Jump to content

Padomju laika Līvānu mājas projekts


androidz
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

jacobs, vajadzētu precizēt vienu lietu - pārbūvei vai piebūvei, šādai mājā diez vai varēs tā vienkārši izgāzt kādas sienas un izcept studio tipa istabas vai paplašināt maziņās telpas. Piecelt klāt var jebkurai būdai ko grib. Cik nav piebūves radugabali taisīju vai mājas galu paplašinājuši.

 

Piekrītu, ka visu to var izdarīt, nav tur meganaudas jāiegulda.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

pirmkārt līvānu mājām ir dažādi projekti-daži stipri idiotiski.

ja paveicas tad ir ,,nosiltināta,, jau apmūrējot ar ķieģeļiem.

apkure obligāti prasās nomainīt.

galvenais mīnuss-var nodegt 5 minūtēs

Link to comment
Share on other sites

Mr.Līkrocis

 

Pati māja jau liela nav, ko tur īpaši un uz kā rēķina paplašināsi iekšienē. Lai gan virtuve viegli apvienojama ar lielāko istabu, vai arī tā pati istaba ar mazāko istabu 1-jā stāvā. Otrajā stāvā parasti esošo 2-vu istabu plānojums tāpat ir optimāls.

 

dexterlabs

 

Piekrītu, ka tam krievu laika apmūrējuma īpašas jēgas nav.Vispār jau līvāniete, bez pagrabstāva un keramzīta paneļu pirmā stāva nav vērtējama...

Nav liela šķirba vai māja nodeg īsākā vai ātrākā posmā, jo nodegs vai izdegs jebkura māja, pat no metāla paneļiem būvēta.

 

Gribu tomēr teikt ka lielai mājai tu visu mūžu kalposi, bieži paliekot tajā divi vien ar sieviņu , kad bērni izaug lieli.Man tomēr savējo krietni vieglāk uzturēt un mazbērniem tāpat vietas pietiek, kur paciemoties.

Link to comment
Share on other sites

Vot mājas izmēri man patīk, tagad mitinos 60 kvm, līvānenē būs vismaz 2x vairāk. Vajadzētu pietikt...

Link to comment
Share on other sites

ronalds, apgaismo mani, kāda sūda pēc jāimpregnē konstrukcijas materiāli?

 

Kā man paskaidroja būvinženieris kas projektēja jumta konstrukcijas un pārseguma paneļus, tad var arī neiprignēt. Ja vien ir pieejami kaltēti materiāli. Kaltēs kaltēti maksā pietiekami dārgi, bet 3 gadu nostāvējušos nojumē man nebija. Tāpēc nācās no zaļiem materiāliem visu taisīt un lai koks nesatrupētu kamēr viņš žūst viņu vajag imprignēt ar vienkāršāko metodi - iemērkšanu vannnā ar attiecīgu ķīmiju. Tas nemaksā pārāk dārgi - apmēram 10-15 ls par m3. Nedomāju ka ceļot priekš sevis uz to ir vērts ekonomēt!

 

Oho. nu tik visi pareizie salasījušies. Pareizi būvēs, pareizi siltinās, pareizi grīdas liks un vadus vilks. To var izdarīt ja ir zināšanas plus mežonīgi daudz laika vai naudas.

 

Zināšanas - mūsdienās nav problēma - ir kaudze forumu gan Latvijā, gan ārzemēs. Ir raksti, ir materiālu ražotāju dotās tehniskās dokumentācijas - vajag tikai rakt! Mežonīgi daudz naudas? Nu 40k ir mežonīgi daudz? Gan jau kā nu kuram.... Laiks - nu jā - alu pie PC vai tv dzerot māju uzbūvēt nesanāks....

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

40kLs kokos neaug. Vismaz ne manā dārzā.

Link to comment
Share on other sites

40K priekš mājas manā skatījumā nav daudz. 3 istabu dzīvoklis jaunajā projektā ar kādiem 70kvm, maksā vismaz 60K, bet pārsvarā prasa 70-80k, protams cits jautājums vai otrodas tie bagātnieki vai optimisti, kas joprojām pērk!? Un protams komunālie maksājumi vidēji gada griezumā ~ 100ls. Vot i domā, deļ kā vergot ntos gadus krīta atdošanai, par māju ar zemes pleķīti, vai absolūti nelikvīdu dzīvoklim... Tas tā, liriska atkāpe.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs
jacobs> degšanas ilgumam protams liela starpība nav bet es biju vairāk domājis par pašu aizdegšanos.ķieģeļu būvi tik viegli neaizdedzināsi.
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

It kā kāds pērk viņus, ber nu nākotnes perspektīvā ar 2 bērniem tāda hāte ir par mazu. Es esmu dzīvojis bērnībā 3-istabu dzīvoklī un tomēr 4-5 cilvēkiem baigā saspiešanās. Ja pērk kaut ko ilgtermiņā (70k ir minimums uz 25 gadiem vidēji turīgai ģimenei), stipri jāpārdomā par šāda ieguldījuma jēgu. Vecumdienās atkal 3,4,5-istabu hāte ir par lielu, lai segtu komunālos. Māja ar zemes pleķi toties noderēs līdz mūža galam, ja vien nav kaut kāda pils ar 50 istabām.

 

Te treknajos gados daži sagrāba 2-istabu dzīvokļus un tagad kož pirkstos par šādu izvēli. Vieni īrē lielāku mitekli un izīrē savu, otri sūkstās, ka galīgi pa šauru.

3 istabu dzīvoklis jaunajā projektā ar kādiem 70kvm, maksā vismaz 60K, bet pārsvarā prasa 70-80k, protams cits jautājums vai otrodas tie bagātnieki vai optimisti, kas joprojām pērk!?

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Nu vvz ar tiem dzīvokļiem un mājām, ir arī otra puse, kas sapirkās mājas jau pāri trīsdemit, kamēr to, kamēr šito, tikām jau bērni pilngadīgi un tagad var tusēt pa saviem 200 kvadrātiem divatā + kvekšķis kaut kāds vai kaķis. Līvāniete tāds kaut kas pa vidam starp lielu dzīvokli un mazu māju :)

Link to comment
Share on other sites

Nu mani baida tās nastas uzkāršana kaklā līdz pensijai! It īpaši dzīvokļa gadījumā. Uz doto brīdi ir tāda juška, ka dzīvokli var nopirkt bet nav iespējams pārdot. Cik skatos tie paši dzīvokļi (pat zem tās miglainās tirgus vērtības) jau gadu figurē sludinājumos. Tā ka, nu viņu nafik, ja vergot bankai, tad par kaut kādu paliekoši vērtību. A dzīvokli tagad labāk īrēt.

 

Līvāniete tāds kaut kas pa vidam starp lielu dzīvokli un mazu māju :)

Aha, tik maksā mazāk kā dzīvoklis ...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mājas gadījumā vienmēr ir varianti - pats galējais, nojaukt un uzcelt no jaunu. Līvāniete ir gatava māja, kur var iet dzīvot iekšā tādā vai citādā kondīcijā - noteikti būs visas komunikācijas, ūdens. Vienkārši jārēķinās, ka šo māju perfektu nevar uztaisīt.

 

Ar dzīvokli būs tā kā vienam bijušam darba kolēģim - nopirka dzīvokli, dzīvoja laimīgi skaistā padomju laika projektā, līdz ievācās kaut kādi bomžveidīgi kaimiņi, visa kāpņutelpa smird. Citur jaunā projektā kaimiņš kalbasņiku laiž caurām dienām vai smoļī uz balkona un dūmi nāk pa kaimiņu logiem iekšā. Vot tev skaists sapnis par dzīvoklīti.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz platību uzskatu ka ģimenei ar 2 bērniem optimāls mājas izmērs ir 120 -140 nu līdz 160m2. Tas domāts tīri apkurināmā platība bez pagrabiem un garāžām.

Un tā kā gan garāža, gan pagrabs pamatīgi palielina celtniecības izmaksas par šo telpu vajadzību stipri jāpadomā.

Šāda platībā var mierīgi ielikt 3 guļamistabas, viesistabu, normāla izmēra vannas istabu un virtuvi.

Tā kā platības ziņā līvānu māja būtu oki, tikai tas jancīgais plānojums ar lieliem koridoriem un maziem būcenīšiem.... Pirmajā stāvā 1/3 platības reāli nav izmantojama. Manā mājā no 140 m2 tik vien kā ~20m2 aizņem koridori un palīgtelpas - pārējais apdzīvojams.

Link to comment
Share on other sites

Ar dzīvokli būs tā kā vienam bijušam darba kolēģim - nopirka dzīvokli, dzīvoja laimīgi skaistā padomju laika projektā, līdz ievācās kaut kādi bomžveidīgi kaimiņi, visa kāpņutelpa smird. Citur jaunā projektā kaimiņš kalbasņiku laiž caurām dienām vai smoļī uz balkona un dūmi nāk pa kaimiņu logiem iekšā. Vot tev skaists sapnis par dzīvoklīti.

Vo vo, urlveidīgie dzīvo arī jaunajos projektos!

Link to comment
Share on other sites

Es domāju cel jaunu māju labāk nekā pirk kautkādu Līvaneni par 28 t. nezin kur

Sanāks lētāk.

Nu par mājas m2

Necel lielu māju vislabāk apmēram ap 130m2 dzīvojamā platība, Piem mājas garāža nav vajadzīga,

Lētāk celt būs karkasa mājas ,

Mierīgi var uzcelt par 30t ja pats kaut ko dara. Var nopirkt māju komletu no 12t un tālāk pats visu izdari.

Man daudzi paziņas kar ir uzcēluši māju 250m2 visi ir nelaimīgi, nezina ko ar to māju darīt, Jo reāli tāpat nebūs kas tur dzīvo visu mūžu, Bērni izaug aizbrauc prom un paliksi viens tāpat.

Lielai mājai ir lielas izmaksas gan apkurei, gan nodokļi būs un viss pārējais.

Link to comment
Share on other sites

Ir diezgan bezjēdzīgi spriedelēt par majas optimalo kvadratūru. Katrs tak dzīvo savādāk un prasības citas. Es pat nezinu savas mājas kvadratūru. Slinkums mērīt, bet būvēju tā,lai pašam būtu ērti. Man svarīgi bija iekārtot sev darbnīcu un sievai darbnīcu. Cilvēkam, kurš mājā tikai pārguļ, droši vien nekādas palīgtelpas nevajag un viņš mājā dzīvo ka dzīvoklī. Mani atkal parsteidz mājas, bez paligēkām. Tā i nesaprotu,kur cilvēki glabā zāles pļāvēju, krūmgriezi,motobloku, motorzaģi, elektrisko zaģi, piekabi, u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Ak jā par ugunsdrošību - koka karkasa mājai apdrošināšanas izmaksas ir stipri lielākas kā mūra mājai. Par šo īpaši nedrīkst aizmirst, ja plāno māju ķīlāt bankā un tad apdrošināšanas izvēles iespējas ir minimālas. Atkarībā no apdrošinātāja koka karkasa māja var izmaksāt pat 2x vairāk kā mūra...

Link to comment
Share on other sites

Kas tie par komplektiem pa 12K kur pats var visu izdarīt tālāk pats. Māja par 30K no nulles, nu nezinu, neesmu protams eksperts, bet man ir aizdomas tad tas ir projekts uz 10 gadiem, ko pats ķibina lēnā laikā. Zemes izmaksas jau arī jārēkina. Protams cenas pa druskai atgriežas no kosmosa atpakaļ uz zemes (uz nabadzīgās zemes), bet vienalga pierīgā droši vien 10-15 kilolati būs vajadzīgi vien zemes iegādei.

Link to comment
Share on other sites

Par zemes cenām - nu ko uzskata par pierīgu. Kādus 30km no Rīgas pa 5 kls var dabūt pavisam normālus gabalus.

Par 30kls - tā ir tikai mājas cena. Es projektu sāku pagājušā gada pavasarī. Līdz rudenim zem jumta. Pa šo vasaru iekšdarbus sadarīju. Tagad no lielajiem darbiem vien tikai apkure palikusi - līdz ziemai ir plāns ievākties un es neredzu iemeslu kāpēc tas neizdosies. Kaut gan protams ka viss nebūs 100% gatavs.

Link to comment
Share on other sites

30 km protams ar auto ir izbraukājams. Tas laikam ir aptuveni kā Tīnūžu attālums no Rīgas centra. Bet gluži par pierīgu to nenosauksi. Bet any way tuvāk nekā Ogre vai Sigulda. Nu jā, man Vidzemes virziens kaut kā ir tuvāks sirdij... Bet pašam pagaidām gribētos ko tādu lai sab transporta kaut cik kursētu, jo visādi var gadīties - nav naudas auto, auto ir čupā, poģiras drūmākās...

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

Labāk paskaties kā dzīvo Zveidri, Norvēģi visi dzīvo koka karkasu mājas. Zviedrijā, Norvēģijā 90% tiek celtas koka karkasa mājas, Norvēgijā jaunas pat teiktu 100% un kalpošanas laiks Norvēģijā koka karkasa mājām tiek rēķinās 100 Gadi. Un viņi nav nabaģi. Nabagi tikai dzīvo tur mūra kautkādās mājās.

Tehnoloģijas ir tagad ir savādākas tāka par ugunsdrošību nav jāuztraucas

Link to comment
Share on other sites

Guntarsm, ir un vēl kā ir par ugunsdrošību jāuztraucās. Manas draudzenes brālis ceļ šādas mājas, arī ārzemēs, tā kā zinu par ko runāju! Viņiem visiem stāv iekšā ugunsdzēsības signalizācijas un apkure pa lielam ir siltumsukņi - nekādas liesmas mājās. Un nevar salīdzināt mūsdienu paneli ar tiem kas ir līvanenēs izmantots.

Kāpēc viņi ceļ koka karkasa mājas? Ne jau tāpēc ka viņas labākas, bet tāpēc ka tur darba spēks nenormāli dārgs, pašiem kaut ko darīt nav pieņemts, bet karkaseni var salikt ar minimālu darba spēka patēriņu maksimāli ātri - pāris mēnešu laikā no tukšas vietas līdz dzīvošanas stāvoklim. Ja pie mūsu darba spēka cenām paneļu māja iznāk nedaudz lētāka, tad tur stipri lētāka. Te arī viss noslēpums.

 

Es cēlu no 48cm bieziem Ytong gāzbetona blokiem - pārdevējs teica ka pirmais Latvijā. Pagaidām neesmu ne mirkli nožēlojis izvēli - divatā, bez iepriekšējas pieredzes samūrējām visas nesošās sienas ~10 darba dienu laikā. Ieekonomēju vismaz 2-3kls ko būtu par mūrēšanu jāmaksā.

Link to comment
Share on other sites

Tu vairs māju nodot nevari ja na ugundrošibas signalazācija pēc jauniem būvnoteikumiem.

Tāka jāliek tāpat.

Ja mājā būs ugungrēks tāpat vari aiziet bojā kā mūra ēkas kā koka ēkās.

Piemēram ASV vai Kanādā un citur Eiropā.

Ja pieņemsim kāds lieveikals uzbūvēts no koka viņiem apdrošināšana ir daudz mazāka nēkā kas ir celts no dzesbetona vai metāla karkasa.

Dzels daudz ātrāk sabrūk pie karstuma nekā koka līmēta brusa,

Pat Vācieši pāriet uz koka karkasa mājām.

Gavenais jau jārēkina cik maksā siltums.

Viss lielākās izmaksas ir par siltumu.

Koka karkasu mājām būs daudz mazākas jāmaksā par apkuri.

Link to comment
Share on other sites

Guntarsm!

Metāla karkass jā - viņš karstumā deformējas. Bet mēs runājam par max 3 stāvu privātmāju - tādas neviens neceļ ar dzelzs karkasu!

Vācieši pāriet uz koka karkasa mājām jo arī viņiem darba spēks dārgs!

 

Es teikšu ka tavs teiktais "Koka karkasu mājām būs daudz mazākas jāmaksā par apkuri." ir pieņēmums!

Parēķini cik būs siltuma pretestība ideālam mājas panelim ar 200mm vates iekšā un visām plēvēm pareizajās vietās vs. 480mm Ytong blokiem! (internetā pilns ar formulām un gataviem kalkulatoriem) Bez tam neaizmirsti ka LV mēdz dzīvot peles un žurkas kurām ideāli patīk silti, mīksti, ar vati pildīti paneļi..... Es varu pa 99% garantēt ka manas mājas sienas arī pēc 50 gadiem nebūs sliktākas kā tagad, bet kādā stāvoklī būs gatavais karkasa panelis - to var tikai minēt...

( http://www.aeroc.lv/index.php?page=919〈=lat&cnt=Dz%C4%ABvojam%C4%81_m%C4%81ja_bez_%C4%81r%C4%93j%C4%81s_apdares skat. Dzīvojamā māja no gāzbetona, celta Rīgā, 1939.gadā.)

Bez tam mājai galvenās siltuma zuduma vietas nav sienas (ja vien viņas ir kaut cik sakarīgi uztaisītas) bet gan pārsegumi un logi.

Link to comment
Share on other sites

Siltuma pretestība

Gāzbetonam λU = 0,17 W/mK

 

AEROC EcoTermλU = 0,114 W/mK

Vatei λU = 0,037 W/mK

25 cm vate ir vienāda apmēram 100cm Gāzbetons (ļoti vienkārš aprēķins)

Ja esi bagāts vari celt kautvai no Zelta

Bet ne visi ir tik bagāti. Cevišķi latvijā.

Link to comment
Share on other sites

Lietojot AEROC kalkulatoru gan drusku savādāks rezultāts sanāca...

post-62913-0-49809600-1346764014_thumb.png

 

500mm kvalitatīva gāzbetona apmēram tas pats kas 200mm fibo (ar švaku siltuma izolāciju) + 200mm vates

Bez tam kvalitatīva vate (plāksnēs, nevis ruļļos) ar labajiem izolācijas rādītājiem un garantiju ka pēc 50 gadiem viņa nebūs sakritusies uz leju sienās maksā dārgi!

Savādāk parēķini cik būs sienas siltuma pretestība ja visa vate būs sakritusies un aizpildīs tik 50% no paneļa tilpuma (ko var līvānietēs un ne tikai novērot)

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Es gan pāris reizes apdomātu attālumu un ar to kopā nākošās problēmas. Ja ar vienu auto pārvietojas gan vīrs, gan sieva, tad nav tik traki.

 

Kaut gan tāpat - 30 km no darba, tas nozīmē vismaz 60 km dienā. Kamēr izbrauc caur veikalu un frizētavu, gan jau vēl +5 km. 65 km x 22 darba dienas = 1430 km mēnesī kā likts. Pieņemot ka dīzelis noēdīs 6.5 l/100 km sanāk savi 90Ls degvielā. Ar benzīnu vēl dārgāk. Ja sievai un vīram katram savs auto, jāstrādā katram savā pilsētas galā, tad apkures izmaksas vairs nav trakākais.

Link to comment
Share on other sites

Nu nav vienas receptes visiem. Viens grib dzīvot Rīgas centrā lai pa logu Mildu var redzēt, cits grib fzīvot laukos. Ja runa par transporta izdevumiem, tad tos kompensē visādi lauku labumi. Pieniņu var no kaimiņienes pa lēto nopirkt, malku ar citu kaimiņu sarunāt, nav par stāvvietu autiņam jāmaksā un jo tālāk no Rīgas, jo lētāk. Vismaz es ne par kādu naudu nedzīvotu pilsētā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ir jau tā braukšana baiss izdevums, tas tiesa. Uz doto brīdi darbs tāds, ka varētu arī kādu dienu nedēļā attālināti pašansēt. Bet kur ir garantija ka nākamais darba devējs to pieļaus.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Kādi ir būvniecības ierobežojumitās sienas labojot? Koka guļbaļķu mājai ar bojātiem apakšēja vainaga baļķiem ir redzēts variants, ka visa māja stutējas uz steķiem- pa perimetru pa pāriem- viens ārpus māajs, otrs iekšpusē, sliedes gabals balstam -= 3 baļķu kārtas izplēstas un labo pamatus, mūrē ķieģeļus utt.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau vislabāk apakšējos baļķus nomainīt pret jauniem, nevis taisīt krutku ar mūrēšanu. Baļķu māja vajag restaurēt un likt tajā riģipsi, plēves un vates ir noziegums.

Link to comment
Share on other sites

Kungi plīz back to Livanenes lamāšanas & slavešanas, respektīvi apspriešanas. Nu kāds sakars guļbūves remontam, ar paneļnieci :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja ir katru dienu jābūt darbā, tad privātais auto nedrīkstētu būt vienīgais risinājums. Kaut vai mikriņš, kaut vai tas staigā vienu reizi pa pusotru stundu, kaut vai līdz tam jābrien 2 km sniegputenī pret kalnu. Auto ir tāds niķis saplīst un bieži vien remonts neaizņem 30 min, bet autiņš servisā nomētājas pusotru nedēļu.

 

Pirms izvēlējos esošo dzīves vietu pāris dienas piecēlos agrāk, aizbraucu uz turieni un tad no potenciālās vietas līdz darbam. Bija vairāki gadījumi draugiem, kad pārvācās uz citu pilsētas galu, jo labāka īres cena par smukāku dzīvokli. Tikai izrādījās, ka pa sastrēgumiem dienā jāstumdās extra 40 min. It kā nesvarīgi, bet ja ar to jāsaskaras katru dienu, tad var traks palikt. Protams, darba vieta var mainīties, bet ir daži maršruti, kurus iebraukšanai Rīgā nevajadzētu izvēlēties darba dienas rītā un attiecīgi pretējo virzienu vakarā.

Link to comment
Share on other sites

Ir jau vēl variants nopirkt kautkur dziļos laukos līvānieti, izjaukt to un uzcelt no jauna sev vēlamāvietā. Līvāniete ir tīrs konstruktors. Vai ta sir vislabākais variants,pašam jāizvēlas, bet tā pa lēto pie mājas tikt var. Zinu cilvēkus,kuri ir ta darījuši.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pag, tu to māju izjauc, bet jumts, logi, durvis, elektro un ūdens saimniecība jāmet ārā. Tas var atmaksāties? Cik transports? Cik izjaukšana, salikšana? Jārēķina klāt jauni logi, jumts, visas komunikācijas.

Link to comment
Share on other sites

Mani izvēlētais virziens - ulbrokas, vālodzes un tālāk., ir mazāk sastrēgumains kā daudzi citi. Kaut vai brīvības iela Juglas rajonā. Esmu arī braucis uz darbu no derevņas pa taisno. Ir Ok.

Link to comment
Share on other sites

Līvānietei tak bija moduļu konstrukcija un to var salikt elementāri.Protams,ka grib pagrabu,tad tas iepriekš jāizbūvē, bet bija mājas,kuras cēla uz plakanas betona pamkūkas bez pamatiemun nekas paskat cik gadus stāv. Jumtā jau visdrīzāk veco šīferi neliksi, bet citādak izdarīt to var.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1, savai mājai, ja vien netiek mainīts valsts zemes dienestā fiksētais plānojums vari darīt jebko. Tiesa gan, ja remontdarbu laikā māja uzkritīs piemēram kaimiņa mašīnai - sūdi būs lieli! Bet tas ka guļbūves ceļ augšā uz steķiem ar domkratiem - pilnīgi normāli - kā gan savādāk lai salabo pamatus?

 

Par braukšanu - esmu pašnodarbinātais, freelancer tā teikt. ;)

Ir savi plusi, savi mīnusi. Tomēr pagaidām atgriezties algotā darbā neplānoju! Esmu iekārtojies tā, ka pie klientiem man jābrauc max pāris reizes nedēļā, pārējos darbus izdaru caur internetu, attālināti. Uzskatu ka tas ir pamatīgs naudas ietaupīšanas veids - gan klientam, gan man! Tā kā izdevumi par auto minimāli varu piedāvāt lētākas cenas, kas patīk maniem klientiem, man atkal patīk ka nav stundām ilgi jāsēž pie auto stūres. Un mājas celšanas sakarā - varu sakārtot darbus tā ka pirmo nedēļas pusi pelnu naudu, otro viņu tērēju strādājot objektā. :)

 

Didzis! Skaidrs ka līvānieti var izjaukt un iespējams ka arī salikt, tomēr mūsdienās šādām darbībām nav nekāda pamatojuma, ne loģiskā, ne ekonomiskā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...