa biksēm un noteikumi ir kļuvuši stingrāki. Līdz ar to nu autoram ir jāskatās banku pieņemšanas laiki un jāiet prasīt viņiem kredīts/overdrafts. Forumā mēs te tikai varam padzesēt mutes. Ja atsaka - jautāt kāpēc. Kā izvēlēties - es sāktu ar lielākajām bankām (ok, Swed nedeva, nu tad SEB, Nordea, pēcāk Citadele, mazākās bankas). Es gan ieteiktu uzprasīt vēlreiz Swed (ja tava banka). Cik ir dzirdēts, pret saviem klientiem tomēr bankām ir labāka attieksme, nekā pret pilnīgi jauniem klientiem. Tas atkarīgs no tā, cik sen ir bijis šis:

Mana banka toč nedos, jo jau prasīju tad, kad vēl nebija problēmu un biju atmaksājis kredītu, un viņi atbildēja, ka tikai pēc 3-4 mēnešiem dos.

Ar argumentāciju - tā un šitā, negribu tos 400% maksāt, utt. Ja saka, ka negrib dot, tad kāpēc, pēc kādiem noteikumiem utt. Arī esmu Swed klients, man ir palicis labs iespaids pret apkalpošanas kvalitāti. Esmu redzējis šeit forumā sliktākas atsauksmes, nez, varbūt neesmu trāpījis "pareizajās" filiālēs.

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

Vari atļauties arī tiem smskredītiem nesamaksāt - ja vien tev nepieder kaut kāds ūber vērtīgais privātīpašums, viņi tev neko izdarīt nevar. Ja pieder - pārreģistrē steigšus uz tuviniekiem.

Tiesa, tas nebūt nav padoms šeit (iespējams) esošajiem auniem skriet uz smskredītiem. :)

Labots - Animall
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pārreģistrēt īpašumu maksā diezgan daudz. Nu apmēram paņem šīgada NĪN maksājamo summu un sareizini ar 10.

Link to comment
Share on other sites

Hm, par to nebiju iedomājies. Un kas notiek gadījumā, ja šo īpašumu kādam sadomā dāvināt? Arī jāšķiras no naudiņām?

Link to comment
Share on other sites

- ja vien tev nepieder kaut kāds ūber vērtīgais privātīpašums, viņi tev neko izdarīt nevar.
Nevar, nevar :sarkasms:. Tavu parādu var atdot Creditreform vai kādai "uzticamai firmai", no kuras pie tevis ieradīsies pāris mazrunīgi smagsvari un dos neilgu brīdi izvēlei :butcher: . Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

tevis ieradīsies pāris mazrunīgi smagsvari un dos neilgu brīdi izvēlei :butcher: .

 

Vispār, es pats esmu tāds nerunīgs smagsvars, tāpēc uz mani diezin vai iedarbotos tamlīdzīgas metodes. :) Katrs gadījums gan ir individuāls, protams, tāpēc - pastāv tāda burvīga iespēja nokārtot ieroča nēsāšanas atļauju. :)

Bez tam - nav šeit Krievija.

Labots - Animall
Link to comment
Share on other sites

Ieroču nēsāšanas atļauja 400Ls parādsaistību dēļ? Kuda mir katitsa? Nu ja esi paņēmis kredītu uz neizdevīgiem noteiktumiem, tad tomēr tas ir jāatmaksā un miers. Nākomreiz varbūt padomāsi pirms vēlreiz saistīties ar šiem "ātrajiem" kantoriem.

 

Autor, banka Tev var atteikt patēriņa kredītu balstoties uz ienākumu regularitāti un to apjomu, tā kā tam ātrajamas kredītam es domāju tur ir maza nozīme.

Link to comment
Share on other sites

aber andza, bankām ir jādod algas konta izraksts pēdejo x mēnešu apmērā - vai banka izprintēs pilnu konta izrakstu, vai tikai algas? Es gribu atmaksāt, lai tie neizdevīgie noteikumi nebūtu vēl pusgadu, labāk bankā gadu maksāju mazākus procentus. :p

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Nelasiju visu, bet viss izdevīgākais savu banku pierunāt uz overdraftu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

1. noskati banku

 

2. nočeko kādus patēriņa kredītus dod (overdrafti, karšu kredīti, eksperskredīti utt.)

 

3. pačeko kādi nosacījumi un dokumenti jāsniedz kredīta saņemšanai. Šobrīd atkarībā no bankas minimums laikam būs pase. Varbūtība, ka prasa konta izdruku ir maza. Vari savā bankā palūgt izdrukāt tikai algu ieskaitījumus un lai tava banka apzīmogo. Ar to vajadzētu pietikt.

 

4. filiālē atnāksi ar pasi, šie iedos vismaz 3 iesniegumus pildīt (VSAA par algu, kredīta pieteikums, pieteikums pārbaudei kredītu reģistrā)

Link to comment
Share on other sites

Paldies, a kāpēc domā, ka konta izdruku neprasa? vismaz seb un swed banku mājaslapās rakta, ka vajag.

  • pase;
  • ja alga netiek pārskaitīta uz SEB banku, ienākumus apliecinošs dokuments (bankas apstiprināts pilns 6 mēnešu konta izraksts);
  • pieteikums Patēriņa kredīta līguma noslēgšanai.

Link to comment
Share on other sites

Tak paņem citā smskredītā, labāk kādos piecos uzreiz, un tad nozūdi :D, šitādu kantoru tagad kā sētas sunim blusu...

...bet ja banka nedod, tad, acīmredzot, ir iemesls kāpēc nedod

Link to comment
Share on other sites

Pēc pieredzes saku, swed bankai nepatīk SMSCREDIT . Pirms kāda laika, sms paņēmu naudu tikai tāpēc, lai nahaļavu tiktu uz kinīti, piereģistrējos utt, un 15min laikā tiku gan pie naudas un biļetēm, naudu arī tur pēc nedēļas atdevu.

Tad sākas jautrība, ka gāju uz swed, veidot jaunu karti un bija doma ņemt kredītkarti, viss ok noformēja visus papīrus, pēc pāris dienām eju pēc kartes, paņemu jau taisos iet prom un tad bankas darbinieks izmet ZELTA frāzi - skatos jūs pirms laika esat ņēmis naudu no smscredit, ja turpināsiet tur ņemt, tad turpmāk līgumu kartei nevarēsim pagarināt :D Pat nezinu, tas bija nopietni vai nē, bet nu tā man pateica.

Bet nu runājot vispārīgi, neiesaku ņemt nekādus kredītus, man teiksim banka visu laiku pakaļ met, palielini kredītkartes limitu, paņem patēriņa kredītu utt, Nu i nah, ja var tik galā tā pat, tad labāk tā arī darīt.

Pie tam neticu ka SMScredit nevar atmaksāt pa daļām! I arī ja nevar, paņem un iekrāj! Un arī ja tad nevari atdot, tad arī esi atradis atbildi kāpēc Tev banka atteica ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja es krāšu, tad man par vismaz 3 mēnešiem jāmaksā būs pagarinājums, kas ir kkur 40 lati mēnesī. khm. :D

Link to comment
Share on other sites

A kam tagad viegli? :mda:

 

Tā pat, ja iesi uz citu baku, Tev no swed vajadzēs izdruku. Un tā pat jebkura banka pirms izsniegs kādu naudu, pārbaudīs visu par to cilvēku ;)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Banka pārbaudīt visu nevar. Ja ir smskredit un tas neuzrādās negatīvā kredītu vēsturē vai pats neiesniedz bankai izdruku kur ir smskredit, tad tā saucamos nebanku kredītus neviens neredz. Cita lieta, ka kredīta pieteikumā ir sadaļa Citi mani kredīti un likumiski var iestāties kriminālatbildība par šādu ziņu nesniegšanu.

Link to comment
Share on other sites

+ par to ka nesniedz info

 

Tad vēl ir arī tads labais reģistrs, kurā uzrāda, kur visu cītīgi apmaksā ;)

 

Pie tam swed banka dos izdruku, un tur tak pēdējo 6 mēnešu vēsturē parādīsies smscredit ;) Nevar jau tā paņemt pats izdrukāt un aiznest uz citu banku, vajag tak visus zīmogus utt.

Link to comment
Share on other sites

No visiem skandināviem swedam iet visdraņķīgāk. Bankrotēt nebankrotēs, bet vismaz Latvijā klientus pačakarēs. Debetkartēm sataisijušies apkalpošanu katru mēnesi iekasēt. Pensiju 2 līmenis knapi pa nullēm, pārcēlu uz norvēģu DNB. Tur vismaz procents uz 3.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

1.pamēģini bigbank.

2.tā vietā lai pagarinātu ,,pa dargo,,to nedari bet pārfinansē no cita ātrā kredīta,iznāks daudz lētāk.

3.negatīvai vēsturei ir jēga,neviens tev neko nedos.

pozitīvai vēsturei ir jēga tikai tad ja banku apmierina tavi ienākumi.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

Var aiziet uz kādu konkurentu banku un pastāstīt par savu situāciju un vēlmi mainīt banku, un vēlmi pārkreditēties all-in-1. Var izdoties. Vari ieķīlāt kādu savu īpašumu vai priekšmetu (auto) un saņemt kredītu jebkur.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Vispratigakais Tev butu atcereties kadu savu nedraugu - sudabrali un aiziet pie ta aizņemties uz lieliem procentiem, a pec tam vienkarsi neatdot un viss. Busi pie viena gajiena nokartojis 2 lietas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kāds nezin, vai ir iespējams paņemt patēriņa kredītu vai kredītkarti, ja tev ir esošs kredīts smscredītā? vienkārši radās problēmas un tagad ZB maksāt būtu tās milzīgās pagarināšanas summas, labāk būtu normālu bankas kredītu. Zinu, vajadzēja uzreiz ņemt bankā parasto kredītu, bet ne par to šoreiz jautājums. smile.gif

Bankas nosacījumos raksta "pozitīva kredītvēsture", ja esmu šos kredītus vienmēr laikā apmaksājis, tad tā it kābūtu pozitīva. Nu jautājums vienkāršs - vai banka dos patēriņa kredītu, lai es atmaksātu ātro kredītu?

 

 

Bilet-vokzal-Irija/ or cita valsts.

Link to comment
Share on other sites

Viens kredīts uz kakla un domā par nākošo. Bezdibenis. Ja jau tu tagadnespēj samaksāt par kādiem zelta kalniem sapņo?

Link to comment
Share on other sites

Ir ļoti liela atšķirība starp ātrajiem kredītiem un parastiem kredītiem. Ātrajiem kredītiem termiņš ir 1 mēnesis. so...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...