Jump to content

C-Band / pieredze un iteikumi


kreiček
 Share

Recommended Posts

sveiki visiem sat tv cienitajiem

 

gribetu iegut pieredzi ar c band tehniku, nokkert sso to no exotiskam zemem, un kaiminj valstis

cik esmu papetijis priex krievu satelitiem 90e / 80e / 49e diezgan lielu blodu nevajag sakot no - 110 / 130 cm

gribas pasutit no štatiem c band lnb, bet nezinu kadu, jo nesmu ar tadam stradajis, kadu jus ieteiktu?

gribetu ar tadu kurai ir c band + ku band viss viena lnb, piemeram ta butu laba 90e , jo uz to satelitu ir netikai c band bet ari ku band, bet cik vinjas labas ir?

kada pieredze jums ar c band , ko labu varat ieteikt, ko labu esat nokkerusi?

Link to comment
Share on other sites

Iztērēsi ~50 USD un vilsies rezultātos. Labāk jāliek atsevišķus šķīvjus priekš C un priekš Ku, tik un tā tev taču ir antenu mežs uz jumta (nekautrējies parādīt bildi).

Link to comment
Share on other sites

Citādi jau nerakstītu. Ja C vēl būtu ciešami tad Ku ir ievērojami zaudējumi. Un ja tavs mērķis ir ķert "neredzētos" signālus tad vari aizmirst šo ideju.

Link to comment
Share on other sites

labi paldies par info, tad tikai ar vienu sledzi lnb pasutisu - c band ,bez ku band (bet baigi karojas, zin lidzkamer pats uz adu nenoteste - neapdedzinies (lieki macinju iztuxo), zinjkare dara savu :D )



p.s.

ko saki par ssiem diva tipiem sskiviem -

 

1.

Big-Dish.jpg

 

2.

180cmp.jpg

 

1. pirmais skivis noteikti visiem vislabak patiks, bet jautajums par signalu kvalitati?

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

Ņem abus ja tie tev tiek piedāvāti. Sieta šķīvis noteikti nebūs labs Ku diapazonā. Tas otrs izskatās pēc kaut kāda ķīnieša. Kādi izmēri šīm bļodām ir? Tev drīzāk būtu jāskatās tādas, kuras ir pieejamas LV, citāda pārsūtīšana vien sanāks > nekā bļodas cena.Vai tas viss ir no sērijas "Atkal uz Parīzi sagribējās"? Atkal joks :)

Link to comment
Share on other sites

gribu kur pirmo variantu sadabut, pazistamais bija komandejuma uz afriku, parsvara pirmais varinats tiek tur izmantots.

ta ari nevienu nesadabuja roka kam pajatuat, kadu veikalu caur kuru pasutit.

esmu atradis onlain šopus kur pasutit, bet baigais ceinjiks par passu sutisanu (australija, kkina - filiales it ka ari eiropa).

otro varinatu, ja nemaldos te pat LV vareja pasutit ja ne tad, lietuva ir pardeveji.

bet manlieaks ka ne 240 - 300 izmeros  :(

blaviens, ja visi strikkis trux, pats uzmeistarossu (necixen uzgaju uz pamacibam )

esmu redzejis ka turcija, viena komanda baigos sskivus meistaro - hobijs dzekiem.

kas tur parize tik čuins? :p

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Xā buutU iemAcĪeties RaXxtīT??!!?!!!!!!?!!

 

Pretīgi taču skatīties uz tām izvirtībām - vismaz izmanto taču kaut kādu konsekvenci - translits ta translits, garumzīmes ta garumzīmes. Un tas "x" ta "h" ta "ks" vietā vienkārši beidz nost...

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

 

 

gribu kur pirmo variantu sadabut, pazistamais bija komandejuma uz afriku, parsvara pirmais varinats tiek tur izmantots
Tāpēc, ka tur viņi pārsvarā C-band uztver un ar šo antenu normāli Ku-band nevarēs uztvert. Un kā tad to domā no Āfrikas preci atgādāt? Drīzāk jau tad būtu jāskatās kur Eiropā, kaut vai UK, kur tikko kā viena 3,2m bija pārdošanā ar visiem pričindāļiem, e-bay item # 330870396333.

Vēl nesen, te pat, LV atdeva par sviestmaizi antenu > 2m. Kur tu biji? Pačeko ss.lv.

 

post-78751-0-59721900-1366129740_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak vecās antenas daudziem kūtspakaļā stāv, kāds tur šipings no Āfrikas vai štatiem. Tāpat ir ar galviņām. Man arī vairākas stavēja, bet laikam kautkur esmu izmetis. Ne lielas antenas, ne vecās C banda galvas nevienam sen vairs nevajag. Es neieteiktu tai pasākumā naudu ieguldīt, jo tāpat rezultats zināms, ko skatīties uz 4Ghz nav. Nē,ni ja tiešam gribi ar "radiosportu" vai tāluztveršanu nodarboties, tad kā minimums vaja 3m šķīvi uz šī diapazona. Tādu gan ar naglām pie palodzes nenostiprināsi. Atceros gadījumu vēl krievulaikos,kad džekam garažas jumtu tāda antena vējā norāva. Savulaik Cēsīs taisīja no segmentiem saliekamu 3m antenu. Uz krieviem labi strādāja. Gan jau kādam kabeļščikam uz jumta vēl tāda bezdarbībā stav. Tur gan ceļamkrānu vajag lai noceltu :sarkasms: ,tapēc jau stāv.

Link to comment
Share on other sites

2 m bus par maz, vismaz vajag sakot no 240 cm ( lai varet piereizes Uk spot / turkus east / Pan-Arab _  Lv robezzas notestet)

ar 2 m butu ok, priex krievu satelitiem ( uz C band)_

bet priex Ku band tie kuri lidz baltijai knapi velk, par svaku, zinu dzeki chehijaa / zviedrijaa UK spotu ar 240 cm nokker, tapec tada motivacija ssada izmeru dabut (vsiamz sakot no 240cm) un vinji izmanto SMW ( paskatijos cenas, ssiem verkiem, diezgan saliti)

ja, bus japapet vietejot sludinajumus ari, paldies

Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka ja jau ņemt lielu antenu tad tai ir jābūt Kvalitatīvai un paredzētai priekš Ku-band, tad arī C-band varēs normāli uztvert. Bet C-band antenas, diemžēl neder priekš Ku, uztvert, protams varēs, bet tā strādās kā antena 2x mazāka diametra. Man te ir tāda pus-iespēja iegādāties 4,6m Andrew antenu, bet tā kā tā ir paredzēta C-bandam (es tā domāju), tad tā arī mokos šaubās vai vispār ir vērts sasieties ar to lietu. Un ja beigās sanāks, ka tā 4,6m strādā labākajā gadījumā kā 3m Ku diapazonā un nauda jau ir izmesta un laiks ir iztērēts?!

Link to comment
Share on other sites

tiesa parsvara visu var uz ku band dabut, ka ari to passus britus kuri ldiz lv nevelk (no 28e), dalju var no 27w nokkert...

bet kur tad paliek izaicinajums? :p



kadas LNB tu esi notestejis uz C band sskivi? (lai uzkert ku band)

varbut lnb ir vainiga?



 

 

4,6m Andrew antenu, bet tā kā tā ir paredzēta C-bandam

 

oho, par cik? kas par zveru, uzreiz man bija pirma doma, kur elles rata to varet novietot, traki but expermentet, vejauna laika :D



 

 

vietā vienkārši beidz nost...

centissos laboties :)

Link to comment
Share on other sites

Kāds var pateikt kas pa Afrikas kanaliem nak uz Siriusa 4,8E. Sencim uzliku Viasat paketi caur šaringu, skanējot visus transponderus veselu baru āfrikas kanalu dabuja iekšā. Sencim Viasats nu tā ja nu tikai Latvijas kanāli,  saka afrikas kanāli baigi interesanti esot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kadas LNB tu esi notestejis uz C band sskivi? (lai uzkert ku band) varbut lnb ir vainiga?

Nekādu, jo man nav C-band šķīvja. Un ar C-bandu man ir diezgan maza pieredze, kaut ir dažādas C galviņas un ar arī kombinētā C/Ku LNB, tās biju licis uz 150cm bļodas, uzķēru dažus signālus no 90*E, 80*E, 49*E, 3,1*E, 0,8*W, 5*W, 11*W. Un pašlaik vispār neviena C LNB nav uzstādīta, kaut plānos ir un visdrīzāk tas notiks šovasar.

Bet sieta antenas, pēc savas būtības nav paredzētas Ku-bandam, tā kā te nevar iet runa par LNB vainu, pieņem to kā aksiomu.



 

 

oho, par cik? kas par zveru
Cenu pagaidām neteikšu, jo pats nezinu, pārāk lielai tai nevajadzētu būt (iespējams, ka metāla cena). Lielākos izdevumus varētu sastādīt demontāža, transportēšana un uzstādīšana. Vārdu sakot, es vēl pagaidām šaubos.

post-78751-0-85551700-1366135958_thumb.jpg

post-78751-0-15106900-1366135972_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ar LNB - GI-209P ieprieks minetos satelitus notestesji ( no c-band uz 150cm offset blodas) ?



 

 

Kāds var pateikt kas pa Afrikas kanaliem nak uz Siriusa 4,8E. Sencim uzliku Viasat paketi caur šaringu, skanējot visus transponderus veselu baru āfrikas kanalu dabuja iekšā. Sencim Viasats nu tā ja nu tikai Latvijas kanāli, saka afrikas kanāli baigi interesanti esot.

 

kada valoda vinji zibina valja, franchy? nosauci kadu tv kanalu

gadijuma blakus satelitam uz kura viasats ir, nav 13E hotbirds?  :p

un ša... aizstaj ar musu miljvardinju ,,medus'' (tas tā, lai izvairities no nevelamiem visiem, džekiem melnos uzvalkos :diablo: )



 

 

Cenu pagaidām neteikšu, jo pats nezinu, pārāk lielai tai nevajadzētu būt (iespējams, ka metāla cena). Lielākos izdevumus varētu sastādīt demontāža, transportēšana un uzstādīšana. Vārdu sakot, es vēl pagaidām šaubos.

ja, varu iedomaties!!!!

bet, kapec ne? (ja ssi padarissana patik, iedomajies varet pilnigi visus satelitus nokkert ko ljauj horizonts)

varbut pat vel notestet 9E iirijas spotu :smoke:

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

 

 

ar LNB - GI-209P ieprieks minetos satelitus notestesji ( no c-band uz 150cm offset blodas) ?
Es tā neteicu. GI-209P ir Ku LNB un ar to var uztvert tikai Ku horizontālo un vertikālo. Agrāk man uz 150cm bija uzlikta kombinētā C/Ku LNB, tad arī dabūju tos C diapazona kanālus, bet tajā pat laikā Ku diapazons bija daudz sliktāk, tāpēc to kombinēto galvu noņēmu. Man gan ir plānā iegādāties citu kombinēto C/Ku (praktiski esmu to nopircis tikai ir jāpagaida delivery), ar to ir jābūt labākiem rezultātiem abos diapazonos. Kaut, mans personīgais viedoklis joprojām ir: jāliek vienu antenu uz C diapazonu un vienu uz Ku diapazonu.
Link to comment
Share on other sites

 

 

GI-209P

paarkeru neisto informaciju ...

 

 

 

kombinēto C/Ku

no štatiem?



 

 

bet tajā pat laikā Ku diapazons bija daudz sliktāk

tos gredzenus izmantoji? ( cik esmu petijis ir divi tipi gredzeniem - viens priex ku band un otrs priex c -band)

Link to comment
Share on other sites

No štatiem man jau ir tā ar dzelteno Ku konvertoru (bilde 1). Bet šo jauno ņemu no RU (bilde 2 un 3), te gan ir sarežģījumi ar sūtīšanu, viņi pārdod tikai ja adrese ir Krievijā, Baltkrievijā vai Kazahstāna, tā kā man bija jāizdomā vesela shēma.



 

 

cik esmu petijis ir divi tipi gredzeniem
Kombinētai galvai gredzens ir viens un Gi-209P LNB gredzeni ir piestiprināti pie galviņas korpusa un nav maināmi.

post-78751-0-27274500-1366140068_thumb.jpg

post-78751-0-23411000-1366140075_thumb.jpg

post-78751-0-05784000-1366140085_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Intersat, kas ir Ķengaraga ielā ir labs veikals, tur es arī ņēmu tās GI-209P un arī citus sīkumus. Diemžēl viņi nepiekrīt man pārdot savu 3m antenu, kas stāv pie veikala un kalpo kā reklāmas elements! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Man savulaik bija kombinētā galva un arī varu apliecināt, ka sū**. Nu nav iespējams kvalitatīvi abus diapazonus reizē ķert. Ja ar vāju signālu uztveršanu ņemas, tad , priekš C, vajag atsevišķu antenu ar vienu  4GHz galvu

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Grūti nepiekrist! Kā variants vēl pastāv multifīds, kur Ku likt fokusā un C piestiprināt pēc iespējas tuvāk, bet tad atkal tie gredzeni sāk traucēt, kuros pat citi cilvēki caurumus izgriež un tad galviņas var tuvu pozicionēt. Tas ir attiecināms uz prime-focus antenām. Ar ofsetniecēm ir nedaudz vienkāršāk, tur gredzeni netiek lietoti un var sakombinēt multifīdu diezgan vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

labi, ka jau mes zinam ar parasto lnb (piemeram GT-LST40 unv.)

, var nokkert blakus esosos satelitus, piemeram , ja tev ir uz 9E tu vari nossaut 10E

vai ari ja tev ir uz 31.5 E vari bonusa pakkert poljus uz 33e

tatak _ cm zinja kker tos kuri atrodas 1.5-1.8 cm attaluma (ja protams jabut labam parklajam, labam signalam...)

jautajums tads, kaadi rezultati butu ar prime focus ?

Link to comment
Share on other sites

Uz prime-focus nav pieņemts veidot multifīdus, to labāk ir motorizēt. Un ar motoru nav tāda nepieciešamība vienā pozīcijā uztvert vienlaicīgi 2 pavadoņus. Un vēl pie tam, prime-focus, parasti ir tāda palielas antenas un jo lielāka antena jo tā precīzāk fokusējas..... pa piemēru, ar 150cm prime-focus antenu notēmētu uz 9*e var sanākt tā, ka 10*E vispār nevarēs uztvert un otrādi. Savukārt, ja antenu uzstādīt pozīcijā 9,5*E, tad, iespējams varēs uztvert 9*E un 10*E, bet abus slikti. Un tev to vajag? Ar salīdzinoši neliela izmēra ofsetniecēm tāds numurs vēl var strādāt, kaut, labāk tomēr likt katram pavadonim savu LNB. Nu un baigie bonusi 33*E un 10*E!



 

 

1.5-1.8 cm attaluma

tie sm laikam ir aptuveni mērīti uz konkrēta izmēra antenas un pie savādiem antenu izmēriem arī LNB pozīcijas būs citādas.

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

man uz 84 (vai 82 cm ,isti neatceros izmerus) cm ofset skivi par vidu ir 4W par labi (no priexas skatoties) nofokusets uz 12,5W un kker plusaa 11W (itaaljus)

ka ari tas pats 4W kker 5W franchus (laiks sakt macities franccu valodu :D )

10E ir ok , atslegu testessanai... :)

 

primefocusvsoffsetlnb.gif

cik skatos attelots lnb speks, salidzinats parastas ar focus, ja focusam salidzinosi ar parastam lnb ir labaks speks , tad jau vajadzet labak kkert blakusesosos satelitus?



 

 

tie sm laikam ir aptuveni mērīti uz konkrēta izmēra antenas un pie savādiem antenu izmēriem arī LNB pozīcijas būs citādas.

sso bus jaizmer (uz visam blodam) , bet manliekas ka ir jabut vienadi, (lnb attalums viena no otras), bet otras puses ne, jo blodas izmers savadak signalu atsit..



diez tiem krievu kanaliem, kuri uz c-band 49E / 80 E / 90E ir epg? un kada ir video kvalitate? (piemeram ntv - tada pati ka uz 75E vai 55E ku band? - 720x576? )

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

 

 

sso bus jaizmer (uz visam blodam) , bet manliekas ka ir jabut vienadi, (lnb attalums viena no otras)
Pēc tādiem apgalvojumiem man rodas aizdomas, ka no tām 7 antenām, kas uz tava jumta "aug" tu personīgi nevienu neesi uzstādījis un tu esi tas kaimiņš, kurš ir pievienojies pie 23 LNB lai varētu skatīties TV. Bildi ar savām 7 bļodām tu arī nevēlies uzrādīt. Tad vislaik ģenerē hipotētiskas teorijas par SAT TV neiespējamām lietām. Kaut kā viss izskatās diezgan atrauti no dzīves. Cilvēks, kas ir uzstādījis tādu antenu skaitu ar tik daudz LNB un spēja visu to savienot un vēl kaimiņus pieslēgt..... Nu kaut kas man te neiet kopā. Tad vēl pareizrakstība, nekādi nevaru saprast vai tu speciāli tā raksti vai tas sanāk automātiski, vai vēlies lai tas izskatās it kā tas ir automātiski. Labi ja es kļūdos.
Link to comment
Share on other sites

cik mes piekasigi esam :p

ar pareiz rakstibu, tiesa, chatu valoda pie visa vainiga :(



parejais , lai paliek mazais noslepuminjs :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

tā lielā 4.6m antena ir kārtīgs profesionāls uplink verķis (ar divu asu motoriem un antenas virsmas apsildi), jaunas cena n-tie tūkstoši.

3m antenas senos laikos gatavoja arī Cēsis (4 sektoru plastikāta prime focus), tika izmantota lai kaut cik normāli varētu skatīties CNN uz Astra 1B. Tādu eksperimentiem varētu Latvijā atrast par salīdzinoši nelielu naudu.

Link to comment
Share on other sites

2 aatrie: Ja tev ir padomā kur to varētu paņemt, tad, labprāt tādu iespēju izskatītu. Izskatās, ka to 4,6m vienkārši nepavilkšu nedz izmaksu nedz arī patērētā laika dēļ. Un vēl ja tā beigās Ku diapazonā nestrādās uz visiem 4,6m, tad vispār būs bēdīgi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

CNN uz Astra 1B

 

diez kads signal stiprums bija ar 3m antenu ceesiis?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kreiček
(labots)

-

Labots - west19E
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
jurkins19702

Sveicināti . Interesējos par C-band  sat  galviņu, ko vēlos uzlikt. Ko pie mums labāk  var uztvert? Kādu pavadoni meklēt un noregulēt signālu? Ko ieteiksiet? Man ir motorizētā antena ar divām sat galvām ,vēlos pielikt arī c-bandu. :)

Link to comment
Share on other sites

Skatoties vēl kāda izmēra ir tava antena. Es uz 1,5m primefocus biju kādreiz uztvēris C-band no 90*E, 80*E, 76,5*E, 49*E, 3,1*E, 5*W, 11*W.

Labāk būtu sākt ar 49*E

Link to comment
Share on other sites

1,1m un vēl izmērīta pa vertikāli?! Pārāk maza antena priekš C-band. Kaut, kā jau iepriekš minēju, pamēģini uz 49*E

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...