Jump to content

Sods, ja autovadītājam nav stāžš.


Cyrus
 Share

Recommended Posts

Tātad, ja tev ir baltās tiesības, tad tu vari vadīt mašīnu, ja Tev blakus ir autovadītājs ar vismaz 3 gadu stāžu. Kādu sodu var uzlikt, ja es braucu pie stūres (ar baltajām tiesībām), un man blakus ir autovadītājs, kuram ir tiesības tikai pāris mēnešus. Vai tas ir nopietns pārkāpums, vai arī tāds, kuru varētu apiet ar "dāvanu" ceļa policistam?

Link to comment
Share on other sites

Sarunāšanas prasme ir katra paša ziņā.

Bet principā pēc fakta tiek vadīts automobīlis tikai ar braukšanas atļauju. Un viss...

Link to comment
Share on other sites

meklētājos bans?

 

Par braukšanas mācīšanu individuāli, ja atbilstošās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs ir mazāks par trim gadiem

transportlīdzekļa vadītājam (instruktoram) 20Ls

20 lašu dēļ uzprasīties uz krimināllietu? bez smadzenēm? tev labāk tiesības vispar nevajag? :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Liekas, bija 20 Ls sods personai, kas sēž blakus un "auklē", ja nav 3 gadu stāžs. Bet te jāpapēta sīkāk, lai nesanāk tā, ka ments izdomā uzlikt sodu gan personai ar tiesībām, gan Tev par to, ka, teorētiski, brauc bez tiesībām, neņemot vērā, ka kāds sēž blakus.. :>

 

jarajara - nekas vairāk pa administratīvo netiek piešķirts, bet nu tāpat..

Labots - HayDee
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Man vienmēr ir licies smieklīgi, ka braukšanas mācību atļauju, ko izsniedz visiem, kam ir gadi, medicīniskā izziņa un 4 Ls, lepni sauc par (baltajām, iekavās) tiesībām... :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

darklight

Te var sanākt divējādi. Ja blakussēdētājs pasaka, ka ir tevi mācījis, tad viņas 20 Ls. Ja blakussēdētājs paziņo, ka nemaz nav zinājis, ka tu brauc bez tiesībām, tad tevi paņem pēc pilnas programmas par braukšanu bez tiesībām :grin:

Link to comment
Share on other sites

Par to dāvanu došanu policistam. Šajos "juku laikos" es neko tādu nemēģinātu darīt, pat ja draudētu sods 100-200 lati. Pie kam man pietrūkst laizītāja harizmas.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Dāvanas poļicajiem tagad dod tikai caur zvanu draugam Savukāt draugs piezvana kam vajag un tas atzvana poļicajam. Tad viss notiek, bet ja "drauga" nav, vai sods 10-20Ls, tad samaksā un nečakarējies. Vispar es neieteiktu baigi aizrauties ar braukšanu kad ir kautkādas baltās tiesības. Faktiski tās nav nekādas tiesības un skaitās,ka autiņu vada braukt mācītajs. Js pārkāpsi atrumu,tad sodu maksā "instruktors" un soda punkti arī viņam. Kas tad tu par vadītāju,ja pat sodu nevar uzlkt :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Atbildību par apmācāmā sataisītām ziepēm un zaudējumiem taču arī nav atcēluši, ko?

Tas par to, ka nafig iekulties sūdos dēļ brauciena velns zin kur....

Link to comment
Share on other sites

Atsaucoties uz Didža komentāru par "zvanu draugam", tad Rīgā, ejot pa ielu samērā bieži ir redzētas situācijas, kad ceļu policists ir apstādinājis mašīnu, un apstādinātais "klients" ar kādu runā pa mobilo. Un tad kaut kāda mistiska iemesla dēļ iedod klausuli policistam.

 

Diez ar ko un par ko policists šādā situācijā varētu runāt pa svešu mobilo telefonu...? Baigi atsit austrumos dzīvojošo kaimiņu GAI/DPS "procedūras"... Normāla situācijā būtu tāda, ka truba tiek konfiscēta un vadītājs vēl dabū papildus mēslus, jo aizkavē policistu darbā ar kaut kādu mistisku telefonsarunu.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Krišus - a vot dzīvē diemžēl ir kā ir. Trubas galā, vismaz vienā no gadījumiem, kad man sanāca tā laime kopā ar paziņu no 'auKstajām aprindām' palidot pa Rīgu, bija iecirkņa šefs, kas ar augšminēto paziņu blakus privātmājās zviln un brīvdienās sadzer. Jaunais policis tikai atvēra muti, aizvēra muti, pastiepa atpakaļ tālruni, un atvainojās par traucējumu.

 

Piekritīšu, ka nav smuki - bet nu dzīve ir tāda, kāda ir..

Labots - Arnis`85
Link to comment
Share on other sites

Krišu - lai cik grūti to atzīt, diemžēl vienīgais, ko kāds kastrēs, būsim tādi kā Tu vai es, vai visi forumā sēdētāji. Es Tevi saprotu - kādreiz arī agrāk domāju par to, cik pasaule sūdīga, un kādi visi korumpēti, un es ta mēģināšu kaut ko labot. BET - kad sāku saieties ar cilvēkiem, kam ir vismaz kaut kāda nauda un teikšana, man nācās saprast, ka mēs esam PRUSAKI salīdzinot ar tiem pāris % sabiedrības krējuma. Es te dabūju paklausīties un pat īsti negribot piedalīties pāris 'lietu grozīšanās' gan ar valsts institūcijām, gan policiju, un rezultātā es vienkārši ahu*el, par to, kā patiesībā dzīvo bagātie un ietekmīgie.

 

To īstenībā valstī paklusām esošo visatļautību un roka-roku-mazgā redzot savām acīm, es tiešām brīnos, kādēļ vēl viņi vienkārši nestaigā pa ielām šaudami mūs kā suņus pa labi un kreisi... Reti kurš no mums saprot, cik patiesībā ir taisnības teicienā "ikvienam ir sava cena un visi ir pērkami".

Labots - Arnis`85
Link to comment
Share on other sites

runājot par "klausulēm" , aizpagājušo nedēļ smuki bija - brauc melns jaguāriņš (retro) pa brīvībeni uz jugulas pusi, pārbaurcis pāri tiltam (pa sliedēm zem ķiegeļa) - izlec ments no stūra, notur 1. un 2. joslu, lai "šamo pievilktu pie apmales" (kā parasti tas notiek), šamais iegriežas pie mentu mašīnas (ja nemaldos, tad šamā stāvēja krustojumā uz godvil) , pavera šoferis logu, kautko noteica un aizbrauca... pats tobrīd tieši gāju garām un ieņirdzu kā policis stopēja abas joslas, lai tiktu pie pārkāpēja, bet drusku mute palika vaļā kā palaida... saprastu, ja iedotu dāvanu, vai pazvanītu... nez, mož "kartiņas" joprojām eksistē :/ , vai face bija pazīstams.

Link to comment
Share on other sites

Vai pašam nav bail mācīties braukt ar blakussēdētāju kam pāris mēnešu stāžs?

Es tā arī nevaru saprast - ja kautkas notiek, tad tas blakussēdētājs arī neko nevarēs līdzēt, jo viņam pat nav papildus pedāļi.

Link to comment
Share on other sites

Pēc manām domām pareizāk būtu sodīt pēc pilnas programmas, ja instruktoram nav 3 gadi stāžs. Citādi 2 pipuki iet autokursos, viens kaut kā noliek, otrs nē. Un tagad tas pirmais lepni sēdēs blakus un teiks, ka māca braukt. :bad:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Par vienu pārkāpumu nevar uzlikt 2 sodus. Vai nu vada bez tiesībām vai nav stāžs, lai kādu apmācītu. Parasti iešķiebj smagāko un dārgāko, tā ka visticamāk balto "tiesību" lietotājs norausies pēc pilnas programmas.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu vai tiesa, bet biju dzirdējis ka ar stāžu vairs nepietiek

http://www.likumi.lv/doc.php?id=208534

Šeit minēts ka jāsaņem vēl instruktora kvalifikācija, un auto jābūt korekti aprīkotam.

 

Iespējams ka kāds cits ārējs norm. akts nosaka ko citu, bet noteikumos ir atsevišķa sadaļa

4.5. Braukšanas apmācība

Kas visu nosaka.

 

Iespējams kļūdos :)

Link to comment
Share on other sites

unknovn, tie noteikumi attiecas uz autoskolām un instruktoriem, kas ar to nodarbojas komerciālos nolūkos.

Ceļu satiksmes likuma 22. panta 3. punkts:

(3) Ar transportlīdzekļu vadītāju, tai skaitā traktortehnikas vadītāju, teorētisko un transportlīdzekļa vadīšanas apmācību ir tiesības nodarboties komersantam vai izglītības iestādei, kuras darbību reglamentējošajā dokumentā ir paredzēta attiecīgā apmācības programma. Individuāli apmācīt personu vadīt transportlīdzekli, neveicot komercdarbību, atļauts transportlīdzekļu vadītājiem, kuru attiecīgās kategorijas vadītāja stāžs ir vismaz trīs gadi, un tikai ar A1, A, B1 un B vadītāju apliecību kategorijām atbilstošiem transportlīdzekļiem.

 

Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.20 pants:

Par braukšanas mācīšanu individuāli, ja atbilstošās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs ir mazāks par trim gadiem, -

 

-uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.

 

Blakussēdētājs dabūs 20Ls sodu- tas arī viss.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators
Vai pašam nav bail mācīties braukt ar blakussēdētāju kam pāris mēnešu stāžs?

 

Tu domā, ka viņam tā piekab, oj blakussēdētājs, līdzi vajadzīga, lai mācītos braukt? Tak viņi visi ar savām baltajām jau ir lieli meistari, prot ne tikai braukt, bet arī jau pilotēt un līdzbraucējs blakus beņķī vajadzīgs tikai, lai pavisam netarautos no poļicaja...

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals
Par vienu pārkāpumu nevar uzlikt 2 sodus. Vai nu vada bez tiesībām vai nav stāžs, lai kādu apmācītu. Parasti iešķiebj smagāko un dārgāko, tā ka visticamāk balto "tiesību" lietotājs norausies pēc pilnas programmas.

 

Muļķības, divi pārkāpumi tur nevar būt, jo juridiski vadītājs ir viens, apmācību gadījumā tas ir instruktors blakus, pat ja stāža nav, vienā protokolā būtu jānorāda tad abi pārkāpumi un pārkāpēji, bet tas ir pēc loģikas absurds un nemaz nav iespējams. Ja vada piemēram smago auto, bet nav atbilstošas kategorijas tad sods arī nav tā it kā brauktu bez tiesībām, bet gan part

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Tad jau šo punktu pēc tādas loģikas var droši ņemt ārā ne?

 

149.20 pants. Mācību braukšanas noteikumu pārkāpšana

...

Par braukšanas mācīšanu individuāli ar tādas kategorijas transportlīdzekli, ar kuru nav atļauta individuālā braukšanas apmācība, vai par braukšanas mācīšanu ar transportlīdzekli, kurš nav aprīkots atbilstoši noteiktajām prasībām["M" burts], —

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam[faktiski instruktoram] divdesmit latu apmērā.

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Esmu savlaik šitam visam esmu gājis cauri. Minimālais sods 200 Ls un ja brauc viens - mašīna uz valsts dārgo stāvvietu bez ierunām. Kamēr sods nav samaksāts, auto neredzēt kā savas ausis. Es ar stāvvietu tiku cauri ar papīru kaudzi, jo tajā laikā gadus 5 arpakaļ, kaut kādi likumi tajā brīdī mainījās.

 

Tā gribējās braukt, ka pirms autoskolas pirmais pepelacs jau bija nopirkts un puse Latvijas izbraukāta :) Tā arī autoskolā uz nevienu teorijas nodarbību nebiju.

 

BTW likumā nav noprecizēts kur jāsēž instruktoram. Tik pat labi tāds, protams, skaidrā, var sēdēt skūpstu rindā un spaidīt bābieti.

Labots - Jazznfunk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tātad, ja tev ir baltās tiesības, tad tu vari vadīt mašīnu, ja Tev blakus ir autovadītājs ar vismaz 3 gadu stāžu. Kādu sodu var uzlikt, ja es braucu pie stūres (ar baltajām tiesībām), un man blakus ir autovadītājs, kuram ir tiesības tikai pāris mēnešus. Vai tas ir nopietns pārkāpums, vai arī tāds, kuru varētu apiet ar "dāvanu" ceļa policistam?

 

Pirmkārt, izlasi visu Ceļu Satiksmes Noteikumu 21. sadaļu "Mācību braukšanu" (tur ir maz ko lasīt) un tu sapratīsi, ka tas ir nopietns pārkāpums. Faktiski sanāk, ka tu brauc bez tiesībām vai arī it kā "mācies braukt", taču tavs "instruktors" nav kvalificēts, lai mācītu tev braukt, tātad - jūs braucat vispār nelegāli un, manuprāt, ceļu policija to mierīgi varētu kvalificēt kā "braukšanu bez tiesībām", nerunājot nemaz par tādiem "sīkumiem" kā tam, ka jābūt "M" zīmēm uz priekšējā un aizmugurējā stikla. Protams, ka šāds pārkāpums ir ārkārtīgi nopietns un uz "dāvanām" es neieteiktu paļauties un neieteiktu arī tās dot, ja vien negribi reāli iekulties daudz baisākās nepatikšanās sakarā ar kukuļdošanu (slēptās kameras, godīgi policisti utml.).

Tā, ka ja ir "baltās tiesības" un esi spējīgs vadīt automobīli, nebūdams bīstams ceļu satiksmei, pielīmē divas "M" zīmes uz stikla (vienu uz priekšējā vējstikla augšā labajā pusē no salona iekšā skatoties, otru aizmugurē augšā pa kreisi, skatoties no ārpuses uz mašīnas aizmuguri) un dabū kādu, kam ir attiecīgās kategorijas tiesības vismaz 3 gadus un tam "kādam" jābūt skaidrā un jāsēž blakus tev, jo faktiski viņš ir transporta līdzekļa vadītājam (tev pašam arī jābūt absolūtā skaidrā - ne vairāk kā 0.2 promiles).

 

Tad jau šo punktu pēc tādas loģikas var droši ņemt ārā ne?

 

Nē, tas tak ir skaidrāks par skaidru redzams, ka tas punkts attiecas tikai uz to, ja nav "M" zīmes logā vai nav kāds citāds aprīkojums atbilstoši prasībām, bet ir instruktors ar tiesībām mācīt un ir students ar braukšanas mācību atļauju, bet ja "instruktors" nav tiesīgs mācīt un/vai "students" nav tiesīgs mācīties, tad loģiski, ka tā ir transportlīdzekļa vadīšana bez tiesībām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...