Jump to content

Rumbulas lidlauks.


 Share

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    17

  • Prime

    10

  • Žaks Noriss

    12

  • e = d

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

serioussam909

Vai rumbulas lidlaukā drīkst braukt ar rolleri? :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Oficiāli drīkst slidināties tikai speciāli sagatavotās, slēgtās trasēs. Kaut kādā 333 vai Biķerniekos. Rumbula, Spilva ir slēgtas teritorijas. Tur pat iekšā netiksi.

 

Domu ieteiktu atmest. Tas vienmēr beidzas slikti. Uz koplietošanas ceļiem slidināties ir cūcība augstākajā mērā, kas var beigties labākajā gadījumā ar sasitu auto vai sodu par agresīvu braukšanu, sliktākajā ar notriektiem cilvēkiem un cietumu.

 

Nevaru tevi tā nolikt, jo visi jaunībā ir traki un dulli, bet kad būsi sasitis sevis pirktu auto vai apdraudējis sava radinieka dzīvību, tad vairs tādas idejas prātā nenāks!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žak nebaidi cilvēkus nevietā. Agresīvu bruaksānu par to nevar piešūt. Nē nu ja pats ir divkuprains kamielis...

Tāpat ziemā ātrumi ir mazi...

Un nav tā, ka tikai speciāli sagatavotās vietās - ārdie skur gribi, tik ne uz koplietošanas ceļiem. Jebkurā Depo/maximas utt stāvvietā, ja īpašnieks par to neiebilst. Tu tur drīksti pat pārsniegt pilsētā atļauto ātrumu utt.

Piekritīšu, ka Rumbulas lidlauks ir jau izdangāts un bieži tur ir daudz par daudz auto, un tur sēdošie personāži ar galvu nedomā un taisa bardaku utt.

Bet nu tas tak irapsveicami, ka cilvēki kautkur aizbrauc lai pamēģinātu to vai šito, lai saprastu kā to auto valdīt uz sniega un ledus. ja cilvēks apzinās ko dara - kāpēc viņš nedrīkstētu sist un lauzt savu auto ?! Tev tak no tā būs tikai labāk - uz ielas šis brauks labāk.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Muldēšana, par slidināšanos dod agresīvu braukšanu.

 

Visās Depo, Maximas stāvvietās sen jau ir salikti guļošie.

 

Vienīgā vieta Rīgā kur nav - pie Arēnas.

 

Un vēl kādreiz bija aiz MC^2 gluda stāvvieta. Kā tagad - nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Žak - ja tev iešķiebj akgresīvu braukšanu par slidināšanos un tu uz to paraksties, tad tu esi trīskuprains kamielis !

Izlasi kas tieši ir pārkāpums "Agresīva braukšana".

Tālāk - kā var pierādīt, ka tev saslīdēja speciāli vai netīšam ?

Tas, ka uzspolē un izdriftē jau tikai ir izeja no bīstamās situācijas.

 

Ir kāds gadijums, kad par to būtu iespriesta agresīva braukšana, ko tu varētu parādīt, piesaukt utt ?! Es šādu gadijumu LV praksē nezinu.

 

Ar ko pats brauc ziemā ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par vakardienu - idiots aizmuka, tētuks vēl lielāks idiots - ko tur tumsā ar ragavām aiz rollera darīt ?! Vajadzētu daļu vainas arī viņam iesvērt !

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man ir 0 uzskaites punkti, vienu reizi esmu dabūjis mutisku brīdinājumu par to, ka braucu diennakts gaišanā laikā ar gabarītiem. Laikam biju pārslēdzis gaismas tīrot auto vai ko tādu.

 

Braucu ar priekšpiedziņu.

 

Esmu piedalījies avārijā kā pasažieris un zinu, ka to vairāk nevēlos.

 

1. kursa laikā apglabāja vidusskolas klasesbiedreni, viņai uz ceļa viens vienkārši izbrauca priekšā. Visas drošības tika ievērotas, bet beigta notikuma vietā. Zārku vaļā nevēra.

Link to comment
Share on other sites

Žak ak tad tavas rūgtās pieredzes dēļ visi citi ir slikti...

 

Jā, man ar vecene ielika pa sāniem, jā mani arī opis ir taranējis kad braucu ar moci, jā kautkad sen atpakaļ, kad tiko bija vāki uz rokām nošvīkāju citu auto. Arī man ir aizgājuši tuvāk vai tālāk stāvoši cilvēki. Nesapratu kāds tam tieši ir ar šo sakars ? Nepatīk ālēties - neālējies Bet riepas gan iesaku nopirkt laicīgi un ziemas nevis vissezonas, jo tu jau netrako. Pilna pilsēta ar šādiem mierīgajiem braucējiem kuri nevar pabraukt kad uzvelkas apmācies mākonis.

 

Ps. CSDD uzrāda, ka man arī ir 0 punkti. Nesen tika dzēsti pēdējie divi. Nu un ?!

 

Tas, ka kāds līkumu izbrauc plakaniski neko baisi neietekmē satiksmes drošību. Tik vēlams vismaz apmēram saprast ko pats dara. Un tieši tāpēc ir jābrauc prom no acīm patrennēties un iemācīties.

 

Ps. Arī man ir priekšas piedziņas auto. Kvatra protams būtu ziemai jautrāka.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ir jābūt pilnīgi galvā tērētam, lai uzskatītu, ka iespējams

 

līkumu izbrauc plakaniski

 

paturot auto savā joslā, neapdraudot gājējus utt.

 

Ziemas riepas ir. Šogad svaigas.

 

Nepatīk ālēties - neālējies

 

Nepatīk, ka kaut kāds losis par pēdējiem 3Ls ielej degvielu, izstumj savu 86. gada būmeru uz pirmā sniega un nones manam auto sānus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks - man pašam nu ļoti patīk ālēties ar auto un moto. Uzskatu, ka braucu krietni virs vidējā līmeņa. Esmu daudz trennējis, tostarp profesionāli.

Jā man patīk ālēties aŗi uz ielas.

Taču es vienmēr pastiprināti domāju līdzi ko daru, Protams tam nav garantija, ka es kautko nebūšu pārrēķina'jei sutt - tieši tāpēc jau uz ielas nekad neej uz 100%, vai variantā "kas bšu, tas būs !".

Man nevajag 6 joslas lai smuki izpildītos.

Lieliskio vari izmantot 1-2 tukšas joslas. Ja redzi, ka tālu nav neviena, ne tavā, ne pretējā joslā tad vari ielīst arī pretējā. Bet lielākoties jau nevajag.

Un jā - vislabāk ziemā ir uz aizsaluša ezera kur nav daudz citu auto, jo ir jādomā ne tikai par sevi, bet arī par citiem.

 

Piemēram vakar zolīgfi braucot, man vairākkārt bija jābremzējas tāpēc, ka vidējais homo tupus nespēj saprast, ka es pa sniegu varētu aŗi vi;lkt uz tiem 50-60, kur viņš nevar nocelties, jo viņam uz parketnieka stāv "vissezonas" riepas.

Viena vecene pamanijās divrei izpildīties - izgriezās no sētas pirmajā joslā, mani ignorēja, pagriezienu neparādija, izgrioezās un praktiski apstājās. kad viņu apbraucu viņa bez pagrieziena līda otrajā. Kad tikai pateicoties MAN izvairijāmie sno sadursmes, un viņai sataurēju redzēju, ka viņa ir ļoiti pārbijusies, atvainpojās utt, bet tā arī NAV sapratusi kas īsti notiek. Hmmz, kurš šādā gadijumā ir tas sliktais un no sabiedrības izolējamais ?! Laikam jau es, jo esmu nopircis atbilstošas riepas, esmu iemācijie sbraukt arī ekstremālos apstākļos. Ps. Ātrumu nepārsniedzu, ja pārsniedzu tad ne būtiski. Vot, bet ja es kādā tukšā līkumā paslidināšos sāniski, tad gan... tad gan ...

Link to comment
Share on other sites

Uzskatu, ka braucu krietni virs vidējā līmeņa.

 

Lieliski, tagad tikai atliek pieņemt, ka pa koplietošanas ceļiem brauc tauta arī ar vidējo līmeni. Tā tas pasaulē iekārtots.

 

p.s es braicu pa trešo joslu, lai... tagad tavs iznāciens, secondhenda karali.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nepatīk, ka kaut kāds losis par pēdējiem 3Ls ielej degvielu, izstumj savu 86. gada būmeru uz pirmā sniega un nones manam auto sānus.

Piekrītu !

Baigi gribēto slai loši kas nemāk braukt nevienam nekaitētu.

Piekrītu, ka tu jau no malas nezini kurš māk un kurš nemāk.

Uz to pašu Rumbulu nebrauuc jo nu tur ir tik daudz idiotu. Nu piemeŗam, ja visi brauc pa apli un slidinās, ta dbšu kāds idiots kam jārauj pāri pofigā uz cvitiem, vai vēl labāk jāsāk braukt pretējā virzienā citiem.

Jeb kāds nu TIK ļoti spējām apdalīts, ka ir atvilcis pilnu ručku, sametis auto, un tā arī sāniski vai atmuguriski ir aizlīdējis TIK tālu, kur tu 15 reizes nespēj paradzēt, ka kāds var aizlīdēt - a tur izrādās cukurzaļkis pie X6 stūres un parteizais pacančiks blakām...

BET labāk tak lai tur tas cukurzaķis kautko apgūst un ārdas nevis uz ielas...

 

ggg97 ko tieši tu ar toi gribēji teikt ?! Nu caurmērā tauta nejēdz kā jābrauc apstākļos kas nav sauss asfalts. Trūkst izpratne par elementārām lietām.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nepatīk, ka kaut kāds losis par pēdējiem 3Ls ielej degvielu, izstumj savu 86. gada būmeru uz pirmā sniega un nones manam auto sānus.

Autovadīšanu nevar iemācīties teorētiski, to var tikai braucot un darot, tieši tāpat sagatavoties potenciālām avārijas situācijām var tikai tās piedzīvojot. Ko tu ierosini - vai visiem Latvijas autovadītājiem jābrauc ziemas apstākļus mācīties trasēs?

Link to comment
Share on other sites

ggg97 ko tieši tu ar toi gribēji teikt ?! Nu caurmērā tauta nejēdz kā jābrauc apstākļos kas nav sauss asfalts. Trūkst izpratne par elementārām lietām.

 

Par koplietošanas ceļiem tā arī jābrauc, rēķinoties, ka visapkārt ir ļaudis, kuri brauc tā, kā tev/man nepatīk. Un viņus ir jāmācās mīlēt, jo vismaz mūsu dzīves laikā nekas šai jomā radikāli nemainīsies.

 

p.s. par to drifteri, viņš atstāja cilvēkus, to skaitā mazu bērnu, bezpalīdzīgā stāvoklī!

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Par koplietošanas ceļiem tā arī jābrauc, rēķinoties, ka visapkārt ir ļaudis, kuri brauc tā, kā tev/man nepatīk. Un viņus ir jāmācās mīlēt, jo vismaz mūsu dzīves laikā nekas šai jomā radikāli nemainīsies. p.s. par to drifteri, viņš atstāja cilvēkus, to skaitā mazu bērnu, bezpalīdzīgā stāvoklī!

Par to, ka notinā s- jau rakstiju - idiots !

 

Par braucējiem - tici man, es rēķinos un cenšos maksimāli daud zparedzēt uz priekšu ko viņi darīs un ko vēl viņi varētu darīt. Tā arī baucu ar apziņu, ka visi ir idioti un no viņiem ir jāuzmanās. Ja nav idiots - ļoti labi. :)

Nē, man viņi nav jāmīl.

Nē, nekas nemainīsies., jo skatoties esošās tendences, drīz varētu palikt tikai teorētiskaš daļas eksāmens. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Al Capone

Un kā jums patīk tie, kas brauc cepurēs? 90% gadījumu tā ir diagnoze ...

:}

Link to comment
Share on other sites

Cepurē mēdzu braukt kamēr mans auto uzsilst, bet ātri ņemu nost.

Vislabāk man patīk tie, kam ir 3 lietas: Hūte, logā suns kas krata galvu un vēl logā rullīts ar tualetes papīru. :sarkasms: ... sen gan nevienu šādu neesmu redzējis. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Al Capone

Pavērojat.. kad kāds izlec priekšā un lēnīgi uzņem ātrumu, vai pārkārtojas tā ka tevis tur nav.. vai kāda cita "gudrība" - ļoti liela varbūtība ka būs arī cepure galvā...

 

Protams visur gadās izņēmumi .. bet ..

 

Edit: un tad vēl atrodas kadri kapucēs :D .. tos vispār nav jēgas apspriest..

Labots - Al Capone
Link to comment
Share on other sites

Vajadzētu daļu vainas arī viņam iesvērt !

Tev šķiet, ka viņa sods kādreiz beigsies un tas ir par mazu?

Link to comment
Share on other sites

Nē viņa sods nekad nebeigsies. Tāpat situācijas izklāsts ir virspusējs un iespējams, ka ne īsti patiess.

BET, ja šajā situācijā vainīgie ir divi, tad arī sods jāsaņem diviem, nevis tikai tam kurš mazāk cietis.

Domāju, ka šoferim arī ir nenormāls moraļņiks. Tam tā būtu jābūt, ja ir vismaz 0,01% smadzeņu.

Link to comment
Share on other sites

Esmu piedalījies avārijā kā pasažieris un zinu, ka to vairāk nevēlos. 1. kursa laikā apglabāja vidusskolas klasesbiedreni, viņai uz ceļa viens vienkārši izbrauca priekšā. Visas drošības tika ievērotas, bet beigta notikuma vietā. Zārku vaļā nevēra.
Un tieši tādēļ ir jameklē vietas kur apgūt kontrolējamu sānslīdi un trenēties.(protams legagas,bez izdangātiem skreiceļiem,lielveikalu stāvlaukumiem un neaizsalušiem dīķiem-ezeriem.)Nu jabūt taču kaut kur kur var braukāties nelaužot mašīnu,kaut par samaksu.Vai šī ir brīva tirgus niša Latvijā?
Link to comment
Share on other sites

Ar motorolleru ziemas laikā vilkt mazu bērnu??? Tas ir normāli, jāprasa vai džekam bijis vispār pilns pulkstenis?

Man, piemēram, tas nesķiet normāli nu nepavisam...

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

WooZ18

 

Drīkst, brauc un dari! Neklausies te geekos, kas ikdienišķas situācijas uz ceļa apraksta kā savu profesionalitāti un WOOOOOOOOOOOOOW notikumus.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu praktiski visam ko jūs sakiet par to ka iela nav īstā vieta kur ārdīties utt.

Jā es atzīstu man nav liela pieredze braukšanai ziemā un tāpēc meklēju kādu vietu kur to iegūt. Pagaidām vienīgā vieta kur es varu paslidināties ir braucot uz laukiem tur ir labi pārredzami un zināmi līkumi tāpēc var eksperimentēt.

Un mani arī kaitina tie cilvēki kuri līdz ar pirmo vai otru vai kaut simto sniega uzsnigšanu velkas knapi uz 30km/h.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām vienīgā vieta kur es varu paslidināties ir braucot uz laukiem tur ir labi pārredzami un zināmi līkumi tāpēc var eksperimentēt.
Starp citu uz tāda ceļa vel lielāka iespēja sašķilt mašīnu,jo jūties pārliecināts,ka lauku ceļš. Bet tici man ,ka būs vēl kāds kamikadze,kas domās tāpat un brauks pretīm.P..s saku no pieredzes,nācās iebraukt alkšņoš kaut uz ceļa katru līkumu un metru zināju.Jo gāju pa iekšmalu pretējo joslu līkumā ar pārliecību <tastak kluss vietējais ceļš> Pāredzems ir plaš jēdziens.
Link to comment
Share on other sites

Lai nu kā, bet iestājoties ziemai katram būtu jāpamēģina kā auto uzvedās bremzējot uz slidena ceļa, kā savākt sānslīdi. Jo nonākt reāli bīstamā situācijā var jebkurš un tad domāt nebūs laika - tikai instinktīva rīcība var glābt. Aizvakar manu ford tranzīt busu smuki sanesa - labi ka pirms tam biju paslidinājies un sanāca viņu savākt!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kāda muldēšana! Ja tevi sanes ar 30 km/h, tad auto var savākt instinktīvi griežot stūri un atlaižot bremzi. Protams, ir nākamā pakāpe ar piegāzēšanu utt., bet tas ikdienā tāpat var nepalīdzēt nemākulim. Bet ja uz 90...100 km/h sanesīs, tad labāk sāc skaitīt lūgšanas. Pie šāda ātruma auto var savākt tikai ar garradžotām sporta riepām, nevis bezradžu ziemenēm par 40Ls gab.

 

Vispār primāri ir ievērto distanci, iegādāt labas ziemenes (nevis lētākās kādas bija) un nemēģināt apdzīt, ja ceļa vidū sastumta sniega "mugura".

Link to comment
Share on other sites

Vo, viens prātīgs vārds. Tikai par to sniega muguru, daudz grēkojis esmu. Tai jāiet cauri ar vilkmi, un nekādā gadījumā ne tukšgaitā. Bet nu tā mugura jāizvērtē uz vietas.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Ronaldam ... nu nevar cilvēks rīkoties adekvāti pie ierobežotas saķeres , ja nekad nav izjutis , kā tas ir un kā saķere būtu atjaunojama . Protams , ka ne jau vienmēr tas paglābs un tik un tā uz koplietošanas ceļiem būtu jāuzvedas prātīgi . Bet paeksperimentēt pavisam un noteikti vajag . Tiesa , nez vai uz aizsalušiem ezeriem ... gandrīz katru gadu kāds tā aiziet pa burbuli .... pa apakšu tomēr plūst aukstākas un siltākas straumes un nekad nevari zināt , kur var būt tā vieta , kur ledus neizturēs ...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja čaļi ārdās ar divdesmit gadus veciem bembjiem, kuriem lisas riepas, uz aizsaluša ezera un "zīmē saulītes'" tad no tādas "mācīšanās" jēgas nav nekādas. Protams, nebūtu slikti, ja visi autovadītāji izietu apmācību specializētā poligonā. Tādu maksa pakalpjumu jau poļicaji sniedz, ja savāc pavairāk sodapunktus un obligāti jāiziet drošas braukšanas skolas apmācība. Cita lieta, ka tas "pakalpojums" ir neadekvāti dārgs.

Link to comment
Share on other sites

Kāda muldēšana! Ja tevi sanes ar 30 km/h, tad auto var savākt instinktīvi griežot stūri un atlaižot bremzi.

 

Muļķības! Ja tas nekad iepriekš nav mēģināts - instinktiem nav no kā rasties un cilvēks sāks panikot!

Nedod dievs vēl instinktīvi bremzi nospiedīs - tad grāvis gandrīz 100% garantēts. Un arī ABS un ESP nav panaceja - cik esmu mēģinājis visiem auto ar šīm sistēmām vadāmība pie nospiestas bremzes ir minimāla un lai apbrauktu šķērsli vajag atlaist bremžu pedāli.

 

Un sānslīdes gadījumā jārīkojas savādāk ja ir fwd un rwd. Teorija ir viens, bet praksē, bez mēģināšanas vēl nevienam to nav izdevies realizēt (haļava neskaitās!)

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Kāda muldēšana! Ja tevi sanes ar 30 km/h, tad auto var savākt instinktīvi griežot stūri un atlaižot bremzi.

Instinktīvi griežot stūri? Aha, jo mums visiem ir no dzimšanas iekodētas prasmes kā rīkoties ar auto potenciālā avārijas situācijā. Šī iemesla dēļ jaunie, nepieredzējušie vadītāji vienmēr "instinktīvi" atlaiž bremzes, nevis nobloķētiem ratiem un sagrieztu stūri iešļūc šķērslī. Spējīgākie eksemplāri "instinktīvi" jūt pat to, ka pa šķērsojamo galveno ceļu neviens nebrauks, bet vēl citi - būs ceļā policija vai nebūs. Runājot par muldēšanu, tev pašam jābeidz muldēt. Autovadīšanu iemācās tikai vadot auto, bet instinkti ir tikai "turpinājums" paša vadītāja jau iegūtajai pieredzei. Ja pieredzes nebūs, tad instinkti ievedīs pirmajā grāvī!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Didzi - policija uzspiež "drošas" braukšanas apmācību, tomēr tajā apmācībā nav nekas kopīgs ar drošo braukšanu.

 

Tur tiek klārēts ka braucot uz 60 km/h tu esi nenormāli bīstams sabiedrībai, bet uz 50 km/h esot pilnīgi droši braukt - tas tā - vienkāršoti. Īsumā csdd "kursi" domāti naudas izkāšanai, nevis ceļu satiksmes drošības paaugstināšanai!

 

Ir drošas braukšanas kursi. Manējā beibe strādāja firmā, kur bija daudz ar auto jabraukā un viņai darba devējs šos kursus apmaksāja.

Mani visvairāk pārsteidza viņas stāsts par pirmo vingrinājumu - apstāties no 100 km/h līdz nullei.

 

Sākumā viņai bija jānobremzē. Pēc tam instruktors iesēdās tajā paša mašīnā, uz tā paša ceļa un nobremzēja gandrīz 2x mazākā ceļa posmā.....

 

Kādi tur instinkti - pieredze un viss! Par stipru spiedīsi bremzi - šļūks riteņi (ar visu ABS) par vāju - arī bremzēšanas ceļš garāks. Tas ir jājūt - cik stipri spiest bremzi un bez pieredzes nekā!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...