Jump to content

PostgreSQL un MySQL


artG
 Share

Recommended Posts

Es vēlos izveidot datubāzi  uzņēmumam, personīgi nav lielas pieredzes ar datubāzēm. Pēc nelielas izpērtes nonācu pie MySQL un PostgreSQL, viņas teorētiski izskatās ļoti līdzīgas, tāpec gribēju pajautāt zinošākiem cilvēkiem, kura būtu piemērotāka uzskaites datubāzei. Mauprāt, jāpiemin,ka vēlos izveidot,lai uz katra datora tiktu saglabāta šī datubāze,lai gadījumā,kāds dators saplīst, informācija tiktu saglabata uz parējiem datoriem.

 

Link to comment
Share on other sites

Tasteris

Vari izvēlēties jebkuru no šīm datu bāzēm, principiālas atšķirības tavā gadījumā nebūs. Veidot datu bāzes kopiju uz katra datora būs sarežģīti, tāpēc izvēlies vienu datoru, kas būs serveris, bet informācijas saglabāšanai noskaņo automātiskas rezerves kopijas, vai vienkāršākajā gadījumā ar kādu rīku manuāli eksportē datus un datu struktūras kaut uz fleša ik pēc kāda laika. Labāk vari nopirkt par pāris latiem mēnesī hostingu ar datu bāzi, tad daļu no atbildības par tavu datu drošību uzņemsies pakalpojuma sniedzējs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

katra datora tiktu saglabāta šī datubāze
    

 

 

cik "lieliska" ideja !   

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Fleškas nav tas drošākais pasākums kaķu bāžu bekapiem. Sareido diskus lokāli, kautvai softiski un nopērc kautkur mākoņvietu/virtuālo sterveri un bekapo vēl tur. 

Bet starpība starp šiem diviem nav nekāda lielā. Raksti tajā, kuru labāk zini.

Labots - nevertell
Link to comment
Share on other sites

PostgreSQL ir (bija?) saprātīgāka konfigurācija pēc noklusējuma, piemēram:

* Ievietojot pārāk garu tekstu TEXT/VARCHAR kolonnās- MySQL ar warningu (kuru reti kurš DBAL pārbauda) apgriež tekstu, PostreSQL atsakās ievietot datus ar kļūdu.

* Kaut kas līdzīgs bija arī ar skaitļiem.

Link to comment
Share on other sites

ja nav zināšau, vai tiešām esi pārliecināts, ka beigu beigās tas neizmaksās dārgāk, nekā pasūtīt normālā kantorī, lai uztaisa?

Link to comment
Share on other sites

Katram koderim kāda izstrāde ir pirmā. Es atbalstu to, ka jāveido pašam.

Link to comment
Share on other sites

Katram izstrādātājam sava mīļākā DB. Es dotu priekšroku PostgreSQL, jo MySQL man atgādina rotaļlietiņu. :p Bet, nu, ir arī lielas lietas uz tā uztaisītas (piem. Wikipēdija).

 

DB kopiju uz katra datora nebūs viegli realizēt, tas radīs dažādas problēmas. Vai nu tas būs lēni (jo vienlaicīgi izmaiņas būs jāveic visās DB), vai arī būs konfliktu riski (ka divi cilvēki vienu un to pašu ierakstu izlabo katrs savā kopijā, un tad vairs nevar sasinhronizēt).

 

Tā vietā es arī iesaku izmantot DB uz viena centrāla datora, bet reizi dienā (stundā/nedēļā/utml) taisīt backupus. Tos var uztaisīt automātiskus un tad arī sakopēt kur vien vajag. Tas palīdzēs ne tikai pret saplīšanu, bet arī gadījumā, ja kāds kaut ko nejauši ne tā savadīs sistēmā (tad varēs pacelt augšā vecos datus).

Link to comment
Share on other sites

Wikipedia jau kādu laiku nelieto MySQL. Arvien vairāk Linux distro atsakās no MySQL (Arch, Slackware, RHEL7, OpenSuSE, Fedora u.c.). MySQL vietā tagad tiek lietota MariaDB un to es arī iesaku visiem MySQL lietotājiem - pēc iespējas ātrāk migrēt uz MariaDB. Process ir ātrs un nesāpīgs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja tas ir domāts uzņēmumam, tad risinājums jau plānošanas stadijā ir izgāzies kā veca sēta. Vai par serveriem, bekapiem, tīkla iespējām neesi dzirdējis? Pirms sāc kaut ko taisīt, atrod vispirms labāko risinājumu un tad ķeries pie DB izvēles. 

 

 

vēlos izveidot,lai uz katra datora tiktu saglabāta šī datubāze,lai gadījumā,kāds dators saplīst, informācija tiktu saglabata uz parējiem datoriem.
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

ja nav zināšau, vai tiešām esi pārliecināts, ka beigu beigās tas neizmaksās dārgāk, nekā pasūtīt normālā kantorī, lai uztaisa?

varbūt arī,ja iznāks to būšu taisījis es, iegūšu pieredzi nākosajām reizēm
Link to comment
Share on other sites

kā tu plāno, ka lietotāji ievadīs datus?
tu domā, ka lietotāji sēdēs iekš phpMyAdmin/phpPgAdmin un vadīs iekšā datus tabulās? vai arī pieslēgsies konsoles režīmā un pildīs

 INSERT INTO ORDERS ( id, partner_id, dat_registered ) values ( 12345, 2432, NOW() );
 INSERT INTO ORDER_ROWS ( pasutijums_id, price, count ) values ( 12345, 2.43 , 2); 

?

 

man liekas, ka db izvēle ir pēdējais no visa. pat sqlite iesākumam pietiktu - pēc tam nomigrēt demo datus un tabulas uz kaut vai orākli viens dzeguzes spļāviens. Bet saskarni gan nekur neesmu redzējis pieminam. Autors vispār apzinās, kā izskatīsies gala rezultāts vai arī plāno procesā saprast, ko viņš vispār taisa ? 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...