Jump to content

Iesakiet viedtālruni (smartphone)


Recommended Posts

Sveiki Bootieši :)

 

Ir pienācis laiks, no pašreizējā Nokia 5800 pāriet uz ko citu - godīgi sakot no sākuma bij vairāk vai mazāk apmierināts ar šo modeli, bet nu ir pienācis brīdis ka tas man sāk kaitināt: karās, restari, bremzē ...

 

Tad nu ko varat ieteikt? Esmu pa forumiem pastaigājies caur un caur, bet pie īsta slēdziena neesmu nonācis :shout:

 

Tad nu ko es vēlētos no jaunā:

* laba kamera, vismaz 8Mpx - lai kvalitatīvas bildes būtu,

* GPS (kaut gan tas jau laikam visiem jaunajiem ir),

* samērā ātrs, arī neta browsēšanā,

* LABA baterija - nu tā lai nebūtu katru dienu jālādē

* izturīgs - pašreizējā ir diezgan daudz kritusi un cietusi, bet nekādu nopietnu problēmu nav, tik pāris skrāpējumi.

 

tie laikam būtu galvenie nosacījumi.

 

Neesmu ābola ienaidnieks, bet nezinu, vai viņš man derēs, mazliet šaubos arī par lielajiem izmēriem - biju apstājies pie Galaxy S2, bet tas ir vēl lielāks par āboli. :stink:

 

Uz doto brīdi cenu diapazons nav tik būtisks, tāpēc varianti it kā plaši - gaidīšu Jūsu ieteikumus :rolleyes:

 

 

PS. Un, lūdzu, neiesakiet - "Aizej uz veikalu un aptausti" - uzskatu, ka "aptaustīšana" veikalā un reāla (ikdienas) lietošana ir divas dažādas lietas - arī ar standarta aplikācijām visu laiku neiztiksi :grin:

Labots - FoX
Link to comment
Share on other sites

Ja ar Moto r bija domāta Motorola, tad es biju par to domājis, bet cik noprotu, tad Latvijā oficiālu izplatītāju nav un doma ir ņemt caur Trodekcu vai kādu citu LMT dīleri, jo ņemšu uz firmu - tā man izdevīgāk :grin:

Link to comment
Share on other sites

Nja tur trodeksā cenas ir ux un ax :) a kas vainas S2 tagad tak ir stilīgi jo lielāks ķieģelis rokā jo krutāk :D

Link to comment
Share on other sites

Nu Galaxy S2 IR jālādē katru dienu, tāpat kā jebkurš cits smārtfonis ar lielu un cmyky ekrānu.

Te ir jānodefinē prioritātes - ja galvenais ir izturība, tad viennozīmīgi kāds no Sonim ražojumiem

http://www.sonimtech.com/

Ja ērti browsējams nets ir svarīgs, tad droši vien aifons vai galaxy s2 utt.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tas, ka Galaxy ir jālādē katru dienu un viņš ir pietiekami liels arī mani attur no šī modeļa.

 

Bet kā ir ar tām Motorolām Razr - simpatizē man viņš :innocent: bet pie LMT dīleriem viņš laikam nav sastopams, vai arī kļūdos?

Link to comment
Share on other sites

Nu plakātus jau nedrukāšu, bet tā kā fotokameru visu laiku līdzi nestaipu - tad nu gribētos tomēr kaut ko kvalitatīvu - un uz mūsdienām neuzskatu, ka 8 Mpx mobilajā ir daudz, drīz jau pat tie 8 būs maz :grin:

Link to comment
Share on other sites

Par tiem MPixiem, bija man te kādreiz N85 ar 5MPixiem, Carl Zeisu un fantastiskām bildēm un video ... Neciksen iepirku jaunu SE andrīti arī ar 5MPixiem ... bilde uz datora nav skatāma :(

tāka droši vien lēcā arī ir spēks ...

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

+1 par Nokias kamerām :)

Nokia N82 (tālajā 2007. gadā) kamera bija galvas tiesu labāka par tagadējo iPhone 4s kameru... smieklīgi :D

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]

tāka droši vien lēcā arī ir spēks ...

 

Lēcā, tās izmērā, kā arī sensora izmērā. Nu tie 8 MPix aparāti ar lēcām 2 mm diametrā ir ņirgāšanās par foto. Iesaku pamācīties optiskās konstrukcijas zinības, lai saprastu, ka vienkārši fizikas likumi to bildes kvalitāti izdrāž, atvainojos par izteicienu, neskatoties uz visiem pikseļiem un reklāmas saukļiem. Mazas lēcas necik daudz gaismas līdz sensoram nenovadīs, un maziņš sensors iedos ļoti foršu troksni pa virsu. Ja gaišā dienas laikā bildes vēl kaut cik, visos citos gadījumos...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tieši tas, ka Galaxy ir jālādē katru dienu un viņš ir pietiekami liels arī mani attur no šī modeļa.

 

Bet kā ir ar tām Motorolām Razr - simpatizē man viņš :innocent: bet pie LMT dīleriem viņš laikam nav sastopams, vai arī kļūdos?

 

nav nav manīts. un ar to pārstavi ar nekas nav skaidrs. kaut kas it ka, kaut kāda lapa pat, bet bardaks.

p.s. es te rakājos pa netu , un uzgāju , ka zviedru siba (bode tāda) razr ir pa 290- 300. lētāk ar prami aizbraukt pakaļ nekā lv nopirkt. :)

viela pārdomām, uz stokholmu drizumā jābrauc.

Link to comment
Share on other sites

Uģi, es jau nesākšu strīdēties par to, jo uz esošā telefona man ir 3.2Mpx, un tagad jau par standartu gandrīz vai kļuvušas ir 5/8Mpx - vienkārši gribētu saņemt telefonā atbilstoši labu bildi - neprasu jau ar 12Mpx kas uz daža laba Samsunga (laikam) stāv, jo tik daudz jau ar saprotu, ka "mazā lācīša vēderā" lielu optiku jau neiebāzīs :shifty:

 

Gribās, lai vismaz telefons ir atkal uz pāris gadiem (2-3), jo nemainu viņu jau katru gadu, tāpēc arī rakstīju tos 8Mpx. :innocent:

 

 

 

jarajara: tas tāds mājiens vai kā? :acute:

 

Sāku arvien vairāk domāt un varbūt ir vērts pagaidīt līdz maijam, jo tad, it kā, Motorola prezentēšot Motorola Razr Maxxx Eiropas tirgiem, kaut gan nez kad līdz LV atvilks, ja vispār atvilks.

Labots - FoX
Link to comment
Share on other sites

Kā Nokiām ir ar tām Bellēm / Annām un visām pārējām OS, tieši ātrdarbības / bremzēšanas ziņā? Neesmu pētījis šo pusi.

 

PS. Un ja pasūta no štatiem, ko nozīmē tas "unlocked"?

Labots - FoX
Link to comment
Share on other sites

Ieleja - maza lēca nevar savākt pietiekami daudz gaismas normāla izmēra matricas apgaismošanai. Es nezinu cik liels ir matricas fiziskais izmērs telefoniem, bet čujs, ņuhs un poņa saka, ka sērkociņa galviņa droši vien ir lielāka par to matricu. Iespējams - krietni lielāka.

Link to comment
Share on other sites

Pašlaik ir lietošanā N8 ar Belle. Neko tādu sliktu nevaru teikt. Vienīgie mīnusi ir tie, ka lielākas aplikācijas instalējas diezgan ilgi un to ir samērā maz, bet visas svarīgākās ir. Bremzēt nebremzē un darbojas pietiekami raiti. Ar Operu arī interneta pārlūkošana ir pieņemama. Ja plāno internetu lietot intensīvi, tad protams jāskatās uz lielāku ekrānu par 3.5. Un kamera ir līmenī.

Link to comment
Share on other sites

AdatuGalva

+1 par Nokias kamerām :)

Nokia N82 (tālajā 2007. gadā) kamera bija galvas tiesu labāka par tagadējo iPhone 4s kameru... smieklīgi :D

Un?

Kamera mobilajam ir pats svarīgākais?

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]varbūt pastāstīsi vienā rindkopā, kur tieši slēpjas mazu lēcu (2 mm) problēma?

 

Nu principā jau Ivo pareizi uzrakstīja - lielākā problēma, nepietiekams apgaismojums. Un tas, ka sensora izmērs, ir problēma, to es rakstīju. Abas problēmas pastāv pašas par sevi - slikti izgaismots "normāls" sensors dos švakāku bildi nekā labi izgaismots "normāls sensors", tāpat labi izgaismots "mazais" sensors dos švakāku bildi nekā labi izgaismots "normālais" sensors. Un kopā tad attiecīgi summējas. Tas ir tas lielākais, manuprāt.

 

Vēl viena rindkopa - ar izmēriem bija saistīts sensora tuvums lēcai - parasti mobilajiem attālums ir ļoti mazs, kas nozīmē ka tās maziņās lēcas fokusa attālumam ir jābūt ļoti īsam (ok, ir nianses aparātos ar auto-fokusu, bet tik un tā lēcām jābūt "niknākām" nekā normālās optikās tas pierasts). Un tas savukārt nozīmē, ka lēca būs gandrīz kā maza lodīte. Un, pie ļoti maziem liekuma rādiusiem (kā šajā gadījumā) sākas problēmas ar sfērisko aberāciju (wiki), varbūt arī ar citām. Nezinu, kā ražotāji cīnās ar šīm problēmām, pavisam traģiskas bildes ar telefonu, protams, nesanāk. Varbūt liek sensoru tā sauktajā "aplanātiskajā" punktā. Tik dziļi neesmu pētījis.

 

Tā būtu tā rindkopa par ne tik acīmredzamo pusi tajās sīkajās optikās.

 

Autor - mana teiktā jēga bija tāda, ka tie tavi 8 Mpix neko nenozīmē. Un pilnīgi noteikti negarantē labāku bildi, kā telefonam ar 3.2Mpix sensoru, kurš ir pamanījies iegūt labāku optiku.

Link to comment
Share on other sites

postal1188

N8 ir 12mpx kamera un strādā arī ātri, bet par tām bildēm un video, sanāk tiešām kvalitatīvas... Nejav velti Nokia paši saka, ka tā esot labākā kamera kāda ir mobīlajiem līdz šim...

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]vienkāršāk jau stāstīt lajiem par to kā "virtuāli caurumi pārvietojas"

 

Es tagad īsti nevaru saprst, vai par mani te jau ņirgājas vai kā. :D Kaut gan tas tā dažkārt dabiski, cilvēkiem no laukiem smīņāt par pilsētniekiem. Bet nu tā kā fizikas maģistrs, tad pamēģināšu tomēr vēlreiz. Būtībā divas lietas:

1) Ja ir "ideālas" lēcas un sensori, starpības nav nekādas, neatkarīgi no izmēriem, attālumiem un sazin kā vēl cita;

2) Tā kā dzīvē "ideālas" lēcas un sensorus ne tuvu nevar uztaisīt, spriedums vairs nav spēkā. Jo tālāk no ideāla, jo švakāka situācija (attēls), to Tev, kā fiziķim, vajadzētu saprast. Ok, un sāls ir tajā, ka lielajos izmēros var tikt "ideālam" lielu strēķi tuvāk (kaut vai, izmantojot mazu diafragmas atvērumu, var vēl papildus samazināt daudzus attēla kropļojumus), savukārt ar tām mazajām lēcām tik forši vairs nav.

 

Nu ja šo nevar saprast, nu tad man ir jānoraksta tas uz atšķirīgu domāšanu.

Link to comment
Share on other sites

Šodien pie sevis nonācu pie secinājuma, ka no iPhone atturēšos - tieši baterijas ilg(īss)darbības rezultātā, nu neapmierina mani reizi divās dienās lādēt telefonu :sorry:

Draudzene ar jau otro mēnesi lieto iPhonu un nožēlo ka nopirka, tādēļ šis variants atkrīt.

Link to comment
Share on other sites

Ja Tevi neapmierina iTelefona baterijas darbības laiks, tad uz Android vari nemaz neskatīties. Tava vienīgā izvēle - NOKIA!

Link to comment
Share on other sites

Un arī tad tikai ar symbian laikam,man domāt ka tie win7 teleponi tāpat būs jālādē reizi 2 dienās.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Nu jā, tēvam ir šis te variants:

http://europe.nokia....vices/nokia-e52

 

Akumulators tur tīri ok, šad tad kādu bildi noblicē, ja citu variantu nav. Gaišā laikā tīri ok. Es gan nez, vai nav "vecs" modelis jau kļuvis.

 

Bet ir viens bet, akumulatora patēriņš ir ļoti atkarīgs no lietošanas paradumiem. Paņemsi Nokia Symbian, lietosi dienās pāris reizes GPS, paskatīsies kādu video, pieslēgsies un padarbināsi WLAN... Arī pāris dienās nosēdīsies, ja daudz to darīs. Savukārt Android verķis ar izslēgtu wifi, GPS etc. arī turās ne-slikti, izmantos tikai sarunu veikšanai - domāju, noturēs visas dienas 4,5 vai pat nedēļu.

 

Tā kā nu ne lielie ekrāni vai Android/iOS ir noēduši akumulatoru, bet to, ko patērētājs vēlas darīt un dara ar telefonu. Pēc mūsdienu tendencēm izskatās, ka labāk paliks vien tad, kad noslīpēs degvielas šūnas beidzot.

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

tieši tā - Winphone7 arī jālādē reizi divās dienās(pēc personīgās pieredzes ar HTC Titan varu to teikt) .... ja lieto tikai kā telefonu un SMS rakstīšanai, tad var izvilkt ilgāk + viņam ir dikti foršs battery saver kas ļaus pāris ekstra stundas izvilkt līdz tiec līdz lādētājam, bet nepieciešams saglabāt sazvanīšanas iespēju.

Labots - K.Kavacis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rezultāts visam ir sekojošs: pasūtīju Motorola (RAZR) XT910, pirmdien dabūšu :yahoo:

Baterija laba, lieluma ziņā gan ir garāks un platāks par iphone, bet 2x plānāks un arī rokās ieguļ patīkami, tad nu lietosim un redzēsim :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Samijsamij

UN ja nav noslēpums ka sūtīji un vispār - kāds ta i?

Padalies ar atsauksmēm par Motorolleri

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...