Jump to content

Vintage akustika


Partyman
 Share

Recommended Posts

Sodien bija iespeja iegadaties Techniks sb-660 tumbas(70 poundi)tieshi tadas tirgo ari ss.lv

http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/mbdhe.html

ta ka nebiju gatavs tadam pirkumam,ta ari nepaklausijos...

bet vairak interese cilveku viedoklis par tadam un lidzigam vintage tumbam...to + un -salidzinot ar musdienu akustiku(protams nemot vera lidzigas cenu kategorijas)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    20

  • Partyman

    12

  • Melvins

    8

  • Luke

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

(mani arī interesētu kāda prof. viedoklis - it kā jau runā, ka akustika arī attīstoties "vēja spārniem", diez kā ir īstenībā?)

SS.LV iepostētais sludinājums - ja nemaldos, tie ir bijušās RRR darboņi (ja vajag, pārtin skaļrunim spoli utt.). Viņiem daudz interesantas vintage aparatūras piedāvājumā.

ps: uz absolūtu patiesību nepretendēju.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Akustika kā akustika... pats esmu meklējis pēc vintage, klausījis. Skan savādāk nekā tas, ko div' trīs gadus atpakaļ ražoja. Citiem patīk, citiem ne. Lai arī man diktām patīk, bet tomēr tīri subjektīvi, overpriced. Protams, dažiem ir ausij tīkams tas "savādākais" skanējums. Princips jau ir vienāds, nav jau vecs opelis ko labāk nepirkt. Ja pērk, tad pērk to, kā skan ar aiztaisītām acīm, nevis skanējums pēkšņi paliek labāks tikai tapēc ka izskatās tā kā izskatās. Visā visumā, tiešām ļooooooti diskutabls jautājums.

 

Ir te tādi pensionāri kas noliedz zemfrekvences izstarotāja eksistenci atsevišķā akustiskajā noformējumā.... Bet, ja tādu ievestu istabā ar aizsietām acīm, nosēdinātu un liktu paklausīties dažādus "gabalus" uz racionāli sariktētas akustikas, tad arī viedoklis būtu savādāks, nekā tad, ja teiktu: "Aivar, testē nu manu vintage akustiku ar čipampu"!, kur Aivars atbildētu: "Te nekas skanēt nevar - akustika veca, amps arī nav ar lediem..." Tā kā, cik garš tik plats. Man piemēram tīk kā skan vecā kaluma akustika.

Link to comment
Share on other sites

biiver,

par z/f skaļruni (sabu) atsevišķi - nav gan tiesa ;)

 

Es Tev uzlikšu 2.0 ierakstus, kur tumbu sitieni nāk no viena kanāla, bet pārējais viss - no otra. Dotajā gadījumā, basa atrašanās kaut kādā stūrī ir "maigi izsakoties" - kaitinoša.

Pats uzskatu, ka 2.0 gadījumā vajag samērā Lielas, basīgas tumbas telpai gar sāniem, lai z/f f-ja nav jāpaveic kaut kur stūrī nomestam sabam...

ps: 5.1 un 7.1 - tā ir pavisam cita opera.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu nez kā ar to veco akustiku. Tomēr gumijas sakalst un nekāds skanējums pāri nepaliek. Vismaz ne oriģinālais.

Link to comment
Share on other sites

akustika tomēr ir mehānisks rīks daļēji. Imho pirkt 20 -30 gadīgu ir risks - nezinot kā tā lietota un kur glabāta. Un pārtīta spole vairs nav tas pats kas oriģināla. Sabam vēl der...bet vidiem - nu nezinu. Tas protams ir mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

2.0 ierakstus, kur tumbu sitieni nāk no viena kanāla, bet pārējais viss - no otra.

 

60-to gadu stereo eksperimentālie miksi ne visai kvalificējas kā ieraksti, pēc kuriem spriest par akustikas kvalitāti, lai gan protams 2 sabvūferi ir labāk sistēmas tīrībai nekā viens

 

gumijas sakalst un nekāds skanējums pāri nepaliek.

 

sūdīgs piekares materiāls bija atsevišķu ražotāju atsevišķiem skaļruņu modeļiem, un pat tad ir nopērkami repair kiti pārlīmēšanai

Link to comment
Share on other sites

un filtri tur salīdzinoši vienkārši iekšā , ar elektrolītiem, kurus jau nu vajadzētu pamainīt uz jauniem bipolārajiem, jo 30-40 gadi dara savu.

Link to comment
Share on other sites

Imho pirkt 20 -30 gadīgu ir risks - nezinot kā tā lietota un kur glabāta.

 

imho lietotas tumbas ir visdrošākais pirkums atšķirībā no elektronikas, kur var būt problēmas sākot ar shēmas sadabūšanu un beidzot ar atsevišķu pusvadītāju vai slēdžu/potenciometru absolūtu nepieejamību, pat ņemot vērā tos retos modeļus, kuriem mēdz iemesties difuzoru puve

viens spilgts piemērs - pāris gadus atpakaļ salasījām vienam labam čomam sistēmu ar sennheiser aktīvajām tumbām (tepat esesā uzlasītām, starp citu), kuras ražotas 1969. gadā, skaļruņi bija ideālā stāvoklī, ko nevarētu teikt par jaudas pakāpēm tajos, meistars kurš laboja viņas knapi atrada kaut kur bulgārijā nepieciešamos germānija tranzistorus

Link to comment
Share on other sites

nu es savu viedokli nemainu. tranzistorus var piemeklēt. katram savs, es nepirktu hvz kur glabātu, pārtītu akustiku. Vai tad kāds kādus parametrus ar pārbauda tajās darbnīcās kur pārtin ? šaubos.

Link to comment
Share on other sites

par glabāšanas apstākļiem jau nu diezgan daiļrunīgi pastāsta korpuss, ja tas ir bēdīgs tad skaidrs ka nav vērts

un zini daudz pārtinēju servisus? es tikai to rd akustikas čali, par kura skilliem nav nekādu šaubu

 

tranzistorus var piemeklēt

 

arī v-fet lauķus šeit tik ļoti iecienītajiem sony (un citiem)? :)

Link to comment
Share on other sites

nesaku, ka nav skills, bet šaubos vai var identiski salabot skaļruni lai būtu tāds pats kā "oriģināls". Bet lai nu paliek. materiāli noveco + jau pieminētie filtra kondensatori - kuru kapacitātei laika gaitā samazinoties tumbas parametri "aizpeld".

 

nu un tie 260ls ss.kā - lai veicas astronautiem :D

 

v fetus neražo kā sugu. un tie ampi maksā kosmosu. var dabūt v-fetus ārzemēs - par atbilstošu cenu. Nemaz jau tik daudz modeļos viņi nebija un ne jau topītājiem būs tāds lietošanā :D

 

un tiem tehnics nav augšu - tāpēc vintage skanējums - Frequency Response: 30 Hz - 20 000 Hz (-16 dB). redzēju līknes netā - tur labi ja līdz 10Khz velk...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

identiski noteikti ka nevar, un pārtīšana parasti nepieciešama tikai neadekvāti pazemotām tumbām, kurpretīm elektronika var vienkārši nofeilot dēļ vecuma

kas vienkāršāk - nomainīt kondiķi filtrā vai sačinīt pastiprinātāja gala pakāpi ar svilušiem v-fet vai dajebkādiem retiem hitachi/mitsubishi traņiem no 70-iem gadiem? :)

p.s. tiem sennheizeriem starp citu arī bija josla līdz laikam 12kHz, nevarētu teikt, ka man viņi nepatika vai ka nebija augšu

Link to comment
Share on other sites

nu tas atkarīgs kādu mūziku klausās. man arī dažreiz tīk paklausīties vecos platjosliniekus.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu novērojis interesantu sakritību.Sava laika mūziku vajag spēlēt uz tā paša laik aparātiem. Piemēram gramafona plate smuki skan uz gramafona, bet kad es to paklausos uz studijas monitoriem, tad ir ātprāts. Franks Sinatra forši skan uz lampu Rīga10 radio un Bītli uz Simfonijas tumbām. Jā ir tiem vecajiem aparātiem nepilnības, bet vacie ieraksti jau arī nav ideāli.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

nu es ar biku uz to velku. kaut gan tā paša gada gājuma tehnics mēdz būt ar ribbon pīkstuli - tie velk līdz saviem 100Khz +- :D

Link to comment
Share on other sites

Nu un pastāstiet man nezinītim, kāpēc kvalitatīva 2.0 gadījumā vēl aiz katras tumbas likt savu sabu?...

Nē nu - atsevišķa kaste, to es saprotu. Tad jau arī vidi + augšas jāliek atsevišķās kārbās (tas loģiski). Tad katrā stūrī ir pa 3 kastēm... Tas gan ir pavisam cits līmenis.

 

2) spoli kādam no skaļruņiem pārtinot - tumbas atšķirsies, 100%. Pārtīt var abām tumbām skaļruņus ar vienādu "stiepli", bet tad tehniskie rādītāji atšķirsies no oriģināla.

ps: es te vienai S-90 mainīj basinieku. Nu... atšķiras skaņa vienai no otras.

 

3) SS.LV šīs akustikas "karājas" jau n-n-n-laiku... Kaut kas jau ir pārdots, bet tas nav bizness = Tā ir pārliecība.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers
šaubos vai var identiski salabot skaļruni lai būtu tāds pats kā "oriģināls"

 

Paga, te vajag nodalīt divas lietas:

1) Pērkam akustiku tikai tapēc ka tā ir genuine "blahblah vintage" (alja, onkulis kurš atjauno veco 67 gada GAZ-21) un ir vēlme pēc tā laika produkta par visiem 100%;

2) Pērkam akustiku tikai tapēc ka tā skan tā kā pašam patīk (iekļaujot augstākminēto prasību - tjip vintage, jo citādi tīri fiziski nolietotu lietu reti kurš pirktu).

 

Tēma ir interesanta un saistoša, bet nevajag jaukt vienā katlā visu. Katrs kaut ko zin, katram ir sava pieredze, bet nevajag bāzties par korķi visām pudelēm...

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, bet 1956 gada ieraksta nav ne stereo,ne arī vairāk par 16kHz un ja vēl ir tādas augšas :sarkasms: Augša sparādijās septiņdesmitajos gados kopā ar ABBA

Link to comment
Share on other sites

nu šie tehnics jau ir ap 70- beigas - 80-to vidus. Bet ja patīk - lai pērk nost.

Link to comment
Share on other sites

Nepiekrītu par vecas mūzikas klausīšanos uz vecas tehnikas...

Eksistē tāds termins - sistēmas vājākais posms.

...

Visu vajag klausīties max kvalitatīvi, cik vien tas iespējams :)

Ir jau vēl ekvalaizeri, trokšņu slāpētāji utt. - ja nu ir vēlme pēc autentiskuma.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Ir vēl viena lieta,simts gadus vecas ozolkoka durvis vienalga ir krutākas par "papīra" durvīm no Depo veikala, tapat kā trīsdesmit gadus vecs mersis ir krutāks par sesto golfu.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Ja akustika atskaņo ciešamā līmeni "no līdz", tad ir po kādu skaņdarbu klausies. Vai tad kāds mocertu klausās mūros, iznesot no istabas praktiski visas mēbeles un radot "tā laika interjeru?

 

akustiku salīdzināt ar durvīm, tas pats kas bikšu saturu salīdzināt ar pirkstu

 

eq ir paredzēts telpas korekcijai, nevis lai labotu akustikas nepilnības...

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Melvins,man ir iespēja paklausīties vecus ierakstus uz profesionālas studijasa kustikas un uz dažādiem veciem aparātiem. Tad nu uz studijas monitoriem uzreiz var dzirdēt visas tā laika nepilnības ierakstos, bet uz Simfonijas to vienkārši nedzird. Es jau nesaku, ka tas ir pareizi, bet subjektīvi uz Festivāla radio Rojs Orbisons skan labāk.

Link to comment
Share on other sites

eq ir paredzēts telpas korekcijai,
nopienti? :D

es tiešām nezinu, paskaidrojiet [...]

Labots - Czar
Link to comment
Share on other sites

Biivers, es nesalīdzinu akustiku ar durvīn, Tas vairāk bija domāts kā vecas augstas klases aparatūras salīdzinājums ar jaun 2.1 datorkomplektu

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Plašu laikā akustikām bij salīdzinoši mazāks bass un nebija FI - bieži slēgtās kastes, jo vinilam piemīt subzemajā galā pamatīgi traucējumi..tāpēc liels "bass" nebija vēlams. Man slinkums meklēt bet termins 20-20Khz. Jau tīri parādījās tad kad CD iegāja tautās, tad visas tumbas sāka spiest uz forsētu basu. a tas ss.lv kosmonauts ir kaut samērījis jeb kā citādi tās tumbas savedis kārtībā (kaut pieminētie izžuvušie pēckara kondensatori ) - jeb tika r lupatu nopucēji un tirgo par kosmosu ?

Protams katram savas ausis - ja kādam patīk pārtītas spoles etc - uz priekšu. Pārtīt spoli - tas nav tas pats ka apmainīt tranzistoru.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Veci mūri ir izturīgāki par reģipsi pie profila, tas tiesa. Mūsdienu 1080i TV rāda smukāk par Zvorkina meistardarbiem (visu cieņu). Katrā ziņā, mūsdienu "sirpotrebu" no skaidenes būvētajos korpusos nu nekādi nevar salīdzināt ar kaut ko citu, arī tas ir fakts. Tapēc iesākumā vajag novilkt kaut kādas robežas starp to visu, par ko tad īsti notiek diskusija, citādi viens aizstāv 70gadu vintage un saka ka tas ir labāks par "maxpower 120000w pmmpo multimedia acoustics", bet savukārt citi pieturas pie tā, ka mūsdienu studijas monitori (lai arī lineāri), tomēr skan labāk priekš klausītāja auss.

 

Czar, man nav ne laika ne vēlmes iedziļināties lai Tev izskaidrotu to, ko uzrakstīju, piedod.

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Czar, man nav ne laika ne vēlmes iedziļināties lai Tev izskaidrotu to, ko uzrakstīju, piedod.

Vis kārtībā, skaidrojuma pieprasījums bija retorisks :D

 

baidos pat diskutēt ar Jums, katrs dzen par savu. Piekrītu, novelciet kādu robežu diskusijai.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Neesmu to izpildījis un nekad to nedarīšu, bet cik lasīts,tad ne piekares repair kiti, ne pārtīšana pie laba gala nenoved. Bija man reiz Infinity tumbas un Tannoy subis, tos nācās tieši šo iemeslu dēļ tirgot nost :devil: Pārlīmēt gumijas nevar pietiekami precīzi, lai magēts būtu tur kur tam jābūt. Tas pats par spolēm...

Link to comment
Share on other sites

Didzim.

Manuprāt labāk dzirdēt kaut kādas nepilnības, nekā viņas nedzirdot...

Sen taču ir izgudroti speciāli filtri = ieslēdz!, un ir 70-tie, utt.

Link to comment
Share on other sites

nu tas atkarīgs kādu mūziku klausās. man arī dažreiz tīk paklausīties vecos platjosliniekus.

 

atskaņošanas tehnikas šķirošana pēc piemērotības žanriem bija populāra 20 gadus vecos hi-fi žurnālos, manuprāt vai nu dzelzis atskaņo visu daudzmaz labi, vai viņš nekam neder

Link to comment
Share on other sites

Biivers,ir jau Tev taisnība. Jāsalīdzina līdzīgas klases aparatūra tad un tagad. Protams, vienmēr būs subjektīvais viedoklis, bet nu laba manta visos laikos ir laba.

Link to comment
Share on other sites

Paldies draugi par atsaucibu,sapratu galveno,ka piem. vintage pastiprnatajs laba stavokli ir labs,vai pat labaks par tadas pashas klases jaunu,bet akustika tomer ir labaka jauna vai nu ne vairak, ka paris gadus veca...

Link to comment
Share on other sites

Melvins, es tak Tev piekrītu un pats klausos visu uz labiem verķiem. Tas gan man vairāk profesionālais kretīnisms. Tai pat laikā nevar noliegt,ka neviens filtrs nespēj aizstāt gramafona tauri un ir savs kaifs paklausīties vecu lampu aparātu un pofig,ka tam nav 100kHz augšas un, no mūsdienu skatījuma, viss ir pilnīgi garām- skan ta ausij patīkami!

Link to comment
Share on other sites

vecas tumbas un veci pastiprinātāji nevar visu atskaņot vienlīdz labi - tajos laikos bija citas prasības pret skaņas kvalitāti (papēti veco tumbu un pastiprinātāju parametrus)- kaut vai signāla avotu paštrokšņi un ierobežotās frekvenču joslas dēļ - tad nebija tāda "elektroniskā" mūzika.

Link to comment
Share on other sites

- tad nebija tāda "elektroniskā" mūzika.

man loti patik,ka skan vinyla formata Air,Space,Gary Numan...starp citu pedejie divi muziceja '70gadu beigas...

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

nu es tā "salīdzinoši" saku. Protams - dārgā gala vecajām tumbām un pastiprinātājiem ir pat mūsdienu standartiem labi atbilstoši parametri, bet šīs topica tehnics kastes tur neietilpst manā skatījumā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...