Jump to content

Kāda forumiešiem alga uz ķepas?


Arnis`85
 Share

  

218 members have voted

  1. 1. Cik vietējās naudas mēnesī pēc[/bez] nodokļiem ķepā sanāk?

    • Līdz 100Ls (vecāki stutē)
      17
    • 100-200Ls (pats stutējos)
      21
    • 200-300Ls
      20
    • 300-400Ls
      24
    • 400-500Ls
      31
    • 500-600Ls
      21
    • 600-700Ls
      18
    • 700-850Ls
      20
    • 850-1000Ls
      12
    • 1000-1250Ls
      13
    • 1250-1500Ls
      7
    • 1500-2000Ls (a nuka stāsti komentāros par pieredzi un darāmo?)
      4
    • 2000+ Ls (esi arīdzan deputāts uz pusslodzi?)
      10


Recommended Posts

Labs vakars/rīts!

Nu bez lieka priekšvārda, kā sacīja mūsu tautietis Gustavo - gan jau tēma parādīsies pati, un ripos kā no kalna rati - pilnīgi godīgi anonīmi sabalsojam, cik algas dienā (vai mēneša griezumā pašnodarbinātajiem/halturētājiem) iebirst kontos pēc nodokļu nomaksas (vai bez tās, kā nu kuram). Lai tā anonīmāk, pats balsošu kad jau būs kādi drosminieki pasteigušies.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    9

  • versatile

    10

  • osscar

    14

  • ediots

    5

Top Posters In This Topic

no sākuma uzcepam topiku par tehniķi ar personīgo auto un 350 uz kepas. Kad forums noliek, tad uzcepam (atvainojiet) mēslu par algām. Jaunieti tev vispār ir kāda izglītība? Forums kā bezmaksas konsultants tavai nekompetentajai nodarbei? Biznespenis hrenovais.

 

Par deputātu pajokoju. Iesaku pārējiem darīt tā pat lai šim santīmpisējam ir mācība.

 

PS: Adminu vietā iedotu vārnu par nekaunību.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Manuprāt, normāls jautājums. Nekas krimināls tas nav.

+ domāju, ka būs gana daudz atbilžu visās kategorijās...

Link to comment
Share on other sites

jautajums ir gandis ok. Daži sīkumi. Problēma ir jautātājs un viņa mērķi. Palasi citus postus šim biedrītim un varbūt paliks skaidrāks.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu mani neinteresē cilvēks un viņa mērķi. Kādas man vispār tiesības kādu nosodīt?

Link to comment
Share on other sites

sīkāk par darbu nestāstīšu - taču ietilpstu lejas daļā (esmu ilgi strādājis un cītīgi arī bez atvaļinājumiem) . Nav nekāds kosmoss - studentam pietiek arī ar 400ls ja dzīvo kojās vai pie vecākiem. Ja ir sīkie, mašīna, dzīvoklis - gribi negribi vajag 800 vismaz. bendža = 100ls

remonti =50ls

komunālie - 80- 100ls

ēdiens = 100-200ls

sīkajiem kabatas nauda, telefoni etc - 100

hobijiem (man :) ) - 100ls +-

 

Un tas vēl tad ja nav hipotēka vai līzis jāmaksā...

Es uzskatu, ka LV vidēja alga ir zemāka nekā EU (esmu 2 gadi strādājis ārzemēs - zinu ko runāju) - paika maksā tikpat, ok hata dārgāka ir tur, bet tāpat man liekas, ka svētlaime būtu ja normāls darbinieks ne kodējs/tusētājs saņemtu 2000- 3000 Eur mēnesī.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

un kas no jūsu uzņēmuma pērk preci/pakalpojumu ar tādiem uzcenojumiem lai jums Administrācija+nodokli+dividendes atsistu tādu algu?

Link to comment
Share on other sites

citādi mums ir greizo spoguļu karaļvalsts - visi dzīvo šiki un lielākai daļai ir "kreisie" ienākumi :D visi tak zina policistus, kuri darbu apvienošanas kārtībā dzenā tačkas no vācijas etc, etc

 

kā tad Eiropa atsit tādas algas ar savu preci ?

 

nu un protams nevajag cerēt uz baso piķi iesācējam, es ar sāku ar cik tur repšikiem, laikam 180 ls alga bija ?

 

es reāli uzskatu, ka ēnu ekonomika sastāda ap 50% vai pat vairāk -un neviens negrasās ar to cīnīties, jo visiem ir labi :D

Link to comment
Share on other sites

svētlaime būtu ja normāls darbinieks ne kodējs/tusētājs saņemtu 2000- 3000 Eur mēnesī

 

kāda darba devējam daļa ko normāls darbinieks dara ārpus darba laika? lai kož un tusē, ja darba laikā spēj izpildīt pienākumus.

Link to comment
Share on other sites

un vēl brīnās mūsējie ka aizbraucēji netaisās atgriezties...es ārzemēs runāju ar letiņiem, beibes strādā par tulkiem etc, saņem labu algu, auto līzī etc, atgriezties netaisās, jā skumst pēc LV bet netaisās atgriezties. jo te neatradīs tādu darbu ar analogu ienākumu līmeni. Ja man kantoris noietu uz grunts - es ar būtu spiests doties uz ārzemēm, jo šaubos vai te ko līdzīgu atrastu.

Link to comment
Share on other sites

un kas no jūsu uzņēmuma pērk preci/pakalpojumu ar tādiem uzcenojumiem lai jums Administrācija+nodokli+dividendes atsistu tādu algu?

 

Citi, kam arī maksā tādu pašu algu.

 

Kā zināms, valsts ienākumi ir no nodokļiem, kuri visi ir izteikti procentu veidā. Lielāka summa - lielāki nodokļi - lielāki nauda, ko tērēt - lielāka nauda samaksai.

 

Tā kā mēs tik un tā lielāko daļu savu izdevumu atdodam importam, tad pat vienkārša ieņēmumju/izdevumu ciparu tuvināšana rietumeropai būtu tikai ieguvums un vietējo atbalstīšana.

Link to comment
Share on other sites

nu beidz - zinu šitos kadrus , kad atnāk pirmdienā ar stikla acīm - jēga no tāda ? lai labāk mājās guļ. Tas protams nav par visiem.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau interesanti, kā bagātās valstis ar lielām algām spēj nopārdot savas eksporta preces mums, nabagiem.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

spēj, bet abarota nav. paskaties cik jaunu auto pārdod ? maz pat ja ar treknajiem salīdzina. pat dīleru servisi jau nekautrējas "analogus" piedāvāt. Ne par velti tiek rauta iekšā pelēkā elektronikas prece. dajoš lētāk. Kaut gan ja paskatos - pat sporta klubā katram tirliņam ir 4 iphons ;D huļi sūdīgi dzīvojam ?

Link to comment
Share on other sites

versatile

ediots, bagātajās valstīs ar lielajām algām tikpat kā neko vairs neražo.

Link to comment
Share on other sites

nu skaidrs , ka ražo maz. H un M tagad Latvijā uz transportu var ekonomēt - jo Rita jau cik gadus šuj priekš H un M :D

Link to comment
Share on other sites

ediots, bagātajās valstīs ar lielajām algām tikpat kā neko vairs neražo.

 

Nu, nu, No kurienes tad viņi naudu ņem. Nopērk no ķīniešiem un pārdod latviešiem?

Tas pats koks uz kurieni aiziet? Un no kā mēs papīru pērkam. Ķīniešiem?

Link to comment
Share on other sites

kaut vai vēl vakar reāli izdevumi iz dzīves: ieeju briļļu veikalā izlietot dāvanu karti (vecas man brilles očkarikam - gadi 3 jau laikam) - sākam ar rāmjiem niu tādi šādi - ņemam lēto brendu galu - 67s par rāmi, ejam pie stikliem. Jautājums - jūs pie datora strādājat - nu jā, vajag krutos stiklus, liekam, izrādas tajos rāmjos vajag plānos vēl + pie cenas - rezultāta - brilles - zem 200 ls un jāizgatavo francijā tie uber stikli :D un man pie dāvanu kartes krietni jāpiemaksā :D

Link to comment
Share on other sites

versatile

Brilles jāpērk mazpilsētu optikas salonos - skaties tādus, kur jauni cilvēki priekšā.

Limbažos ir Barona optika, tikai labākās atsauksmes.

 

Dievidaustrumāzija ražo ne tikai elektroniku - izejvielas, iekārtas, detaļas, audumu, jopcik Norvēģu lašus ķerot Ziemeļjūrā, ar refrižeratorkuģi vedot uz Ķīnu, tur ķidājot un sagatavojot fasēšanai, atpakaļ kuģī un uz Norgi fasēt.

Milzumdaudz lietām, kam ir uzraksts meidindžermanī, tas "meid" nozīmē "salikts". Piem., gāzes skaitītāji, utt.

 

Ir lietas, ko ģeogrāfiski un loģistiski ir neizdevīgi ražot citur - papīrs ir labs piemērs; jo tuvāk mežam ir ražotne, jo labāk.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

nu var būt, bet mān kā diezgan aizņemtam - spec. uz Limbažiem braukt negribas, kaut šad tad sanāk tur būt :D

 

Bieži vien letiņi paši nostāda sevi zemākā pozīcijā. Jāprasa darba intervijā tik cik uzskati par adekvātu. Kaut kad jau rakstīju , bet atceros ka vienā darba intervijā atnāca resna mella afro zviedriete - pirmais jautājums bija - kādi bonusi un kādas izaugsmes iespējas. Pati gan strādātāja nebija - padauzīja bumbieri un aiztinās pēc mēneša. Bet prasības ta kādas...zinu, Ko NC savu laik teica, ka visi ir sliņķi un slaisti un vairāk par 200 nav pelnījuši :D

Link to comment
Share on other sites

Briles priekš datora, hm. Vai tad šī opcija patiesībā nav beigusies līdz ar CRT moņu ēru? Par algu, katru mēnesi savādāk. Alga+"piešprices"+haltūras, rezultātā katru mēnesi tā var atšķirties vairākas reizes.

Link to comment
Share on other sites

nu tur tagad fīča,ka kaut kā dioptrijas toļi mainās, toļi apakšdaļā savādāk lai acs nesaspringst ar tuvredzības brillēm sēžot pie moņa.

Link to comment
Share on other sites

ediots, bagātajās valstīs ar lielajām algām tikpat kā neko vairs neražo.

 

Nju, nju.

Pakskaties uz Vācijas eksporta datiem...

(btw ES eksports (uz ārieni, neskaitot ES iekšējo tirdzniecību) būtiski apsteidz Ķīnu)

 

refrižeratorkuģi vedot uz Ķīnu, tur ķidājot un sagatavojot fasēšanai

 

Tikai Tu tai visā piemirsti vienu sīkumu = pievienoto vērtību (nav runa par nodokli).

Kīnieši ražo ļoti daudz ko, kam pievienotā vērtība ir niecīga. Rietumos ražo salīdzinoši mazāk, bet ar lielu pievienoto vērtību.

Labots - Rik0
Link to comment
Share on other sites

nu tieši tā - tur pat karbonādei ar frī pievienotā vērtība tāda, ka bez 20EUR nepaēdīsi. tas tev nav LV kompleksais pa divīti...

 

un cenas starpība jau veidojas arī uz pavāru algas rēķina.

Link to comment
Share on other sites

iekšējais tirgus ir pārāk mazs, konkurence liela. eksports pārāk dārgs (pat ar musu mazajām algām) bez dempinga nemaz nevar tikt iekšā, jo visur priekšā poļi un tamlīdzīgi. kupi prodai bizness neies te cauri, ka nebuutu pelekā prece visi tie internetveikali nosprāgtu ātrāk kā mušas starp logiem.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Vācijas eksports ir un paliek liels. Starp citu, kas ar Vācijas importu? http://www.tradingec...alance-of-trade bilance, protams, pozitīva. Bet, Vacija ir izņēmums :)

Es neapgalvoju, ka attīstītajās valstīs neražo neko - bet tas ražošanas īpatsvars samazinās.

 

euro-area-balance-of-trade.png?s=xttbez&d1=20000101&d2=20121031

 

Smuka bilde, ne? Un šitā:

 

china-balance-of-trade.png?s=cnfrbal%24&d1=19860101&d2=20121031

un rekur mēs:

latvia-balance-of-trade.png?s=latviabt&d1=19950101&d2=20121031

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

da kādi tur internet veikali - parodija - visi cīnās par bāze esošu viena vai 2 gab. preci :D izkārtne un viss.

Link to comment
Share on other sites

versatile
ka nebuutu pelekā prece visi tie internetveikali nosprāgtu ātrāk kā mušas starp logiem.

Nenosprāgtu. Nebūtu varbūt tik daudz saradušies, tas tiesa, bet pirktspēja ir atkarīga no daudz kā. Arī no samaksātajiem nodokļiem, kas par pelēko preci ar niecīgu ucenojumu arī ir mazi.

 

Un kā ar apgalvojumu, ka pavāru algas veidojas uz lielo cenu rēķina? Cenas un algas ir savstarpēji ļoti saistītas lietas.

Vēl vakar, starp citu, atcerējos, kā lekciju laikā smējos par apgalvojumu, ka alga nav motivators - teicu, ka LV ir, un kā vēl.

Pagājuši daži gadi, un man alga nudien vairs nav motivators - labi darba apstākļi, atdeve no padarītā un sajūta, ka manu darbu novērtē - gan. Tiesa, alga nespiež cīnīties par izdzīvošanu...

Link to comment
Share on other sites

atkal jāizbrīnās par aptaujas sastādītāja viltību.

 

Teiksim, cilvēkam alga ir akurāt 400Ls. Kā viņš tehniski var nobalsot 2 variantos, ja abiem viņš atbilst?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

H & M neko uz transporta neietaupa Latvijā, jo tāpat visas Ritas preces aizved uz Poliju, kur tiek sašķirotas, un tad vestas uz Latviju atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Man patīk par paiku : iekš LV makdonalds maksā 2-3x dārgāk par normālām pusdienām. nekur tā nav. Visur ir otrādi - makdonalds ir lētāks - fast food ibio. Zinu labus kafūžus, kuri izputējuši, jo īpašnieks negrib pavāram maksāt vairāk (a tas redz ka tauta nāk - prasa pielikumu) - pieņem lēto un krogs uz burbuli.

Iekš Lv pluss ir tas, ka ja tev lielāki ieņēmumi - ir iespējas ekonomēt vēl vairāk, kruķīt un muhļīties, ko iekš EU ir grūtāk izdarīt.

 

nu tas par HunM nebija jāuztver burtiski - tas tā ar ironiju.

Link to comment
Share on other sites

Teiksim, cilvēkam alga ir akurāt 400Ls. Kā viņš tehniski var nobalsot 2 variantos, ja abiem viņš atbilst?

 

Ja Tev kaut reizi gadā ir prēmija, tad jāņem 400 un vairāk ;)

Link to comment
Share on other sites

normāls darbinieks ne kodējs/tusētājs saņemtu 2000- 3000 Eur mēnesī.

 

IT sfērā varbūt arī saņem, citās nu tā ap 2200 EUR ja ir pieredze un māk sevi parādīt. Bet nu vispār vecajās valstīs ir tā rāpšanās stadija, kad Tevi sākumā uzliek uz zemākās algas tavā "scale" un tad katru gadu apgreido. Šeit es runāju par normāliem darbiem starp citu, nevis dārzeņu griezējiem un pakotājiem 18/6 režīmu nedēļā.

Link to comment
Share on other sites

nu es jau arī par normāliem darbiem runāju - kad ir kaut cik izglītība un saprāts. ne jau par pilnīgiem atsaldētajiem - kam viss ar pirkstu jāparāda.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

var būt ne pa tēmu, bet kā var no Polijas ievest pavasarī ar fūri zemenes un tirgot no 0,60 - 1,20 Ls vairumā, tai pašā laikā mūsu zemenes maksā no 2,00 - 3,00 Ls, (esmu zemeņu audzētājs, un zinu cik izmaksā zemeņu audzēšana, nolasīšana, transportēšana uz tirgu ,tirgus maksa), vai tad poļi saviem strādniekiem algu vispār nemaksā? Ir dzirdēts, ka pie viņiem brauc strādāt baltkrievi,

Link to comment
Share on other sites

poļi darbojas uz duracell :D joks, protams. Gan jau maksā jamiem. bet atceros Beļģijā mana dzīvokļa saimnieks nekautrējās weekendā atbraukt ar x5 un izmēzt ielu ar slotu. priekš kam maksāt vairāk ?

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...