Jump to content

Boileris čīkst


Deez
 Share

Recommended Posts

Neko īpašu, spiediens boilerī pārsniedz 200 bārus...

 

Sīkāk te -

[media=]

[/media]

 

 

Iestājas piehdiena :)

Labots - Jesus
Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Varbūt laiks iztīrīt,sakaļķojies.Arī strāvu sakaļķojies boilers ņammā vairāk.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Piekritiishu Dexterlabs, arii lieku 90%, ka shams apkaljkjojies - laiks tiiriit.

Link to comment
Share on other sites

Par apkaļķojušos sildelementu varētu būt taisnība, bet tas, ka apkaļķojies sildelements patērē vairāk elektrības, gan ir muļķības. Cik elektrības skaitītājs uzskaita kWh, tik arī enerģijas izdalas boilerī. Enerģijai jau kautkur jāpaliek un vienīgā vieta šai ķēdē ir boileris. Cita lieta, ka apkaļķojies sildelements sliktāk dzesējas un tam ir daudz augstāka temperatūra, kas samazina tā darba mūžu. Kautkur atplīs kaļķis no tena, ūdens tiek spraugā, sāk tur vārīties un ar svilpienu tvaiks nāk ārā no tās spraugas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis -ja tikai starpiba ir taja vai sildelements pa taisno silda udeni vai caur riktigu kalka kartu. izmegini to ar tejkannu tad redzesi kads sildelements atrak silda udeni, tirs vai apkalkojies

Link to comment
Share on other sites

DZONSS, šitos stāstus es esmu atklausījies. Tātad, piemēram divi čaiņiki, pilbīgi jauns un apkaļķojies, silda ūdeni 1h un skaitītājs noskaita katram 1kwh elektroenerģijas. Tātad tavuprāt ūdens vecajā tējkannā sasils mazāk kā jaunajā. Jutājums tikai viens,kur palika enerģija ,jo skaitītājs noskaitīja vienādāk? Atbildi uz to un es sākšu ticēt,ka apkaļķojusēs spirāle silda mazāk.Es jau teicu,kaļķis uz sildelementa nav labi, bet siltimu tāda spirāle izdala tāpat.

Link to comment
Share on other sites

Piemēram, spuldzes kvēldiega pretestība palielinās sakarstot. Strāva samazinās. Vai nevarētu būt līdzīgi arī ar tējkannu? Augstāka sildelementa temperatūra - lielāka tā pretestības?

Link to comment
Share on other sites

Sākās, es teicu, abi skaitītāji noskaitīja vienādāk,kur palikaenerģija? Tokai vienu atbildi es lūdzu.

Link to comment
Share on other sites

šajā situācijā, enerģija paliek tur patās spirālē , kura no spirāles tiek pārvesta uz ūdeni , bet runājot ko kaļķis nodara , tas samazina siltuma enerģijas pārneses ātrumu...

Labots - BROKS
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja eneģija paliek spirālē, tad jau spirāli var izmantot kā akumulatoru,kurā uzkrāt enerģuju Nav gan nekas dzirdets tāds. Tātad, es prasu vēlreiz,kur paliek enerģija, ja skaitītāji rāda vienu elektroenerģijas patēriņu? DZONSS domā,ka ūdens sasils mazāk, tad kur palika pārejais siltums?

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

b** nejau enerģija mūžīgi paliek taja s`*da spirāle .... VIŅA ar laiku pārnesās ūdenī , Siltuma enerģija spirāle ir tik ilgi , cik tiek padots štroms ..........

 

 

Pareizi , kad apkalkjojusies spirale pateres vairak , jo arī ūdens uzzsildes laiks ir lielāks ....

 

Pienjemsim ka siltuma energjija ir radiācija, ALFA daļinas un kaļkis ir caurs prezis kursh slikti laiz Alfa daljinjas cauri ...... tādēļ siltuma energjija (maza procentura) netiek cauri kaļķim , un tādēl arī udens uzsildes laiks palielinās

Labots - BROKS
Link to comment
Share on other sites

Tā kā sildīšanas process notiek ilgāk ar kaļķakmeni, tad līdz momentam kamēr ūdens uzvārās daļa siltuma nonāk atmosfērā. Ja runa iet par tējkannu...

Ja uzvārīšanas process ar aizaugušu tējkannu notiek pat 2x ilgāk, tad arī elektrība būs patērēta 2x vairāk?

Link to comment
Share on other sites

jā tā tas sanāk,

 

Arī ar lielāku ātrumu var nobraukt ceļu , mazākā laikā ........... tas pats arī ir šeit

Labots - BROKS
Link to comment
Share on other sites

Par tējkannām mēs sākām runat tikai teorētiski. Vispār runa bija par boileri, kuram siltuma zudumi ir neņemani verā; Tātad pieņemsim, ka ir divi nosltināti boileri kuri abi ir patērējuši 1kWh, tikai vienam spirāle apkaļķojusies. Kurā ūdems būs pēc stundas sildīšanas ar augstāku temperatūru?

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

tas kursh nav apkaljkjojies ,

 

Siltums paliek kaļķī. līdzīgi, kā ķieģeļu krāsnij. Kaļķis šajā gadījumā darbojas kā siltuma kondensators. Lēnāk uzsilst, bet ilgāk atdod siltumu pēc izslēgšanas.

 

 

Piekrītu ggg97

Labots - BROKS
Link to comment
Share on other sites

Siltums paliek kaļķī. līdzīgi, kā ķieģeļu krāsnij. Kaļķis šajā gadījumā darbojas kā siltuma kondensators. Lēnāk uzsilst, bet ilgāk atdod siltumu pēc izslēgšanas. Tiesa, tējkannā, kura atšķirībā no boilera, kurai nav siltumizolācijas, tāda vilcināšanās palielina nelietderīgu siltuma izdalīšanos apkārtējās vidē.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

GGG97, es gan neesmu uz tena redzējis ķiģeļa biezunā kaļķi, bet ni labi, pēc Taviem vārdiem sanāk,ka ūdems tomēr būs abos boileros ar vienādāku temperatūru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tikai atķirsies laiks .......

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tad tak ūdens tomēr sasils līdz vienai temperatūrai un nav nekāda pamatojuma,ka apkaļķojusies spirāle patērē vairāk elektroenerģijas?

Link to comment
Share on other sites

bļ* zaji***** ej pie fiziķiem un prasi ...................

Link to comment
Share on other sites

Lai pie fiziļiemie tie,kuri saka,ka apkaļķojusies spirāle patērē vairāk elektrības. Es saku ka tā nav un man fiziķus nevajag.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Apkaljkjojusies spiraale pateeree tikpat cik taada pati neapkaljkjojusies, tik uudens uzsildiishanas laiks sanaak lielaaks, liidz ar to sanaak ka dienaktii boilers straadaa 5h ieprieksheejo 3h vietaa.

 

Apkaljkjojusies spiraale pateeree tikpat cik taada pati neapkaljkjojusies, tik uudens uzsildiishanas laiks sanaak lielaaks, liidz ar to sanaak ka dienaktii boilers straadaa 5h ieprieksheejo 3h vietaa.

Link to comment
Share on other sites

un ko boileris strādājot patērē?

Labots - BROKS
Link to comment
Share on other sites

Ir diezgan smieklīgi, ka cilvēks ar aplamu viedokli, to tik sparīgi aizstāv.

 

Pietiek jau ar vidusskolu, kur mācīja enerģijas nezūdamības likumu. Vienīgā vieta, kur varētu tikt patērēta papildus enerģija ir tā, ka jāuzsilda kaļķis, kas sēž uz tās nolādētās spirāles, bet atšķirība visticamāk ir vērā neņemama

 

Apkaljkjojusies spiraale pateeree tikpat cik taada pati neapkaljkjojusies, tik uudens uzsildiishanas laiks sanaak lielaaks, liidz ar to sanaak ka dienaktii boilers straadaa 5h ieprieksheejo 3h vietaa.

Kā pie velna? Ja boilderis strādā 5 stundas, 3 stundu vietā, ar 1kW jaudu, tas nozīmē, ka tas patērē divas liekas kilovatstundas. Kur viņš viņas liek?

Elektroenerģija boilerī var pāriet tikai siltumā, līdz ar to 5h sildot ūdeni, lai arī ar apkaļķotu spirāli, tas rezultātā būs uzsilis vairāk.

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Jaataisa laboratorijas darbs un jaanjem talkaa ampeermetrs.

Link to comment
Share on other sites

Apkaļķojies boilera sildements palielinās ūdens uzsildīšanas temperatūras diferenci. Ja boileris normālā stāvoklī piemēram strādā ar temperatūras starpību 5 ºC (min t 55 ºC, max t 60 ºC), tad apkaļķojies sildelements paugstinās šo temperatūras starpību abos virzienos - ūdens atdzisīs zemāk par 55 ºC un tiks uzzsildīts augstāk par 60 ºC (pie vienādiem termostata iestatījumiem). Principā tas neietekmē elektrības kopējo parētēriņu, kaut arī kaut kādas minimālas atšķirības var būt, dēļ tā, ka apkaļķojies sildītājs sildīs uz augstāku temperatūru, kas attiecīgi palielinās siltuma zudumus caur boilera izolāciju.

Labots - Firza
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu beidzot, mickysam ir pilnīga taisnība. Mani vienkārši sokē tik sliktas fizikas zināšanas un vēl tehnisks forums skaitas. Es vēl saprastu, ja mājsaimnieču foruma tādas elementāras litas nebūtu skaidras.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Tā sakaļķošanās izpaužas tā-divi spaiņi kaļķa apbēruši nabaga teni kā rezultātā viss siltums akumulējas kaļķa-ūdens maisijumā.

Ja pieņemam ka apkaļķošanās neko nemaina strāvas patēriņā tad māju siltināšana ir pilnīgi bezjēdzīgs pasākums kā arī visi amīšu šatli ir sadeguši ieejot atmosfērā bet laimīgā piezemēšanās ir tikai viltojums.UN apkaļķojusies spirāle nepatērē vairāk enerģijas,vairāk enerģijas patērē boilers.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Firza pateica korekti.

Link to comment
Share on other sites

Firza, tu iebrauci auzas. Tev būtu taisnīna,ka apkaļķojies nbūtu termorelejs. Nu nav nekādas enerģijas uzkrajējs tas kaļķis ap spirāli. Sildelements vienkārši darbojas ar augstāku temperatūru jo kaļimir lielāka siltumpretestība. Es gan nerunāju par gadījumu,ka pus bopleris pilns ar kaļķi.pats neesmu ko tādu redzējis, baet saka ka tāgadoties.Arī tad enerģija izdalīsies viena un tā pati, bar tas vairs nebūs īsti boileris.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Es atkal neesmu redzējis ka boilerī nebūtu divi spaiņi kaļķa un pēc ūdensapgādes renovācijas par eurožopas naudu nez kāpēc palika vēl vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, tevi bērnībā sita un pazemojā? Ko tu meģini pierādīt? Varbūt ka tu esi pārāks kautkāda nozarē par citiem ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ne gluži pareizi:

1. Pie augstākām temperatūrām spirāles pretestība samazinās un elektroenerģijas patēriņš pieaug.

2. Lēnāk uzsildot, vairāk siltuma tiek atdots apkārtējā gaisā, tāpēc ka boilera siltumatdeve ir x grādi/h.

Apkaljkjojusies spiraale pateeree tikpat cik taada pati neapkaljkjojusies, tik uudens uzsildiishanas laiks sanaak lielaaks, liidz ar to sanaak ka dienaktii boilers straadaa 5h ieprieksheejo 3h vietaa.

Link to comment
Share on other sites

Man nekas nav lāpierada.Es tikai gribu lai netiek rakstītas muļķības,ka apkaļķojusies spirāle patērē vairāk elaektrības.

Link to comment
Share on other sites

A es gribu , lai pasaulē nebūtu nabadzības un pār laukiem skraidītu vienradži....

Link to comment
Share on other sites

Tad Tev nav ko darīt tehniskā forumā.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Dizdzi, Tu taču pats raksti, ka apkaļķojies sildītājs strādās ar augstāku temperatūru, tad brīdī kad termostats atslēgs sildītāju, tā "augstākā temperatūra" jau nekur nepazudīs, tā pāries uz ūdeni, bet tas attiecīgi nozīmē kopējā ūdens temperatūras paaugstināšanos - varbūt ne daudz, bet tomēr paaugstināšanos.

Tas pats notiks, kad termostats ieslēgs sildelementu, vēl kādu laiku pēc sildītāja ieslēgšanās temperatūra turpinās samazināties, un tikai pēc kāda laika tā sāks paaugstināties. Pat paņemt ļoti precīzu 2 pozīciju elektronisku termostatu, ar temperatūras diferenci 1 ºC, jebkura ūdens sildītāja reālā temperatūras diference vienmēr būs lielāka par to 1 ºC. Tāpēc arī precīzai temperatūras regulēšanai izmanto PI, PID regulatorus nevis 2 pozīciju termostatu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...