Jump to content

SAT Signāla dalīšana


lolmart
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Lieta tāda , ka es vēlētos Satalīta kabeļa signālu sadalīt uz 2 dekoderiem, tā lai abiem pienāk normāls signāls.

 

Es šodien notestēju vienu sadalītāju , bet īsti nezināju , vai viņš maz der šai štellei ( Modelis - TRU4508 ( kkāds DiSEqC 2X1 Switch ) )

 

1. - Vai man kaut kad sanāks ( runa iet par to , vai ja man viss pareizi ir ar kastēm , pievienojot signālu caur to dalītāju būs arī bilde )

 

2. - Vai tas dalītājs ko nosaucu ir derīgs ?

 

EDIT:

3. -Kādu dalītāju / ar kādu frekvenci ( Mhz ) jūs ieteiktu ?

Labots - lolmart
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Nav vajadzīgs nekāds dalītājs tavā gadījumā, bet vajadzīga galviņa (LNB) ar 2 izejām, no katras izejas savs kabelis ies uz savu dekoderi.

 

Ja tu pašlaik domā: OK, dzīvoklī ienāk tikai viens vads un otru vadu izvilkt ir problemātiski, vai nevar šo vienu vadu sadalīt uz dieviem dekoderiem. Atbilde būs: Jā sadalīt var, bet nestrādās pareizi. Ja gribi lai abi dekoderi strādā neatkarīgi viens no otra, tad būs jāvelk otrs vads.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

lolmart

Sanāk, ka otrs vads būs jāvēlk pa taisno no satalīta uztvērēja , ja ? ( no tā sadalītāja kas ir pievienots pie uztvērēja )

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Nē, otrs vads būs jāvelk no jauniegādātās LNB (kas ir uz antenas) līdz otram uztvērējam.

Kaut kā tā

post-78751-0-56932000-1337013964_thumb.jpg

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

lolmart

Tā jau es biju domājis :)

Man pie viņa jau tur ir viens LNB ( t.i. , ja es pareizi sapratu kas ir LNB ), ar papildus 2 brīvām izejām. Pievilkt vadu nebūs problēmu - šodien jau vilku , sanāk tik nomainīt vada virzienu uz LNB un viss...

 

Milzīgs tev Paldies RimaNTSS! Ļoti palīdzēji!

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

LNB ir kaut kas līdzīgs šim, kā pievienotajā bildē. Tev vajag ar 2 konektoriem, kaut var būt arī ar 4 konektoriem. Parādi savas antenas bildi.

post-78751-0-41403600-1337014204_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

lolmart
(labots)

Antena ir šķīvis ( nu 2 šķivji )

 

EDIT: Es paskatījos , un kārtīgāk padomājot sapratu , ka dalītājam vajag ( kā man tur tagad viss ir salikts ) 2 LNB un 2 Receiver portiņus , lai man viss ietu kā vajag

Labots - lolmart
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Jā antena=šķīvis, un tas, ka piekabināts šķīvim priekšā ir LNB=galviņa

 

Edit: Jāizskatās tam šķīvim aptuveni tā, kā pieliktajā bildē

post-78751-0-41243100-1337016889_thumb.jpg

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Cik tad tev tur tās antenas ir? Ja divas un uz katras vēl pa kādai galviņai, tad shēmai ir jābūt aptuveni tādai, kā pieliktajā bildē. Katrai galviņai tik un tā ir jābūt ar 2 izejām, tikai vēl papildus būs nepieciešami tie daiseki (Diseqc), vai slēdži.

post-78751-0-04315500-1337017397_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

lolmart
(labots)

nu ok , tas viss ir ok. Es tagad visu sapratu - maniem 2 šķīvjiem ( katrs uz savu pusi pavērsts ) , kuriem katram ir 1 galviņa , un 1 LNB portiņš ( 1 izeja katram ) , vajadzīgs tas dalītājs ( ko es biju nofotogrāfējis ) , ar 2 LNB portiem un 2 Receiver portiem , jo no tiem 2 receiver portiem ies vadi , katrs uz savu dekoderi , vai ne ?

 

Bet atkal jautājums - kur tādu dalītāju atrast , ar 2 Receiver portiem ,jo internetā meklēju - neatradu.

 

( tūlīt Paintā uzzīmēšu savu pamatideju )

 

mana ideja

 

EDiT - Es paskatījos , manām galviņām 1 izeja tik ir

post-93629-0-12355600-1337017786_thumb.jpg

Labots - lolmart
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Vari nezīmēt. Ņem par pamatu shēmu no mana posta #12. Iegādājies sev jaunas galviņas/LNB/konvertorus ar 2 izejām (vai kā tu sauc portiņiem) katra. Tad nopērc sev divus diseqc/ slēdžus (ko tu biji nofotografējis). Gan LNB gan diseqs vari iegādāties Yota bāzē (Rīgā, pie Sporta akadēmijas). LNB varētu maksāt kādus 5-7 Latus, Diseqc aptuveni Latu. Diseqc var ņemt ar divām ieejām un vienu izeju bet var arī ņemt ar 4 ieejām un vienu izeju (tādu tu biji nofotografējis). Pēc būtības, vari atstāt savu nofotografēto diseqc, bet, jaunam cena ir tikai ap latu, tā kā labāk iegādāties jaunu.

Link to comment
Share on other sites

lolmart
(labots)

Labi. Tagad pasaki vai man pilnībā viss ir skaidrs.

 

1.Man vajag nopirkt 2 jaunas LNB (galviņas) , kurām ir 2 izejas ?

2. Man vajag 2 DISEqC ( tie man jau ir - tas viens lielais (foto) un 1 mazais )

3. No LNB katru vadu savā DIseqcĀ , un no katra diseqca uz dekoderi pa 1 vadam ?

 

EDITS - nevar dabūt tādu DISEqC , kuram ir 2 receiver porti ?

Labots - lolmart
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

1. 2. 3. ir OK,

Slēdži ar vairākām ieejām un vairākām izejām (receiver porti) ir un tie saucas Multiswitch, bet tiem ir vajadzīgas pavisam citas galviņas, tā kā labāk par tiem šobrīd vispār nedomā. Ņem 2 jaunas LNB, 2 jaunus diseqc, visu savieno, nokonfigurē atbilstoši savus uztvērējus un viss rādīs.

Link to comment
Share on other sites

guntis5

Jautajums ir tads-Kādas galvas ir uz šķivja,eiropas universalas vai ir vel krievu cirkulara?

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Paldies Guntim par šo precizējošu jautājumu! Gadījumā autoram viena no antenām nav uzstellēta uz 36*E? Visdrīzāk, ka nē, jo tur brīvu kanālu gandrīz vai nav. Pieļauju, ka 75*E un 19,2*E

Link to comment
Share on other sites

Autor, kļūda ir pašos pamatos! Tas, ko Tu sauc par sadalītāju patiesībā ir apvienotājs (Diseqc jeb slēdzis)!

Link to comment
Share on other sites

lolmart
(labots)

Viena esot Viasat galviņa ( laikam universālā ) , otra esot krievu ( tāda , kura krievu kanālus uztverot )

 

Skatoties man rāda 4.8E 19.2E - - - TIkko paskatījos ,ir arī uz 36E

 

Tie ir tie kurus rāda , kad kanālus skatos

Labots - lolmart
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Tomēr, vai tu nevarētu nofotografēt savas antenas un parādīt bildi? Cik tad tev tās LNB ir pieliktas pie antenām?

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Skatoties man rāda 4.8E 19.2E - - - TIkko paskatījos ,ir arī uz 36E

Tādā gadījumā nosauc kaut vienu kanālu no viena pavadoņa/satelīta un no otra arī
Link to comment
Share on other sites

lolmart
(labots)

TV3 Latvija ( 4.8E ) , REN-TV ( 36E )

 

Tagad uz fikso nevarēju atrast 19.2E kkur nozudis , bet pirmstam redzēju , vai arī man acis šķībi rādā

 

@wilz - nē , nē , māja savējā , tikai TV pats tik ļoti nesaktos , es te vairāk priekš vectēva maļos

Labots - lolmart
Link to comment
Share on other sites

guntis5

lizuma1

tad vienu dubulto universala GOLDEN INTERSTAR GI-202 Full Band Twin 0.2dB 7,50Ls

un vienu dubulta cirkulara SKY FLEX KU-3020TWCL.O. 10.70 Twin cirkular 0.2dB 7,50Ls

domajot par nakotni nemi četrnieku diseq DISEqC 4/1 2.0 2,20Ls

 

 

pirmaja bilde universals,otraja 99% krievs SKY FLEX

Labots - guntis5
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevarēju atrast 19.2E kkur nozudis , bet pirmstam redzēju , vai arī man acis šķībi rādā

Agrāk 4,8°E saucās Sirius, tagad Astra4A, iespējams tāpēc Tu uz "mirkli redzēji" 19,2°E Astru!?

Labots - wilz
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
janispauls

ATTĒLS ( piedod ka tik ilgi , neliels čakars ar telefonu bija ) post-93629-0-48223200-1337015365_thumb.jpg

@Silverblue Kas šim bildē vainas?

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Man jautājums.Paziņa grib sekojošo variantu.Divi šķīvi.Uz viena 36 E ar duālo LNB.Uz otru 13E,4,8E.Arī duālās.Principā ir doma  trešo resīveri iepirkt O_O

Ok.Tad LNB vajag ar četrām out.Tik tālu būtu skaidrs

Kā visu to padarīšanu saslēgt?Es domāju diseqc.

Nekad nav nekas tāds likts.

Link to comment
Share on other sites

galvinjas ar tik izejaam cik buus eedaaji(teoreetiski maksimaalais skaits)

protams kaada no izejaam var palikt briiva, jo galvinju izeju skaits var buut tikai 1;2;4;8.

un katram eedaajam savs Diseq un kabelis

Link to comment
Share on other sites

Kā visu to padarīšanu saslēgt?

 

Caut kā tā post-78751-0-64580200-1421950316_thumb.jpg

Es gan ieteiktu pielikt vēl vienu LNB uz 19,2*E lai būtu Diseqc visas ieejas izmantotas, un, protams arī kaudze ar kanāliem nāks klāt.

Link to comment
Share on other sites

Ar Amosu var būt sarežģījumi. Protams, atkarībā no izmantotās antenas izmēra.

Link to comment
Share on other sites

Kuldīgā ir likts ar 3 LNB.(90 cm) Signāls nav no spēcīgākajiem,bet dzīvot var.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...