Jump to content

archezz
 Share

Recommended Posts

Es taču jau rakstīju, ka uz e-grāmatas ekrāna reakcijas laika dēļ pat internetu nevar normāli lietot. Grāmatu lasīšana un viss. Burtu lielumu var izvēlēties. Ja PDF veidots no attēla, tad normāli lietot nevarēs. Es vienu grāmatu izlaidu caur teksta atpazīšanas programmu. Ja no teksta faila, tad viss ideāli.

Jautājums, kādu pirkt, lai būtu kvalitatīvs un daudz e-grāmatu formātu.

Pirmīt ieteiktais Kindle - Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP through conversion.

Vai nu jāpāršuj, vai arī e-grāmatas jakonvertē.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Nu paldies.

 

Taču izklausās pēc pilnīga marasma, ka pie tagadējām iespējām kaut kāds e-ink displejs skaitās redzei draudzīgākais, taču nepanes nekāda veida multivides aplikācijas. 

Link to comment
Share on other sites

labiitis

 

 

Taču izklausās pēc pilnīga marasma, ka pie tagadējām iespējām kaut kāds e-ink displejs skaitās redzei draudzīgākais, taču nepanes nekāda veida multivides aplikācijas. 

Ja arī viņam pārējie dzelži to panestu pats ekrāns nav tam domāts. Tak palasi, kas tas ir. Ar krosenieku šosejas sacensībās nebrauksi. 

Link to comment
Share on other sites

Kā minēju, ebooku nekad neesmu lietojis. Apzināju, kas ir e-ink displejs, taču nepieļāvu iespējamību, ka visi e-book readeri ir tikai ar šīs tehnoloģijas ekrānu, kas nekam citam neder, kā lasīšanai.

Link to comment
Share on other sites

Graamatu lasiishanai nekaa labaaka par e-ink nav, taapeec arii visi izmanto sho tehnologjiju savos e-book readeros. Var lasiit graamatu kaut visu dienu un nakti, acis nogurst tieshi taapak kaa lasot papiira graamatu. Pat mazaak, jo var uzlikt sev veelamu fonta izmeeru.

Link to comment
Share on other sites

Ja lasīšanai - TIKAI e-Ink. Uz jebkuras planšetes man acis gurst jau pēc 5. lappuses. Pats lietoju Kindle + Calibre, bet derēs jebkurš uz e-Ink bāzēts lasītājs. Kindle varu lasīt visu dienu, tāpat kā papīra grāmatu. Spēļu tur nav, bet tām man ir iPad. Lasīt uz iPad varu tikai PDFotos krāsainos žurnālus (Spiedel, Economist), bet tiem tieku cauri , kamēr acis nogurst.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Esmu Kindle fans un lietotājs, bet mūsu platuma grādos varu ieteikt arī PocketBook Mini 5 collu (~55 eur) aparātiņu, tas ir lēts un riktīgi piemērots tiem, kas pa sab. transportiem ņemas.

 

http://www.pocketbook-int.com/lv/products/pocketbook-mini

Link to comment
Share on other sites

Ir lietošanā kindle bez apgaismojuma. Secinājums, ja ir iespēja, tad labāk ņemt ar apgaismojumu, pavisam cita lieta, jo ne vienmēr ir pietiekoši gaišs parastajiem aparātiem, man personīgi liekas par tumšu un pelēcīgu tas baltais fons.

Link to comment
Share on other sites

Viss ir ļoti individuāli.Ilgu laiku lasīju uz lētās planšetes ar Coolreader uz brūngana fona.Nelikās, ka stipri ietekmē acis, varēju lasīt ilgi (cik nu baterija vilka, vēlāk iegādājos powerbank.)

  Tagad dēls uzdāvināja e-book.Ilgi domāju, kādu ņemt.Kindle atkrita dēļ FB2 neatbalsta.Nav nekādas vēlēšanās ņemties ar konvertēšanu.Kritēriji bija: HD e-ink ekrāns,frontlight , daudzformātu atbalsts .Spēlēm ir citi verķi, skaidrs, ka uz e-ink iet tikai šahs, sudoku un tml.Šīm prasībām atbilda PocketBook Touch Lux 2 , to arī paņēmu.Viņā var iedabūt arī CoolReader, Djvu viewer, (ja neapmierina esošie) ,dažādas vārdnīcas un enciklopēdijas pēc vajadzības.

Normālā dienas gaismā lasot bez frontlight  nav ne vainas.Taču sliktā apgaismojumā ar ieslēgtu displeja gaismu neredzu lielu starpību ar planšeti vai datoru.Protams, liels pluss ir ilgais darbības laiks.

  Tā ka katram jāizdara sava izvēle pašam ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Hmm, jāiesper mironim - cik saprotu, tad e-lasītāju popularitāte pasaulē krītas, jo visi vairāk vai mazāk lasa telefonos un planšetēs. Es tāds baigais lasītājs neesmu, bet ir doma sākt lasīt angliski daiļliteratūru. Sieva gan ņem grāmatas no biblenes un lasa regulāri. Bija doma kādu kindli iegādāt, bet cik saprotu, tad iekš LV visa tā e-grāmatu kustība manāmi pamirusi.

Angliski protams ar lasāmvielu vieglāk.

Kādas forumiešu domas par šo tēmu? Kāds vēl vispār tos lasītājus izmanto? Un ja izmanto, tad kur ņem kontentu, ko lasīt?

Papīra grāmatas pirkt manuprāt ir garām, jo tās aizņem vietu, kuras tāpat nav. Un arī cena mūsdienās tām ir pietiekami augsta.

Link to comment
Share on other sites

Ja ņem lasītāju, tad skaties kam ir apgaismojums, dažreiz noder un lai atbalsta FB2 standartu, tad grāmatu ir vesela jūra :biggrin:. LV valodā ir ļoti daudz grāmatas pieejamas šeit http://gramataselektroniski.blogspot.com/p/visu-gramatu-saraksts.html

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , jema teica:

lai atbalsta FB2 standartu, tad grāmatu ir vesela jūra

Tas gan manuprāt pofig, jo formātus var pārkonvertēt ātri un vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

jo visi vairāk vai mazāk lasa telefonos un planšetēs.

Tas vispār ir stulbums, jo, atšķirībā no e-lasītāja, kura lapām īpašības kā papīram, mobilie un planšetes paši ir gaismas avoti - līdz ar to ilgstoši lūrēt - pie reizes iestāties rindā pie okulista.

Pašam  ir šitas, tiesa, iepriekšējais modelis HD, nevis HD2 

 un ir ļoti OK - teksts kā parastai grāmatai, ja tumšs, ir regulējams apgaismojums, bet, salīdzinot ar mobilo, vai planšeti, daudz saudzīgāks. Arī "bibliotēka" tāda, ka nez vai savā mūža visu izlasīšu :D.

  P.S.

Bija doma par Kindle, bet - šim daudz plašāks formātu atbalsts, nav FB2, kas latviešu valodā esošajām grāmatām ir absolūtā vairākumā. Nē, nu protams, ar Calibre  var pārkonvertēt, bet ne vienmēr rezultāts ir tieši tāds kā oriģinālam (sevišķi, ja bildes).

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tajās latviskajās nekā jauna nav, okupācijas laikos izdotās tik pamatā.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , e = d teica:

okupācijas laikos izdotās tik pamatā

Tur jau tā lieta - un tās pašas pdf formātā :D

Link to comment
Share on other sites

es meklēju google. Autora vārds uzvārds +fb2 . Visbiežāk var tikt pie vajadzīgā. Tāpēc nemaz konkrētas lapas nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Tak internēta visu var atrast, vajag tikai rakt :biggrin:, nu ja baigi vajag, tak nopērc!

Link to comment
Share on other sites

Vēl jautājumi:

1. Vai tas 6" ekrāns neliekas baigi mazs tomēr?

2. Kā tur ar iebūvētajām vārdnīcām, piemēram angļu-latviešu?

3. Vai pdf ir normāli lasāmi? Piemēram žurnāli, kas tagad daudz atrodami pdf formātā?


Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

Autora vārds uzvārds +fb2

Arī LV jaunie izdevumi?

šis piemēram?

Link to comment
Share on other sites

Sūdi tādi, ka īpaši lielāki par 6"ir baigi maz modeļi, redzēju vienu Sony 9", lasīšanai mājās pa pirmo, bet lai vazātu līdz, pa lielu :shok:

Link to comment
Share on other sites

Fano  trakerī bija veselas 2 lielas čupas ar grāmatām latviski, bet kā jau minēja - 90% padumjo izdevumu, bet klasiķus var lasīt tāpat. 

Pats lietoju Kindle Paperwhite 2015 ar iebūvēto apgaismojumu. Lielisks aparāts, ļoti kvalitatīvi  nostrādāts. Kaut dārgāks kā  citi, tomēr ir tā vērts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ivo teica:

Vai tas 6" ekrāns neliekas baigi mazs tomēr?

Pirms nebiju iegādājies, arī baidījos, bet ir OK. Pie tam, ir iespēja teksta izmēru mainīt  plašās robežās - no visas lapas līdz pāris burtiem pa visu lapu :D. Mazs, viegls, ērts.

Par vārdnīcām - latiešu nez vai atradīsi, bet angļu krievu gan jau ka ir.

PDF un arī DjVu - lasās, bet man kaut kā nepatīk (ne uz viena lasītāja) - tas nu ir retais gadījums, kur planšete būtu noderīga.

Link to comment
Share on other sites

Man ir kaut kāds Pocketbook touch melnbaltais variants. Stāv plauktā, netiek lietots. Pieteik ar papīra grāmatām. Reāli tur kādas 3 grāmatas pa vismaz 3 gadiem izlasītas uz tā verķa.

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ju teica:

Reāli tur kādas 3 grāmatas pa vismaz 3 gadiem izlasītas uz tā verķa

Man ar tāda baža, jo ar ļoti daudzām lietām ir tāda pieredze - nopērku, nu tik lietošu bet reāli stāv un krāj putekļus.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas ir atkarīgs vai tu lasi grāmatas :biggrin:, ja lasi daudz maz regulāri tad tas ir labs verķis, es savējo nopirku baigi sen, esmu starā vēl tagad, neskatoties, ka tagad jau ir labāki ekrāni!

Link to comment
Share on other sites

Nopirku Kindle Voyage pirms pusotra gada. Īsi pēc tam sievai tika ieķerts Paperwhite. Abi sēžam uz viena Amazon konta un grāmatas pārsvarā ņemam no turienes. Angļu mēlē grāmatu izvēle pietiks vēl "miljons gadiem". Cenas ir labākas par papīra versijām un bieži ir dažādas atlaides, kad grāmatas var iegādāties par dažiem EUR. Grāmatas papīra formā pērkam ļoti reti un tikai tad, ja elektroniski nav pieejamas.

 

Ekrāna izmērs ir absolūti pietiekošs un ļoti ērts, lai staipītu līdzi ceļojumos un pārbraucienos. Kā jau šeit tika minēts, apgaismojums ir must have. Var lasīt arī pilnīgā tumsā un acis negurst.

Par vārdnīcām. Tiek lietota angļu skaidrojošā vārdnīca ar kuru pietiek pilnībā.

 

Link to comment
Share on other sites

Joprojaam aktiivi lietoju Kindle Paperwhite, graamatas uz mobi formaatu paardzenu kaadaa online vietnee (daudz taadu) un tad paarsuutu uz Kindle pa epastu.

 

Link to comment
Share on other sites

Grūti iedomāties 6" ekrānu (paliels telefons?) priekš lasīšanas. Es noteikti nebūtu tas mazoihists kurš mēģinātu skatīties filmu, vai lasīt grāmatu telefonā. Tā es ar to savu attieksmi "fuj elektroniskajām grāmatu versijām" dzīvoju laimīgs līdz pagājšgad man izdevās pataustīt Samsung Galaxy Tab Pro 8.4, Man iepatikās:

1) Ekrāns pietiekami liels lai lasītu.(nevis parazītiskās 7")

2) Ērti turēt vienā rokā lasot (atšķirībā no 10" un lielākiem)

3) Android's piedāvā visa veida formātus lasīt, tai skaitā fb2.

4) Lai ar androids vecs (4.4), tas ir lietojams arī citām lietām, ne tikai grāmatu lasīšanai.

 

Draugs lasa daudz elektroniskās grāmatas no kaut kādas Samsung 12" planšetes.

 

Nekad nav patikušas un joprojām nav īpašu simpātiju pret grāmatām elektroniskā formātā, vienmēr labai grāmatai meklēšu papīra formātu.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

+1 par Kindle Paperwhite.

6" ir pilnīgi pietiekami;

Calibre uz to formātu konvertē ļoti veiksmīgi, man tāds neveiksmīgs variants pat nav gadījies - visu, ko vajadzēja esmu laimīgi nokonvertējis uz Kindles formātu;

Baterija tur mūžību, salīdzinot ar planšeti;

Mīnusi:

PDFus var skatīt, bet nevajag - ērti tas toč nav - planšete tiešām to darīs labāk;

vārdnīcas gan ir nekādas - ļoti neērti strādāt. Neredzu tam jēgu, tad labāk telefonā goole translate;

Krievu valodas atbalstu es tā arī nepiekurbulēju - grāmatas ir iekšā un rādās normāli, bet caur meklētāju autoru vai nosaukumu atrast nevar - tikai šķirot cauri sarakstam. Itkā varot piekurbulēt krievu burtus klaviatūrā, bet toreiz tā bija mazliet reversā inženierija - es nospriedu, ka nav vērts. Un tagad slinkums mocīties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , oxx teica:

Cenas ir labākas par papīra versijām un bieži ir dažādas atlaides

Nu, es vairāk uz haļavno kontentu ceru, par naudu pirktu tad ja tiešām ļoti gribētu konkrēto grāmatu un nevarētu citādi atrast. Pretējā gadījumā es bibliotēkā varu par brīvu paņemt lasīšanai, to, kas tur ir pieejams, protams.

Jāizdomā vēl, vai vajag, jo pats lasu reti par cik ar sab. transportu nebraukāju un mājās īsti nav laika, darbā ne tik. Sieva lasa braucot vilcienā, bet viņa tikai latviski lasa, attiecīgi būtu interese tad, ja varētu dabūt par brīvu vai pa kapeikām jaunās un pieprasītās grāmatas, uz ko bibliotēkā jāgaida rindā.

Varbūt vēl kaut kā meitu skolnieci pie lasīšanas varētu piedabūt, jo šobrīd ar to pagalam neveicas.


Reāli cik saprotu, tad ir 2 jēdzīgas opcijas, no kā izvēlēties - PocketBook un Kindle paperwhite

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ivo teica:

pieprasītās grāmatas, uz ko bibliotēkā jāgaida rindā.

Nu uz to tu vari necerēt, tāds cukurs nav! Autortiesības!!!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , ivo teica:

tad ir 2 jēdzīgas opcijas, no kā izvēlēties - PocketBook un Kindle paperwhite

Ir jau vēl Nook un vēl kaut kādi citi. Nook Glowlight laikam ir ne mazāk balts par paperwhite.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...