Jump to content

Vai eksistē strāvas noplūdes automāti rozetēm?


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Virsraksts jau visu izsaka. Gribu veļmašīnai uzlikt strāvas noplūdes automātu, bet "korķu kastē" rakņāties nevaru (un negribu). Vai eksistē aparāts, ko var iespraust rozetē, pa vidu starp veļmašīnu un Ķegumu? Nekādi neizdodas atrast.

 

P.S. Zemējuma man nav, tas arī viens no iemesliem, kāpēc to verķi gribu.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    23

  • Didzis

    14

  • ggg97

    11

  • dexterlabs

    21

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jā tādi ir, bet šaubos vai tie ir pieejami mūsu veikalos

 

Noteikti būs dārgāki par sadalnē liekamajiem

 

No normālajiem brendiem ir Thorsmann'am. tikko iedomājos paskaties Brennestull produkciju - tiem ar varētu būt. Arī principā ķīnietis bet ar garantiju

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

vai tad šim pasākumam nav nepieciešama zemējuma esamība???tolks no tā automāta ja visu laiku rubīsies ārā.

Link to comment
Share on other sites

Veļas mašīnai ir obligāts zemējums, ja negrib lai tā sit pa nagiem.

Link to comment
Share on other sites

Zemējums te ņepričom. Vienkārši izsakoties noplūdniekā tiek čekota strāvas starpība (diference) starp fāzi un nulli - cik uz fāzes vada un cik uz nulles vada. Ja strāva aizplūst kaut kur pa "izplūdes cauruli" :D tad nostrādā noplūdnieks. Kāds var palabot ar terminoloģiju ja grib - centos izteikties vienkārši un saprotami

Link to comment
Share on other sites

Es arī tā biju sapratis, ka šitiem nevajag zemējumu. Jo zemējuma man nav un nebūs un to nevar tur dabūt (ja vien nefeiko ar nulli pie rozetes), tāpēc gribu vismaz šito, lai nebūtu mājiniekiem traumu.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

kāda atšķirība starp to vai rozetē zeme kopā ar nulli vai līdz skapim aiziet atsevišķi vadi un tad nulle ar zemi kopā kā lielākai daļai eku kas būvētas ne šajos laikos??

Link to comment
Share on other sites

Nez, visiem elektriķiem ir mati stāvus, kad kaut ko tādu ierosina. :D

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Tad kāpēc tas zemējums kas padomju laikā celtajās mājās ir virtuves kontaktā skapī pievienots tur pat kur nulle???

,,Zeme,, šajās mājās ir redzēta pie vannas kājas,cik tas nopietni nav zināms.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

Starpība ir gan. Joo tālākā sadalē no rozetes zemājumu paņem no nullesvada, jo mazāka varbūtība, ka pie nullesvada nodegšanas, uz korpusa parādīsies fāze.Es jau nu vilktu zemesvadu no centrālās sadales un nejātos ar noplūdniekie, Tur kā bišku mitrums veļmašīnā uz špricē uz kontaktiem tā fig veļu izmazgāsi. Beigās savajadzēsies tīras apakšbikses, bet noplūdnieks neļau veļmasīnai griezties un no skrobes atvienosi noplūdnieku. Tas būs daudz sliktak, kā zemējums no centrālās sadales nullesvada. Normāli sazemētai veļmašīnai nafig nevajag noplūdnieku. Tak pofig, kaut fāze sit uz korpusu ar vairākiem ampēriem, bet apenes mazgāt var un veļmašīna droša.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Kā ir ar to zemējumu kas pie vannas kājas??pie tā nevar zemēt veļasmašīnu???kā pārbaudīt vai tas zemējums tiešām ir zemējums nevis ,,fāze vannai,,

Link to comment
Share on other sites

Didzi - tā "nullesvada nodegšana" ir reāla problēma, vai hipotētiska? Jo, normālos apstākļos, man grūti iztēloties, kam ir jānotiek, lai nullesvads kaut kur sienā pātrūktu, bet zemējuma vads paliktu.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Nez,man jau kaut kā labāk patiktos ieviest normālu zemējumu,pašam tas aktuāli.Patreiz viss notiekas bez zemes.

Link to comment
Share on other sites

Es jau arī gribētu, bet blokmājā tas ir praktiski nereāli, netaisot kaut kādu drūmo kapitālremontu. :(

Link to comment
Share on other sites

Elementāri un daudzreiz tā notiek. Pa nullesvadu plūst tik pat liela strāva kā pa fāzesvadu un nulles nodegšanas varbūtība ir tik pat liela,kā fāzes vada nodegšanai. Centrālājā sadalē parasti pienāk 3 fazes un no tas pa nullesvadu vairs strāva neplūst, vai plūst salīdzinoši maza izlīdzinoša strāva. Tapēc arī centrālajā sadalē var ņemt zemējumu. Tas nav ideālais variants, brt ko padarīsi, ja zemējuma kontūra nav.

Link to comment
Share on other sites

Bet, ja kaut kas uzkarst tik tālu, ka pat vads izkūst, vai tad tas jau pēc defaulta nenozīmē īso, un korķi neizsitas pirmie?

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Jautājums zinātājiem, vai blokmājās ir T-N-CS zemēšanas sistēma?

http://en.wikipedia....-S-earthing.svg

TN-C-S earthing system: combined PEN conductor from transformer to building distribution point, but separate PE and N conductors in fixed indoor wiring and flexible power cords.

http://en.wikipedia....Earthing_system

http://electrical-en...ribution-part-1

http://electrical-en...ribution-part-2

 

Un vai pie mums arī dzīvokļos ir šādi slēgta elektrība?

http://en.wikipedia....ains_Wiring.jpg

Link to comment
Share on other sites

Blokmajās parasti pienāk čtru dzīslu kabelis bez atsevisķa zemējuma. Arī zemomīga atkārtotā zemējuma kontūra nav. Tā kā normālu pilnvērtīgu zemējumu dabūt nevar.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā es nevaru gluži pārvilkt visus vadus dzīvoklī (nestādos priekšā, kā viņi tur pa tiem kanāliem ir savilkti mājas būvēšanas laikā), tad arī man nāksies palikt pie divām alumīnija dzīslām uz katru rozeti. :(

 

Didzi - pastāsti man vēlreiz, kā var nosvilt vads neizsitot korķi?

Link to comment
Share on other sites

Vēsi,Tev automāts uz teiksim 16A, bet rozetē zem skrūvītes sāk lumīnija dzīsla dzirksteļot.kad rīta kapiju vāri. Tu i nepamani,ka kafijas kanna vairs tik ātri nesilst, bet uz tās nabaga skrūvītes kādi 300W siltumā izdalās. Ar 300W sen pietiek, lai degtu vadi., bet līdz 16A izsišanai tik pat tālu,kā līdz mēnesim.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Didzi - tā "nullesvada nodegšana" ir reāla problēma, vai hipotētiska? Jo, normālos apstākļos, man grūti iztēloties, kam ir jānotiek, lai nullesvads kaut kur sienā pātrūktu, bet zemējuma vads paliktu.

Tak tiktikko bij topiks, kur cilvēks brīnījās, kāpēc rozetē abos kontaktos fāze. Ja būtu bijis tads ģēnijs, un dexterlabs "ģeniālo" slēgumu izmantojis, nedo dies, viena foruma rakstītāja būtu mazāk.
Link to comment
Share on other sites

Sadales tīkli pie mums realizē TN-C sistēmu (tas par ko Didzis teica un arī attiecas uz vecajām blokmājām) Savukārt ēku iekšpusē tiek realizēta TN-S sistēma, bet pieņemtais apzīmējums ir TN-C-S

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tad kāpēc tas zemējums kas padomju laikā celtajās mājās ir virtuves kontaktā skapī pievienots tur pat kur nulle???

,,Zeme,, šajās mājās ir redzēta pie vannas kājas,cik tas nopietni nav zināms.

Krievu laikā dzīvokļu rozetēs vispār nebija nekāda zemējuma, ja Tev tur ir kontakts ar zemi, tas i likts vēlāk un lokālais "ģēnijs" elektriķis (nosist tādus :), tā ir savienojis. (EDIT - ja savienojums ir rozetē, kā sapratu. Jeb, ja nemāki komatus salikt, un domāts, ka savienojums ir sadales skapī - tad taču vis OK, tā arī jābūt).

Kas attiecas uz vannu - vanna ir zemēta, jā un nopietni (ja vien atkal jaunatklātie celtniecības ģēniji nav vēlāk taisījuši remontu un visu sacūkojuši un norāvuši). Bet ne jau no tās vannas kājas tiek vilkts vads uz rozeti sienā!

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Mana vanna ir zemēta pie trubas (cik to vispār var par zemējumu uzskatīt), un tā tas ir bijis kopš šīs mājas uzbūvēšanas. Rozetē arī nekādas ķīmijas vai zemes nav, ja vien pats to neieviesīšu. Bet no veļmašīnas arī negribas norauties (patiesībā, no viņas strādājot jau šobrīd var dabūt ar ~60V pa knaģiem, tāpēc ir jāuzmanās). Bez noplūdes automāta, kādas vēl ir manas opcijas, ja ievilkt jebkāda veida zemējumu nav reāli?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Zolīdākā opcija - likt, lai ar vešmašīnu sieva ņemas :) Pats tikmēr skatās TV.

A, ja nopietni - ko jūs darba procesa laikā pie tām vešmašīnām darāt? Man ar nav zemēta, tak es vešu ielādēju pie izrauta štepseļa, tad ieslēdz, uzlieku programmu (kloķi no plastmasas, problēmu nav), un lai griežas. Kad process beidzas, un iedegas lampa (laikam otrādi - nodziest :), ka var izņemt - izrauju no tīkla, un tikai tad krāmējos. Kaine promblēme, kā saka.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs
Bez noplūdes automāta, kādas vēl ir manas opcijas, ja ievilkt jebkāda veida zemējumu nav reāli?

:taunt:

cleanairgardening_2040_103787856-450x300.jpg

vai arī:

1265880046-SalisburyPersProtEq-2.JPG

Link to comment
Share on other sites

Nu es esmu novilcis 3 dzīslu vadu no sadales skapja līdz veļas mašīnai lai būtu vismaz kaut kāds zemējums. Veļas mašīna pa nagiem vairs nesit.

Vismaz man nelikās ka tas ir kaut kas mega sarežģīts. Vads pa lielākai daļai iet zem grīdlīstes.

Link to comment
Share on other sites

Man arī virtuvē un koridorī rozetē pienāk 3 vadi. Blokmāja - 9stāvene nodota 85-tajā. No koridora tad arī aizvilku līdz veļenei. Aluīmija vadi tiešām korodē un deg un kļūst slikts kontakts. Šitādu situāciju atklāju savas kāpņutelpas sadalē kur alumīnija "0" vads, izpildīts, kā stāvvads, pieskrūvēts pie tērauda bleķa, pie kura pieskrūvēti arī visi dzīvokļu "0" vadi. Tad tas stāvvads jau dzirksteļoja ar atklātu dzirksteli. Nofočeju, aizsūtīju žeram, nākamajā dienā žera elektriķi bija klāt un visu sataisīja. Tie vannu zemējumi pie caurules mūsdienās ir gandrīz vai bīstami, jo mainot vecās caurules pa posmiem uz plastmasenēm, viņas vairs metālā līdz zemei neaiziet. Vienīgi varbūt, lai vanna ar krānu būtu zem viena potenciāla.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Zolīdākā opcija - likt, lai ar vešmašīnu sieva ņemas :) Pats tikmēr skatās TV.

A, ja nopietni - ko jūs darba procesa laikā pie tām vešmašīnām darāt? Man ar nav zemēta, tak es vešu ielādēju pie izrauta štepseļa, tad ieslēdz, uzlieku programmu (kloķi no plastmasas, problēmu nav), un lai griežas. Kad process beidzas, un iedegas lampa (laikam otrādi - nodziest :), ka var izņemt - izrauju no tīkla, un tikai tad krāmējos. Kaine promblēme, kā saka.

Nu, tā jau arī mēs daram, bet reizēm tomēr gribas arī rokas nomazgāt, kamēr šamā strādā, un tad šaurajā telpiņā šad tad sanāk interesanti - ar pakaļu piespiedies vešenei, rokas zem krāna, un izjūti stimulatoru. :) Bet tas viss īstenībā ir štrunts. Mēs vairāk uztraucamies par to, ka mājās ir arī viens mazs radījums, kuram rudenī paliks 3 gadi, un negribas, ka tas piegrābjas nejauši nepareizajā vietā... Runa ir par drošību.

Nu es esmu novilcis 3 dzīslu vadu no sadales skapja līdz veļas mašīnai lai būtu vismaz kaut kāds zemējums. Veļas mašīna pa nagiem vairs nesit.

Vismaz man nelikās ka tas ir kaut kas mega sarežģīts. Vads pa lielākai daļai iet zem grīdlīstes.

Nu, ja nu vienīgi tā moš... :unsure:
Link to comment
Share on other sites

Ja jau Tev veļene jau tagad sit pa nagiem, tad jau noplūdes automāts arī lidos ārā. Bet vari nopirkt un paeksperimentēt. Noplūdes automātiem bija piejami vairāki noplūdes strāvas nostrādes vērtības. Un tagad palabojiet, ja kļūdos, man savulaik ieteica 50mA, jo jūtīgākie slēdzas vaļā baigi bieži. Man pašam noplūdes automāta nav. Nāvējošā strāva oficiāli skaitījās laikam aptuveni 100mA, bet noplūdes automāts jau atslēdzas momentāni. Tur nav ilgi jākratās.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ja dzīvoklim tiek padots nulles vads un kaudze ar fāzēm, tad nulli var izmantot par zemējumu.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Atkal 25. Kāds tam sakars ar fāžu skaitu? Ja Tu salaidīsi rozetē 0 un zemējumu kopā, un Tev nobirs 0 vads (un tā gadās), un Tu pieķersies vešmašīnai, liela iespēja, ka otrreiz Tu gar vešmašīnu negramstīsies, jo Tevis vienkārši nebūs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka viņš var sadegt arī kāpņutelpas sadalē, kā man bija. Augstāk par to jau ir uzrakstīts, slinkums atkārtoties.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kas jums ar tām vešenēm īsti kārtībā nav ja jau dod pa nagiem. Tas nav normāli un tā nav jābūt. Sākat ar to! 100mA 300mA 500mA noplūdniekus liek ievados un industriālajām iekārtām un ja tā pa smalko tad vēl arī iedalās selektivitātes klasēs. 30mA (ārkārtīgi retos gadījumos 10mA) liek sadzīves vajadzībām - tā teikt drošais potenciāls

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Ja tev veļasmašīna sit "pa knaģiem",tad vainīgs ir veļasmašīnas trīskontaktu štepselis.Veļasmašīnas barošana ir pilnīgi norobežota no korpusa.Turpretī trīskontaktu kontaktdakšas tā saucamais zemējuma kontakts ir tieši pievienots mašīnas metāla korpusam.Ja lielajā mājas tīklā kāds "gudrinieks" pieslēdz kādu "ķīmiju",kas uz nulles vadu padod potenciālu,tad tas izplatās pa visu māju,bet savukārt,ja tavā dzīvoklī rozetē nulle ir savienota ar trešo-zemējuma kontaktu,tad strāva uz veļasmašīnas korpusu tiek padota ar garantiju.

Vispār tā trīskontaktu sistēma ir domāta,lai nekādi nevarētu saskarties korpusa zemējums ar nullvadu,tāpēc nekādā gadījumā nedrīkst rozetē savienot nulvadu ar zemējumu (trešo kontaktu).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man rozetē zemējuma nav, un pagarinātājā arī nē. Cik reizes man tas jāatkārto? :blink: Un par to ķīmiju, kur "potenciāls savienots ar nulles vadu" - to sauc par īsslēgumu, un tas izsit korķus.

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Kāda tad tavai veļasmašīnai kontaktdakša ir? Tak jau ar trim kontaktiem.

Kāda tev rozete,ar diviem vai trim caurumiņiem? Kāda pagarinātāja kontaktdakša,ar diviem vai trim kontaktiem?

Arī par īsslēgumu tu kļūdies,bet tas nu tā,izglītojies vien pats.

Link to comment
Share on other sites

Rozete ar diviem caurumiņiem, pats sienā ieskrūvēju. Un sienā līdz rozetei pienāk 2 alumīnija dzīslas. Zemējuma tur fiziski nav. Pagarinātāju pats sataisīju, jo citādi tur vadu nevarēja pievilkt pie veļmašīnas; pagarinātājā pieslēgtas ir 2 dzīslas. Your point? :blink:

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Es savulaik savam hruščovkas dzīvoklim ar bezkontaktu strāvas indikatoru sazvaniju un iezīmēju visas zemapmetuma strāvas vadu šahtas. Fleksi ar dimanta ripuli rokās un zāģēju to 1,5 kvadrāta mīksto alumīnija sūdu ārā. Darbs putekļains, bet pēc tam tajās vietās atpakaļ saliku kapariņu ar lieku dzīsliņu priekš zemējuma līdz sadalei kāpņu telpā. Rozetes nomainīju attiecīgi. No problems anymore.

Labots - laikamtak
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...