Jump to content

Padomju laika Līvānu mājas projekts


androidz
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Var būt kādam ir pieredze, kāds kaut ko ir dzirdējis utt., par Līvānu māju projektiem (aka Livančiki). Pieņemot, ka māja no padomju laikiem neko diži nav mainījusies, ne jumts mainīts, ne siltinājums, ne apkure. Ar kādiem darbiem un uzdevumiem jārēķinās, lai no projekta uztaisītu kaut ko puslīdz dzīvošanai derīgu.

- siltināšana

- logu, durvju nomaiņa

- sakarīgas apkures ieviešana, gāzes vads teorētiski iet gar māju?

- kosmētiskais remonts, tas protams katram ir individuāli

- santehnika,

- elektrības pārvilkšana?

 

Vienvārdsakot, velkomēti paspamot par Livānu mājas projektu. Par tā plusiem un mīnusiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Parasti jāsāk ar to, cik daudz naudas un kādus pasākumus gribi realizēt, un kāds ir esošais mājas stāvoklis, ja vien nav runa par māju, kur pēdējos 15 gadus nekas nav darīts.

 

Radi dzīvo līvānu mājā un bez apkures un skursteņa apgreida, siltināšanas nekas cits tāds nav darīts. Ļoti vēlams šādu būdu siltināt, jo nav paredzēta dārgiem apkures izejmateriāliem.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Nu principā konkrēts māja nav izvēlēta, bet skatos sludekļus un Rīgas apkārtnē līvānu tipa mājas vienīgais, kas ir pa kaut cik pieņemamām cenām. Nu ja, visdrīzāk, nekas no padomju laikiem nav darīts, ja ir izremontēts, tad cenas arī ir kosmosā. Bet interesē vispār visa veida informācija par līvānenēm. Vēl man patīk, tas ka tās līvānenes parasti atrodas pabeigtajos ciematos, nevis kā tajos jaunajos pie Rīgas ciematos, kur pabeigta tik katra trešā māja un pārējās ir dažādās pabeigtības stadījās un lielākā daļa tā arī stāvēs bezgalīgi kā pieminekļi trekno gadu neprātam...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tās nav tās mājas ar indīgajām skaidu platēm sienās un azbesta jumtiem?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par sienām neko nezinu, bet par šīferi man nospļauties. Beigu beigās jumtu arī var nomainīt ar laiku.

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Žak, es kaut kā nesu redzējis nevienu cilvēku, kurš būtu nomiris azbesta jumta seguma vai skaidu plates ietekmes dēļ. :beee:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es viņas nodedzinātu. cik nu es skatījies sludinājumus, nepirktu nevienu. tur gan nianses, ko saimnieks darijis, kā utt, bet vismaz redzētie nav viesuši uzticību. man gan nevieš uzticību arī liela daļa tagad būvēto. tad jau līvaniete labāka. stingri jāskatās. konkrēti un konkrēti uz vietas. labs pagalms , saimniecības ēkas, labi pamati var būt labs ieguldījums.

p.s. līvānietes atrodas ne vien pabeigtos ciematos, bet arī kādreiz labos, bet tagad depresīvos.

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

Līvānu māja - padomju laika interpretācija par saliekamo koka paneļu māju. Nerunāsim par jancīgo plānojumu. Tā kā padomju gados par siltuma ekonomēšanu neviens nebija dzirdējis, tad šīm mājām siltumizolācija zem katras kritikas. Un vispār konstrukcija ļoti slikta.

 

Šīfera jumts ir kaitīgs tikai ja berž šīfera gabalus vienu pret otru un elpo izveidojušos putekļus, savādā - nekāda vaina. Jumtu un logus var nomainīt, apkures sistēmu pārbūvēt. Bet ko darīt ar koka paneļiem kuri jau sākotnēji tasīti no sliktas vates un nekvalitatīvas skaidu plāksnes? Laika gaitā vate visticamākais būs sakritusi, koki sākuši pūt. Es pat nezinu kā tur kaut ko normāli nosiltināt un sataisīt var. Ja var, tad cipari tādi, ka lētāk ir nojaukt un uzbūvēt par jaunu.... Neiesaku pirkt līvāneni! Pilnīgi nopietni!

Labots - ronalds_
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Maybe, bet bērnus tādā līmes kastē audzināt arī negribētu, vai ne?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mans subjektīvais viedoklis par tām mājām ir šāds:

- dabūt māju siltu ir problēma nr.1 un būs pamatīgi jānopūlās, lai to paveiktu (ja vispār var).

- māja nav plaša, es pat teiktu, ka maziņa.

- izmantotie materiāli nav pēdējā svaiguma un kosmētiskais remonts noteikti gribēsies.

- ūdens, kanalizācija atkarīga no atrašanās vietas un ekspluatācijas.

 

Pārējais (šīferis, skaidenes) ir fufelis, ko laika gaitā var sataisīt.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Turklāt šobrīd viena lieta ir kārtīga siltumizolācija. Otra - kā tu to māju kurināsi. Internets saka, ka paredzētas ar dīzeli kurināt. Līdz ar to tajos ciemos varētu nebūt gāzes vada vai arī tā jaudas var būt par mazām, ja apkārtējie jau kurina ar gāzi.

Link to comment
Share on other sites

Jā soļarka tas bija padomijas absurda kalngals, atceros no bērnības, kad ciemojās tādā mājā, tur viss ēdiens biku pēc soļkas smirdēja!? Bet vairāk neko neatceros, ne plānojumu neko.

Pagūglējot, neatradu nevienu mājas plančiku.

 

Patriez noskatītajam ejot gāzes vads gar sētu, gan jau pievilkšana arī bargu naudu maksā. Bet izdarāms ir. Ir arī granulu katli. Tā ka tas droši vien ka būtu paveicams.

 

Ok, tātad tiek apstiprinātas manas aizdomas, ka siltinājums tajās mājās ir pilnīgi sūū.

 

Par to plašumu, sludekļos raksta ~ 210 kvm. Kur tos KVM izrok!?

 

A

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jebkura ķieģeļu māja pēc noklusējuma (ja nav speciāli kaut kas ar viņu darīts) ir auksta, jo to cēla ar tiem materiāliem, kas bija pieejami, lai vispār varetu uzcelt (atceramies 90. gadu sākumu).

 

Ap 2000-3000Ls tas viss izmaksās ar apkures katlu. Rēķini pats, vai vispār vajag to gāzi un vai tomēr cietais kurināmais nav pati labākā izvēle.

Patriez noskatītajam ejot gāzes vads gar sētu, gan jau pievilkšana arī bargu naudu maksā.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

kur izrok? bija dažādi varianti. piemēram 5- istabu. plus, ja kā savulaik likām pamatus , nevis standarta bet ar pagrabu un garāžu apakšā , 200 kvadrāti salasas ka nemetas.

Labots - jarajara
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es viņas nodedzinātu. cik nu es skatījies sludinājumus, nepirktu nevienu. tur gan nianses, ko saimnieks darijis, kā utt, bet vismaz redzētie nav viesuši uzticību. man gan nevieš uzticību arī liela daļa tagad būvēto. tad jau līvaniete labāka. stingri jāskatās. konkrēti un konkrēti uz vietas. labs pagalms , saimniecības ēkas, labi pamati var būt labs ieguldījums.

p.s. līvānietes atrodas ne vien pabeigtos ciematos, bet arī kādreiz labos, bet tagad depresīvos.

Vienā brīdi dedzināt, biku vēlāk saki livāniete, pat labāk par jaunbūvētajām. Nu skaidrs, jāskatās uz vietas.

Link to comment
Share on other sites

Padomju laika ķieģeļu un vispār mūrētās mājas nebūt nav tas sliktākais variants. Līvānene nav mūra māja, bet salikta no gataviem, Līvānos ražotiem paneļiem (tāpēc mājai tāds nosaukums). Mēz būt apšūtas ar ķieģeļiem - tad vispār sakarīgi nosiltināt bezcers.

Link to comment
Share on other sites

kur izrok? bija dažādi varianti. piemēram 5- istabu. plus, ja kā savulaik likām pamatus , nevis standarta bet ar pagrabu un garāžu apakšā , 200 kvadrāti salasas ka nemetas.

Nu ja, tas ko biju skatījies ir ar pagrabu, garāžu un apšūta ar silikāta kieģeļiem. Stāvoklis izskatījas, nekāds. Iekšā nebiju, bet logi nav mainīti un uzrakstīts ka nepieciešams kosmētiskais remonts.

Link to comment
Share on other sites

Ir nācies tādu māju bišku parbūvēt. Salidzinājumā ar trekno gadu riģipša vates būdām,kuras būvēja uz pārdošanu, līvāniete vienkārši ir super. Tur visi defekti jau iepriekšzinami un skaidrs kā tikt galā. Jaunajās mājās, kuras būvēja milzīgā steigā, neviens iekša neielīdīs un cik es esmu saskaries, tad pat vienai mājai siltinājums mebija pussienā ielikts. Acīm redzot pietrūka un pircējs jau tāpat zem riģipša nezredz, kas ir. Līvanu mājā pūst skaidene tikai vannasistabā, jo tur nav hidroizolācina. Vannasistaba atrodas mājas vidu un tai nav nesošās sienas, tā kā remonts elementārs. Jā, āesienās mēdz vate sasēsties, bet ne visiem paneļiem. Acīm redzot, kā rūpnīca sanācis strādniekiem, a varbūt uz pohām vali likuši. Ja paņem termokameru, uzreiz var konstatēt, vai vajag bakstīt vati iekšā. Siltināt protams papildus vajadzēs, bet tadai Līvānietei ir milzu priekŠrocība,tajā uzreiz var dzīvot. Var tak pirmo ziemu vairāk pakurināt, uz krievu poda mazmājiņā kluci nolikt un iztikt ar veciem logiem. Kad būsi bišku padzīvojis, tad remontdarbu prioritātes pati māja priekšā pateiks. Skaidene tur sen vaairs nav indīga un par šīfera jumta indīgumu uzstājas stulbā jevropa, ji citādak latvieši nepērk viņu "jaunos" jumta materiālus. Kamēr šīferi neaiztiek, tikmēr tas neko neizdala. Ja tā nebūtu, tad tak šīfera jumtisen būtu "izdiluši" saulē un vējā kā jumta pape, bet nē, stāv jau vairāk kā astoņdesmit gadus. To tak nevar neviens jevropas ražotājs pieļaut, un kaut ar meliem par šīfera kaitīgumu, jāpiespieš to mainīt. Tāpat ar krievulaiku stikla vati. Diez vai Isover stikla vate pēc četrdesmit gadiem būs labāka :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jāmaina logi, iespējams ka jumts, kaut kā jāsiltina, iekšā kapitālais remonts, jāpārtaisa apkures sistēma, gan jau ka arī ūdens vads un kanalizācija. Gan jau ka ari elektrības vadi jāpārvelk...

Kopā remonts apmēram uz 20k ls.... NAFIG! (Nu jā - vienīgais pluss kā Didzis saka - var uzreiz iet dzīvot nevis 1,5 gadi vergot pa strojku...)

 

(Es no nulles līdz baltajai apdarei uztaisīju 140m2 māju ļoti labi nosiltinātu ar man optimālu plānojumu iztērējot apmēram ~30k ls. Vēl kādi 5-6 kLs un varēs iet dzīvot. Tiesa gan ļoti daudz darīju pats un viegli tas nav.... )

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

nav mans, bet mana rajona sludeklis. pameklē pa visu latviju iekš ss. gan jau redzēsi , kā izskatas iekšā un kāds varbūt plānu ar būs ielicis.

http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/aizkraukle-and-reg/aizkraukles/ijjph.html

vēl jau var būt, ka apkure ir no ciema katlumajas. šur tur tā darija.

 

ja laba vieta, cena - gan jau var. lēnītem jau var uzlabot.

 

p.s. ar dīzeli jau var nekurināt, var jau ar autiņā ieliet. :)

 

> ronalds, kāpēc bezcers, ja ar ķieģeļiem,. pa manam optimāls variants. pa sienai no ikšpuses jauc nost un taisi jaunu ikšējo karkasu. neredzu problēmas. var arī veco sienu iekšā atstāt. 10 - 15 cm noņemt arsieņām nav liela nelaime. uz 15 metriem 1,5 kvadrātu zaudēsi?

 

Didzi, gribi nofotogrāfešu tev 30+ gadi isover , konstrukcijās. ir ispējā. izskatās ideāli.

ar to es nesaku ka krievene sūdīgaka. tik kā pats teici, kāds uz pohām taisija , uz poham lika.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_, nu kāpēc bez iemesla jāaiztiek ūdens, kanalizācija vai elektrības vadi? Ja viss strādā, lai strādā. Un nekādi 20k tur nav jāiegulda.

 

Pašlaik savā hatē tiek nomainīta visa apkure un ūdens jo māja tikusi atstāta salā - izmaksas daži tūkstoši tik cik pa visu māju trubas pārvilkt un radeatorus apgreidot, ja apkures katls paliek tas pats. Kosmētiskās lietas ir cita opera, kas var paciesties.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

darbs tur ir buldozeram. Rada gabalam tāda ir. Taisīja riktīgu rekonstrukciju un visu laiku škendējās par krieva tupo realizāciju. Teica - būtu zinājis, cik tas viss beigās izmaksā, nodedzinājis būtu to māju.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

e = d, ko tad viņš tur mēģināja pārtaisīt? Lielāku to būtu nevar izstiept un istabu plānojums ir tāds, kāds ir.

Link to comment
Share on other sites

Nu es ar diviem sīčiem (pavisam sīkiem) negribu dzīvot remontējamā mājā. Tā ka paralēla dzīvošana un iekšdarbu veikšana laikam atkrīt. Kā arī pašam veikt remontu nav ne laika ne zīnāšanas, protams šo to padarīt varu, ka tik būtu laiks.

 

ronalds_, nu kāpēc bez iemesla jāaiztiek ūdens, kanalizācija vai elektrības vadi? Ja viss strādā, lai strādā. Un nekādi 20k tur nav jāiegulda.

Savā 602 pēc iegādes arī tikai rozetes un slēdžus samainīju, provodku neaiztiku. Un viss šansē.

Link to comment
Share on other sites

Ticiet man, lielākā daļa steigā celto trekno gadu mājas ir vēl lielāki sū**. tikai smuki nokrāsotas. Ja pašam rokas neaug no īstās vietas un nevari sev pats māju uzcelt, tad vienmēr būs risks ieberzties ar gatavas mājas pirkšanu. Tapēc labāk pirkt krievulaikos celtu maju, nekā riģipša-vates plēves būdu.

Link to comment
Share on other sites

Jāmaina logi, iespējams ka jumts, kaut kā jāsiltina, iekšā kapitālais remonts, jāpārtaisa apkures sistēma, gan jau ka arī ūdens vads un kanalizācija. Gan jau ka ari elektrības vadi jāpārvelk...

Kopā remonts apmēram uz 20k ls.... NAFIG! (Nu jā - vienīgais pluss kā Didzis saka - var uzreiz iet dzīvot nevis 1,5 gadi vergot pa strojku...)

 

(Es no nulles līdz baltajai apdarei uztaisīju 140m2 māju ļoti labi nosiltinātu ar man optimālu plānojumu iztērējot apmēram ~30k ls. Vēl kādi 5-6 kLs un varēs iet dzīvot. Tiesa gan ļoti daudz darīju pats un viegli tas nav.... )

Ja jumts pilda savas funkcijas nafik viņu aiztikt. Logi protams jāmaina. Kanaļuga, vadi, tas ir jāskatās. Kosmētiskai protams jātaisa. Jāsiltina ar.

 

BET, ja pa 40 kilols Ls tiešām dabūt gatavu 140 KVM māju! + zeme 15 kilols. Tad protams jāsāk pārdomāt koncepcija. Jo livančiks šā vai tā 30 - 40 kilols maksā. Protams jau kopā ar zemi.

Link to comment
Share on other sites

Ūdens vads un kanalizācija jāpārtaisa, jo piemēram es nevēlos redzēt savā mājā tādu vannas istabu kā jarajara dotajā sludinājumā.

Elektrība - ja būs jājauc ārā paneļi, gribi negribi vadi būs jāmaina, bez tam krievu laikos kontakti nebūt netika likti pietiekamā daudzumā un optimālās vietās.

 

Bet tas viss sīkums, ja nebūtu siltināšanas problēmu.... Ja jumts normāls - skaidrs ka viņu nevajag aiztikt, bet krievu laikos mēdza būt arī ļoti sliktas kvalitātes šīferis...

Pērkot līvāneni netiek pirkta tikai mājā. Jo man bez mājas izmaksām vēl izgāja apmēram 6kls par elektrības pieslēgumu, pievadceļu un dīķi. Un lai normāli pabeigtu apkārtnes iekārtošanu domājams ka vēl kādi 3kls vajadzēs laika gaitā.

 

Pa 40kls māju var dabūt gatavu, bet arī tad daudz būs pašam jādara. Ja visu dara brigādes domāju ka vēl 10kls jāpierēķina. Un tajā gadījumā tāpat pašam būs jāorganizē darbi, jāgādā materiāli, jākontrolē.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Didzis, stipras aizdomas, ka tu vispār vienu jaunlaiku māju esi redzējis :D Ne jau ar riģipsi problēma - lēts materiāls, kuru var lēti apgreidot un salabot, bet ar visu pārējo - siltinājums (vienmēr par maz), konstrukcija (jumts, pamati), izmantotie materiāli, projekts (kaut kas pietrūkst), atrašanās vieta un riski (smakas, troksnis, applūšanas riski). To visu var izvērtēt pirms pirkšanas.

 

androidz, pirkt jau var, ja tāda kondīcija un stāvoklis apmierina un nav vēlmes, līdzekļu briesmīgi apgreidot, jo visu mainot ir lētāk citu projektu izvēlēties.

 

ronalds_, nu ne visiem vajag uzreiz rozetes pareizā vietā :) Māja ir mūžīgs projekts, kuru uzlabo mūža garumā.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Līkrocis, ir gadījies pāris jaunās mājas, paredzētas pārdošanai redzēt celšanas procesā.... Tiek ievērots princips - ja tuvāk acīm, jo labāk, rūpīgāk uztaisīts, bet konstrukcijas ko pircējs neredz tikai taisītas kā pagadās. Vates trūkums zem reģipša būtu tā mazākā bēda.... Piemēram pamatos sabērta melnzeme (to ko no mājas vietas noraka) vai būvgruži - smilts takš dārga... Nepareizi uztaisīts jumta siltinājums, konstrukcijās izmantoti slapji, neimprignēti kokmateriāli. Putiks izmantots kā siltināšanas materiāls salijušai gāzbetona mājai.

Kā šādas lietas māju pērkot var pārbaudīt? Ja pērk ziemā vēl var ar termokameru paskatīties un ko atklāt, bet cik procentu pircēju par tādu zina?

Un kad pēc gada iesēžas grīda, vai mājā iemetas pelējuma sēnīte - tad sākas īstā jautrība......

Link to comment
Share on other sites

"Nepareizi uztaisīts jumta siltinājums, konstrukcijās izmantoti slapji, neimprignēti kokmateriāli"

ne par slapjiem vai pareizumu. ronalds, apgaismo mani, kāda sūda pēc jāimpregnē konstrukcijas materiāli? naudu , nav kur likt? vai jumtu nemākat taisīt, baile ka mitrums tiks virsū? ja tiks, tad vairs nepalīdzēs neviens smāķis. citas problēmas svarīgākas būs. pareizi taisam un neko neimpregnējam . uzsveru - pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Oho. nu tik visi pareizie salasījušies. Pareizi būvēs, pareizi siltinās, pareizi grīdas liks un vadus vilks. To var izdarīt ja ir zināšanas plus mežonīgi daudz laika vai naudas. Skaidrs, ka vidējs dzīvotgribētājs pirks kāda ir, kāda patīk, beigu galā - kam pietiek naudas.

 

Ne visi ir gatavi uzlikt jumtu un tad gaidīt, kad parādās pēdējie 6000 Ls, lai pabeigtu iekšas apdari un apkuri, kā tie viens pa ceļam izteicās. Pie memmīša ne visi var dzīvot kopā ar savu kompi un netīrās veļas grozu.

Link to comment
Share on other sites

iv, a cik izmaksā līvānietes pārvešana, ja tiktu laicīgi pamati sagatavoti? Pašam ir īpašumā viena dziļos laukos (2stāvu variants, apmesta ar ķieģeļiem), tiesa, nedaudz pārbūvēta - 2 malkas krāsnis, viena apaļā un otra ar lielo mūrīti. Mājā jau ~ 12 gadi netiek dzīvots, bet ņemot vērā, ka viens stūris sāk iegrimt, tad negribās, lai nobrūk... atmiņas... izdemolēta nav, logi visi vietā, bet skaidene, logi un t.t. ... gan jārauj nost - mitrums..., toties ķiegelis turās uz urrā....

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Ja šitajā valstī nebūtu absurda situācija ar NI - visi grib tikai pārdot, un ļoti maz kas grib izīrēt, es uz pirkšanas pusi neskatītos. Ja kāds izīrē māju vai dzīvokli jaunajā projektā tad pa kaut kādām kosmiskām naudā. Piemēram Ogre (tīri izbraukājas attālums) pārdot 140 mājas, izīrē 1 (!). Siguldā 86 pārdošanas sludinājumi 3 īzīrēšanas utt. Par cenām vispār nerunāšu, bet to arī var saprast, ja nav piedāvājums (aka konkurence) tad attiecīgi arī var turēt cenas, Nereālas cenas. Saprotams kapēc grib pārdot - lai tiktu vaļā no bankas parāda sloga līdz pensijai.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Ē, šitais te, savām acīm gan redzējis neesmu, bet esmu dzirdējis baumas, ka Līvāniete līdz pamatiem nodegot akurāt 15 minūtēs... :>

Labots - Reņģēdājs
Link to comment
Share on other sites

līvāniete ir tas, ko tev vismazāk vajag. būvgružu kaudze tā ir.

ir gana daudz parastu mūra māju, kurā potenciāli būs daudz mazāk problēmu ar uzlabošanu.

Link to comment
Share on other sites

jā, nodeg ātri, sīks biju - pieredzēju kā kaimiņu māja nodega pāris minūtēs, tur jau tikai ķieģeļi apkārt apmesti, viss iekšā - skaidene... mīnusi zināmi (kuru nav maz), bet tomēr atmiņas... lab, dzīvos redzēs, vai vispār kas tiks darīts, tagad tik lēnā garā jāsāk meklēt nākamais dzīvoklis, decembrī īres līgums beidzas, kuru nav it nemaz vēlme pagarināt, pietiek jau ar pēdējiem 4 gadiem :D

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pēdējos gadus sanāca pačekot vairākas potenciālās mājas algojot arī ekspertu, kas pārzina šīs lietas (pamatkonstrukcijas). Tā kā vairāk tikai jaunas mājas skatītas, tad uz rokas bija arī projekts (bez papīriem turēties ļoti tālu no šāda īpašuma) un tad nu skatījās, kas ir dabā. Ja māja stāvējusi 5 gadus (ar vai bez apkures) un nekas viņai nav noticis, tad stāvēs vēl tikpat daudzi ilgi. Galīgus brāķus nav izdevies skatīt, jo masveida produkcija (piem. Saliena) ar uzskrūvētām cenām nav tā, kuru normāls cilvēks var un grib atļautie, un arī neinteresēja.

Kā šādas lietas māju pērkot var pārbaudīt?

 

A vecu māju pirkt, ja vēl kaut kas ir no koka, ir tīrākā laimes spēle. Piemēram, vecvectēva koka māja, kas celta pirms aptuveni 100 gadiem - nu dzīvot iekšā var, bet lai tur varētu uztaisīt eiroremontu, vai vismaz tuvu tam, tā māja ir jānojauc un jāuzceļ no jauna, jo daļu koka ir sēne saēdusi, citur ķirmji iemetinājušies, logi sapuvuši, bēniņi arī satrunējuši. Nu te vēl ir koks.

 

Bet skaidenes mūžs noteikti ir mazāks par 100 gadiem.

 

Viens cits bija pircis pašmūrētu gāzbetona ēku - nenormāli līdzekļi ieguldīti siltināšanā un tajā, lai kaut cik sienas taisnas būtu (īpaši otrā stāvā).

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Ne jau visas hātes treknajos gados cēla steigā. Tie ciemati, kuri tika būvēti 2005. gadā vispār ir ļoti normāli gan plānojuma, gan realizācijas ziņā. Vienīgās lažas bija ar "Saulīšiem" un citiem Super Bebris celtajiem ciematiem, tur tiešām slapji guļbaļķi tika sabāzti.Paskatoties cenas tādām 2005. gada mājām un vecām Līvānenēm uz doto brīdi, tad jaunās tomēr sanāk izdevīgāk. Protams katra jāskatās individuālu un tā tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

andza, izdevīgāk ir gatavu māju.

 

Pusceltajām jāiet ar lielu līkumu, ja nav kādi 10-20k kabatā, lai vispār kaut ko varētu sākt darīt, jo bankas šos objektus max 75-80% finansē.

 

Nepabeigtām dvīņu mājām līkums jāmet vēl lielāks, jo pagaidām (par lielu ciparu kas mērāms daudzos simtos varbūt var) nekur un nekādā variācijā neviens juridiskais kantoris nespēj piedāvāt domājamo daļu līgumu šādiem objektiem vai arī celtniecības darbi iestrēgs ļoti ilgā marazmā un viens pats nenodosi ekspluatācijā šādu būvi. Kamēr tās nav nodotas ekspluatācijā, lai tās karājās sludinājumos vēl ilgi kaut pa pusvelti.

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka vienīgi Didzis zin par ko runā...

Pats dzīvoju Līvānietē jau gadus >20

Pārbūvei pateicīga māja-krietni paplašināju pagrabstāvu, uzbūvēju verandu. Viegli var piecelt klāt ko vēlās...

Protams, papildus siltināta-apšūta, apkure pārtaisīta, logi utt., utt, lai max ērtības

Nezinu nevienu satrupējušu smakojošu skaidu plāksnes gabalu mājā...

Vispār nezinu problēmas, ja pats praktiski visu proti veikt mājai un pie tam pie mūsdienu materiāliem, instrumentiem.Lai nu es arī pats piederu pie tās izmirstošās sugas....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...