Jump to content

+15 km/h


 Share

Recommended Posts

versatile

Nav tik traki ar tiem Murjāņiem. Tagad tur skaisti iet cauri plūsma, precīzi uz 50 - tos 2,5km izbrauc cik ilgā laikā? Pareizi, 3 minūtēs. Pie kam diezgan precīzi, jo, ja kāds nogriežas, tad pie tiem 50 netraucē plūsmu. Aizkavēties var tikai a) pie pārejām b) autobusiem braucot no pieturām c) kāds taisa kreiso.

Ja tur nebūtu apdzīvotas vietas, tur ar 90 brauktu cauri cik ilgi? 1min 40sek. ok, varam paņemt 100 un 1,30min. Tātad, maksimālais laika zaudējums ronaldam ir pusotra minūte.

Un tagad reāli - ja arī uzliek 50 tikai sākumā pie Sporta skolas un beigās pie Vīgantiem, pa vidu atstājot 1,5km uz 90 - nu sorry, nebūs plūsma un nebūs laika ierobežojums. Tur pat pusminūti nesanāks ietaupīt, ņemot vērā apvidu, ieskriešanos, bremzēšanu. Un būs korķis.

Un lai vai cik tur maz māju būtu (nav viņu maz), tur IR un BŪS cilvēku plūsma gar šosejas malu - lielāka, nekā citur gar šoseju. Un gribēs tie cilvēki tikt pāri. Un izgriezties uz tā ceļa. Un citas lietas.

 

Piedod, bet ronalda 30-90 sekundes NAV tā vērtas, lai apdraudētu citus. Un šai vietā šoseju pārcelt ir nereāli. nāksies vien zaudēt laiku un naudu... Ja pelni 100k mēnesī (par 22 darba dienām), tad zaudē katru reizi Eur 14,21. Traki daudz. Ja pelni 100k.

Un parādi man, btw, kur Murjāņos (baltās zīmes zonā) ir vieta, kur abās pusēs ir mežs? Nevis vienkārši koki, bet mežs, vismaz 50-100m platumā. Slinkums skatīties, bet liekas, ka tur nemanīju.

Gājējus iebāzt tunelī? Piedod, tas nav ne droši, ne pareizi apdzīvotā vietā.

Labots - versatile
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • serioussam909

    24

  • Ronalds

    32

  • e = d

    33

  • Jesus

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man vairāk riebjas tā parodija par šoseju, kas Jelgavas virzienā.

50, luksofori, krustojumi. Nu tak protieties pārdēvējiet to par Jelgavas ielu vai Jelgavas gatvi/prospektu, bet par šoseju to nevar saukt.

Šosejas neiet caur apdzīvotām vietām, tām nav krustojumu, gājēju pāreju un luksoforu.

Ne jau velti 90-to vidū no LV ceļa zīmēm aizvāca zīmi "Autostrāde", pareizi vien ir, mums to nav :sarkasms:

Tie īsie gabaliņi Jūrmalas, Jelgavas (haha), Ogras un Siguldas virzienos neskaitās.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Pie maģistrālajiem ceļiem būtu jāaizliedz izbūvēt jaunas izbrauktuves - lai veido paralēlu ceļu līdz tuvākajam krustojumam, bet nē, katrs kurš uzbliež tuvumā māju vai kādu iestādi grib iebrauktuvi tieši pretī. Uzblieza apkārt Ādažiem ceļu - tak nē, katram ciematam vajag savu izbrauktuvi. Ja tā turpinās, tad vēl pēc pāris gadiem varēs pārcelt Ādažu zīmi un būs via Baltic caur Ādažiem.

Link to comment
Share on other sites

Jā, es tur arī taisu kreiso uz Via Baltica no sava ciema, kaut tā bērns līdz skolai tak jādabū, jo Ādažu pašvaldībai ir absolūts pH uz ceļu būvēšanu novadā.

Link to comment
Share on other sites

Šodien man acu priekšā pretim braucošais Sauriešos izšķaidīja kaķi pa asfaltu.... Skats tā neko....

Un galvenais - ātrums nebija liels un tas kretīns nemaz nemēģināja bremzēt vai apbraukt dzīvnieku - tā izskatījās ka speciāli virsū brauca!

Nu kur tādi kretīni rodas?????

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

vispār labi, ka tur sākuši radaru staipīt. tas krusts ir ļoti bīstams, bet atsaldētie nesas cauri uz 100 un pat vairāk. vēl baisi sašutuši, ja otrā joslā arī ātrumu samazina līdz noteiktajam.
 

 

tas krustojums ir vienkārši psc, nez cik reizes tur esmu dabujus kaucināt ratus.

 

1) cilvēki tur vienkārši ir debīli- viņiem ir tunelis, bet lai ietaupītu 100 metrus lien pāri barjerai un skrien pāri 4 joslām

2) tur drīkst taisīt kreiso pagriezienu vai braukt pāri ar visām izrietošajām sekām

 

bet radars tur principā ir dēļ biežajām avārijām ziemā, kad notrieca to vecmāti ar mazmeitu un 2x fūres barjeru izārdija

Link to comment
Share on other sites

marrtins

 

 

tā izskatījās ka speciāli virsū brauca

Es balsoju, ka iesmesls varētu būt telefona glāstīšana. Ja mēģinātu speciāli noķert kaķi uz ceļa, 100% netrāpītu :sarkasms:

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ir izstrādāti jaunā parauga fotoradari, ieviešanai visās postpadomju republikās, kur citas metodes nestrādā:

fid-77289.jpeg


 

 

Es balsoju, ka iesmesls varētu būt telefona glāstīšana

Pret to dažās civilizētajās valstīs ir ultrazoom kameras poličiem - ļoti labi ķerās tie, kas nepaspēj nolikt klausuli. Žēl, ka mūsējiem izdomas trūkst.

Labots - Bruketajs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Biku pa gaisu aizlidoja. Interesanti ātri ātrie ieradās, minūtes laikā. Visas mašīnas jau bija aizbraukušas, šis kā pēdējais laikam nodomāja biku uzvilkt, negaidīja ka kāds izlīdīs. Gan jau vēl pirms tam bija pagriezis galvu atpakaļ, tur vēl viens pakaļ brauc, kad attapās bija jau par vēlu. Tas tāds mans prātuļojums. Var redzēt cik tas mocis ātri pārvietojās.

http://www.delfi.lv/video/aculiecinieks/sausaliga-motocikla-avarija-darzciema-iela.d?id=46458729

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

aizmirsuši tie mocisti par CSDD kampaņu.

Motociklistam ir jāskatās divreiz, divreiz! Gan uz ceļu, gan spidometrā.

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ja uzmanīgi apskatās 4.sekundi, tad var redzēt, ka šie abi moči nogriežas no Degalva ielas uz G.Astras ielu.

Lai ari nesmu augstās domās par mocistu kultūru, šķiet, ka šoreiz mašīnas vadītājam ir 100% atbildība.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tajā video motociklistam paveicās! Esmu dzīvē redzējis ko līdzīgu, tikai ar krietni smagākām sekām.

 

Principā dalīta vaina - viens nesās, otrs neskatās.

 

Sākumā nepamanīju - uz moča takš bija divi.....

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Nu skuķis veiksmīgi piezemējās zālītē... Labi ka tā...

Es arī teiktu, ka 50/50 atbildība uz abiem...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds_, nākamreiz, kad kad tāds pipelis nobrauc kaķi, noķer viņu un iedo no manis pa muti. Lai tādi kretīni vairs nespēj pastaigāt. A vēl labāk, neraksti tādus rakstus.

Labots - Edgars77
Link to comment
Share on other sites

 

 

noķer viņu un iedo no manis pa muti.

Un pēc tam viņš teiks, lai atbildību prasa no tevis? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nu skuķis veiksmīgi piezemējās zālītē... Labi ka tā...

 

Nekā veiksmīga, abi ar nopietnām traumām slimnīcā. Stāsta, ka trešās puses toyotu moča atlūzas arī aizķēra.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Motociklistam ir jāskatās divreiz, divreiz! Gan uz ceļu, gan spidometrā.

Pats vispār pamanīji, ka moto ir uz galvenā ceļa?!

Bet ātrums gan izskatās uz ~70km/h. 

Link to comment
Share on other sites

es ar vienreiz gandrīz kaķi nobraucu. braucu uz 90 pa lauku ceļu un tas 20m no auto lien pāri. bremzēt un izvairīties pat nesāku. glupais lops kaut kur pazuda, pēc tam spogulī nebija redzams un mašīna ar nebija jāmazgā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

abi ar nopietnām traumām slimnīcā.

 

Viens takš staigāja pēc avārijas... Vai tas tik šoka dēļ....?

 

 

 

bremzēt un izvairīties pat nesāku.

 

Malacis! Ieekonomēji  bremžu klučus..... Pa 20m var pamatīgi ātrumu nomest! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pa 20m var pamatīgi ātrumu nomest!
Minkānu žēl, bet ~ 20m pie 90km/h nobrauc kamēr noreaģē līdz bremžu spiešanai, nevajag te moralizēt.

Skarbi , bet autoceļš ir gaļasmašīna... risinājums katrā vietā, kur kilometra tuvumā ir māja, metīsim ātrumu uz 20km/h? Pieskatam savus miluļus.. zinot savus kaķus, patīk viņiem gulēt uz asfalta, sētai lec pāri.. turēt tikai mājā... labi ka nav lieceļš, būtu reizi gadā kaķis jāmaina :(

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Viens takš staigāja pēc avārijas
Paskatījos vēlreiz, tiešām skuķis, kas pa gaisu aizlidoja, vēlāk pati staigā.
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Aiz kam tad nestaigāt, olu nav, viegli planēt

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu tas kas priekšā sēž tak nevar tā vienkārši noplanēt nost - ragi neļauj, kajas aiz tiem aizķeksētas - attiecīgi galvenais sitiens ir pa šekumu, tad ar mūli pret kapotu un tad kā pa veļasdēli ar visu priekspusi pāri pa metāla veļasdēli un tik tad tāpat kā otrais var sākt lidojumu


Kaut kad bērnībā ar kaut ko drusku lielāku par samokatu gadījās pazaudēt līdzsvaru kā dēļ nevarēju koku apbraukt. Ātrums nebij īpaši liels, bet pie sajēgas kādas 5 minūtes bij ko atiet.

Link to comment
Share on other sites

Jā, un jā. Tas gan bija eksemplārs ar īpaši šaubīgām vadīšanas iemaņām- jau otrs stipri bojātais vīra darba auto.

Link to comment
Share on other sites

 

 

~ 20m pie 90km/h nobrauc kamēr noreaģē līdz bremžu spiešanai,

 

Nu ja brauc guļot pie stūres, tad jā... Savādāk normāls reakcijas apmēram 0.2 sekundes - var parēķināt pats cik nobraucam pa to laiku! katrā ziņā pa 20 metriem var paspēt pamatīgi ātrumu nomest un izglābt kāda dzīvnieciņa dzīvību!

 

 

risinājums katrā vietā, kur kilometra tuvumā ir māja, metīsim ātrumu uz 20km/h?
 

 

Protams ka nē, bet es nekādīgi neatbalstu pieeju - man po, es pat nemēģināšu bremzēt..... Man līdzīgi nobrauca mīļu suneni.... Pat nebija mēģināts bremzēt! Labi, es saprotu ka nav ko dzīvniekam pa šoseju vazāties, tomēr nospiest bremžu pedāli ir tik grūti???? 


Kādu mēnesi atpakaļ izšķaidīja kaķi manu acu priekšā Saulriešos - gāja dzīvnieks pār ceļu, atļautais tur 50, es braucu ar 60. Nospiedu bremzi, nometu ātrumu. Manu joslu dzīvnieks šķēršoja, bet tieši manu acu priekšā  izšķaidīja viņu pretīm braucošā mašīna. Viņa par nemēģināja bremzēt vai apbraukt....  Nu neticu ka tur bija akls šoferis pie stūres..... Tiešām grūti piebremzēt un kaķi palaist.... 

Link to comment
Share on other sites

Savādāk normāls reakcijas apmēram 0.2 sekundes

tu braucot visu laiku vienu kāju uz bremzēm turi? pa 20 metriem, kaut nomest ātrumu uz pusi.. un ja vel uz grants seguma - ar kādu auto tas ir iespējams? šķiet pat visi jauno kosmo auto distanceri nespētu noreaģēt.

 

a lasot tēmas pirmās lapas - jūs tiešām pilsētās pārvietojieties uz 50km/h un ārpus tām uz 90km/h (ja vien nav atļauts vairāk) ??

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu ja brauc guļot pie stūres, tad jā... Savādāk normāls reakcijas apmēram 0.2 sekundes - var parēķināt pats cik nobraucam pa to laiku! katrā ziņā pa 20 metriem var paspēt pamatīgi ātrumu nomest un izglābt kāda dzīvnieciņa dzīvību!

0.2 sekundēs Tu kāju nepaspēsi pārcelt no gāzes pedāļa uz bremzi, nemaz nerunājot par pašu pedāļa nospiešanu. Paņemsim kaut ko reālāku - pussekunde. Pie 90 kmh, pussekundē Tu nobrauc 12,5 metrus - nekāda dižā bremzēšana atlikušajos 7,5 metros uz grants ceļa (ja pareizi atceros autora komentāru) nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

 

 

risinājums katrā vietā, kur kilometra tuvumā ir māja, metīsim ātrumu uz 20km/h?

Tu tā kā pa Tallinas šoseju no Pleskavenes pārvada līdz Baltezeram nebūtu braucis :mrgreen:

Tur puse, kā uzbrauc uz šosejas no Pleskavenes, ierauga kreisajā pusē Baltezera mājas un ieskrējiens aizlīp pie 70, lai gan tur nevienas ātruma zīmes līdz Alderu pagriezienam, nav.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja brauc guļot pie stūres, tad jā... Savādāk normāls reakcijas apmēram 0.2 sekundes

Nejaucam visu vienā katlā, piemēram, spēlējot spēlītes, kā http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/sleep/sheep/reaction_version5.swf reakcijas laiks būs 0.2 un vēl mazāk, jo esi sagatavojies, turi pirkstu milimetra attālumā, bet uz ceļa, pieredzējušam šoferim (starp citu, pieredzējuša šofera reakcijas laiks gandrīz vienmēr būs ilgāks kā zaļa gurķa) praktiski visur pieņem, ka laiks no bīstamības pamanīšanas, līdz brīdim kad sāk darboties bremzes ir ap sekundi.

Labots - maize
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, uz dažām ''sosejām '' varēja salikt tos sinhronizētos/viedos radarus kā šur-tur ir Rietumeiropā. Nu ideja līdz vājprātam vienkārša . Uz šosejas divās vietās ir kamera kas fotografē visas mašīnas . Tad salīdzina kādā laikā ir atbraukusi līdz otrajai vietai. Ja laiks būs īsāks kā ja brauktu ar atļauto, -saņem soda kvīti. Tas izslēdz to stulbību , kad lai droši apdzītu, vēlams braukt ātrāk un tevi nofotogrāfē kā ļauno pārkāpēju, bet vidēji es braucu normāli. Tas pats Kokneses jaunais ceļš būtu ideāla vieta tādāi sistēmai. Tagadējie stacionārie radari kalpo tik lai nedaudz piebremzētu sen zināmās vietās vai noštrāfētu kādu kas nedaudz aizdomājies.

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka Baltezerā gribēja tādu sistēmu ieviest, bet sastapās ar kaut kādiem juridiskiem šķēršļiem - tipa nevar fiksēt pārkapuma brīdi vai kas tamlīdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Tehniski darāms, sasinhronizē tik pēc GPS pulksteņus un gatavs. Faktiski jau tiek mērīts vidējais ātrums. Vispār bik šaize sanāk, ja Tu brauc godīgi ar 90, apdzenot kādu, kas brauc ar 80, iemin uz 95, lai ātrāk izveiktu apdzīšanas manevru, tad turpini ar 90 un tā pāris reizes starp kamerām, tad automātiski esi pārkāpējs. Nav tas prātīgi, jo apdzīšanas manevrs ir viens no bīstamākajiem un vēlams to paveikt ātri - ja mēģināsi ar 90 apdzīt to, kurš brauc no 80-85, tas prasīs diezgan daudz laika. Piemēram Ungārijā, apdzenot drīkst pārsniegt līdz 20 km/h, veicot apdzīšanas manevru (vismaz pirms 2 gadiem tādi bij noteikumi). 

 

P.S. Starp citu, kur Rietumeiropā ir tā fotofiksācijas sistēma - kaut kā esmu palaidis garām?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

REiropā ir visādas interesantas sistēmas. Tajā skaitā pilns ar slēptiem fotoradariem, kurus apkalpo privātas firmas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Piemēram Ungārijā, apdzenot drīkst pārsniegt līdz 20 km/h, veicot apdzīšanas manevru (vismaz pirms 2 gadiem tādi bij noteikumi).

Latvijā takš nekā tāda pat tuvu nav, vai ne? (es atvainojos par jautājumu - teoriju apguvu pirms 13 gadiem un neesmu lietas kursā, vai ir bijušas kādas izmaiņas)

Link to comment
Share on other sites

R Eiropā cilvēki par OCTU vidēji paksā ap 300Eiro mēnesī un naudas sodi par ātruma pārsniegšanu ir krietni lielāki. Kā arī bez atstarojošās vestes nevienam neienāk prātā list uz ceļā, ja auto noplīsis.

 

Kā mums ar to noteikumu ievērošanu?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...