Jump to content

DAŽĀDI: Ar ko sākt programmēt [iesācējs]?


Guest cash
 Share

Recommended Posts

Guest Krankensteins

Paskala valoda būs viena no viekāršākajām tāpēc kad ir ideja skaidra ķeries pie Delphi. Tur tad arī var reālu programu uzcept.

Link to comment
Share on other sites

Guest kristao

lai sākktu programmēt ir vispirms jāsaprot ko tas nozīmē :)

 

1) gulēsi reti ja visār gulēsi

2) nervi būs švaki :)

3) brīžiem jeb bieži uznāks velme uzskatīt visus par ideotiem

4) neviltota velme ienīst jūzerus [lietotājus=cilvēki]

5) gulet bieži uz klavas

6) pats galvenasi kustināt pelēko vielu starp ausīm

 

kad visus šos baušļus būsi pieņēmis vari sākt domāt par programmēšanu :) ar ko sākt pascal protams vienkārša valoda [valodas nemēdz būt grutas ir tikai valodas ko vēl nezini] pirmā programma noteikti tev būs šāda es viņu drusku advancēšu :)

 


var 

i:integer;



.......

.......



 i:=0

  while i<>2 do

  begin

   writeln('Svieki pasaule es gribu programmēt');

  end;



........

........



 

kad pateiksi kas šim kodam ir par vainu būsi jau sācis domāt loģiski

Link to comment
Share on other sites

Es arī senjau domāju sākt kautko programmēt, bet neredzu īpašu motivāciju.

Jo reālā dzīvē man programmēšana nekur nenoder.

Vai kāds nevarētu dot padomu Ko tieši programmēt.

 

P>S Jo bez motivācijas nekas nenotiek

Link to comment
Share on other sites

Es arī senjau domāju sākt kautko programmēt, bet neredzu īpašu motivāciju.

Jo reālā dzīvē man programmēšana nekur nenoder.

Vai kāds nevarētu dot padomu Ko tieši programmēt.

 

P>S Jo bez motivācijas nekas nenotiek

Ja nav motivaacijas, nedomaa ar to pelniit naudu, nedomaa izveeleeties sho profesiju - nesaac, nav veerts.

Paareejiem Pascal ir gana labs iesaakumam.

Link to comment
Share on other sites

Guest kristao
Es arī senjau domāju sākt kautko programmēt, bet neredzu īpašu motivāciju.

Jo reālā dzīvē man programmēšana nekur nenoder.

Vai kāds nevarētu dot padomu Ko tieši programmēt.

 

P>S Jo bez motivācijas nekas nenotiek

 

he varētu jau minēt naudu ko spēj nopelnīt programmētājs :p, bet ja šī lieta neinteresē, ja tev neinteresē, kas notiek otrā pusē programmai nu tad nav jēgas sākt :) man kā salimušam homopislim ir, spēlējot kādu spēlīti vai strādājot ar kādu programmu uzmācas doma kā šis ir paveikts kā to varētu uzlabot utt.

 

programmētājs nav cilvēks, tas ir atvasinājums jeb rezultāts produktīvam cilvēkam :wink:

Link to comment
Share on other sites

Praktiskais pielietojums ir Excel makrosi.

Es pirms pāris gadiem palīdzēju cilvēkiem reālās dzīves situācijā:

a) cilvēkiem ir wordā sagatavotas aptaujas anketas, ko cilvēka aizpilda un atsūta uz mailu

B) nepieciešams šīs anketas ievadīt Excelī un sagatavot kaut kādu kopsavilkumu

 

Risinājums:

1) detačojam visas anketas vienā folderī

2) palaižam Excel makrosu, kurš pa vienam atver worda dokumentus, nolasa fieldu vērtības un ieraksta Excelī.

 

Skripts darbojas minūti, divas. Ar rokām būs pusstunda - stunda. Pie tam vēl cilvēka pieļautās kļūdas.

 

Rezumējums: dabīgais slinkums piespiež programmēt. Programmēšana nav čakliem ļaudīm domāta.

Link to comment
Share on other sites

Guest kristao
Praktiskais pielietojums ir Excel makrosi.  

Es pirms pāris gadiem palīdzēju cilvēkiem reālās dzīves situācijā:

a) cilvēkiem ir wordā sagatavotas aptaujas anketas, ko cilvēka aizpilda un atsūta uz mailu

B) nepieciešams šīs anketas ievadīt Excelī un sagatavot kaut kādu kopsavilkumu

 

Risinājums:  

1) detačojam visas anketas vienā folderī  

2) palaižam Excel makrosu, kurš pa vienam atver worda dokumentus, nolasa fieldu vērtības un ieraksta Excelī.  

 

Skripts darbojas minūti, divas. Ar rokām būs pusstunda - stunda. Pie tam vēl cilvēka pieļautās kļūdas.  

 

Rezumējums: dabīgais slinkums piespiež programmēt. Programmēšana nav čakliem ļaudīm domāta.

 

100% piekrītu :) jo kam tad paredzētas procedūras ;) vienreiz uztaisu un izmantoju vinju ar dažādiem mainīgajiem.

 

bet nu saprot lai to procedūru uztaisītu ir jādomā ar pelēko vielu starp smadzenēm.

 

pie tam programmētāji slimo ar laika trūkumu :) un tāpēc vienēr anilizē laiku nevis sekundēs bet mili :)

Link to comment
Share on other sites

Guest camouflage

Pirms daziem gadiem pameginaju, gaju kursos saku ar borland c++ beigas visam atmetu ar roku...

Link to comment
Share on other sites

Guest Krankensteins

:lol: šitais raksts nekad nevar būt objektīvs un ir absalūti subjektīvs.

Tiem kas iesāk derētu šitais izsklāsts par programmēšanas valodu pakārtoju:

 

1. Programu varī rakstīt mašinkodā. (Šitie progzeri ir jau izmiruši, bet tie nu bija ekstrēmisti).

2.ASAMBLERA. Kautkas līdzīgs mašinkodam bet angliski.(Priekš mazohistiem).

3. C - nu tejau ir ko darīt, bet tad ir jāzin daudzkas pardatora darbības pamatprincipiem.(Ideāls rakstot procesus ar lielu veiktspēju).

4. C++ nekas pārmērigi labāks par C.

5. PASSCALS programmas rakstīšana "angliski".(While, For, IF Case bez maz vai tiešā tūlkojumā).

6. Object Passcal. šitais ir Delphos kas ir kā konstruktors kur vienkārši sakrāmē visu kopā un aiziet.

7. Visual Bassic. Varētu nosaukt par vienu no vieglākajām vidēm, ar salīdzinoši augstu lietotāja liederības koeficentu. Tas ir jā zini šo vari : raksti programmas, makrosus, progrramēt Acces datubāzes, Word un Excel macrosus, VB skriptus, MS SQL datu transformācijā neiztiksi bez šā te.

Protams ir arī (Fortran,Coboll, Java, CGI, arī PHP te iederas, Pitons, un tā uz priekšu).

Praksē esmu novērojis ir vainu C;C++ vai Delphi programētāji. Uz C sasniegsi lielāku koda tīrību bet lai panāktu savu sanāk rakstīt vairāk, uz delphi kods ir lēnāks (jo nav tik tīrs, lai arī ja nemaldos izmanto C kompilātoru), bet kvantitatīvāks. Pats strādāju ar Delphi un C zem UNIX. Un īpaši nav sanācis saskarties ar C++ tāpēc to labāk nekomentēšu.

Link to comment
Share on other sites

...Es pirms pāris gadiem palīdzēju cilvēkiem reālās dzīves situācijā...

luuk arii secinaajums: lietotaajam nav jaaprot programmeet, taa vietaa vinjsh paluudz paliidziibu no kaada, kas shiis lietas paarzin, rezultaataa juutas laimiigs un programeetaajs ir nopelniijis kaadu alinju (arii juutas laimiigs :)

Link to comment
Share on other sites

Pilnigam iesaaceejam vajadzeetu izlasiit kaadu popularzinatnisku-vienkaarshu gramatu par programmeshanas pamatiem. Es piemeram saaku ar "Kaa Peecis Beisikaans Maiju Sapraatinju programmeet maacija". Ljoti laba, manupraat, bet diezvai kur vairs atradiisi. Tas bija jau pirms gadiem 15. Gan jau ir kaadas citas iznaakushas.

 

Kaa vidi iesaku saakt ar Turbo-Paskaalu, vai arii ar to vidi ko iesaka maaciibu graamata.

Link to comment
Share on other sites

Es piemeram saaku ar "Kaa Peecis Beisikaans Maiju Sapraatinju programmeet maacija". Ljoti laba, manupraat, bet diezvai kur vairs atradiisi. Tas bija jau pirms gadiem 15. Gan jau ir kaadas citas iznaakushas.

 

 

Super grāmatiņa, praktiski ar to man arī viss sākās.

Link to comment
Share on other sites

Prinicpaa, es jau reiz izteicos.

Varu piemetinaat (un rezumeet): Saac ar paskaalu un uzmeklee graamatniicaas kaadu graamatinju par teemu. Man ar krievu valodu ir uz "Juus", tomeer, ja Tu to labi saproti, tad tur ir TONNAAM sakariigu graamatu pirmajiem soljiem. Taalaak jau ar peleekajaam shuuninjaam... :)

 

Starp citu - arii mani pirmie solji kodeeshanaa bija kopaa ar "Peeci Beisikaanu" un Qbasic. :)

Link to comment
Share on other sites

Pilnigam iesaaceejam vajadzeetu izlasiit kaadu popularzinatnisku-vienkaarshu gramatu par programmeshanas pamatiem. Es piemeram saaku ar "Kaa Peecis Beisikaans Maiju Sapraatinju programmeet maacija". Ljoti laba, manupraat, bet diezvai kur vairs atradiisi. Tas bija jau pirms gadiem 15. Gan jau ir kaadas citas iznaakushas.

 

Kaa vidi iesaku saakt ar Turbo-Paskaalu, vai arii ar to vidi ko iesaka maaciibu graamata.

 

aha, man taapat pat! Es pat toreoz vinju paarkopeeju jo shama bija vienas biblioteekas iipashums, veel tagad staav plauktaa iesieta taados vaakos kaados liek gadagraamatas :D Interesantas atminjas par to laiku :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Eh, jaunība un Pēcis ar Maiju :)

 

Ja gribi sākt programmēt - vai nu kāds beisiks, vai paskāls.

 

Kā pirmās programmas - kaut kas samērā vienkāršs, bet lai būtu kāda loģika iekšā. Manuprāt, labs variants ir matemātika (ja ar to nav problēmas) - uzdevumi ir diezgan vienkārši, bet reizēm ir ko pakodēt. Kā vienu no uzdevumiem, ar kuru kādreiz visas valodas sāku apgūt, varu ieteikt kvadrātvienādojuma risināšanu.

 

Vēl ir T.Romanovska (ja nekļūdos) grāmata par programmējamajiem kalkulatoriem (sorry, bet nosaukums nupat piemirsis), tajā arī ir atrodami diezgan vienkārši uzdevumi.

 

Ir arī kkāda paveca grāmata ar informātikas uzdevumiem (9x gadi), tai arī var paurbties cauri, paskatīt uzdevumus. Tur gan 2/3 no grāmatas ir uzdevumi par peintu, wordu u.c. zvēriem, bet ir arī programmēšanas uzdevumi.

 

Kādreiz bija tāds periodiskais izdevums, kā "Datoru Avīze", tajā arī tika kādu brīdi vienkāršas (un ne tik vienkāršas) programmiņas aprakstītas. Varbūt vari atrast kādu kuram šamās ir un kurš varētu ieskanēt. Es pats varu paskatīties, ja kādu nedēļu vari paciesties (PM, ja ir interese).

 

Tu neminēji, ar ko nodarbojies... ja esi skolnieks, tad ideāli ir taisīt programmas mājas darbu risināšanai - gan interesanti, gan noderīgi.

 

Programmas kuras būtu vajadzīgas - drīzāk būtu jārunā par programmēšanas valodām kuras vēlies apgūt. Kā jau minēju - sākumā derētu BASIC vai PASCAL. Abiem var dabūt brīvas versijas, tante gūgle palīdzēs (atslēgas vārdi - freeware basic, freeware pascal utml). Pagūglē arī programmēšanas valodu + tutorial + beginner.

 

Vēlu veiksmi!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...