Jump to content

Suba pieslēgšana un vadība.


sezams2
 Share

Recommended Posts

Labvakar.

 

Sanāca tikt pie X-line suba asw-1, bet nav īsti skaidrs par pieslēgšanu un pogām. Attēls pievienots. Tātad, kā ir ar tām ieejām - kāpēc divas - line in labā un kreisā. No resīvera nāk tikai viena izeja subim - pie kā lai slēdz labā vai kreisā kanāla vai arī jāmeklē vads kur viena tulpe pāriet divās. Kas ar tiem regulātoriem, ko nozīmē phase 0-180 un kas ir cut off freq. 

 

Paldies.

post-62005-0-81150700-1362172925_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

eddyboi
(labots)

Nevajag vadu kas sadala, spraud vienalga kurā L vai R nav starpības. Cut off freq ir kāda būs augstākā frekvence ko subwoofers atskaņos - ja skaņa būs 150 hz, un cut off būs 120hz, tad subs viņu neatskaņos. Un phase ir fāze kādā atskaņo, subwoofera fāzei jābūt tādai pašai kā skaļruņu fāzei.  Domā par to kā tumbas skaļrunis bīdās uz priekšu un atpakaļu kad atskaņo kaut ko, ja subwoofers būs pretfāzē, tad situācija būs kā šajā grafikā - kad skaļrunis būs maksimāli  uz āru, tad subwoofers būs maksimāli uz iekšu. Nu kaut kā tā.

phase3.gif

Labots - eddyboi
Link to comment
Share on other sites

sezams2

Liels paldies. Citādi gudrs nevar tikt. Vienīgi, kā lai uzzina to fāzi citiem skaļruņiem?

Link to comment
Share on other sites

osscar

nu atstāj uz nulli. ja kaut kas neapmierina skanējumā - pieregulē.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Ko tad, ja viņam nulle ir pretfāzē vai ~90 grādus plusā/mīnusā?

Es ieteiktu paņemt palīgā kādu, kas sēž pie suba un pagroza fāzes pogu un atstāj to tajā pozīcijā, kur uz suba pieregulētā frekvence (youtubē var atrast) no paredzētās klausīšanās vietas skan visskaļāk

Link to comment
Share on other sites

osscar

nu tāpēc jau teicu, ka jāpieregulē..es gan neesmu baigais skandu testētājs..bet tās, kuras man parasti bijušas - apakšas pēc filtra skatoties vismaz teorētiski ir uz nulli - kāpēc lai tur būtu 90  grādi + vai mīnusā ? Kevins moš var iekomentēt - jams vairāk ar filtriem saskāries. Vēl pieļauju, ka 180 var būt Ja amps ir invertējošais. 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Fāzi čakarē gan nesimetriski filtri (dažādas kārtas, dažādi tipi augšām/apakšām), gan porti vai pasīvie izstarotāji. Šaubos, vai autora resīvera HPF (ja tāds tiek lietots) atbilst suba LPF un ir uzregulēts uz tās pašas frekvences.

Link to comment
Share on other sites

osscar

nu skaidrs. ka čakarē, to es zinu bet neticas, ka kaut cik sakarīgām skandām, tik ļoti čakarē. vismaz manā sistēmā uz "o" liekas sabs vislabāk bubina.

Link to comment
Share on other sites

kevins

a tu to 0 vari pa 30 pataisiit ??? jeb tev ir tikai 0/180 ????? esi saliidzinaajis, ka zini, ka vislabaak ??

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

nu skaidrs. ka čakarē, to es zinu bet neticas, ka kaut cik sakarīgām skandām, tik ļoti čakarē. vismaz manā sistēmā uz "o" liekas sabs vislabāk bubina.

Tas nav īsti no skandu sakarīguma atkarīgs, bet gan no resīvera filtra kombinācijas ar suba filtru. Skandu ietekme var būt tad, ja tām porta frekvence ir gana augsta un apakšējās frekvences netiek atfiltrētas.

Link to comment
Share on other sites

sezams2

Par to resīvera izeju un uzstādījumiem. Tātad resīvers Yamaha RX-V650. Uzstādījumos tai suba izejai laikam filtrs, kurš šobrīd iestatīts, pēc noklusējuma uz 80Hz, tātad cik noprotu uz suba tam filtram nav nozīmes, jo tas tik sākas no 80Hz. Vai vajag norādīt izejai vairāk? Otra lieta uzstādījumos ir suba fāze, kas stāv normal (parasti), to vēl var nomainīt uz reverse. Šobrīd stāv normal un uz suba pa nullēm, bet kā lai zin ka tas normal sakrīt ar nulli. Uz auss godīgi sakot izmaiņas nemanu 0 vai 180. Varbūt varat pakomentēt savu viedokli. 

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

A tu uz ausi izmaiņas nemani sēžot vienā vietā pie reša? Vai pastaigājot pa istabu arī izmaiņas nejūt...?

Link to comment
Share on other sites

sezams2

Nu viš jau tā bumsī, ka itkā ne  nemanu atšķirību vismaz ne izteiktu - jautāju sievai tā saka ka es esmu dulls :)

Link to comment
Share on other sites

kevins

nu vrb tpc ka levels vienkārši pa augstu sagriezts attieciibaa pret to frontu , tpc jau arii nav nekaadas starpiibas .....

Link to comment
Share on other sites

Darkheart
(labots)

Ja Tev resīveris dod uz subu 80hz, tad subā uzliec 200hz, palaid šo testu

, noregulē subu un skandas vienādā skaņas līmenī, nosēdini sievu pretī skandām, pats ej pie suba, palaid to pašu testu un grozi fāzes pogu no 0 līdz 180. Neticu, ka sieva nedzirdēs atšķirību. Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

sezams2

Būs jāpaprovē. Kā ar tiem yamahas uzstādījumiem - varētu būt, ka pareizi salikti.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Nu, vai pārbaudi veici?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Lai netaisītu jaunu topiku, piemetīšu šeit..

Man neizdodas palaist subi. Resīveris Marantz SR7300, subis B&W AS2.

Piesprausts pie resīvera PRE OUT, subim LINE IN.

Resīvera setupā, speaker setup-subwoofer:YES

Subim slēdzi ieslēdzot Auto režīmā, pēc brīža tas aiziet standby (sarkanā diode), izskatās ka neaiziet nekāds signāls.

 

1. Vai varētu būt vada vaina? Vads man nav riktīgais subja vads, lai pārbaudītu vai vispār darbojas, pieliku parasto audio RCA.

2. Kautkas nepareizi setupā?

3. Beigts resīveris vai subis?

 

Ja varētu būt beigts resīveris vai subis, kā visvienkārsak pārbaudīt, kas, un kā? (parastās tumbas skan labi, ja resīverim kas beigts, tad saistībā ar subja izeju)

Link to comment
Share on other sites

Jā, manuāli esmu redzējis, bet tas neko nelīdz.. :)

Par reša opcijām esmu domājis, bet cik tur visam cauri gāju, neko labāku nevaru atrast.. Reša manuālī vienīgais kas šajā sakarā, ir tas ko minēju, setupā..

Link to comment
Share on other sites

 

 

1. Vai varētu būt vada vaina? Vads man nav riktīgais subja vads, lai pārbaudītu vai vispār darbojas, pieliku parasto audio RCA. 2. Kautkas nepareizi setupā? 3. Beigts resīveris vai subis?

 

Nekas vairāk, kā parastais rca tur arī nav vajadzīgs, piespraud subi caur speaker level pie resīvera front a skandu izejām, ja jel kas skan, tad resīverim probēma ar lineārajām pre-out izejām (mazticami) vai konfigurāciju (ticamāk), ja neskan, jāvaino subis.

Link to comment
Share on other sites

ja vada vaina, tad tik ļoti varētu nederēt parastais audio vads? Tā lai pat nekādu signālu nedotu un subi atdzīvinātu? Ja pareizi saprotu, tad tas speciālais subja vads jau neko principiāli neatšķiras, nopietnāks ekrāns, varbūt lielāks šķersgriezums..

Link to comment
Share on other sites

Subja vada viss speciālums izpaužās tajā, ka viņš ir mono atšķirībā no visparastākā audio rca, ja tev aizdomas, ka vads pie vainas, pārbaudi viņu piespraužot avotu pie tā resīvera.

Link to comment
Share on other sites

Kā parasts RCA vads tas darbojas normāli, tākā vada vaina tādā ziņā nav..

Ja pareizi saprotu, tad var mēģināt subi pieslēgt ar parastajiem tumbu vadiem pie parastajām izejām? Bet vai tieši pie Front A? 

Link to comment
Share on other sites

Man tur ir PRE OUT grupa ar 8 štekeriem, viens no tiem subam paredzēts.. Tad varētu teikt, ka sub out..  

 

DSC_0083.jpg

Labots - Mugo
Link to comment
Share on other sites

Ok, resīvera setup izvēlnē SUB ir aktivizēts?

un tas te, ja uz supi padod signālu kaut vai no CD atskaņotāja LINE OUT, tad arī aizmieg? Ja jā, tad eBajā ne velti tas tika tirgots ;)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Jā, pieslēdzu pa tiešo no CD, tad subis ducina kārtīgi, ebajs pagaidām nav vainīgs.. :)

Atliek kautkas neriktīgi reša uzstādījumos.. Tik nevaru iedomāties kur, jo kā minēju, setupā ielikts, subwoofer:YES. Manuālī tas vienīgais, kas minēts, ko vajadzētu norādīt. (no tā, ko atradu)

Ja nu kautkas ar reša izeju.. Cik liela iespēja, ka tikai tā, sabim paredzētā pre-out nosvilusi vai tml, ja citādi resis strādā normāli?


Vēl nupat ienāca prātā.. Vai nevar būt tā, ka spraužot tajā, speciālajā subja izejā, tur parādās signāls tikai filmu gadījumā, ar 5.1 skaņu, tikai LFE kanāls tā teikt? 

Labots - Mugo
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

, tur parādās signāls tikai filmu gadījumā, ar 5.1 skaņu, tikai LFE kanāls tā teikt? 

signālam jābūt arī 2.1 režīmā 

Link to comment
Share on other sites

Es šo jautājumu risinātu, lasot reša manuāli un palūrot ar oscīli, kas redzams tajā izejā dažādos režīmos :) Maz ko tie Marantz-Philips inženieri tur sataisījuši.

Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi saprotu, tad

 

BASS MIX

• The bass mix setting is only valid when “LARGE” is set for the front

speakers and “YES” is set for the subwoofer at stereo playback .

• When the “BOTH” is selected, the low frequency signal range of

“LARGE” are produced simultaneously from those channels and the

subwoofer channel.

In this playback mode, the low frequency range expand more

uniformly through the room, but depending on the size and shape of

the room, interference may result in a decrease of the actual volume

of the low frequency range.

• Selection of the “MIX” will play the low frequency signal range of the

channel selected with “LARGE” from that channel only.

Therefore, the low frequency signal range that are played from the

subwoofer channel are only the low frequency signal range of LFE

(only during Dolby Digital or DTS signal playback) and the channel

specified as “SMALL” in the setup menu.

 

Bass Mix jāuzliek Both, un tad varētu skanēt

Link to comment
Share on other sites

Bet, ko nozīmē šī tabula:

Screenshotfrom2014-01-21121718.png


Frontiem ir LARGE?

Jā, arī ja LARGE.. (liekas, ka esmu izmēģinājis jau visus iespājamos variantus)

Link to comment
Share on other sites

Apskatot arī tabula, izskatās, ka tur subis nespīd, ja nu vienīgi to laist no kādas tīrās stereo izejas.

Link to comment
Share on other sites

Nez vai klausīts tiek stereo vai 5.1 ieraksts. Ja stereo ieraksts, cerams, nav ieslēgs "Direct" modē..?

Link to comment
Share on other sites

Pēc tabulas spriežot, supi piedzīvināt, klausoties CD vai LP, nespīd. Ja nu tikai ņemot signālu no Front preampa izejas.

Link to comment
Share on other sites

Vai Stereo modē nav iespējams ieslēgt? Direct modē toč neskanēs! Ā, nu jā- pēc tabulas spriežot, Tornim laikam būs taisnība..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...