Jump to content

Padomju laika Līvānu mājas projekts


androidz
 Share

Recommended Posts

androidz , parvācies tālak no rīgas. cenas pieejamākas, bērnudārzi bez rindas, utt, utjp. uz darbu ar vilcienu. skat , man radiniece no aizkraukles , katru dienu. i neko. i mašinu nevajag. :)

joks.

p.s. neesu mākleris. :)

nopērc , pabeidz, ja nemaldos tikai baltā, ar elektrību bez apdares, bez santehnikas. dzīvo laimīgs. tik uz darbu jābraukā.

http://www.ss.lv/msg...kles/dhxnl.html

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

jarajara, nu nu, nepabeigta daudzzīvokļu māja ir kaut kāds murgs, jo dzīvoklis bez kāpņu telpas, kopēja siltum, ūdens, kanalizācijas nav nekur liekams. Ugunskuru istabā kurināsi? Kluci pa logu laidīsi lejā?

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Un no Aizkraukles braukāt ikdienā uz Rīgu.... Nu tas ir mazohisms.....

Tāds dzīvoklis der vai nu gadījumā ja var strādāt attālināti (cerams ka Aizkrauklē ir internets pieejams)

Vai var atrast darbu uz vietas (es teiktu ka tas nav ticami...)

Link to comment
Share on other sites

Mr, Līkroci. pabeigts ir viss. tur ir ok. tikai savu santehniku ieliec un rozetes vaciņus un sienas nokrāso.

siltums, elekrība, ūdens, viss ir. visā taja mājā . tur dzīvo. . starp citu maja ir ok. slēdzemas durvis . viss štokos. viss sakopts. optika arī piejama.

es tā domaju , ka tas nav pabeigts. pēc cenas. visu to māju lēnītem tā iztirgoja. bija brīdis , kad cenas debesīs. ap 50 maksāja.

ronalds.

darbs gan jau ir uz vietas. jautājums - profesija. bet braukā ļoti daudzi. pusotra ar vilīti. un cik paiet izsitoties cauri rīgai.? diži ātrāk.? skuju.

un cik cilvēciņi nestrādā pa objektiem visā Latvijā? mazohisms?

tava ironija par Aizkraukli nevietā. viens labi sakopts miests. patīkams dzīvosanai.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

nu ja - tā jau tās sienas varētu nomainit, pamati ta plānā ir un paliek, viss saskaņots.

 

vecam šķūnim, piemēram, kamēr pārbuve notiek plāna iezīmētā kvadrātā - viss ok.

Link to comment
Share on other sites

Esmu bijis Aizkrauklē - man tas miests patika. Vispār man nepatīk Rīga, tik dzīve piespiedusi pa Rīgu dzīvoties.

Bet nu drīz tīšos no Rīgas prom, Aizkraukles virzienā ja kas :D:D :D :D

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

es visu šo palagu neizlasīju, bet māju būvēju pats, vienkāršu - koka karakasu (150x150 brusas) akmens vate 150 pa vidu, ārpusē 10 mm OSB, iekšpusē plēve , reģipsis , ārpusē līstes un apdares dēļi, iekšpusē vēl kosmētisko neesmu veicis, kvadratūra - 108m2 mansardā-60 m2 , tā kā māja ir vieglā tipa, tad pamati ir uz betona stabiņiem ik pa 2 metriem , projektu taisīju pats (jo dzīvoju dziļos laukos un tie pārbautītāji man ir pie kājas) , pašlaik apkure ir ''bulerjan'' krāsns. (ziemā bija patīkami silts +24 vakarā no rīta +16 ,naktī ārā -30) mežs man ir pašam, kaimiņš sazāģēja, pašlaik kopējās izmaksas aptuveni 9 štuki, bet vēl jātaisa iekšējais kosmētiskais un mansards

 

gribēju , tik piebilst, ka visus darbus veicu pats (santehniku, logu ielikšanu, skursteņa mūrēšanu, (schidel skurstenis) , strādnieki bija tikai akas izrakšanai un pamatu bedru izrakšanai)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Aizkraukle, tāpat kā Koknese, Skrīveri vai kaut vai Meņģele ir super smukas vietiņas. Bet tas attālums līdz Rīgai, nu jā diemžēl tā nu tas ir - kaut cik normāli apmaksāts darbs ir Rīga. Vai Zviedrijā...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

androidz, nopērts laukos zemes pleķi pa lēto un taisi augšā savu būdu pa lēto, kaut vai 10 gadus, bet tas būs tavs,( izlasi visas literatūras par ģimenes mājas celtniecību) un dzīvo laimīgs

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu johaidi, tas ir mans sapņu plāns number divi - lauku māja laukos.... Bet pašreiz, baidos ka nepavilkšu to visu. Neesmu jau es viens pats - ir vēl divi sīči kuriem ir nepieciešams beŗnudārzs un tuvākajā nākotnē skola.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tad jau labāk skaties uz Siguldas pusi, Murjāņi, Ragana,

Ja labi pameklē zemi var nopirkt par 5t

Labots - Guntarsm
Link to comment
Share on other sites

bet māju būvēju pats, vienkāršu - koka karakasu (150x150 brusas) akmens vate 150 pa vidu, ārpusē 10 mm OSB, iekšpusē plēve , reģipsis , ārpusē līstes un apdares dēļi, mežs man ir pašam, kaimiņš sazāģēja, pašlaik kopējās izmaksas aptuveni 9 štuki, bet vēl jātaisa iekšējais kosmētiskais un mansards

 

gribēju , tik piebilst, ka visus darbus veicu pats (santehniku, logu ielikšanu, skursteņa mūrēšanu, (schidel skurstenis) , strādnieki bija tikai akas izrakšanai un pamatu bedru izrakšanai)

 

Nu šādi ceļot protams ka var ieekonomēt, bet diemžēl šeit sanāk ekonomija uz mājas konstrukcijas rēķina...

 

150mm vate sienās ir par maz! Minimums 200mm, labāk 250mm, bez tam katra vate neder dēl sakrišanās riska. Bēniņu pārsegumā un masardā minimus 250mm. labāk 300mm.

 

Sienu konstrukcijas nepilnīgas - vēl ārpusē zem OSB vajag pret vēja plēvi, iekšējā tvaika izolācijas plēve (zem reģipša) saprotu jau ir. Plēves pa visu māju ir jāsalīmē savā starpā lai sanāk noslēgts apvalks savādāk no iekšas caur tvaika plēves šķirbām nāks mitrums un vate vairs neaiztur siltumu, bet no āras caur vēja plēves šķirbām vējš ventilēs paneli un atkal siltumizolācija nekāda.

 

Stabiņu vaida pamati - jā sanāk lēti, bet cik izmaksā normālu pirmā stāva grīdu uz tāda veidojuma iztaisīt....

Un ja nav sava meža - vēl jāpierēķina kokmateriālu cenas un lēti viņi nav!

Un temperatūras svārstības no 24 grādi līdz 16 grādiem nakts laikā norāda uz mājas nepietiekamo siltuma izolāciju!

 

Kad plānoju savējo māju biju sarēķinājis cik maksās paštaisīta koka karkasa māja - ja visu dara pareizi (vajadzīgie biezumi, pareizā vate, plēves, viss salīmēts, uztaisīts bez aukstuma tiltiņiem) tad sienas iznāk labi ja par kādu 1000 ls lētākas nekā mūrējot no kvalitatīva gāzbetona.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Es gribētu pastāstīt, kā piemēram Zviedrijā, vai USA lēti ģimenes tiek pie mājām.

Piemēram, Zviedrijā ģimene vēlas māju ir jau zeme kur celt māju.

Tiek pasūtīta māja pie kādas firmas, protams māja būs ražota rūpnīcā.

Kad māja tiek būvēta pie mājas būvniecības piedalās visa ģimene vai radinieki.

Mājas būvniecība ilgst apmēram no 2 mēnešiem nu max 3 mēneši līdz atslēgai

Tai laikā kad tiek būvēta māja tiek paņemts atvaļinājums.

Vai pat bez algas atvaļinājums. Protams māja tiek būvēta ar speciālistiem no firmas.

Ieguvums esot līdz pat 40% no mājas cenas.

Kāpēc ir ieguvums.

Jo tu pats strādā protams par velti un lielu daļu izdari pats.

Tu strādā speciālistu pavadībā, Ja kautko nezini viņš tev parādīs kā ir pareizi jāstrādā.

Pašam nav jādomā daudzas sarežģītas būvniecības problēmas.

Ja kādi specifiski darbi firma to izdarīs. Vai vajadzīgi specifiski instrumenti firma iedos.

Līdz ar to darba ražīgums pieaug ap 50% .

Vēl firma nevar ligt visādus lielus uzcenojums tas peļņas un t.... Jo tu principā tikai Izīrē. Masā par stundu darbu firmai.

Tā daudzi Zviedrijā lētāk un ātrie tiek pie savām mājām, jo būvēt pašam gadiem ilgi tas arī ir dārgi;

 

ASV vēl savādāk. Ar to nodarbojas bezpeļņas organizācijas.

Tur ir savādāk tev vienkārši jāpiesakās, ja nēesi ļoti turīgs,

Tev būs jāiet pastrādāt noteiktas dienas pie mājas būvniecības, ne obligāti pie savas.

Tev vienkārši jāstrādā arī pie kādas citas mājas. (tas ir līdzīgi kā šovos, ko rādija pa TV)

Parasti darbs Sestdienās, vai atvaļinājumā vai arī vakaros var strādāt visa ģimene vai radinieki.

Protasm tur būs pie mājas būvniecības speciālist tas pastāvīgi darbinieki, kas visu uzraudzīs komandēs kas katram jādara.

Tā miljoniem Amerikāņi tiek pie mājām, Piemēram pēc vētras Ņuorelānā apmēram 200000 tūkstošu mājas tika uzbūvētas.

Mājas cena amēram ir no 40t līdz 80t priekš Amerikas tā ir ļoti maza cena.

Ieguvums

Mājas būvniecība neilgs vairāk, kā trīs mēneši. Normāli 2 mēnešos uzbūvē.

Ietaupi līdz-pat 3 reizes lētāk nekā pērkot uz reiz gatavu.

Jo pašam celt vairākus gadus vai tas ir to vērts visiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Saliekamās mājas pie mums jau dažādas firmas (piem. Nordic House) piedāvā, tikai cena nav īpaši adekvātas. Reiz interesējos un tāda būdiņa 150-200 m2 ar garāžu maksās no 80'000Ls. Tā kā par tādu summu var dabūt normālu mūra ēku, tad nav īpaši jēgas tādu izvēlēties ņemot vērā vēl kaudzi trūkumus (IR apkure, plānojums līks). Vienstāvu apbsolūti bezgaumīgās mājas netika izskatīts kā variants.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

ronald, osb vēju cauri nelaiž, 150mm vate priekš mūsu klimatiskajiem apstākļiem ir pietiekami (paskaties būvnormatīvus) ir man doma ar laiku vēl 50mm vati likt,, vate - akmens 1m x 0,60 ir ielikta rāmīšos 0,99 x 0,59, tas nozīmē , ka sēsties nevar, siltuma zudumi bija tāpēc, ka pietrūka nauda vienam logam, kas bija aizsista ar divkāršu plēvi un īstajām ārdurvīm, kas bija uztaisītas uz ātro un nenosiltinātas (ar spraugām), plēvi vajag likt ar vizmas 30 cm pārklājumu savienojumvietās , grīda ir taisīta tā pat, kā sienas, pa apakšu pašlaik svilpo vējš, un - 30 grādu sals pie mums turas tika maksimums vienu nedēļu

 

gribēju vēl piebilst, ka osb savienojumvietas ir tieši uz brusām

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par Zviedriju un USA protams interesanti un pamācoši, bet tas absolūti nav pielietojams mūsu nabadzīgajā, bet lepnajā valstī. Un vēl ilgi nebūs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par Zviedriju un USA protams interesanti un pamācoši, bet tas absolūti nav pielietojams mūsu nabadzīgajā, bet lepnajā valstī. Un vēl ilgi nebūs.

Vispār jau tev taisnība, Pie mums katrs iedomājas ka ir vajadzīga kruta mašīna, ja nav vismaz 2.5l tad tā nav mašīna

Ja nav māja vismaz 250m2 Tad lai vispār nav .

Kaut-gan alga nedaudz virs vidējā līmeņa Latvijā. Bet grābj kā traki ātros kredītus un maksā baigos procentus par tukšu gaisu.

Link to comment
Share on other sites

Nu man leikas ka 120kvm ir pilnīgi pietiekoši (tas būs 2x vairāk nekā man tagad ir), vajag tik vēl kādu telpu kur glabāt trimeri, plaujamo māšīnu, hanteles un kandžas aparātu.

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt, bet mājas gadījumā vienmēr var nodot pudeles, uzrocīt piedurknes un uzraut kādu būcenīti vai pirtiņu.

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

androidz, ja tajos 120 m2 būtu tik daudz vietas, kur nobāzt zāles pļāvēju, pietiekami istabas (nevis 1 pa visu māju), tad jau pietiktu.

 

Mums te ceļo apkārt visādi Kalifornijas tuksnešu māju projekti, kuri sniegu neparedz, zāle acīmredzot neaug, vai zāles pļāvēju firma to nocērp, un cietais kurināmais un tā atrašanās vieta arī nav paredzēta. Tad nu tāda "ekstra" kā garāža vairs neizmantojas kā garāža, bet mantu glabātuve.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

māja 120 m2 ir pietiekami daudz dzīvošanai, zālespļāvējam, kandžas aperātam un citiem krāmiem ir domāta saimniecības ēka

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs no cilvēku domāšanas. Daži nespēj pārslēgties no dzīvokļa uz mājas domāšanu.

Man arī ciematā vairākiem kaimiņiem - auto stāv ārpusē vai pat uz ielas, jo garāža pārbāzta mantām, plauktus taisīt neprot vai negrib samaksāt kādam, kurš uztaisīs.

Vienam sētā un ārpus tās, aug pusmetru gara zāle, jo viņš zāli principā nepļauj.

Sniegu arī ziemā - tīra tikai tik daudz, lai vārtus atvērtu un ar autiņu kaut kā izstumtos ārā.

Pavasarī tak viss nokusīšot...

 

Eksistē tak mājas ar pavisam maz zemes, vai arī hibrīds - rindu mājas, ja jau to zemi tā lauž apkot.

Tiesa garāžas rindu mājās :sarkasms: tajās tikai Getzu likt, jo pat normāls vidusmēra auto (A4 vai Passat gabarītos) tur ievietojas spoguļkontaktā un aizņem visu garāžu. Riepas pie griestiem jākarina, jo citur tās nemaz nav kur likt.

Parasti šādu māju iemītnieki tur auto ārpusē un garāžu pārvērš par saimniecības telpu/noliktavu.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

120 domāju dzīvojamo platību (istabas, virtuve, vannas istaba, rest room (tuoča istaba)) + garāža. Cik esmu redzējis, reti kurš garāž tur mašīnu. It īpaši, ņemot vērā to ka parasti tie kas dzīvo mājās spiesti turēt 2 mašīnas. Un re, garāžā tad arī glabā visu drazu.

 

Esmu cēlies no dziļiem laukiem - nav problēmu ar zāles pļaušanu, sniega tīrīšanu, mēslu šķūrēšanu, cūku kaušanu...

 

Rindu mājās maksā kosmiskās naudas. Jo tie visi ir bijuši būvēti jau iznočaļno ka naudas raušanas projekti. Aiz sienas dzīvo kaimiņi. Nu nē, baigi līdzīgi dzīvoklim.

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

Zāles pļaušana un sniega tīrīšana - tā ir tīri individuāla lieta - man piemēram riebjas gandrīz līdz tuksneša stāvoklim nopļauti mauriņi. Citam atkal kaifs braukāt ar zāles pļāvēju caurām dienām.

 

Kas attiecas uz garāžu, tad sen jau ir pierādīts ka mašīnai ir kaitīgi ja viņu pa ziemu tur siltā garažā! Iebraucam iekšā no lauka - mašīna nolipusi ar sāls/sniega maisījumu. ārā, aukstumā viņš nav neko kaitīgs, bet siltumā tas labums izkūst un sālsūdens veicina mašīnas rūsēšanu.

Nevar pielaist salā? Saved auto kārtībā! Negribi tīrīt sniegu no auto, kasīt logus - nojume palīdzēs. Garāžu vajag tikai tad, ja ir vēlme auto pašam labot. Un tad garāžai jābūt normālu izmēru ar pacēlāju vai vismaz bedri.

 

Kas attiecas uz saimniecības ēku - pa manam ideāls risinājums ir jūras konteiners, pa 600ls var dabūt normālā stāvoklī, nokrāsot kādā krāsā vēlies un viss notiek.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

No krievu laikiem atceros, ka runāja par līvānu mājām, ka nodegot gan varen ātri. Vai tik kādas 15 min. nebija.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds pilnīga taisnība, neviens normāls cilvēks mašīnu siltā garažā netur. Man ir divas garāžas un tad tur autiņu iebraucu tikai lai remontētu. Vislabakā auto "garāža"ir četri mieti un jumts pa virsu.

Link to comment
Share on other sites

Nu vienvārdsakot Līvanenes pagrabā/garāžā teorētiski var labi iekārtot viskautko - sākot ar mantas glabātuvi un beidzot ar saunu.

 

nopērc , pabeidz, ja nemaldos tikai baltā, ar elektrību bez apdares, bez santehnikas. dzīvo laimīgs. tik uz darbu jābraukā. http://www.ss.lv/msg...kles/dhxnl.html

Cena protams ļimpene salīdzīnājumā ar haupstātes cenām. Bet ja dzīvot tik tālu no darba, tad mājā. Vispār diezgan skeptiski skatos un jaunajiem projektiem, kas iespīlēti par padomijas dipveida blokmājām - ar domu, jā, tu dabū smuku dzīvokli, tīru kāpņu telpu, bet apkārtnes kontingets ir vecais labu labais trenūzenēm un optima līnijām ekipēts...

Link to comment
Share on other sites

Man, piemēram, Līvānmājas pagrabstāvā kurtuves vietā ierīkota garderobe, kur pārģēbties, nomazgāties.Kad vēl abi dēli dzīvoja pie manis, tad saprotams, trīs vīriešiem, pēc darba, tāda telpa ļoti noderīga.Nelielā pagrabtelpa saglabāta.Otra puse pagrabstāvam vēl arī pateicoties piebūvei, palielināta līdz ~70m².Tur darbnīca, katls utml. viss mājas servisam.Tā kā, māju var racionāli izmantot.Lai gan bez papildus saimniecības ēkas neiztikt....

Link to comment
Share on other sites

Nju šādi tādi secinājumi sāk veidoties. Tātad jāskatās ar kieģieļiem apšūto un ar pagrabu/garāžu. Sākumā ar negatīvo, pieņemot ka mājai no tās uzbūvēšanas brīža nekas būtiski nav uzlabot, pieņemu ka 90% tā arī ir, pretējā gadījumā vai nu cena ir kosmoss, vai arī izremontētās nepārdod.

 

- nepieciešams siltināt, cik kilols? Droši vien ka daudz. 3-5 kilols

- nepieciešams kosmetiskais remonts, ar visu no tā izrietošo, 3-5 kilols

- jāmaina logi&durvis 1000 ls - 1500 ls

- visdrīzāk jārisina apkures jautājums (grunulais vai gāze). 1000 - 3000 ls

- santehnika, 1500 ls

- virtuves iekārta ar tehniku, 1500 ls

- ugunsnedrošība

- plus vēl visvisādi kasjaki, kas var izlīst uzsākot tos lielos darbus

- žogs, vārti utt., tas protams nav degoši, bet tas ar laiku būs jārisina

 

+ lai kāda tā arī būtu, tā ir māja

+ cena zemāka par neprātu gadu projektiem

+ puslidz ok infrastruktūra, jo tie ir samēra stabīli ciemeteļi, būs gan sab transports, gan kāda pārtikas bode

+ laikam vieta būs droša no applūšanas un citādām dabas kataklizmām. Ar jaunajiem visādi brīnumi ir redzēti. It īpaši uz ceļa virzienā uz Tīnūžiem. Skatos un brīnos par cilvēkiem, kas rušinās pupabeiktā projektā, kurš es redzēju 2 gadi atpakaļ bija smuki noslīcis...

+ apkārtnē būs mazāk puspabeikti vraki, nav jau tā, ka tas baigi traucētu, bet ēstētiski tas nav :)

 

+/- līvānenes iegāde un izremontēša, izmaksu ziņā laikam pielīdzīnāma nelielas mājeles uzraušanai no nulles...

 

paigaidām tas ko izlobīju

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu pareizi saki,lai kā, tā ir māja. Pati galvenā priekšrocība tādai mājai ir tā,ka var uzreiz dzīvot. Cilvēki tur tak ir dzivojuši. Visus darbus var veikt pakāpeniski, tirgojoties ar meistariem ,kad tiem maz darba un tos kilolatus var stipri samazināt. Nu jā, ja gribi ieiet mājā,kura gatava kā konfekte, tad tas nav Tavs variants.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

androidz, es negribu piekrist ka labākā izvēle ir ar ķieģeļiem apšūtā. Sākotnēji varbūt, bet ja būs vēlme normāli nosiltināt sāksies problēmas.

 

Siltumizolācijas materiāls mājām jāliek no ārpuse lai izslēgtu kondensāta veidošanos sienās. (Te bija topiks par koka mājas siltināšanu)

Starp paneļiem un apšuvuma ķieģeļiem ir gaisa sprauga - līdz ar to jebkādu siltumizolācijas materiālu likt uz ķieģeļiem ir bezjēdzīgi!

Var ar kaut ko aizpildīt šķirbu starp paneļiem un ķieģeļiem, bet aizpildot ar izturīgu materiālu piem, poliuretāna putām, var panākt ka sienās uzkrājas mitrums un viņas sapūst. Atkal "eko" materiāli kā "EkoVate", kas ir pa lielam samalta makulatūra + borskābe man nekādi neievieš uzticību. Materiāls salīdzinoši jauns, kad būs vismaz 10 gadi ekspluatācijas pieredze LV apstākļos, tad varēs runāt! Bet nu uz savas mājas eksperimentēt negribētos!

Tā ka atliek vienīgi siltināt no iekšas, nodrošinoties ar kārtīgu tvaika barjeru.

 

Bet neapmūrētai ēkai - noplēšam dekoratīvo apdari un kārtīgi nosiltinām.

Link to comment
Share on other sites

Es vairāk tiecos atbalstīt šo viedokli labāk celt jauno. Nevajag kautko krutu pietiek tādu pašu pēc kvadrātmetriem kā līvanu māju

kā lētāku risinājumu, tas standartu projektu,

Link to comment
Share on other sites

Neaizmirsīsim,ka līvānietei būs pievilkts ūdensvads, elektrība un kanalizacija. Ja vēl Lattelekoma kabelis, tad vispār ideāli. Komunikācijas mājai sastāda milzu naudu, it īpaši Latvenergo. Protams,ja jaunu māju ceļ uz maza zemes pleķīša cieši blakus kaimiņiem,tad varbūt var izsprukt pa lēto, bet ja jau savrupmāju ceļ, tad tikai tā, lai kaimiņi ir pa gabalu.

Link to comment
Share on other sites

Par to Bulerjan tikpa krāsni un 16 grādiem no rīta pie āra -30

 

Tā krāsns ir domāta fiksai gaisa sildīšanai un praktiski nedarbojas kā siltuma akumulators, ko dara visādas tur lauku apaļās, mūrīša tipa vai Tullikivi tonnīgās akmeņu krāsnis. Vai arī 2 tonnīgais ūdens siltumakumulators , no kura sūknis dzenā ūdeni pa radiatoriem.

Link to comment
Share on other sites

Visi saka, ka tas ir ļoti slikti, bet joprojām daudz kur praktizē siltināšanu iekšpuses. Kur sāls šādi sačakarējot māju? Lētāk nesanāk, iekšējā platība samazinās, normālas sienas pārvēršas par reģipša sienām utt.

Siltināt māju no iekšas ir noziegums pret māju
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...