Jump to content

ETERNIT LOKSNES - Neiegrābjaties!


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Kad pagājušo gadu meklēju meklēju jumta segumu savai mājai, man bija prasība lai segums būtu nedegošs. Līdz ar to atkrita visi bitumena bāzētie materiāli. Vēl atmetu dakstiņus dēļ viņu dārdzības. Pāri palika vien skārds un modernais bezazbesta šīferis - eternit viļņotās loksnes. Izvēlējos pēdējas jo padomju laika šīferis stāv bez problēmām 50 un vairāk gadus, nevajag kondensācijas plēvi, nerūsē un sanāca nedaudz lētāk.

 

Diemžēl nākas savu izvēli nožēlot....

Problēmas sākās pavasarī - pēc spēcīgas lietus gāzes slapji griesti + peļķe uz grīdas. Pēc izpētes atklājās ka jumts laiž ūdeni caur skrūvju vietām. Lieki piebilst ka tikai izmantotas latroof (lokšņu pārdevējs) pārdotās jumta skrūves un loksnes liktas pēc viņu bukletā aprakstītās tehnoloģijas. Sazinājos ar pārdevēju - nulle emociju - skaidrs - naudu ir dabūjuši, viņiem vairs nav nekādu problēmu.

Nācās labot jaunu jumtu - aizsmērēju skrūvju vietas ar silikonveidīgu jumta hermētiķi. Problēma tikai novērsta - vismaz uz laiku.

 

Bet aizvakar pamanīju nākošo problēmu - uz jumta kusa sniega paliekas, viss auksts, mitrs - un ūdens sūcas caur loksnēm!!! Un man ir krāsotās loksnes! (ne pašas lētākās - nekrāsotās!)

 

post-62913-0-50457600-1351925610_thumb.jpg

 

post-62913-0-52278300-1351926647_thumb.jpg

Forši... Uznāks sals, mitrums sasals un plēsīs loksnes kopā. Vienkārši ideāls jumta segums.... Nekā kopīga ar padomju laika šīferi.... :( Jumta slīpums ap 30 grādiem - ražotājs tādu pieļauj. Pieņemu ka problēmu var vismaz uz laiku novērst nokrāsojot jumtu, bet to varēs izdarīt tikai vasarā.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

domājams, ka loksnēm šajā gadījumā nav pilnīgi nekādas vainas. Problēma ir to stiprināšanā.

Link to comment
Share on other sites

Tas nav kondensāts no iekšpuses? Man liekas ka šā iemesla dēļ arī liek pretkondensāta plēvi.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Man iekrita acī tas, ka tekstā tik uzsvērta dakstiņu dārdzība un ka šādi iznāca daudz lētāk...

Link to comment
Share on other sites

Tev zem jumta ir aukstie vai siltie bēniņi domāti? kā ar ventilāciju, ja aukstie bēniņi?

Pastāsti vairāk par savu māju!

 

Bet nu, 1000gadi šādi neliktu jumtu, saliktu kārtīgu pamatu pirms latojuma, lai var mierīgi staigāt pa jumtu, nevis raustīties kur kāju likt un kur nē.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad naglas/skrūves nav viļņa augšpusē? Un kāda nozīmē kā sauc materiālu, arī parastam šīferim naglas un materiāla savienojuma vieta nav hermētiska.

 

Ja runā par šīferi un azbestu. tad viss tas lielais tracis no rietumiem par kaitīgumu ir sakārā ar to, ka savā laikā azbests tika izmantots arī iekštelpu apmetumā, kas patiešām radīja un vēl rada nopietnas veselības problēmas. Un tagad azbests vienkārši ir kaitīgs nešķirojot, kur tas ir.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Manai būdai arī ir bezazbesta lokšņu jumts un stāv jau 5 gadus. Cik biju pēdējoreiz skatīties, tad nekas nekur nav tecējis vai slapjš.

 

Pievienojos e = d viedoklim, ka šajā gadījumā jumta licēji ir nohaltūrējuši.

Link to comment
Share on other sites

e = d, kāda vaina ir stiprināšanai? Izmantotas tika skrūves ko ieteica lokšņu pārdevējs....

 

MoYo, Bēniņi aukstie, ventilējas pa visām pažobelēm! Kondensāts tas noteikti nav! Nav viņam no kā rasties - pārsegumā tvaika izolācija, 25 cm vate, reģipsis un OSB. Latojums nav pa velti, normāli cilvēki pa jumtiem nestaigā! Un uz līdzīgas konstrukcijas šīfera jumti kopš laika gala ir likti!

Skrūves protams ka ir viļņa augšpusē, bet skrūves ar gumijas blīvēm nepieguļ ideāli pie loksnes, ja pamatīgs lietus dzina ūdeni iekšā...

 

Un latroof mājas lapā (http://latroof.lv/be...30mm-8-vii.html) ir teikts ka loksnes ir "ūdensnecaurlaidīgas un noturīgas pret eroziju" kas neatbilst patiesībai. Acīmredzot viņu piedāvātās skrūves arī neder viļņotajiem segumiem - gumija ir neliela, cieta un plāna. Gan jau pie gluda skārda piespiestos ideāli.

 

Mr.Līkrocis - uz ko tad ir nohaltūrēts?

 

Un kāds sakars licējiem ar to ka ūdens spiežas cauri loksnei? Vasarā nekas nespiedās, spiežās tad kad kusa sniegs un uz seguma reālas peļķes bija.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_, ieliec bildi no ārpuses tuvplānā, kā izskatās stiprinājumu un salaidumu vietas starp loksnēm.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

bet skrūves ar gumijas blīvēm nepieguļ ideāli pie loksnes

 

nu tad vajag pieskrūvēt kārtīgi! lai pieguļ. Te arī ir problēma.

Link to comment
Share on other sites

Ir kārtīgi pieskrūvēts, pats pārbaudīju. Nepieguļ, jo skrūvju galvu blīvgumija ir cieta un plāna. Bet šo problēmu atrisināju ar jumta hermētiķi.

 

ediots, vai tad? Kad bērnībā likām šīferi, atceros ka izmantoja svina plāksnītes vai sliktākajā gadījumā saplacinātus alus pudeļu korķus.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Bija speciālas naglas šīferim ar platām galvām.Ja tādas neizdevās nopirkt, tad tika lietotas parastās naglas ar bleķa paplāksnēm no konservu bundžām vai pudeļu korķiem.

Link to comment
Share on other sites

man liekas ka tiešām ir vaina jumta seguma kvalitātē, skaidri redzams ka tā loksne nav ūdens necaurlaidīga un pēc gadiem 2 vispār sāks pilēt. Ej uz veikalu un piestādi pretenzijas, varbūt uzsauks tev jumta krāsu šīferim, par naudas atgriezšanu bez PTAC un ekspertīzēm jau nu neiztikt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

s

kaads sakars tam, kas piegulj vai ar kaadaam skruuveem, ja tas materiaals laizh cauri uudeni . iespeejams, ka kautkaadas braakjeetas partijas tikushas .. diezvai visas sarazhotaas loksnes ir shaadaa kvalitaatee

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Šis vispār mazliet offtopic, bet ceru, ka autors neiebildīs..

 

Mājai tuvojas laiks, kad būtu nepieciešams mainīt jumta segumu. Šobrīd stāv tas pats šīferis.

 

Ko biedri iesaka? Kas šobrīd tirgū ir ar labāko price/performance?

Link to comment
Share on other sites

Voloģja ja ir šīfera jumts un tas netek, tad kapēc to mainīt? Tikai tapēc,ka tas mūsdienās nav kruta :sarkasms: ? Reku jau piemērs no Rnalds par "modernajiem" jumta segumiem.

Ja par tēmu,tad kāds Tev Ronald jumta slīpums? Uz stāva jumta principā nekādas peļkes nevar veidoties.Šīferis no laika gala paredzēts diezgan stāviem jumtiem.

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Tur jau tā lieta, ka tek un daudzviet.

Neapsvērtu maiņas nepieciešamību, ja viss būtu ok.

 

Materiāls tomēr ir savu nokalpojis.

Link to comment
Share on other sites

Es sliecos domāt, ka tas ir kondensāts. Bet vari patestēt, vai loksne laiž cauri ūdeni vai nē-paņem kādu atgriezumu, uz tā uzlīmē kādu trubas galu, ielej ūdeni un skaties, sūcas cauri vai nē.

Šobrīd tā teikt price/performance jumta segums ir skārds. Protams, vajag plēvi un latojums obligāti jāimprignē. Jāņem normālas firmas, un laba profila skārds. Man patīk valcprofils-labi izskatās, viegli montēt, labi veidojami mezgli. Nākamvasar taisos likt arī savai mājai.

Link to comment
Share on other sites

Man arī vēl ir vecais šīferis ~45 g. un jau sāk laist lietus ūdeni.

Visu laiku arī esmu bijis pie domas, ka jāliek šis šīfera aizvietotājs, jo ir lētāk (latojums jumtam paliek vecais).

Tagad pat nezinu, kas tagad ir labs jumta segums?

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nu niedru jumti it kā neesot slikti... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Rīgā, pilsētā, rajonā ap Stabeni niedru jumti kā reiz ir :thumbsup::mrgreen:

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Ronald,Tev tas segums ir kaut kāds brāķis laikam, jo pagājušo gadu uzlikām vienai fermai ar ofisa korpusu bez azbesta segumu (protams nāca no Polijas pa kaut kādi 3 ar kapeikām) un nekādu mitruma laizšanas pazīmju nav bijis.

 

Volodjoa, es sev liktu tikai un vienīgi RUUKKI (rannila), jo pēc testiem ir labāks nekā lētie segumi, kuriem specenē ir salikti tādi paši parametri.

Protams gaumes atšķiras, bet uzskatu, ka valcprofils, tāpat kā T20 domātivairāk saimniecības vai ražošanas telpām. Es izvēlētos Monterey.

Link to comment
Share on other sites

Faktiski vecais šīferis ir "mūžīgs". Ja šīfera jumts sāk tecēt,tad parasti ir problēma ar latojumu un koka konstrukcijām,kuras ir "aizpeldējušas" vai saliekušās. Tapēc jau šīfera loksnrs salūst un sāk tecēt.Ja liks veco lokšņu vietā jaunas un nelabos jumta jonstrukciju, tad arī jaunais šīferis salūzīs. Ja par bleķa jumtiem, tad tie ir salidzinoši trokšņaini lietus laikā. Man vislabāk patīk pirmo ulmaņlaiku šīfera jumti. Stāv jau vismaz astoņdesmit gadus un nekas.Kvadrātu loksnītes nav lielas un nelūst tik ātri, tupa konstrukcija, bet pieradījusi sevi gadu desmitos. Žēl,ka tagad tādu šīferi vairs neražo.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators
Ja par bleķa jumtiem, tad tie ir salidzinoši trokšņaini lietus laikā.

 

Jā, šo arī gribēju minēt kā vienu mazu argumentiņu pret bleķi. Ir man zināma viena ēka, kur jumta stāvā riktīga lietus laikā jūties kā piefrontes mežā apšaudes laikā :sarkasms:

Bet gan jau kaut kā ar to var cīnīties, kaut kāda šumo vai cita papildus izolācija jāliek, bet tā atkal ir lieka kapeika pie jau tā ne mazajām jumta izmaksām.

Labots - Lemberghini
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Nav tā, ka tas jumta seguma trokšņainums ir būtisks, ja nav bēniņu?

Link to comment
Share on other sites

darklight

Didzi, tikai nevajag muļķības gvelzt. Erozija iedarbojas arī uz šīferi, kurš laika gaitā saplaisā, kļūst trausls utt... Man pašam lauku īpašumā vecie šīfera jumti pamazām sāk ūdeni laist. Nekas nav mūžīgs.

Link to comment
Share on other sites

MoYo, Bēniņi aukstie, ventilējas pa visām pažobelēm! Kondensāts tas noteikti nav! Nav viņam no kā rasties - pārsegumā tvaika izolācija, 25 cm vate, reģipsis un OSB

 

Ja pārsegumā ir laba tvaika izolācija, tad nebūtu slapji griesti un uz grīdas neveidotos peļķe.

Saucamā vate, domāta akmens vai stikla vate (minerālvate), kas mitrumu neuzsūc.

Bēniņos grīda ir OSB un ģipškartons ir iekšpusē? Tā var saprast. Interesanti, tur pusspaini šļuras vajag, lai tiktu cauri pārsegumam (t.sk. OSB) līdz grīdai.

 

Ņemot vērā cauro tvaika izolāciju, mitrums ventilējamā tilpumā krājas no telpas puses. Atkarīgs no tā, kādas ir virsmu temperatūras, un cik ir laba bēniņu tilpuma ventilācija: vai mitrums konvektīvā veidā tiek (iz)transportēts ar gaisu vai difūzi cenšas ārā izlausties caur loksnēm.

 

Pieļauju, ka brīnumainās loksnes var būt arī mitrumu caurlaidīgas. Idejiski, nekas tam jumtam nenotiks. Būs mitrs, bet līdz ar pirmajiem saliem, no apakšas izžūs.

Vienīgi, kas tas par jumta segumu, kas laiž cauri ūdeni. Tīri funkcionāli nav atbilstības pielietojumam.

 

būvinženieris.

Link to comment
Share on other sites

Bija speciālas naglas šīferim ar platām galvām.Ja tādas neizdevās nopirkt, tad tika lietotas parastās naglas ar bleķa paplāksnēm no konservu bundžām vai pudeļu korķiem.

Nu es ar atceros no savas bērnības - parast nagla + bleķa "šaiba" un ūdens nesūcās, bet te pat gumijas blīve! Dīvaini.

Link to comment
Share on other sites

aigarello2

Metāla jumti lietus laikā ir ļoti trokšņaini, uz tiem neturas sniegs, attiecīgi auto labāk pie mājas neturēt, un cik ir dzirdēts, jūras tuvumā tos labāk nelikt, jūras putnu mēsli izēd caurumus pāris gadu laikā :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ronald,Tev tas segums ir kaut kāds brāķis laikam, jo pagājušo gadu uzlikām vienai fermai ar ofisa korpusu bez azbesta segumu (protams nāca no Polijas pa kaut kādi 3 ar kapeikām) un nekādu mitruma laizšanas pazīmju nav bijis

 

Manējais ir Lietuviešu ražojums (Ehernit). Iespējams ka poļu materiāls (EUROFALA laikam) ir labākas kvalitātes.

 

Interesanti, tur pusspaini šļuras vajag, lai tiktu cauri pārsegumam (t.sk. OSB) līdz grīdai.

Bija pat vairāk kā pusspainis. Ka tvaika izolāciju izmantoju PEPI REFLEKT izolāciju, kas salīmēta ar līmlenti Ūdens bija sakrājies virs izolācijas (maziņš ezeriņš ;) ), un beigās caur skrūves vietu ar ko piestiprināta lata sācis tecēt uz grīdu. Labi ka reģipsis tad vēl nebija uzlikts - savādāk būtu pagalam. Pārsegumā izmantoju stikla vati.

Jumta slīpums ap 30 grādi. Peļķes uz jumta bija tāpēc ka puskusušā sniega atliekas bija viļņos palikušas, lija lietus un ūdens nevarēja notecēt.

Link to comment
Share on other sites

Peļķes uz jumta bija tāpēc ka puskusušā sniega atliekas bija viļņos palikušas,

 

vai tik te kā reiz neslēpjas problēmas cēlonis? slapjums pa lokšņu savienojuma vietām sūcās iekšā lielos apjomos. slīpums ir pārāk mazs.

Link to comment
Share on other sites

Nav tajā slīpumā vaina.

Man pašam ir uz šķūņa šīferis, Jumtam slīpums praktiski nav un nekas nesūcas iekšā.

Ja ir aukstie bēniņi, tad nekādam kondensātam nebūtu jāveidojas.

Un par to ka padomju šīferis ir mūžīgs ir pilnīgas muļķības - paskaties speceni, kur ir teikts - 40-50g.

Ko sakāt par Bitumena šindeļiem?

Link to comment
Share on other sites

Nu es neliktu uz savas mājas jumta neko degošu - paziņam nodega māja jaungada naktī no tā ka uzkrita raķete uz jumta, paši svinēja citur...

Link to comment
Share on other sites

tie mazie šīferīši ir mēsli, uz kura vairāk uzspiedies tas salūzt, stiprinašana ir mocības un laika gaitā izdēdē un irst

Link to comment
Share on other sites

aigarello2

No tās degšanas nelaimes neviens nav pasargāts, zinu gadījumu kad raķete izsita stiklu un tika iekšā istabā veļas kaudzē .Labi ka cilvēki bija mājā . Un tas pat nebija jaunais gads !

Link to comment
Share on other sites

Es nekādā gadījumā nesaku,kašīferisir ideāls jumta segums, bet nu nav arī tā,ka tas irst un dēdē. Manai dzimtajai mājai šīferi uzlika sešdesmitajos gados, kad tas tiko bija modē.Tak neka stur nav sairis un saplaisājis un jumts nekur netek. Es gan daudz nesapratu, bet veči toreiz kārtīgi nostiprināja visas spāres un savilka ar dzelžiem,lai nekas neliecas un nepeld. Tapēc arī turas. Ja mājas jumts ar kūkumu,kā daudziem veciem šķūņiem,tad skaidrs,ka šīferis lūst un tek. Ulmaņlaiku kvadrātiskais šīferis nav domāts lai pa to dancotu. Es kolēģim vasarā taisiju radiolinku un vajadzēja tai plāksnītei izurbt 35mm caurumu,tad es gan neteiktu,ka šīferis būtu sadēdējis. Kroņurbis negribēja lāga ņemt cik ciets. Māja bija no 1932 gada, neviena loksnre nebija saplīsusi un nekāda slapjuma. Tapēc jau man tas šīferis iepatikās.No apakšas skatoties varēja mācīties,kā spāres jāstiprina un dēļu klājums jāliek.Uzreiz varēja redzēt, ka kārtīgs meistars strādājis, tapēc jumta ģeometrija nav aizpeldējusi.

Bituma šindeļi tā pati vecā jumta pape vien ir tikai nokrāsota un smuki pasniegta. Paši zinat, cik pape ilgi turēja mūsu klimatā :sarkasms: Būtībā vienīgais gadsimtos pārbaudītais jumta segums ir dakstiņi un arī tad ja tos kādreiz ražojis muižkungs.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...