Jump to content

Dators par saprātīgu cenu (~500 LVL)


Snoop Cauna
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Plānoju iegādāties jaunu personālo datoru, bet nav ne mazākās sapratnes ko ņemt, lai dators atbilstu vismaz nedaudz manām uzstādītajām prasībām:

 

1.) Cenā līdz 550 LVL

2.) Būtu lietojams, lai rediģētu HD mājas video. Bet ne profesionālā līmenī.

3.) Būtu pietiekami ātrs.

 

Ceru uz jūsu atsaucību un kādu linku.

Pagaidām esmu noskatījis šos variantus:

 

1.) http://www.1a.lv/datortehnika/personalie_datori/1a_elite_i5_ivy_bridge_gaming_gtx2/8609858/

 

2.) http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=324639&kas=X-Tower-galda-dators%2C-Intet-Core-i7-3770-3.4GHz%2C-8GB-RAM%2C-1TB%2C-NVideo-GeForce-GTX550-Ti-1GB

 

3.) http://datori.dateks.lv/datori+core+i5/dators+core+i5+xt+%28ivy+bridge%29

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Spēles neinteresē?

Vispār neprofesionālā līmenī editings varētu ļoti labi iet uz AMD FX-8350, nenoplēsīs arī tik daudz kā i7. Un intel fanboyi var paklusēt, AMD ar piledriver ir ievērojams progress - jā buldozers bija mēsls, bet piledriver cenā nepārspēt.

Labs konfigs tavām vajadzībām:

Mātesplate: Asus M5A97 R2.0 ~53 LS

CPU: AMD FX-8350 ~130 LS

RAM: Kingston HyperX 8GB KIT ~30 LS

HDD: 1TB 7200 rpm ~50 Ls

SSD: Intel 330 120GB ~65 LS

Case: Pats izvēlies - daudz labi cooler master case ir.

PSU: OCZ ZT 650W ~60 LS (ja ņem videokarti un overclocko cpu) vai Corsair CX 500 ~40 LS (ja neņem videokarti/neOC cpu)

GPU: HD 7850 ~120 LS ar sakarīgu cooler. - būs vairāk kā pietiekami, bet ja edito ar Adobe programmām ar CUDA supportu vari paskatīties GTX 660 virzienā Gigabyte OC edition ~150 LS, tomēr, ja CPU renderings tad abas kartes jau ne-gaming sistēmai ir overkils. Ja edito ar Sony Vegas - aizmirsti CUDA un OpenCL itkā supportē, bet nekas tāpat tur nestrādā vienīgi CPU renderings. Tā ka videokarti var arī neņemt un ietaupīt ievērojamu summu.

CPU Cooler: Cooler Master Hyper 212 Evo, labi dzesēs AMD tosteri un OC arī pavilks.   20-30 LS

Link to comment
Share on other sites

Snoop Cauna

Paldies par līdzšinējo info.

Piebildīšu ka neplānoju pats likt kopā datoru. Esmu gatavs iegādāties uzreiz gatavu variantu no kāda interneta veikala.

Link to comment
Share on other sites

Interneta veikali (vismaz 1a un dateks, gan jau arī vēl kāds) piedāvā bez maksas salikt datoru no Tevis atlasītām komponentēm.

Link to comment
Share on other sites

Snoop Cauna

tad monolv teiktais ir tas kas man jaizmanto. Bet vai tas ir labākais variants?

Link to comment
Share on other sites

To vai tas ir labākais neviens nepateiks, izņemot Tevi pašu. Manā uztverē pietiekami labs, es varbūt ņemtu intel proci, bet AMD nav sliktāks un sanāk lētāk. Vienīgais, ko vēwl var piebilst, paņemt RAM ar rezervi - 16 GB nevis 8, bet arī nav kritiski.

Link to comment
Share on other sites

Snoop Cauna

ok ņemšu to vērā. Esmu intel lietotājs līdz šim, tāpēc man vairāk arī patiktu intel.

mēģināšu kaut ko nokomplektēt.



Vai grafiskā karte Radeon HD7850 ir pietiekami laba, lai veiktu amatiera līmenī video rediģēšanu? + 16 GB RAM

Link to comment
Share on other sites

@ Snoop Cauna

 

man pašam ir MSI 7850 2gb,fact.OC'ed.

Tīri laba,bet nu tomēr,ja tev ir līdzekļi,paņem 7870. ;)

Link to comment
Share on other sites

es ram neņemtu tik daudz :) manuprāt pietiek ar 8gb, neredzu jēgu pārmaksāt šobrīd ~ 20 ls

būs vajadzība, tad paņems + cenas būs kritušās un būs jauni modeļi :D

Link to comment
Share on other sites

Esmu intel lietotājs līdz šim, tāpēc man vairāk arī patiktu intel.

Ja netaisies klokot, tad:

Intel® Core™ i7-3770 3.40GHz 8MB LGA1155 - 182.51 Ls (no 1a.lv);

Gigabyte GA-H77-D3H - 58.69 Ls
Link to comment
Share on other sites

azarbaidzz

ieksh eoz.lv Born bad tirgo.

 

Piedāvājumā sekojošs jaudīgs komplekts spēlēm:


Quote:
CPU - Intel Core i7 3770k - 170 lati salidzini.lv
Mobo -Asus P8Z77-M Pro - 50 lati salidzini.lv 
RAM Kingston HyperX 2x4Gb 1600mhz CL9 - 20 lati salidzini.lv
VGA - Gigabyte HD 7870 OC - 125 lati salidzini.lv
CPU ar šo plati ir rock stable @4.6ghz
VGA arī labi klokojas pat neskatoties uz to, ka ir jau rūpnīcā klokota.

Kombo cena: 360 lati icon_super.gif
Atsevišķi pārdodas par norādītajām cenām.


Edit: CPU, MB un RAM ir rakstiska garantija no LV veikala. Pirkts 2012.gada decembrī.
VGA pirkta tad pat, bet garantija caur Jurij`u.

Link to comment
Share on other sites

@ Snoop Cauna man pašam ir MSI 7850 2gb,fact.OC'ed. Tīri laba,bet nu tomēr,ja tev ir līdzekļi,paņem 7870. ;)
Būs vairāk kā pietiekama tā pati HD 7850, ja nespēlēs spēles. Šaubos, ka aplikācijās, kuras cilvēks plāno izmantot būs ievērojama atšķirība starp HD 7850 un HD 7870.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Snoop Cauna

Paldies par visiem izteiktajiem piedāvājumiem,

 

Par cik klokot netaisos, izlēmu ņemt  ieteikto - Intel® Core™ i7-3770 3.40GHz 8MB LGA1155  , Radeon HD7850 (ceru par maz nebūs mājas video graizīšanai) ,  Kingston 8GB, DDR3, 1600MHz, CL9, Kit Of 2, HyperX Red x2 (16GB)

 

-varbūt vēl kādam ir kādi priekšlikumi?

- jautājums par SSD, lasīju, ka tie mēdz gadīties kad pat jāmaina 2x gadā -cik tas ir patiesi? cik noprotu tas spēcīgi uzlabo datora ātrdarbību.

 

p.s. kā ir ar troksni šādiem PC? gribētos jau lai tas nav skaļš. No kā troksnis atkarīgs? -ņemot vērā ka putekļi regulāri tiek nosūkti.

Link to comment
Share on other sites

Ja svarīgs klusums un neesi geimeris tad pirmkārt vari atteikties no videokartes, jo tās ir paredzētas spēļu dzenāšanai nevis video montēšanai. Pilnīgi pietiks ar iebūvēto.

 

Par SSD, nosprāgt var viss kas arī pirmajā dienā no tā neviens nav pasargāts, bet ātrdarbību uzlabo ievērojami.

Link to comment
Share on other sites

Snoop Cauna

@@Dils, Pēc tevis teiktā - ir tā ka man video karti nevajag vispār, lai graizītu video piem. ar Sony Vegas pro ?

Link to comment
Share on other sites

Jā, video montāžai videokarti nevajag. Adobe produkti uztur nvida CUDA tehnoloģiju, kura gan nav visām videokartēm. Šī tehnoloģija, cik zinu paātrina jau samontētā materiāla beigu renderingu, bet nekādi neatstāj iespaidu uz pašu montēšanas procesu. Šī tehnoloģija nav pieejama AMD kartēm, tāpēc no viņas vispār nekādas jēgas nebūs! Video montāžai es ņemtu AMD FX proci - niknāko ko varētu atļauties, ssd disku sistēmai + 2gab hdd saslēgtus straipā kur glabāt darba materiālu +hdd kur glabāt gatavo produkciju (hdd ātrums būs vājā vieta sistēmā) un max daudz RAM, ja budžets atļauj pat 4gab 8gb moduļus. (kopā 32gb)  RAM vajag lai video montāžas softs varētu max sakešot datus un pēc iespējas retāk pie HDD būtu jāvēršas. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Snoop Cauna

Paldies @ronalds_ , bet Ja es gribu arī uz datora atskaņot šos video tad man video karte noderētu,ne?

 

Tātad jūsu domas par šāda veida komplektāciju? (plānoju reizi mēnesī mājas video/foto editēšanu un ikdienā firefox dzenāšanu):

 

Case: InWin EC027, Black

PSU: Inter-Tech 700W, aPFC, 120mm (Varbūt pietiek ar ko mazāku?)

Pamatplate: Asrock Z77 Pro3

Procesors : Intel Core i7-3770 (3.4GHz, 8MB Cache, LGA1155)
RAM : Kingston 16GB, DDR3, 1600MHz, CL10, Kit of 2, HyperX Black (ar domu nākotnē pievienot 16GB kit of 2)

Video karte : MSI Radeon HD7870, 2GB, GDDR5, OC (uz šo noteikt var iekonomēt, bet manu vājo zināšanu dēļ nezinu ko citu izvēlēties)

SSD Disks : Intel SSD 330, 120G + Desktop installation kit (tiks glabāts OS un visas pārējās programmas)

HDD 3.5": Seagate 1TB, 7200rpm, 64MB, Sata III, SV35 (ar domu nākotnē pievienot papildus 1TB)

UPS: Fortron Nano 600, 600VA, 360W, 2Output Socket (lai neiedragātu OS dēļ strāvas pārrāvumiem vēju sezonā, cik nopietns ir šis variants? nepieciešams?)

 

Ceru uz foruma lietotāju atsaucību izsakot ieteikumus un kritiku. Paldies!

p.s. galvenais kritērijs ir ,lai PC būtu ar mazu troksni, jo pašreizējais PC pēc 7 gadu lietošanas - dūc skaļi.

Link to comment
Share on other sites

Case: InWin EC027, Black PSU: Inter-Tech 700W, aPFC, 120mm (Varbūt pietiek ar ko mazāku?) Pamatplate: Asrock Z77 Pro3 Procesors : Intel Core i7-3770 (3.4GHz, 8MB Cache, LGA1155) RAM : Kingston 16GB, DDR3, 1600MHz, CL10, Kit of 2, HyperX Black (ar domu nākotnē pievienot 16GB kit of 2) Video karte : MSI Radeon HD7870, 2GB, GDDR5, OC (uz šo noteikt var iekonomēt, bet manu vājo zināšanu dēļ nezinu ko citu izvēlēties) SSD Disks : Intel SSD 330, 120G + Desktop installation kit (tiks glabāts OS un visas pārējās programmas) HDD 3.5": Seagate 1TB, 7200rpm, 64MB, Sata III, SV35 (ar domu nākotnē pievienot papildus 1TB) UPS: Fortron Nano 600, 600VA, 360W, 2Output Socket (lai neiedragātu OS dēļ strāvas pārrāvumiem vēju sezonā, cik nopietns ir šis variants? nepieciešams?)

 

No visa šī tikai Inter-Tech baroklis krīt acīs kā vājais elements, jo no šīs firmas barokļiem, cik lasīts ir ieteicams izvairīties.

Link to comment
Share on other sites

bet Ja es gribu arī uz datora atskaņot šos video tad man video karte noderētu,ne?

 

 

Nē, nenoderētu jo tie CPU uz ko skaties tiek lieliski galā ar jebkuru full HD video. Jā, videokarte spēj palīdzēt dekodēt video, bet ne visus, bet kāda Tev starpība vai cpu noslodze skatoties video būs ~20% bez videokartes vai 10% ar?   

 

Par CPU un ram jau izteicos. Kā arī par HDD. SSD būs par mazu video apstrādei, viens HDD būs vājā vieta sistēmā, kas neļaus pilnībā izmantot CPU potenciālu. 

 

 

Par barokli - nu tās tādas reliģiskās cīņas. Zinu ka PC normāli strādā arī ar švakākiem barokļiem. Ja sabojājas - ir takš garantija! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Par barokli - nu tās tādas reliģiskās cīņas. Zinu ka PC normāli strādā arī ar švakākiem barokļiem. Ja sabojājas - ir takš garantija!

 

Reliģiska cīņa vai ne, bet es neriskētu ar sliktu barokli, kas, aizejot pie dieviem, varētu paraut līdzi visu pārējo sistēmu. Ne velti daudz un dikti tiek atkārtots - netaupiet uz PSU.

Link to comment
Share on other sites

Snoop Cauna

Ronalds_ ,Jā tam nozīmes nav, cik liela ir noslodze (starpība neliela). Cik tavuprāt liels SSD būtu nepieciešams, 160-240 GB?

 

 

Kādu barokli jūs iesakāt attiecīgajai komplektācijai? Vai šis variants ir ok?

 


(PSU) : Corsair 750W, CX750M, 80+ Bronze, Modular

Labots - Snoop Cauna
Link to comment
Share on other sites

Kādu barokli jūs iesakāt attiecīgajai komplektācijai? Vai šis variants ir ok?   (PSU) : Corsair 750W, CX750M, 80+ Bronze, Modular

 

Doma pareizā virzienā, bet tik jaudīgu nemaz nevajag, pietiks ar kādu 500-550W.

Link to comment
Share on other sites

Nu gan cilvēki sāka muldēt muļķības, protams, ka video montāžai softi izmanto GPU acceleration, ja tu dabū vēl transkodēt no viena formāta uz citu tad vēl jo vairāk!

Edius Pro ir GPU accelerated video renderings un encodings ... tā pat tas ir priekš Final Cut Pro, arī iekš Sony Vegas kopš kādas 9. versijas, tā pat arī jau iepriekšminētajos Adobe produktos īpaši jau Adobe Premiere un Adobe Encore. Tas, ka Adobe Photoshop ir paplašināts atbalsts CUDAi vēl nenozīmē, ka citi softi bez 3D Studio Max vai Maya nemāk izmantot GPU acceleration.

Labots - ķeblis
Link to comment
Share on other sites

Martini2771

Forši, ka beidzot nolēmu paskatīties šeit, jo arī es esmu jaunas komplektācijas meklējumos. Un mērķi datora izmantošanai ir apmēram tādi paši kā topika autoram, varbūt šad tad kādu geimu gan uzspēlēšu. Esmu nonācis līdz šādai komplektācijai:

 

[te bija links uz internetveikala grozu jeb nederīgs spams ar vārnu bonusā]

 

Intel's nevis AMD tāpēc, ka... jā, tieši montāžai it kā raksta, ka AMD varētu būt labāks, bet gandrīz visās citās darbībās it kā labāki rādītāji Intel'am. Jebkurā gadījumā starpība starp renderēšanas laikiem abiem varētu būt neliela un notiekti x2 reizes ātrāka par esošo.

 

nVidia's GPU tikai dēļ CUDA's. Esošā montāžas progā (CyberLink PowerDirector) arī ir iespēja to izmantot.

 

Varbūt kāds teiks, ka SSD par mazu, bet tā kā augstākminētā montāžas proga ir ~400 Mb un īpaši daudz citu progu nelietoju, tad domājams pietiks. Cik noprotu geimi nav jāliek uz SSD.

 

Vot vienīgā detaļa no kā vismazāk saprotu ir mātesplate. Varat īsi paskaidrot kur ir starpība starp 30 Ls un 90 Ls vērtu mātesplati? Man čalis salīdzināja ar KIA un Mercedes. Viens izjuks pēc pāris gadiem, otrs šancēs ilgāk. Citādi kā vienīgo bonusu redzu USB portu skaitu. (Nu un arī attiecīgā RAM Mhz atbalstu)

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

īsi paskaidrot kur ir starpība starp 30 Ls un 90 Ls vērtu mātesplati?

1. Ražotājs - es ņemtu vai nu Asus vai Gigabyte

2. Čipsets. Priekš LGA1155 un ivy bridge proča labākais skaitās Z77 vai arī H77 (ja nevejag OC);

3. OC fīču atbalsts

4. Dizains, kvalitāte, dažādu portu, wi-fi u.c. esamība/neesamība

Link to comment
Share on other sites

Mani arī ieinteresēja, vai spēles instalē arī uz SSD?

Kādēļ ne, ja ir vieta? 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...