Jump to content

Excel summēšana (katra otrā šūna)


aSrS
 Share

Recommended Posts

Sveiki, Labdien!

Labu veiksmi darbā...

 

Šovakar ievadot datus saskāros ar nelielu problēmu, protiet, ievadu datus, bet nesakrīt, pēc lapas jābūt summai 130, bet Excel uzrāda 120... savadīju visu par jaunu - tas pats, tad sāku bakstīties ar ķekšiem vai tiešām viss savadīts, bet beigu beigās, izrādās ir vienkāršākā problēma - formulas izpildes diapazons par īsu (summē līdz DH, bet man dati ievadās līdz DL kolonnai), jo dokumenta autors (uzņēmuma spečuks) sagatavojis "super" uzskaites sistēmu bez nekādām ekstrām, parastam lietotājam (kā man) tās jāsaliek pašam, bet ne par to stāst...

Kā var izveidot summēšanas formulu, kas summē katru otro kolonnas šūnu, t.i., lai nav jāvada: =H121+J121+L121+N121[..]

vai tomēr tādas ekstras nepastāv.

 

 

Tencinu

Link to comment
Share on other sites

Diez vai ir parasta formula, drīzāk Macro vajadzīgs. Bet ja jau tu uzraksti vienu reizi to formulu, to var copy/paste uz citiem lauciņiem.

Link to comment
Share on other sites

Var tā kā šeit:

http://www.mrexcel.com/td0066.html

vienīgi tur piemērs ir ar rindām. Ar kolonnām līdzīgi

=SUMPRODUCT((MOD(COLUMN(A3:Z3)-COLUMN(Z3);2)=0)*(A3:Z3))

ja vajag saskaitīt katru 2. šūnu no A3 līdz Z3, piemēram.

Pamainot 0 formulā uz 1, var noteikt, vai skaita pāra (A, C, E,..) vai nepāra (B, D, F,..) šūnas.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ka ar kavēšanos... paldies, daļēji līdzēja, vienīgais, žēl, ka katrai otrajai šūnai jābūt aizpildītai, citādi man nedarbojās. Bet viss ok

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...