Jump to content

Kāda forumiešiem alga uz ķepas?


Arnis`85
 Share

  

218 members have voted

  1. 1. Cik vietējās naudas mēnesī pēc[/bez] nodokļiem ķepā sanāk?

    • Līdz 100Ls (vecāki stutē)
      17
    • 100-200Ls (pats stutējos)
      21
    • 200-300Ls
      20
    • 300-400Ls
      24
    • 400-500Ls
      31
    • 500-600Ls
      21
    • 600-700Ls
      18
    • 700-850Ls
      20
    • 850-1000Ls
      12
    • 1000-1250Ls
      13
    • 1250-1500Ls
      7
    • 1500-2000Ls (a nuka stāsti komentāros par pieredzi un darāmo?)
      4
    • 2000+ Ls (esi arīdzan deputāts uz pusslodzi?)
      10


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    9

  • versatile

    10

  • osscar

    14

  • alusbundza

    5

alusbundza

un galvenais, ka mūsu bāleliņi nopērk poļu ogas pa lēto un tirgo pa dārgo it kā latvijā audzētas, un vispār latvija ir īsta banānu valsts, vakar TV - 1 ''sastrēgumstundā'' lembergs vispār ņirgājās par visiem, gan par tiesu, gan par ''puišeli'' Sprūdžu, gan par žurnālistu - raidījumu vadītāju, gan par tautu, pilnīgs apsurds , nevar vienu gudriņu nolikt pie vietas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mans ienākums mēnesī 450Ls...

Dzīvokļa īre Rīgā 90Ls

Visi rēķini pagājšziem ~150Ls

Idzīvošana ~130Ls

...un vēl sanāk patusēties...

Iekrāt gan nekādi nesanāk... Nav laikam jēgas- vai nu dzīvo vai nu tikai eksistē...

p.s. ofic.uz papīra 260,00`00`00`00`00 laikam...

Man patīk dzīvot šodien! Sory...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

ediots, ne ja par agrumu iet runa, bet par lēto cenu, tā kā man zemeņu audzēšanas pieredze ir 12 gadi, tad zinu, ka tirgot zemenes latvijā audzētas , lasītas pēc ''jāņiem'' vidējā varētu būt 1,00 Ls/kg, ja cena ir zemāka, tad tā ir zem pašismaksas, pirms ''jāņiem'' iegūtā raža ir tikai tad , ja audzē zem agroplēves vai siltumnīcā, bet tiem poļiem takš tā fūre arī maksā, un nodokļus Latvijai visdrīzāk nenomaksā

Link to comment
Share on other sites

Jā un citās valstīs ir paradīze, - visi staigā balti un pūkaini... nesen runājos ar vienu itāli - Davide Pompili, (gardaitalia.lv), - tas stāvā sajūsmā par Berluskoni, bet Monti sauc par EU ielikteni kas aplaupa parastos cilvēkus ar 70% nodokli... man gan Lembis visvairāk atgādina Berluskoni...

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Lai Lembim laba veselība. Viņam, klaunam noderēs. Katrs pats savas laimes kalējs, kā liktenis mehinatoram iegrozīsies - vēl neviens nezina.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Dievidaustrumāzija ražo ne tikai elektroniku - izejvielas, iekārtas, detaļas, audumu [...]

Nezinu, vai esi strādājis ražošanā, bet ir tā, ka viss nav tik kategoriski. Piemēram, iekārtas - Ķīnā ražotās ir sūdi. Visi. Detaļas - kas ir strādājis ražošanā, sapratīs. 30% brāķis Ķīnai ir normāli. Un vispār, ir svarīgi, cik kvalitatīva ir prece. Ja kvalitāte ir vismaz 4 pēc 10 punktu vērtējuma, tad normāls supply menedžeris izvairīsies no Ķīnas mēsliem.

Pat ķīniešu darbinieku loģika kardināli atšķiras no mūsu. Viņi nesaprot, ka priekšniekam drīkst teikt Nē. Pat piemēram, kad tu skaidro kādam, kā darīt to un to un prasi viņam, vai viņš saprata, viņš pateiks jā jebkurā gadījumā, un pēc tam sēdēs un ražos sūdus.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

snukurins, tu jau vispār neesi pārāk izcēlies ar loģisko domāšanu šajā forumā, un varbūt tev lembergs maksā satipendsiju

 

kā puķu sievām

Link to comment
Share on other sites

un galvenais, ka mūsu bāleliņi nopērk poļu ogas pa lēto un tirgo pa dārgo it kā latvijā audzētas, un vispār latvija ir īsta banānu valsts, vakar TV - 1 ''sastrēgumstundā'' lembergs vispār ņirgājās par visiem, gan par tiesu, gan par ''puišeli'' Sprūdžu, gan par žurnālistu - raidījumu vadītāju, gan par tautu, pilnīgs apsurds , nevar vienu gudriņu nolikt pie vietas

Bet labākais jau ir tas, ka viņam arī šajā gadījumā neko neizdarīs. Vismaz vakar varēja kārtīgi izsmieties. Bet nu nolasīti daži kadri ar, kas ar putām uz lūpām atbild Lembergam, man likās, ka tā žurnāliste sāks raudāt, cenzdamies apgalvot, ka Hūte vainīgs.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Leshij, ar Ķīnu ir tā - kā maksāsi, tā dabūsi. Ražo VISOS segmentos un visu.

Mans bijušais studiju un dzīvokļa biedrs nu jau pāris gadus vairāk pa Maskavu ņemas - gan te, gan tur piegādā iekārtas, ražotas Ķīnā, ir mazliet izkodis visu to pasākumu. Nevar, protams, par 10% no Rietumu analoga cenas nopirkt iekārtu ar 90% kvalitāti, bet par 70-80% no cenas - 99% kvalitāti gan.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

labītis, vai tas ir normāli, izsmieties var aiziet uz kādu komēdiju filmu, nevis par latvijas valsts izlaupīšdanu

 

snukurins, tādiem , kā tev LATVIJĀ nav vietas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ja runajam par algu...atceros kada intervija man personigi absoluti liela autoritate un stila ikona R.G. teica,ka lai normali dzivotu miljonu(usd)gada personigiem teriniem vajadzetu...nu un ja skatas no shada skatpunkta,tad mana alga ir tada ko nav verts pat pieminet... :hunter:

Link to comment
Share on other sites

ēēē! laikam dzīve iet uz augšu! dabūju lielāku algu, un paradas jautajumi uz kuriem nav kauns atbildēt.

vienīgi nenāk viegli. bieza garoza, ui bieza. pat grūti novēlēt kādam.

Link to comment
Share on other sites

A nez, kur jāpunktē simtlatniekam?!

Variants no 100 ls līdz 200...kaut kā pārāk plašās robežās : /

Variants pirmais? Iekavās rakstītais nu galīgi neder.

Tātad izpalikšu ar atbildi. :stinker:

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Леший
Ražo VISOS segmentos un visu.

Tā nav. Piemēram, elektronikā preces dalās uz 3 kategorijām: parastās preces (mp3 atskaņotāji utt), nopietnās preces (profesionālie serveri, profesionāla foto aparatūra) un iekārtas, kuru darbība 24/7 ir vitāli svarīga (medicīnas iekārtas utt). Precīzi neatceros, kā tās kategorijas saucās, laikam A. B un C, bet motīvs ir tāds, ka neviens adekvāts uzņemējs nepasūtīs 3. kategorijas preces Ķīnas ražotājam, tās tiek ražotas Eiropā. Jo Ķīnā vienkārši nav standartiem atbilstošas ražošanas, un menedžeri vienkārši nav spējīgi tādos gadījumos noslēgt līgumu ar Ķīnas rūpnīcu. To pašu principā var teikt arī par 2. kategoriju, ja uzņemēju rūp kvalitāte un uzņēmuma prestīžs, un uzņēmums nav Apple, kuram fanboji sapirks kaut saskrāpētus un sadauzītus devaisus pa 10x cenu, ja ābols teiks, ka šādi ir stilīgi :)

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

Pašam ar ķīnu sakars tik pat kā nav. Ir gadijies "parunāt" ar ķīniešiem kas uztur rentgenus (priekš auto) uz robežām iekš LV.

Nu zini, ja viņiem līdiz ir skrūvrieznis tas jau ir daudz. Nepagāja ne 15 minūtes un es sapratu, ka vēlas no manis kaoksiālo konektoru un stangas. :sarkasms:

Pats rentgens jau ar labs - rāmis + tents. Protams, ka šāda "ēka" vinnēja konkursu par lētāko. :sarkasms:

 

Savādāk dzirdēts, ka mēdz ražot arī tādus Rolex kur pat speciālistam ir ļoti grūti atšķirt no orģināla. Tiesa cena jau ar vairs nav 3$. Kā arī tas, ka daļu lepno Šveices pulksteņu ražojot jau iekš Ķīnas. Tē teikt uzražo 10K īstos un naktī vēl 50K "viltojumus".

 

Salīdzinam LV ar piemēram Vāciju darba organizēšanas ziņā. Tāpat varam salīdzināt LV ar Ķīnu.

Ja Ķīnas rūpnīcā viss resnais gals, kvalitātes kontroles utt būs ietumu cilvēks, tad un tikai tad var kaut kas labs iznākt. Bet uzskatu, ka nenoliedzami, Ķīna uz šodienu spēj piedāvāt daudz kvalitatīvāku produktu nēkā 10, 15 vai 20 gadus atpakaļ.

 

Nu jā, tas laikam viņiem ir gēnos, ka ja ir iespējams uzražot mēslu, tad viņi to arī izdarīs. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Vakardien sanāca saruna ar vienu bijušo darbinieku. Šams nolielijās, ka ir zemākā amatā nekā es, bet pelna vairāk. Kad atcirtu lai pasveicina mammu kad aizies mājās tad viss lepnums pārgāja.

Link to comment
Share on other sites

Tema par algam vai ka dzivo arzemes.

Man jau liekas ka lv var tirdznieciba stradajot 60 stundas nedela menesi izspiest 2 stabus.

Cits jautajums ir par to vai tiesam cilveks tik daudz grib stradat.

Seit protams ir jautajums par pakalpojumu pardosanu.

Labots - Roberts3
Link to comment
Share on other sites

Snukurins, un kā tu domā vai, normālā situācijā, stundas likme tādam kas laiž luni ir tāda pati kā tam kas strādā 10 reizes labāk ?!

Un tas, ka labāk no šāda luņa dzinēja ātrāk atbrīvoties.

Nu stunda slikme ir kā darbam kas uz neilgu laiku (teiksim sainstalēt serveri n Ls/h )tā ikmēneša algai.

Vienīgais kad tu tā teikt esi ieinteresēts ātrāk izdarīt darbu(pēc tavas saprašanas) ir ja saņem par gabaldarbu.

Cik tad ilgi var neko nedarīt un saņemt algu ?! Domā nevienam citam tas uz nerva neuzkāpj(Kolēģi, vadība utt) ?!

 

Jā arī šeit ir LV paradoks, nevienam nav noslēpums, ka bieži dažādu kvalifikāciju cilvēki un ar dažādu centību saņem vienādi. Tākā "algas izpaust nevar", "Konkurētspējoš atalgojums" utt, tad reizēm sanāk situācija, kad labāks darbinieks saņem mazāk kā sliktāks. Aburds ne ?!

Link to comment
Share on other sites

Runā divi būvdarbu vadītāji.

 

Viens saka:

-Es savējiem jau pusgadu neko nemaksāju, bet šie tāpat nāk uz darbu!

Otrs atbild:

- Tas vēl nav nekas! Es sev tagad būvlaukumā esmu ieejas maksu noteicis. Tagad šie kā pirmdien nāk iekšā, tā tikai piektdien mājās iet!

 

Es jau vairākus gadus spriežu, vai ir jēga strādāt astoņu stundu darbadienu. Bet tad saprotu, ka laikam darot to, kas patīk vajag kādu, kurš aizdzen no ofisa/stanoka mājās. Es gan vēl meklēju to vietu, kur man tā būs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu kad dzīvoju Latvijā, tad bija 50$ aploksnē (2001 gadā)

tagad gan 2000+, bet es vairs nedzīvoju Latvijā

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

MarisO, man liekas, ka tie 50$ aploksnē ir rādītājs kas raksturo(raksturoja) TEVI nevis valsti un sabiedrību kopumā.

Nevaru iedomāties cik senā pagātnē šāda alga datoristam bija adekvāta. Pat iesācējam.

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

raksturo(raksturoja) TEVI nevis valsti un sabiedrību kopumā

 

tā gan nav, man darbā teica, ka mana produktivitāte ir virs vidējā un ļoti pieklājīgu prēmiju piešķīra.

un daru es tieši to pašu (kodēju programmatūru)

Link to comment
Share on other sites

Es par to, ka ja strādāi par 50$ tātad nemācēji sevi pasniegt(pārdot) un ļāvi, ka tev kāpj uz galvas. Bet nu lai paliek...

Link to comment
Share on other sites

Snukurins elementāri - pierādi, ka tu maķi arī kautko darīt nevis tikai saņemt minimālo !

Par darba trūkumu kā reiz sūdzas cilvēki kas +- tēmē uz minimālo. Tie kas pamatoti tēmē augstāk, tiem darbu atrast pa lielam nav problēmu.

Piemēram es nemaz necentīšos ņemt darbā datoristu par minimālo. Ok, es varbūt varētu kādu paņemt praksē utt, bet tas ir savādāk.

Starpcitu ņemot praksē jau tu iegūsti pats ar to, ka vari laicīgi "izmakšķerēt" gaišās galvas nevis tas, ka tev būs vergi kas strādās par velti/pusvelti.

 

Ok es saprotu, ka tu neesi Rīgā, bet nu arī pašam ir jāizkaro tas darbs.

Provē rast risinājumu, pārcelies dzīvot citur, izcīni vietu lai var studēt budžetā u.c. varianti. Piekrītu, ka citiem to vietu zem saules izkarot ir daudz grūtāk, bet nu no zila gaisa nekas nenokritīs.

 

Snukurins, neesmu lietas kursā, bet vai Tu piemēram esi licis šajā forumā topikus, ka meklē darbu + īsu izklāstu par sevi vai CV ?!

Tas tākā ir viens no soļiem lai atrastu darbu...

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
nu kad dzīvoju Latvijā, tad bija 50$ aploksnē (2001 gadā) tagad gan 2000+, bet es vairs nedzīvoju Latvijā
Un ko Tu ar to gribēji teikt? Man 2001. gadā Latvijā bija 350 Ls uz rokas godīgi nomaksājot 100% visus nodokļus. Šodien, arī Latvijā - četrciparu skaitlis, (OK, tīri 2k Ls gan nesanāk) tāpatās nomaksājot 100% visus nodokļus. Kā saka - tad kurš no mums ir muļķis? (šutka, protams:)
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Леший

Man ļoti interesē, kur strādāja MarisO 2001. gadā, konkrēts uzņēmums. Es 2001. gadā mācījos 3. kursā RTK un piestrādāju, instalējot windas un "remontējot" datorus, un alga bija 120Ls uz ķepas. Kādā veidā tolaik programmētājs varēja saņemt ~30Ls - nevaru iedomāties.

Link to comment
Share on other sites

versatile
motīvs ir tāds, ka neviens adekvāts uzņemējs nepasūtīs 3. kategorijas preces Ķīnas ražotājam, tās tiek ražotas Eiropā

 

Kaut kā neticās. Kaut vai tāpēc, ka ķīniešiem taču pašiem arī to trešo kategoriju vajag.

No Taviem tekstiem iznāk, ka ir rases/tautas, kuras vienkārši nespēj saražot kvalitatīvi :D drīzāk ir tā - kā maksāsi, tā būs, + protams, kvalitātes kontrole visos etapos.

Link to comment
Share on other sites

Vispār tādi jautājumi jāuzdod mitrā pagrabā ar lodāmura palīdzību, ja protams grib dabūt ārā pareizos ciparus.

Link to comment
Share on other sites

MIG raksta taisnību.

 

skat. http://www.globalrichlist.com/

 

Turklāt - ir jāatceras ka globalizācijas laikmetā katram no mums ir 7 miljardi konkurentu , no kuriem daudziem nepieder nekas vairāk kā ir mugurā un kas ir gatavi darīt jebko lai atņemtu mums to kas mums jau pieder...

Link to comment
Share on other sites

Tātad - par ko tu gaidies, ak tur nav darba ?! :?

Tātad, tev darbs ir, bet nav citiem ?! Atiecinam uz viņiem tieši tos pašus ieteikumus...

Link to comment
Share on other sites

Леший
ķīniešiem taču pašiem arī to trešo kategoriju vajag

Iedomājies, tu atnāci uz MRT ar kontrastu, a tur ir nevis pierastais siemens, bet kaut kāds sunj hunj vinj. Cik ātri skriesi prom? :D

Ķinieši paši arī daudz ko pērk no Eiropas. Ja būtu kaut viena valsts, kas visu ražotu pati, neko nepērkot, tad tā valsts jau sen nopirktu visu pasauli. Aizmirsti par tiem priekšstatiem, ka viss ir ražots Ķīnā, tā vienkārši nav. Ķīna vienkārši ražo daudz lēto sūdu, ar kuru aizpird tirgu.

 

No Taviem tekstiem iznāk, ka ir rases/tautas, kuras vienkārši nespēj saražot kvalitatīvi

Tā es neteicu, nepieraksti mani pie rasistiem :) Bet nevar noliegt to, ka Ķīnā darbiniekiem ir sava īpatnēja loģika, kas ir sekas ilggadejai dzīvošanai komunismā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu nez, te nesen pa TV "Karavella" vēlējās strādniekus zivju fabrīķī par 400 Ls "uz rokas" un neviens negribot. bet nu jā, darbs grūts, smirdīgs un muļķi neviens neļaus laist

tik tiem strādniekiem prasības arī bija- pārtikas tehnologs, kā arī tie 400 bija līdz..., tur ticamāk doma bija ievest lēto darbaspēku, kas var dzīvot kojās divvstāvu gultās. ja kas, brīvu strādnieku vakanču tur nav: http://cvvp.nva.gov.lv/vakances/meklet?s=t&q=kaija&joma=0&nozare=&regions=0&slodze=&show=all&sort=1

 

ediots, ne ja par agrumu iet runa, bet par lēto cenu, tā kā man zemeņu audzēšanas pieredze ir 12 gadi, tad zinu, ka tirgot zemenes latvijā audzētas , lasītas pēc ''jāņiem'' vidējā varētu būt 1,00 Ls/kg, ja cena ir zemāka, tad tā ir zem pašismaksas, pirms ''jāņiem'' iegūtā raža ir tikai tad , ja audzē zem agroplēves vai siltumnīcā, bet tiem poļiem takš tā fūre arī maksā, un nodokļus Latvijai visdrīzāk nenomaksā

Polijā raža ienākas 2 - 3 nedēļas ātrāk, kā arī poļi var pieaudzēt un pārdot dienas laikā fūrēm.

Link to comment
Share on other sites

Man ļoti interesē, kur strādāja MarisO 2001. gadā, konkrēts uzņēmums.

 

Baltic Technology Group.

Tur pēc laika ieradās finansu policija un bija lielas ziepes dēļ aplokšņu algām un darba līgumu neesamības.

Un vīri no BSA, kuri nebija sajūsmā par nelegālajiem windowsiem un tildēm.

 

Tur par līdzīgu samaksu daudzi strādāja, kuriem tika solīts, ka "pēc projekta beigām samaksās". Protams, tas nenotika un tad daži apvainojās un pasūdzējās atbilstošajām iestādēm.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...