Jump to content

Zobu birste un vinila plate.


Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tornis

    12

  • Long John

    11

  • Melvins

    16

  • Sviestc

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

nē. tak tās birstes nav tik dārgas. tikpat cik laba zobu-birste arī maksā. kā jau minēju es izmantoju šo + komplektā tā samta drāniņa. zobu birste tak ir  pacietu : :fool:

 

http://www.needledoctor.com/Audio-Technica-6012-Record-Brush-Kit

 

var arī tādu.

 

http://www.needledoctor.com/Discwasher-D4-Kit



vai sausais variants, kurš tīra sliktāk:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VELVET-ANTISTATIC-CLEANER-STYLUS-BRUSH-FOR-RECORD-S-/300577174986?pt=UK_Home_Garden_CD_DVDStorage_SM&hash=item45fbcbb5ca

Link to comment
Share on other sites

Long John

Kādēļ jāmeklē pa ārzemēm, ja visādus piederumus tepat var nopirkt (nezinu gan, vai tas piedāvājums reāli ir uz vietas):

 

   http://www.discomania.lv/8053/1

 

Pats lietoju karbonšķiedras birstītes, kā linkā redzams, putekļus tīra tīra gana labi.

Bet, ja plate tā "nospeķota", ka jāmazgā, labāk vispār  nešmucēt adatu...  :beee:

Link to comment
Share on other sites

nu es pa slinku lai uz veiklu ietu :D vispār neatceros,kad pēdējo reizi fiziski kādu preci pirku veikalā, izņemot pārtiku :D

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

Nu putekļu birstes viņiem ir uz vietas..

bet mazgājamās izskatās ka tomēr nav... :(

 

Kāpēc es ieminējos par to zobu birsti?

Youtubē redzēju klipu( ātrumā neatradu norādi), kur viens audiofans tā mazgā pats un iesaka arī citiem,

ar piebildi, ka vidējas cietības zobu birste iztīra īpaši netīras plates skaņu ceļus labāk, nekā standarta birstes..

Link to comment
Share on other sites

nē nu  ja vajag atmazgāt vecu "netīru" plati - var māžoties ar birsti, pva līmi etc. bet es tādas neklausos - ja plate ir nodrāzta un veca - vieglāk par to aizmirst..



dicomania  tak uz dīdžejiem spiež, viņiem no vinila lietām nekā sakarīga nav priekš mājas lietotājiem, - paskatījos kādi tur aparāti hi-fi sadaļā - briesmas.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Eksistē jau arī dažnedažādas mazgājamās uzpariktes, piemēram:

 

 http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p3984.m570.l1313&_nkw=Schallplatten-Waschger%C3%A4t+&_sacat=0&_from=R40

 

 http://www.ebay.de/itm/Disco-Antistat-Schallplatten-Waschgerat-Reinigungsgerat-Waschmaschine-fur-Vinyls-/160973981329?pt=DE_TV_Video_Audio_DJ_Equipment_Teile_Zubeh%C3%B6r&hash=item257acc0691

 

Bet es tomēr piekritīšu Oskaram- ja jau plate ir novesta līdz tādam "kliņķim", ka jāmazgā ar birstēm, nav liela jēga ar viņu ņemties- uz dižu kvalitāti cerēt ir naivi. Tad jau labāk to skaņdarbu pameklēt netā uz kāda mp3.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc
(labots)

Bet es tomēr piekritīšu Oskaram- ja jau plate ir novesta līdz tādam "kliņķim", ka jāmazgā ar birstēm, nav liela jēga ar viņu ņemties

Pilnīgi piekrītu jums abiem.. bet..

 

man te ir drusku savādāki apstākļi ar tām..

lieta ir tāda, ka man "drusku ir aizbraucis jumts" ne tikai uz LP, bet arī retro mototehniku..:O

un nesen sanāca iepirkt šito..

http://content7-foto.inbox.lv/albums/a/aldis1232/Projekts-Jawa-638/IMG-20130127-WA0002.sized.jpg

 

 

līdz ar ko doma ir sekojoša,

kad paliks silts, sēdēšu garāžā un lēnām to skrūvēšu atpakaļ ( ir jau izjaukta )

un kā gan to darīt bez mūzikas? :O

tāpēc tika iegādāts garāžas LP

http://content5-foto.inbox.lv/albums/a/aldis1232/Krutums-Nemirst/DSC-0087.jpg

 

un par simboliskās cenām ( uz svaru )

kaudze ar melodijas platēm..( ne īpaši labā stāvoklī )

no kurām visticamāk ka vismaz 1/3 būs jāmet ārā..

bet tomēr gribās pēc iespējas vairāk no tām saglabāt, ja kaut kā tomēr no tām ir iespēja izspiest puslīdz klausāmu skaņu..

tāpēc arī te interesējos par to, ko var darīt, lai tās neizmestu..

nu tak žēl...

:(

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

mani 2 centi - visiem mums uz savu jomu jumts aizbrauc - man tā ir cope piem. bet vinils garāžā ir garām - nespēsi plates mainīt, neba netīrām rokām to darīsi.  no savas pieredzes - strādājot laiks iet ātri.  garāžā - radio , i-radio, mp3 aparāts vai vismaz CD karuselis (lai nav jāmaina). plates- garām viennozīmīgi + putekļi , vibrācijas etc.

 

a bet man skanēs tūlīt jauna plate + tematiskais krekls , eh  forši vinilu ziemā paklausīties, kad ir laiks, saki ko gribi - bet skan savādāk kā CD - nu tur kaut kas ir :D 

 

DSC09913.jpg

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

bet arī retro mototehniku

vai tad šis jau skaitās retro?

jaunībā ar šo nobraukājos O..o! 

Link to comment
Share on other sites

Sviestc
(labots)

a bet man skanēs tūlīt jauna plate + tematiskais krekls

Super komplekts!

Un platei krāsa arī Pareizā!

:punk:  

 

 

Eksistē jau arī dažnedažādas mazgājamās uzpariktes

ta otrā norāde izskatās  sakarīga nu vismaz vannīte.

Paldies! 

 

Bet, vai tai ķīmījai obligāti vaig būt kādai speciālai,

vai to procesu nevar tik pat labi veikt feiri vai/un atšķaidīts spirts?

 

 

vai tad šis jau skaitās retro?

cik es saprotu, tad tehnika, kura ir sasniegusi 25 un + gadus, un daudz maz kotējas, ir retro.

 

 http://www.retrojawa.lv/

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

nu vajag kaut kādu spirt-veidīgo - kurš ātri izgaro un neveido pleķus. trauku mazgājamie - garām. Tāpat es katru plati ar to šķīdumu noslauku pirms klausos, jo jebkurš puteklis pielips pie adatas/galvas un radīs sprakšķus.



un vēl vajag adatas /galvas tīrāmo birstīti - tās parasti ir komplektā kitiem. Bet es joprojām uzskatu - ka garāžā vinils ir garām. Tur tīri labi der vecs auto maģis ar PC baroklis vai da jebkura cita leijerkaste.

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Vispār jau tāds spamīgs tas topika nosaukums sanāca.. nepiedomāju, kad "uzcepu"

bet vispār pamatdoma man bija tāda, ka būtu labi ja ir viens topiks kurā runa iet tieši par plašu mazgāšanu,jo runāts jau par to te ir daudz un vairākos topikos, bet ir ļoti grūti to Infu atrast starp visu pārējo..

Link to comment
Share on other sites

nu bet nav tur nekāda raķešzinātne. Vispirms pa raupjo ar velveta birsti nodragāju, pēc tam ar mitro birsti - 15 sek. un gatavs - klausies vesels. Vecas nodrāztas, nepamazgājams plates nav jēga mazgāt - ja tik ļoti gribas - klausies tās uz kāda lēta verķa un miers.



un kā Tornis rekomendē - pirms katras vinilgalda lietošanas jāsāk ar slipmata mazgāšanu . vismaz es tā daru jo reti sanāk plates paklausīties . ja slipmatu nenotīrīsi - visi putekļi un netīrumi būs platē.

Link to comment
Share on other sites

Tak ko tur runāt. 100 reizes jau esmu rakstījis, i par leibla sargāšanu, i Fairy, i destilēto ūdeni. DiscoAntistat pats lietoju, OkkiKnokki manuprāt ir sūds par milzu naudu. No maniem rakstiem vien te un Elfā var žurnāla rakstu sakombinēt. Galvenais, vajag destilēto ūdeni, izopropilspirtu un kādu virsmas spriegumu noņemošu polimēru - piemēram, KMC, ko kādreiz foto glancēšanai izmantoja.

 

PS Zobu birstei kā likums sari par resniem.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

par cik to jawiņu nopirki, vai ejoša?

dzinējs 638, lūza ātrumpārslēga dakšas ass, 

biju nomainījis 4 gb.

Link to comment
Share on other sites

nu tā kā tajā video var darīt tikai ar tādu aparātu un vecu plati :D  es ar savu tā nedarītu. murgs

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

par cik to jawiņu nopirki, vai ejoša?

bija ejoša..

bet visu izjaucu un lasīšu kopā no "0"

dzinējā gan pats nelīdīšu.. 

nu un krāsošu pats tikai rāmi..

cena bija ļoti salda, tāpēc nespēju atturēties un aizbraucu tai pakaļ 170km..

http://foto.inbox.lv/aldis1232/Projekts-Jawa

 

Bet nu varbūt nepiespamosim "plates un birstes" topiku?

Lai gan ...

eh..

tas topiks tāds spams vien izskatās jau no paša sākuma :D

pareizi jau Tornis teica, par to tēmu te ir runāts tik daudz, ka sanāks romāns,

vairākos sējumos.. :D

 

vienīgā problēma, ka tiešam grūti atrast to visu un izlasīt .....vienuviet..

:(

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

dzinējā gan pats nelīdīšu..

tas dzinējs ir vienkāršs, un nav problēmu to izjaukt un salikt

vienīgais, ja tomēr ja pats jauksi, no ģeneratora noņem oglītes

tā bija mana kļūda, ka nenoņēmu, jo liekot kopā nolauzu (un toreiz nevarēja dabūt, salūza ar visu plasmasas korpusu)

pārējais vis ir štuntss 

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

nu tā kā tajā video var darīt tikai ar tādu aparātu

tas aperāts jau nav skanošs,

pat adatas tam nav,

vienīgā viņa funkcija ir -ātri griezt plati, lai ar to var visādi izdarīties.. :) 

Link to comment
Share on other sites

tā ar platēm nedara, ar tām jāapietas maigi.

Link to comment
Share on other sites

Sviestc
(labots)

es ar savu tā nedarītu.

Tātad, ja pareizi sapratu, tad Tavs viedoklis ir ka tā zobu birste ir spējīga sačakarēt plati? 

 

 

tā ar platēm nedara,

Nu tā nebija Pink Floid "siena"

tā bija plate, kuru nebija iespējams, šprakšķu dēļ, pat uz karavellas klausīties,

nu tad es arī meklēju variantus, pirms izmest.. :(

man jau vispār škita, ka ar to birsti pārbraucot, trokšņi nedaudz mazinājās..

bet iespējams ka tiešām tikai škita..

tāpēc arī uzdevu jautājumu, vai tā birste var vai nevar sačakarēt plati?

Zobu birstes sari pret plates pamatstruktūru...

kurš sastāvs ir cietāks? 

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Sviests, ko lai saka, tikai to, ka Tavs niks ir atbilstošs. Plates garāžā varēja klausīt varbūt 20 gadus atpakaļ. Tagad? Nafig. Novelc muzonu, ieraksti kaut vai mobilajā, pieslēdz pie past. un klausies garāžā. Vai arī radio ieslēdz. Citādi nestādos priekšā, kā Tu ar eļļainām rokām plates mainīsi.

Link to comment
Share on other sites

Long John

tāpēc arī uzdevu jautājumu, vai tā birste var vai nevar sačakarēt plati? Zobu birstes sari pret plates pamatstruktūru... kurš sastāvs ir cietāks?

 

Domāju, ka šajā gadījienā runa varētu būt ne tik daudz par plates sačakarēšanu, kā par birstes saru diametru un tīrīšanas efektu. Zobu birstei tie sari gana resni un noslaucīs tikai virsmu.

Smalkie karbona birstītes matiņi varbūt kaučko izķeksēs arī no skaņas grāvīša. Un arī lieki neelektrizēs plati.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

Vai arī radio ieslēdz.

Nu radio jau arī ir tajā kombainā..

un plates būs tad, kad nomazgāšu rokas..

bet nu ne par to bija raidījums..

bet par to zobu birsti..

Nu varbūt Tu vari man argumentēti paskaidrot, var tā birste ko iztīrīt vai nē, un var sačakarēt plati, vai nē?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

Nu varbūt Tu vari man argumentēti paskaidrot, var tā birste ko iztīrīt vai nē, un var sačakarēt plati, vai nē?

vai nu tik tiešām esi jefiņš, vai izliecies? 

Link to comment
Share on other sites

Sviestc
(labots)

Domāju, ka šajā gadījienā runa varētu būt  tik daudz par sačakarēšanu, kā par birstes saru diametru un tīrīšanas efektu

Nu lūk..

vismaz kaut kas konkrēts

Paldies!

Nebojā, bet tīra nepilnīgi, vai pareizi sapratu?

 

Bet.. tad kāpēc Osscar saka ka tas ir "murgs" tā apieties ar plati?

 

 

vai nu tik tiešām esi jefiņš, vai izliecies?

esmu.

Un pat necenšos to noslēpt, kā redzi.. :)

 

 

 

Bet pamata man tomēr ir doma tādā..

napig tur maksāt ntos Ls par kaut kādiem tur ūber krutajiem tīrītājiem,

ja galvenais tomēr ir efektīva birste, efektīvs līdzeklis un pareizs mazgašanas veids?

par līdzekli jau ir skaidrs, spirta škīdumu vairākums te atzīst..

bet par birsti..

par to arī iet runa..

pašlaik , no tiem, kuri izteicās konkrēti ( Tornis un Long John ) ir viedoklis, ka tā nav efektīva..

tātad visticamāk ka to ir jāsvītro ārā, jo laikam jau tomēr šie Biedri, saprot ko runā..

bet pie viena es gribēju arī precizēt..

jo ir taču atškirība

šīm divām lietām

"notīrīt nepilnīgi" vai ¨"čakarēt plati"...

vai Tavuprāt nav? :O

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Kā tu domā, vai ar kājas īkšķi (vidusmēra cilvēks) var kvalitatīvi puņķi no deguna izurbināt? Apmēram to pašu var teikt par zobu birsti un plates rievām...



PS Lai sapratu, vai zobu birste var samaitāt plati, būtu jāzin materiāls , no kā sari taisīti un tā vieta materiālu cietības skalā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sviestc
(labots)

Kā tu domā, vai ar kājas īkšķi (vidusmēra cilvēks) var kvalitatīvi puņķi no deguna izurbināt? Apmēram to pašu var teikt par zobu birsti un plates rievām...

Nu te pat es sapratu.

Paldies.

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Beidzot... uhh

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

Beidzot... uhh

Jā..

tomēr pieleca..

pat pats brīnos :shok:  

bet..

tik un tā ir jautājums..:)

kur lai iegādājas atsevišķi tādu, "pareizu" birsti un vēlams iekš LV ?

( nu nav vēlmes pārmaksāt tur par visādiem "spec" škidrumiem un vannām)

Link to comment
Share on other sites

Ja slaucīšanai, tad discomania.lv - karbona saru birste. Bet te ir viens bet - tas palīdz pret svaigiem gružiem. Pret iekaltušiem taukiem no hamburgera tas nepalīdz. Tur jāpērcē tajā DiscoAntistat vannā, lietojot destilēto H2O un propilspirta maisījumu. Parastais spirķiks pārāk ātri iztvaiko. Propilspirts dabonams Rīgas Ķīmijā uc vietās par apmēram 1.5 latiem litrā. Destilētais dihidrogēna monooksīds - autobodēs.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

( nu nav vēlmes pārmaksāt tur par visādiem "spec" škidrumiem un vannām)

 Kad lasu šādus tekstus no cilvēkiem, kas ņemās ar vinilu, tā vien gribas pajautāt - vai gadījumā negribi atmest hobiju, jo izskatās, ka tu nesaproti, ka šīs lietas prasa noteiktus ieguldījumus, speciālu aprīkojumu, laiku un pacietību. Tev tak jau vairākais reizes teica - velc pakaļu uz discomania, tur lādzīgajam un foršajam pārdevējam prasi slotiņu platēm, un ja ķēpa liela, seko Torņa ieteiktajam risinājumam ar vanniņu un šķīdumu!

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Garīgais ta garīgais - šodien, kaut gan nav pilnmēness, forumā tik daudz cilvēku, kam kāds atbild, a šie tik turpina vāvuļot kaut ko pa savam. Nu ja nevajag atbildi un pats tik gudrs - ej, gūglē, un risini savas problēmas pats. Ja tev pasaka vienu, otru un trešo reizi, un vēl joprojām tiek tas pats malts, tad protams, ka agri vai vēlu vadzis lūzīs, kāds neizturēs un pateiks ko skarbu...

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

kāds neizturēs un pateiks ko skarbu...

Jā!

Skarbi, bet patiesi!

 

Paldies par padomiem un atvainojos ka man šodien bija "lēnā aizdedze"..:) 

Link to comment
Share on other sites

 

kaudze ar melodijas platēm..

Uzskati, ka Melodijas plates ir bezvērtīgas un nekam neder, tāpēc jāklausās netīrā garāžā?

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

jāklausās netīrā garāžā?

Nu vārds garāža ne vienmēr ir sinonīms frāzei :"viss netīrs"

nu ja tur neslīpē auto un t.t.

skrūvējot moci jau tur pa gaisu nekādi īpaši mēsli nelido. 

Vai esi bijis uz izrādi "alu cilveks" ?

Tajā lugā samērā precīzi tika pateikt par garāžas vispārināto nozīmi veču dzīvē... :)

Link to comment
Share on other sites

Man labi, man kā škirtenim jaunajā dzīvoklī garāžu izdevās iekārtot vienā no istabām :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...