Jump to content

Pastiprinātājs austiņām Objective 2.


RudeWolf
 Share

Recommended Posts

Pirms kāda laika no Torņa par gruzīnu limonādēm biju dabūjis pretrunīgi vērtētā austiņu pastiprinātāja Objective 2 plati. Tad nu vienā brīdī izprātoju, ka nav prātīgi to plati pliku atstāt un veikli pasūtināju visas vajadzīgās detaļas aparāta pabeigšanai. Galu galā man jau uz galda viens "pliknis" stāv un tīri emocionāli man nav patīkami, ja detaļas stāv dīkā.

 

Te būs pāris attēli, kā tas viss beigās izskatās-

 

222516_454111141308359_1042410552_n.jpg

 

Un kailskats-

308045_454111021308371_1419209572_n.jpg

 

Kā izskatās zem brunčiem nerādīšu, jo lai arī lodējumi ir kvalitatīvi, tomēr tīrot kušņus sāka smērēties nost plates krāsojums un skats ir nejauks. Mēģinot pievienot vienu no ķīniešu akumulatoriem tam nolūza elektrods, ko neveiksmīgi centos pielodēt atpakaļ. Tagad kādu laiku iztikšu ar šādu barošanas variantu un beigās bačas vispār izvilkšu ārā, jo lietoju pamatā uz galda, kur baroju no tīkla ar 15VAC pārveidotāju. Piebildīšu, ka darbības laiks ar svaigiem akumulatoriem ir ap 6-8h, atkarībā no slodzes un muzikālā materiāla. Akumulatoru spriegumam nokrītot zem 7V MOSFETs aizslēdz visu bodīti ciet, lai netiktu sabojātas austiņas ar līdzstrāvu, kas var parādīties izejā mainoties pusvadītāju darbības režīmiem. Pieslēdzot barošanu no tīkla akumulatori tiek lādēti līdz atkal tiek sasniegts korekts spriegums.

 

Runājot par skaņu. Klausos pamatā izmantojot Sennheiser HD650 (pēdējā revīzija) un Headamp Pico DAC (WM8470), kā arī izmēģināju FiiO E10 līnijas izeju.

 

Skaņa ir ārkārīgi tīra un skaidri iespējams atšķirt abus ciparanalogos pārveidotājus. Diezgan patīkama stereoskatuve, cik nu tā var būt laba austiņām. Par konkrēto cenu (~60LVL), manuprāt, labs pastiprinātājs, kas tehniskajā ziņā pārspēj visus viena opampa pastiprinātājus.

 

Literatūras saraksts:

http://nwavguy.blogspot.com.es/2011/08/o2-details.html

 

Shēma:

http://lh4.ggpht.com/-J75-73v2hYo/Tl1PO1lP6XI/AAAAAAAABYA/PSx1SWm3S5I/s1600-h/nwavguy%252520o2%252520schematic%25252030aug11%25255B3%25255D.png

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

tīri glīti, priekšējais panelis tādā cyberpunk stilā, barošanas un ieejas ligzdu novietojums priekšā gan tāda dīvaina izvēle

Link to comment
Share on other sites

Visas ligzdas priekšā novietot bija lemts par labu izmaksu apgriešanai, lai nav divus paneļus jāapstrādā. Tīri ikdienā tas man īpaši netraucē.

 

Heh, tā ādas priekša drīzāk jau tvaik- vai dīzeļpanka stilā!

Link to comment
Share on other sites

Ir ok aparāts - man patīk kā izskatās. otru ar ieliksi - jeb tas vēl nav kastē ?

Link to comment
Share on other sites

Otrs pagaidām izskatās šādi- 427821_456646637721476_933555393_n.jpg

 

Rīt dabūšu paneļus no frēzētāja un, ja nebūs kļūdas rasēšanā, tad visdrīzāk dabeigšu.

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka par spīti tam, ka šis ir mans pirmais paša rasētais paneļu komplekts nekādu lielo fakapu nav. Drusku pa tuvu ON-ON slēdzi pieliku stepera platei (traucēja šleifei), bet tad uzliku plati uz 15mm distanceriem un viss bija nicy. Neutrik RCA ligzdām drusku par daudz ļurekļa vietu atstāju, bet tas arī- jānolīmeņo ar rokām un jāpievelk. Nekas traks vienu vārdu sakot.

 

Ja viss būs ok, tad rīt gan jau varēšu iemest gala bildes. Izskatās gan, ka priekšējo paneli vajadzēs anodēt melnu. Savādāk tas sidrabainais variants kaut kā neizskatās.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

A kāds ir signāla avots ka obligāti jālieto pastiprinātājs?

Kompim skaņas kartei es turu max -24 dB lai dzirdi nesamaitātu un pēc pastiprināšanas galīgi neprasās...

Link to comment
Share on other sites

Signāla avots ir ciparanalogais pārveidotājs (DAC). Ārā dod līnijas signālu 2V RMS, jeb vienkārši 0 dB.

 

Visa sāls ir tajā, ka DAC's ar savu analogo pakāpi diez vai spēs tikt galā ar dažādām slodzēm, ko piedāvā austiņas. Pastiprinātājs šajā gadījumā paņem uz sevi visu smagumu cilāšanu un signāla avots arī ir tīri tikai signāla avots nevis arī [švaka] jaudas pakāpe.

 

Tev skaņas kartē, iespējams jau ir iebūvēts kāds uz opampiem bāzēts austiņu pastiprinātājs.

Link to comment
Share on other sites

Panelis ir graizīts un dedzināts ar lāzeru. Iegādājos tādu no cilvēkiem Šveicē, kur pārējās detaļas bija ērti nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Kompim skaņas kartei es turu max -24 dB lai dzirdi nesamaitātu un pēc pastiprināšanas galīgi neprasās...

Nu bet tak stipri atkarīgs no ausīm, kaut vai manas AKG K701 tā skaņas karte fig pavikltu..

Link to comment
Share on other sites

K701 varbūt tā karte pavilktu (lasi- skanētu skaļi), bet par K240 es ļoti stipri šaubos. Var jau būt, ka "pavilktu", bet man ir lielas šaubas, ka tā karte var 1 voltu iešūpināt bez klipa un citām nepatikšanām.

 

K701 un vēl vairāk K240 ir riebīgas slodzes ierindas austiņu izejām.

Link to comment
Share on other sites

nubet esi jau nav nekāda ierindas karte, turklāt man aizdomas, ka esmu klausījies augstākminēto kombināciju, tas gan bija pasen un iespējams man atmiņa melo

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...