Jump to content

Nokia 808 kā kompaktkameras aizvietotājs


canis_lupus
 Share

Recommended Posts

Labdien!

Raugos uz Nokia 808 Pure View kā kompaktkameras aizvietotāju un telefonu pie reizes. Esmu noskatījis, ka interneta veikalos šo telefonu var iegādāties pa ~250Ls

Palūkojot ārzemēs veidotus videorullīšus un bilžu paraugus, man rodas iespaids, ka šis ir viens varenlabs kamertelefons.

Godīgi sakot, vai kāds no Jums lieto šādu telefonu un vai šim telefonam ir kaut kas tik negatīvs, dēļ kā šo telefonu labāk neiegādāties?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

250 Ls par Nokia Belle OS maksāt ir drusku ņi aļo.

Link to comment
Share on other sites

Nez, ja nav baigais Appu māns un spēļu dragātājs, tad OS nav nekādas vainas standarta funkcijas pilda labi un nekarās ;)

Link to comment
Share on other sites

Viņam sensors 2 x lielāks, kā standarta ziepīšos un 2 x mazāks, kā budžeta spogulenēs. Īsāk sakot, kā fočiks labs, kā telefons ne tik ļoti.

Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

Attiecībā uz aplikācijām - ellīgais slinkums pa telefonu urķēties, pietiek jau ar datorā esošo saimniecību. Pats arī pa netu tikai atsauksmes esmu lasījis, taču pie reālas ierīces aptaustīšanas vēl nav sanācis tikt. Gribētos ieraudzīt kādu īpašnieka viedokli. Iekšējā balss saka, ka jāņem tik ciet, taču īsta pārliecība vēl nav.

Link to comment
Share on other sites

Viņam sensors 2 x lielāks, kā standarta ziepīšos un 2 x mazāks, kā budžeta spogulenēs.

Ne tuvu nav tik liels kā 2x mazāks kā spogulim. Pret 4/3 gan izskatās uz pusi.

Link to comment
Share on other sites

Ja uzskati, ka tev tuvākajā laikā nevajadzēs dažādas foršas aplikācijas ko redzēsi draugu telefonos, tad vari pirkt droši dēļ kameras. Ja tomēr gribēsi izmantot viņu arī kā viedtālruni, tad saskarsies ar grūtībām

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Neesmu pētījis... tur tiešām ir 41 mpix virsū? Neko par labu kvalitātei tas nerunā. Arī faila izmēram vajadzētu būt teju astronomiskam.

 

Atceros savu pirmo 3 mpix kameru, tā veidoja failu ap 1MB. Tad mana 7 mpix kamera veidoja ap 3MB bildi. Šobrīd 12 mpix Sony NEX taisa ap 6MB JPG. Šādi kāpinot mpix skaitu 41 mpix faila izmērs varētu būt cik? 20...25MB?

Link to comment
Share on other sites

Bilde jau nav pati 41Mpix. Efektīvi izmantoti, ja nemaldos bija 38Mpix no tā visa. Un reāli tiek bildes iegūtas uz 8 vai 5Mpix, jo bilde tiek salikta kopā no vairākiem sampliem(nemāku latviskot šo vārdu). Tur īstenībā jāizmanto google, kaut kad pasen lasīju, kāpēc tās bildes iznāk tik labas, bet nu jau būšu piemirsis.

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
canis_lupus

Nospriedu, ka ir jāgādā rokā šis telefons. Saņemot telefonu, atklāju, ka šim ir nepieciešama micro sim kartiņa un parastā SIM telefonā neder. Telefonveikalā man to karti samainīja bez maksas, jo veikalam atdevu savu veco SIM.

Telefonā turpat blakus SIM kartei atrodas arī slots micro SD atmiņas kartei, kuru bez baterijas izņemšanas nav iespējams izņemt. Taču kartiņu datu dapmaiņai nav vajadzības raustīt laukā, jo datu pārdzīšana no telefona uz PC notiek ar ~13MB/s un no PC uz telefonu ~6MB/s. Komplektā iekļautās austiņas man neturējās ausīs, tapēc drillēju philipsa ražojumu, kurš guļ uz kakla un pieplok ausīm, ļaujot sadzirdēt arī apkārt notiekošo.

Bildes, tiešām, pat vājā apgaismojumā sanāk daudz maz skatāmas. Bildei EXIF datos ir iespēja piefiksēt ģeogrāfisko pozīciju, kas ļauj ar GeoHack-Wiki vai google earth noteikt bildes uzņemšanas vietu. Bišķiņ errorainas koordinātas, jo aparāts stāsta, ka esmu kaimiņa mežā koku gāzis.

Internetos ļaudis par šo aparātu nav aplamības stāstījuši un iekš dpreview aplūkotie attēli parāda šī aparāta patieso efektu. Bildes tiek uzņemtas ar pilnu izšķirtspēju un pēcāk pārtaisītas ar resize/resample funkciju iekš irfanview. Godīgi sakot - neesmu vīlies šī dzelža funkcijās.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu tad ieliec kādu savu fotoveikumu! 2500 pix garākā mala būtu pietiekami.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bobis smukulis! Jāatzīst, ka tiešām OK bilde. Gan jau sarežģītākā gaismā arī iestājas mēsli, bet bilde ar Bobi ir vērā ņemama. Ne katrs ziepjutrauks ko tādu var.

Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

akumulators jau trešo dienu rukā bez apstājas, mūziku drillēju, emailītes no gmail regulāri noslaucu un šad tad rādžu palaižu uz tumbām vai arī mūziku caur integrēto fm transmitteri palaižu. Nav jau tā softu konfigurējamības tesiena, kāds ir andrītim, bet man pietiek ar to kas ir. Telefonam zem aķīša uzrakstīts, ka jams ir salasīts ķīnā.

Sliktas gaismas apstākļu foto ir redzms kaķa bildē, kur jams peles pa škūni medī.

Labots - canis_lupus
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

No samazinātā neko nevar saprast.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...