Jump to content

Kameras iegāde ap 100 Ls


Alantojs
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visiem iekš boot!

Esmu nolēmis pirkt jaunu kameru, diemžēl budžets ir ierobežots tā ka pērku līdz 100Ls (max 121.23 Ls).

Būtībā vajadzīgs, lai varētu uztaisīt +/- normālas kvalitātes bildes.

 

Pašam jau gribētos spguļkameru iegādāties, bet tās nestāv ne tuvu cenai kuru varu atļauties (Lietotu pirkt arī nevēlos) un arī nevēlos izmest naudu, ja man nemaz nebūs tik smalka kamera vajadzīga.

 

Viss kas atliek pirkt atkal ziepjtrauku, viens ir skaidrs, ka jebkura kamera ko pirkšu būs labāka ar manu veco zipjtrauku kurš jau sen galīgi nojūdzies...

 

Profestionālis fotografēšanā neesmu, bet būtībā fotografēt man patīk, īpaši dabas ainavas un makro kadrus. Lai gan ir sanācis darboties arī ar pusprofesionālajām kamerām uz neilgu laiku ( pārsvarā makro kadriem ), vēl neesmu nobriedis tādas iegādei :)

 

Tātad vēlētos zināt jūsu ieteikumus kāda varētu būt labākā izvēle kamerai ar kuru patrennēties pirms nobriestu iegādāties ko profesionālāku ?

 

Pāris prasības:

Zoom virs 5x jo vairāk, jo labāk.( vispār sākot no 10x )

720p video - nav primārā funkcija

10+Mp

Uz akumulatora (vēlams)

Gribētos lai arī sensors būtu vairāk kā 1/2.3' bet laikam visiem šajā kategorijā ir +/- vienādi sensori.

Gaismas jutība labi ja būtu ok, lai vismaz vājā istabas apgaismojumā bildes arī būtu bez lieliem defektiem.

 

Paldies

Link to comment
Share on other sites

10m pix būs grūti dabūt pa tādu cenu... Toshiba Camileo S40 laikam ir labākā videokamera, ko var dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Zoom virs 5x jo vairāk, jo labāk.( vispār sākot no 10x )

 

Tas gan ir murgs. Neko virs 5x neņem, teju nelietojams. Platajā galā būs spilvena efekts un violetās ēnas, tele gals būs tumšs un nekontrastains.

Link to comment
Share on other sites

muļķības. 30x optiskais zūms ir ļoti normāla un forša lieta kamerai. vienīgi vajag statīvu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man šķiet, ka autors tomēr stūrē foto, nevis video virzienā.



720p video - nav primārā funkcija
 
Link to comment
Share on other sites

Nu nežņaudzies, pieliec vēl 6 latus un paņem šo . Priekš tās cenas vairāk kā OK.

Protams, no neSLR labākā izvēle  būtu šī , - lielākie plusi - RAW esamība un matricas izmērs un ISO izvēle, bet tā jau cita cenu kategorija.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Protams, no neSLR labākā izvēle  būtu šī , - lielākie plusi - RAW esamība un matricas izmērs un ISO izvēle, bet tā jau cita cenu kategorija.
 

 

Es par to šaubos, jo Sony DSC-RX100 ir galvas tiesu pārāks :)

Link to comment
Share on other sites

Ja atmet reliģiju karus (šoreiz Sony vs Canon), tad katrai no kamerām savi plusi un savi mīnusi (RX100 vs G1 X). Nekas tur nav galvas tiesu pārāks. 

Link to comment
Share on other sites

#Prime: Pirms raksti, varbūt ievāc info ?  Ja apgalvo, ka kamera ar gandrīz 2x mazāku sensoru ir galvastiesu pārāka - nu nopietni tas neizklausās, pat ja nav iebildumu pret Sony. Matricas izmērs tomēr ir viens no galvenajiem rādītājiem un personīgi man jau kārojas kaut kas ar FF matricu - tikai maciņš tāds paplāns :(.

post-602-0-87318600-1360344243_thumb.png

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

nu maciņu var nedaudz paplest , pats arī biju domājies tieši par to Fujifilm FinePix S4200 bet sensors ar 1/2.3 , kādi ir lētākie varianti ar nedaudz labāku sensoru ? Nu, bet tomēr cena jau kāpj nopietni atkarībā no paša sensora... ja jau sākšu nodarboties ar fotografēšanu tiešām nopietni nu tad jau būs jāņem kādas reizes 3 vai 4 dārgāka kamera.

Iekrita arī acīs Olympus PEN E PL1 , būtībā ir tie 150Ls ( diemžēl bz lēcas :( ), bet sensors daudz labāks - 4/3 

Labots - Alantojs
Link to comment
Share on other sites

Long John

Man jau gadu ir Fuji F550EXR  un uzskatu par gana labu savai cenai (ir jaunākas versijas, bet tās būs arī dārgākas).

Gana labs objektīvs ar 24 mm ekv. platajā galā un 360 mm garajā. Specifisks EXR sensors, bik lielāks, nekā vairumam ziepju (1/2" pret 1/2,3").

Ir RAW.

 

    http://www.neostore.lv/item/EC-00077553/

 

  http://www.dpreview.com/news/2011/1/5/fujifilmf550f500exr

 

Garajā galā zīmē pa brīnumu asi- te mans piemērs:

 

  http://content22-foto.inbox.lv/albums/j/janisf/Vis-kas/F-550-360mm.jpg

 

Un galvenais- pie samērā pieklājīgas kvalitātes un iespējām, var iebāzt krekla kabatā, nevis nēsāt līdzi somiņu ar  spoguļkameras izmēra kluci (ar visai  līdzīgiem parametriem)... :yahoo:

 

P.S. Nopietnākiem pasākumiem man ir spoguļkamera, kā arī nesen iegādāts, bet maz izpētīts Fuji X10 (bet tas jau pavisam citās cenās)

 

 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Būtībā Fujifilm finepix is labākie šajā cenu diapazonā,

Ir Man 2 dalvenie pretendenti

Fujifilm finepix 660 EXR

Būtībā tas pats 550 ar nelieliem uzlabojumiem.

I-ioh baterija , cmos sensors , labāks video, itkā arī uzbūve esot labāka, arī gaismas jutība esot labāka.

220Ls

Un fujifilm Finepix s4000 vai s4500.

Skatoties info rāda ka s4000 ir labāks gan par 4200 gan 4500 , itkā displejs esot nedaudz labāaks.

Vēl viena lieta kas velk uz leju ir AA baterijas (esmu pieradis pie akumulatoriem) 

Zooms is wow - 30x , ccd sensors,  bet kamera acīm tīkamāka.

cena arī 110-120

 

te viens no salīdzinājumiem , ko atradu :

http://snapsort.com/compare/Fujifilm-F660-EXR-vs-Fujifilm-S4000

vērtējums identisks...

 

 

Pēc šiem apskata vairāk jau tēmēju uz f660, kā nekā būtībā tas pats 550.

Labots - Alantojs
Link to comment
Share on other sites

Iekrita arī acīs Olympus PEN E PL1 , būtībā ir tie 150Ls ( diemžēl bz lēcas :( ), bet sensors daudz labāks - 4/3

 

Oi, tas par manu E-PL1 ko es tirgoju par 100 latiem vai kā? Aizsūtīju tev PM.

 

Nu par objektīviem tur kaut kas jāsaštuko. Godīgi saku ka neesmu pētījis, jo man līdzekļi atļauj objektīvus no dārgā gala.

Link to comment
Share on other sites

Vārdusakot tomēr aizgāju uz Fujifilm Finepix f660. Kompaktnieku.

Paldies visiem :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Un tomēr neklausīji!

 

15x zoom, F3.5 - 5.3, max shutter 1/2000  :shok:  :rus_roulette: Varu saderēt, ka tie F3.5 ir tikai 24mm un pēc tam gāžas lejā kā ķieģelis. Nu nekas, iepazīsi kas ir optiskie kropļojumi un sacūkotas bildes. Paņem ar platāko leņķi nobildē rūtiņu burtnīcu vai flīžu sienu, izej ārā un pret debesīm nobildē koka zariņus. Ieliec bildes apskatei.

Link to comment
Share on other sites

šodien tikai izņēmu, istabas apgaismojumā ir kā ir.

Rīt iziešu cauri labākā apgaimojumā.

Ir sajūta,ka nebūšu īsti apmierināts...

 

Būtu jau gājis uz fujifilm s4000 , bet tomēr nogāju uz šo, jo bildē arī raw formātā (lai gan ar raw ipasi darbojis neesmu, domāju ir vērts ) + cmos sensors ( cik dzirdēju ka labāks par ccd)

Jeburā gadījumā no viņa vēl varu atteikties. Kautkā arī neērts viņš pats pēc sevis liekas ...

Pati kamera pēc skata diezgan kvalitatīva izskatās, lcd ekrāns arī labs , menu ir ok.

 

Rīt tad varēšu iespaidus labāk pateikt.

Labots - Alantojs
Link to comment
Share on other sites

Un tomēr neklausīji! 15x zoom, F3.5 - 5.3, max shutter 1/2000 Varu saderēt, ka tie F3.5 ir tikai 24mm un pēc tam gāžas lejā kā ķieģelis. Nu nekas, iepazīsi kas ir optiskie kropļojumi un sacūkotas bildes. Paņem ar platāko leņķi nobildē rūtiņu burtnīcu vai flīžu sienu, izej ārā un pret debesīm nobildē koka zariņus. Ieliec bildes apskatei.

 

 

Cienījamo Moderator- kungs! Vai tēmas nosaukumu arī izlasījāt? :shok:

Ja nē- atļaušos pazemīgi atgādināt- "...kameras iegāde ap 100 Ls". :yahoo:

Tādēļ joprojām uzskatu, ka šajā gadījumā mans ieteikums ir pietiekami adekvāts- Fuji F550 EXR- nedaudz novecojis ziepis "virs vidējā" līmeņa kategorijā. 

Gana labs par savu naudu (bišku virs 100 Ls). 

 

P.S. Izvairīties no minētajām problēmām šajā cenu kategorijā varētu, vienīgi, nopērkot kādu filmu kameru, jebšu kādu vecu digi spoguleni ar "kit"  objektīvu. Taču tas neatbilst tēmas autora vēlmēm.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Teorētiski jau šim Fuji CMOS sensoram nav ne vainas. Tas ir no aizmugures izgaismotais vai kā nu to sauc, vienvārdsakot tas spēj uztvert vairāk gaismas. 1/2" tomēr ir labāk nekā 1/2.3". Bet diemžēl tas nav viss, kas veido attēlu. Milzīgu ieguldījumu dod objektīvs un kā pierādījies praksē - neko labu virs 3x palielinājuma nevar uztaisīt. Tad lēcu sistēma kļūst pārāk sarežģīta un sāk ne tikai optiski kropļot attēlu, bet arī gaismu lauž nevienmērīgi. Un te nu sākas.

 

Vairums optikas ražotāju to apiet izgatavojot optiku bez zooma. Ne jau aiz neko darīt, piemēram, Leica vispār neražo zoom objektīvus. Leica līdzskrējēji Voigtlaender izpilda tieši to pašu. Un tāpat viņiem ir problēmas.



@@Long John, jes jes jes! Tikai ir daži parametri, kuros nav jāmeklē panākumu atslēga un no tiem pat ir jāmūk kā no velna. Un pirmkārt tas būtu 15x zooms. 



Par 100Ls es ņemtu IXUS 220 HS vai ko līdzīgu.

Link to comment
Share on other sites

Neviens takš netaisās apstrīdēt kvalitātīvas fototehnikas ābeces pamatus. :beee:

Bet tomēr mēs šajā tēmā tikai palīdzam nebagātam iesācējam nopirkt universālu, daudzmaz pieklājīgu digiziepi ikdienai par minimālām naudiņām! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bet viņš neklausa ;)

 

Man šobrīd uz galda stāv viens superkompakts aparāts ar 10x optisko zoom. Neesmu vēl paprovējis normālā dienas gaismā, bet jau esmu skeptisks.

Link to comment
Share on other sites

@Long John, jes jes jes! Tikai ir daži parametri, kuros nav jāmeklē panākumu atslēga un no tiem pat ir jāmūk kā no velna. Un pirmkārt tas būtu 15x zooms.

 

 

Atļaušos vēlreiz atgādināt savu konkrētu piemēru (ar jau minēto Fuji F550 EXR):

 

 http://content22-foto.inbox.lv/albums/j/janisf/Vis-kas/F-550-360mm.jpg

 

Salīdzinājumam piemēra man nav, bet varu noteikti apgalvot, ka mans "travelzoom" Sigma 18-200 kopā ar Canon 40D tādu kvalitāti garajā  nespēj nodrošināt.

 

Kad nolemsi skeptiski paprovēt savu 10x superkompaktu, sākumā salīdzini šamējā un spoguļkameras+atbilstoša teleobjektīva izmērus un svaru un vēlreiz pārlasi tēmas autora vēlmes sākumā .. :yahoo:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK, tūlīt iebraukšu atkal beztēmā, bet tik mazai matricai un optikai pietrūkst plastiskuma un dabiskuma attēlos. Šie attēli uzņemti (neieslīgstot sīkumos) ar kropmatricu un pietiekami labu optiku. Un tā ir milzīga atšķirība pret to, ko iegūst ar kompaktkameru. Ja nu galīgi 18-200 nav nosviests uz zemes, tad tam būtu jātaisa labāks attēls, nekā jebkurai kompaktkamerai.

 

 



Pāris prasības: Zoom virs 5x jo vairāk, jo labāk.( vispār sākot no 10x ) 720p video - nav primārā funkcija 10+Mp Uz akumulatora (vēlams) Gribētos lai arī sensors būtu vairāk kā 1/2.3' bet laikam visiem šajā kategorijā ir +/- vienādi sensori. Gaismas jutība labi ja būtu ok, lai vismaz vājā istabas apgaismojumā bildes arī būtu bez lieliem defektiem.

 

Tādā gadījumā apsveicu! Teju viss ir saņemts ar izvēlēto aparātu. Nu varbūt vienīgi attēla skaistums izpaliks...  :diablo:

 

Jā, esmu pārkāpis no kompaktkameras uz kropmatricu un labiem objektīviem un nespēju iedomāties ceļu atpakaļ. Kompaktkameras lietoju no Sony V1 laikiem, tā ka ir uzkrājies šāds tāds priekšstats par to spējām. Tā ka varu par visiem 100% piekrist tēzei, ka teju visas kompaktkameras ir identiskas, vismaz tās, kurām matricas izmērs zem 1".

Link to comment
Share on other sites

Te jau sanāk tāpat, kā dažos autoforumos- cilvēks prasa, kādu "golfiņu"  labāk nopirkt, bet šamējam visi apgalvo , ka bez Hummer (Lamborghini, Porshe) utt utml nekādīgi nevar iztikt... :sorry:

Katram darbam savs štruments! Man ir gan spoguļkamera ar dažādu objektīvu komplektu, gan vairāki ziepji- minētais Fuji F550  kā arī nesen nopirkts Fuji X10

Un katram atrodas savs optimālais pielietojums. Ja cilvēks var atļauties, tas arī būtu pareizākais variants- vairāki aparāti ar dažādu pielietojumu.

Bet pārsvarā mūsu vēlmes ierobežo mūsu maciņš. Un, ja maciņš nosaka ciparu tikai ap 100 Ls , neko lielu neizfantazēsi. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nē nē un vēlreiz nē. Neviens nesaka - pērc tikai fullfreimu.

 

Cilvēkam saka neiegādāt 15x zoom, bet viņš to izdara.

 

Gaisma no saules uz Zemi ceļo īsāku laiku un saskaras ar mazāku kropļojumu, nekā tādā 15x megazoomā. Jēziņ, nogrābsties, ja tas ir 30x  :pooh_lol:

 

Ja nav $$$, tad vismaz nevajag speciāli līst problēmās ar tik mežonīgu zoomu.

Link to comment
Share on other sites

Tātad, ja cilvēkam ir tikai 100 Ls un vēlme dažreiz uzbildēt amatiera kvalitātē kautko attālāku, jāpaliek gribot ?  :sorry:

Cienījamais Norris tomēr varētu populāri apskaidrot, kas tik briesmīgi slikts ir, piemēram, šajā konkrētajā, reālajā  un agrāk rādītajā  "15 x  megazūma" bildē:

 

 http://content22-foto.inbox.lv/albums/j/janisf/Vis-kas/F-550-360mm.jpg

 

Vairumu cilvēku tomēr interesē informācija bildē, nevis intīmas attiecības ar pikseļiem... :yahoo:

 

P.S. Es šoreiz aizstāvu fotomīļus ar ierobežotu budžetu, jo arī pašam fototehnika 50 bildētāja gados nav nākusi viegli.

Bet gribētu tomēr arī atgādināt tēmas autoram, ka nebūtu pa skādi savu fotodarbību sākt ar kādiem kursiem vai fotoābeces apgūšanu pašmācībā.

Tagad tomēr literatūras ir gana daudz- gan uz papīra, gan I-netā. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pirmkārt sākam ar stūriem. Šis redzams pie ISO 100!!! Nez kas notiek pie mēreniem 400 vai 800...

 

 

 

Īpaša vērība uz to, kā performē drātis uz sniega fona pašā labajā stūrī.

 

 

 

Nu un protams policijas uzrakstam pie F5.3 tā nevajadzētu uzvesties.

 

 

 

Vienvārdsakot ir tā, ka kompaktnieki bieži speciāli tur ciet atvērumu, lai novērstu optiskos gļukus, bet te jau ir redzams, ka pie ievērojama F5.3 gļuki paliek. F-550 pie 15x zooma gan jau šis skaitās "vaļā", bet tāpat - diez kas nav. Esmu gandrīz vai gatavs saderēt, ka pie platāka leņķa kur pieejams F3.5 būtu manāmi sliktāk.

 

Kopumā gan jāatzīst, ka šis 1/2" CMOS sensors un optika strādā labāk, nekā es biju iedomājies.

 

Link to comment
Share on other sites

Norris, paldies par pūlēm, bet  šis tomēr ir klasiskais "pikseļseksa gadījums".. :yahoo:

Nevienam vidusmēra fotolietotājam nenāks prātā lielā  palielinājumā pedantiski pētīt bildes stūrus.

Par savu cenu un konkrētām vajadzībām minētais aparātiņš ir gana labs.

Citām prasībām ir pavisam cita tehnika un pavisam par citu cenu !!!!  Un tas nav galīgi šīs tēmas jautājums!

 

Es pēdējos gadus, kā jau penzim pienākas, intensīvāk pabraukāju ceļojumos, protams, diezgan daudz bildējot.

Ceļojuma komplekts man parasti ir vecais labais Canon 40D ar "ikdienas vajadzībām" uzliktu Sigma 18-200, kā arī "smukākiem" kadriem fotosomā- Sigma 12-24 un Canon EF 70-200/4L.

Pēdējā ceļojumā septembrī (Portugāle un Maroka) līdzi bija arī mazais Fuji F550.  Tagad reāli redzu, ka galvenais bilžu pielietojums ir skatīšana datora monitorā un tādām vajadzībām dižas atšķirības monitora izšķirtspējas kadrā saskata tikai pikseļdrāzēji. Bet "National Geographic" vākam  manas bildes nez kāpēc nepieprasa... :sorry:

Šogad smago fotosomu noteikti vairs ceļojumos nestiepšu- nu nav nekāda prieka 30-40 grādu karstumā  ēzeli tēlot, kā arī riskēt ar diezgan dārgu tehniku.

Ikdienas piezīmēm derēs Fuji 550 ar savu plašo diapazonu 24-360 mm.ekv.  , "īpašām vajadzībām" Fuji X10.

Un noteikti būs vairāk labu iespaidu un mazāk kreņķu. :yahoo:

Bet katram jau savs funktiers un savi prieciņi...  :drinks:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@Long John, šis varētu būt tiešām TAS gadījums. Bet Tu pats prasīji.

Link to comment
Share on other sites

Noriss, es prasīju tikai- "kas tik briesmīgi slikts" ir minētajā bildē.

Norādītie "trūkumi" ir tik nenozīmīgi, ka pa "briesmīgi sliktiem" tos diezgan ļoti grūti nosaukt... :yahoo:

Viss OK! Peace! :drinks:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt sākam ar stūriem. Šis redzams pie ISO 100!!! Nez kas notiek pie mēreniem 400 vai 800...

 

 

Īstenībā šāda kritika ir interesantākais. Ko vari pateikt par šo attēlu?

 

BVdxx0u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pelēcīgs, plakans, bez dvēseles  :diablo:

 

Bet ja nopietni - vai šis ir pilna izmēra attēls vai samazināts? Derētu pilna izmēra, kur nav iejaucies neviens.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tas ir kaut kāds telefons?

 

Fokuss (ja tāds vispār ir :D ) kaut kur uz zāles stiebriem pļavā.

 

 

 

Te pat ir grūti kaut ko sliktu pateikt, jo drausmīgi zema detalizācija, viss pelēkā putrā. Varbūt augsts ISO un agresīvs noise samazinātājs.

Link to comment
Share on other sites

Uz pāris minūtēm sanāca laiks un uzfočēju dažas bildes, ipasi necentos, bet vismaz priekštatam.

 

ipasi ar setingiem neko nespelejos, bet atklaju , ka ir tikai aufo fokuss, vai ari manualais kautkur noslepts. :(

Vairak paskatīšos rīt, tad arī varēšu pateikt ko vairāk, dažas bildes :

 

ar 15x zoom :DSCF0065.jpg

 

Makro ārā ( bieži fokusējas nepareizi) :

DSCF0059.jpg

 

makro istabas apgaismojumā :

 

DSCF0046.jpg

 

4x zoom

DSCF0064.jpg

 

Nevienu bildi ar 16mp uploadot nevarējo, jo par lielu, bet butiba kvalitate tada pati.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Rigadons

Atvainojos, par veca topika "atdziivinaashanu", bet jautaajums taads pats.

Nomira vecaa ziepjutrauka ekraans, vajag jaunu kompaktfotoaparaatu.

Tikko salasiijos rakstu par Canon PowerShot A3500 IS:

http://www.boot.lv/tehnika/canon-powershot-a3500-is-vienkarss-fotoaparats-labs-rezultats#

Esmu pozitiivi iespaidots. Raksts straadaa. Jaanjem!!!

Varbuut ir kkads konkurents/alternatiiva. Labaaks padoms.

Budzhets tie pashi 100LS, var vairaak. Ir varianti.

Ja teiksiet, ka aparaats izmetams - nepirkshu!



Paldies, par atsauciibu, nespeeju speet izlasiit Juusu atbildes! :yahoo:

Turpinu savu monologu.

Papeetiiju ieksh canon.lv

Atradu, ka ir arii taads:

http://www.canon.lv/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_A4000_IS/

kas ir jaudiigaaks par A3500 IS turklaat leetaaks (!)

vieniigi vinjam nav kkaadas uber wi-fi fiichas, kas vajadziiga nav.

Taatad Canon A4000 IS :punk:

Vai kaadam ir labaaka alternatiiva iesakaama ?

Paldies par atsauciibu!

Link to comment
Share on other sites

kurmiic

Ak, nu ņem, ko sirds kāro. Diezin vai šajā cenu kategorijā kāds ir veicis super testus un salīdzinājumus tipa 5dmk3 vs D800.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...