Jump to content

WIFI izveidošana pa apkārtni


Dimors
 Share

Recommended Posts

Man mājās ir wi-fi internets. Vēlos to paplašināt , lai varētu pieslēgties no pagalma . Kā lai to izdarīt? 

Ir rūteri , kuri pieņem wi-fi signālu un dod tālāk signālu? Vai to var izdarīt tikai ar antenas pastiprinātāju? 

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

labāk stāsti cik tālu atrodas pagalms no rūtera un kādi šķēršļi un sienas priekšā. un kādu rūteri pašlaik lieto

Link to comment
Share on other sites

vienkāršākais veids ir wifi extenderis, nolikts pie pagalmam tuvākā loga, ātrums gan būs 2x zemāks, nekā no rūtera pa tiešo, bet tu taču pagalmā torrentus nekačāsi

Link to comment
Share on other sites

Dlink rūteris , šķēršļi viņam ir 2 sienas. (chuckle) . Pagalms atrodas tuvu, 10m.  WIFI vajag, lai darbotos garāžā( tas sanāk kādi 40m attālums) , kā arī pagalmā.. 

WIFI extenderis, tā ir tā štella , kura noķer wifi signālu un padod tālāk? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

WIFI extenderis, tā ir tā štella , kura noķer wifi signālu un padod tālāk?

 

jā, un arī daudzus access pointus var darbināt šādā režīmā, jāskatās konkrētiem modeļiem specenē

kāda materiāla sienas? 40m ir izdarāms, ja garāža nav no metāla vai dzelzsbetona, signāls nebūs baigi stiprais, bet lietojams

Link to comment
Share on other sites

jarajara

aizvelc kabeli uz garāžu , un tur uzliec kādu pieejas punktu.

kabelis kādi 20-30 saņi metrā . būs tev normāla stipruma signals

Link to comment
Share on other sites

kabelis protams ir foršāk, bet ir situācijas, kad tas ir pārāk liels čakars, un prastam interetam šādi risinājumi ir vienkāršāk un lētāk

Link to comment
Share on other sites

jarajara

kāds čakars? tik cik ierakt (moš i rakt nevajag , bet kāds kabelīts gaisā karājas uz garāžas pusi), un uzlikt garāžā access point. 15 lati kabels, un tikpat punkts. kur nu vēl vienkaršāk?

padalies ar iespēju  30 latu vērtībā noklāt 40 metrus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

padalies ar iespēju 30 latu vērtībā noklāt 40 metrus.

 

15-20 lati par rūteri/access pointu/repīteri (kurš nu pagadās pa rokai un uztur repeater mode), 40 metri tiešā redzamībā bez šķēršļiem elementāri, turklāt bez rakšanas/stiepšanas (pie tam vajadzēs kabeli ārdarbiem un otrajā gadījumā ar trosi, kas nebūs standarta cat5 cenā) un kabeļa vilkšanas pa iekštelpām čakariem

Link to comment
Share on other sites

kabeļi pilnīgi garām , kaut ko rakt vai karāsies tas kabelis, stūlbums.  jaudīgāku arī nav vēlams pirkt , atkal visu mainīt , velreiz to pašu mainīt. Vieglākais variants cik sapratu bija , wifi extenderis... 

Link to comment
Share on other sites

jarajara

var jau būt. tikai man lētā gala onnetwerk dzelzsgabals knapi metrus 20 tiešā redzamībā velk. tāds struntīgs signāls un ar caurumiem.  bet kabelis uz to pašu onnetwerk  metrus 100 jau gadus 10 stāv. vēl nav atteicis. un parasts , un ierakts tik centimetrus 30-40.

 

  redzi cilvēkam tērēties ar negribas, un darīt vēlmazāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Rakt grāvjus nav stilīti. Stilīg visu bez vadiem taisīt. Nākošais jautājums tofikstarterim būs: man nekas nestrādā. Ko darīt?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

atgādinu velreiz, vilkt vadus nesanāks. Vienīgais risinājums Wifi extender vai kaut kas tml. Bet ar ko tādu pirmo reizi ņemos , varbūt kāds zin , kā tie īsti darbojas?  VIenalga kādu modeli jāpērk?( vai tieši lai atbilstu mājas rūterim). 

Link to comment
Share on other sites

pats lietoju šādu, ~40m tiešajā redzamībā signāls ap -70dBm, internetam pilnīgi pietiek, tiesa caur pakešlogiem būs vēl vājinājums dēļ svina stiklā

domāju, ka modelis nav diži no svara, tur drīzāk antena, raidītāja jauda un kompja tīklene vairāk spēlēs lomu

Link to comment
Share on other sites

beidzot. paldies! :) bet šito , rūteri ar access point ir tie paši extender ? vai tur jau cita sistēma? 

cik ir jauda tavējam? 

Link to comment
Share on other sites

rūteris tev nav obligāti vajadzīgs, pilnīgi pietiks ar pliku access point, kuram iespējams extender režīms, lai gan protams var arī izmantot rūteri, ja viņam ir extender iespēja

par jaudu nemācēšu pateikt, jo šitam specenē ciparu nav, bet gan jau ka standarta 100mW, tiesa taisnības labad jāpiebilst, ka es viņam esmu uzskrūvējis 6dBi antenu standarta trijnieces vietā, bet domāju ka tas kopainu diži neietekmē cik nu atminos no testēšanas ar standartīgo pagaišgad

Link to comment
Share on other sites

(labots)

skaidrs. :) vienkārši , man šobrīt rūteris ir tl-wr841n.   Vēlos nopirkt šitādu http://www.tehnoland.lv/lv/datori/bezvadu-ruteri-adapteri/zyxel-wre2205-105383 . Kā domā , viņš derēs manā situācijā? ( darbosies kā vajag? ) Un cik tas ir jauda , 2x2 dbi? 

p.s uzskicēju pa ātro foto , apskaties , kāda man doma..   

post-82743-0-38821700-1374509720_thumb.jpg

Labots - Dimors
Link to comment
Share on other sites

es mēģinātu likt to repīteri kaut kur šeit, bet nu liels jautājums arī par attālumiem un šķēršļiem starp rūteri un repīteri, iespējams ka jāapsver rūtera pārvietošana tuvāk vajadzīgajām zonām

par zikseli neko nemāku teikt, jēdzīgu apskatu par viņu arī nav, tam tp-link rūterim man šķiet var uzlikt dd-wrt, kur var vairāk regulēt jaudu, bet nu panaceja vājam signālam tā nebūs

post-83847-0-06322500-1374511001_thumb.jpg

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

mh, apskatījos , čakars gan ir. 

tātad par Zyxel neko nevarēsi pateikt?  bet mēģināt var jau? 

Link to comment
Share on other sites

mana doma bija iešūt dd-wrt tavā rūteri, un tad varētu uzlikt nedaudz lielāku raidītāja jaudu, kā ar ražotāja firmvāri

bet likt viņu repīterī protams arī variants, būs vairāk iespējas pietjūnēt savienojumu ar rūteri

zikseli protams mēģināt var, bet 2dbi un iebūvētās antenas neizklausās diez ko spoži, turklāt ja viņš būs iesprausts rozetē pie grīdas, tad tas pārklājumam arī baigi nepalīdzēs, īpaši švaka signāla gadījumā

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

 

 

tātad par Zyxel neko nevarēsi pateikt?

par 30Ls shtrunts kas strunts - antenas shvakaakas nemeedz buut un nav mainaamas

te mieriigi sanaak kaads http://www.salidzini.lv/search.php?q=TL-WDR3500

http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=2268&model=TL-WDR3500#over

 

ar GBit LAN un Wireless AC gan cena *3

http://www.salidzini.lv/search.php?q=ac1750

 

 

Link to comment
Share on other sites

jā , šie jau labi. Bet nesen mainījām rūteri , tagad nav velmes velreiz mainīt. Ja būtu klāt, kad senči pirka rūteri , tad nebūtu problēmu , bet kā ir , tā ir. 

šito , vēl viens jautājums uzbrieda. Ja man ir divi rūteri . Abus savienošu ar LAN vadu , tad abi darbosies un būs kopīgs signāls? Tad varēšu vadu pārvilkt uz garāžu , viens dos signālu pa garāžu , otrs pa māju ? 

Link to comment
Share on other sites

otru garāžā jāstellē kā access point pie wifi un switch pie vadiem

man gan cits ierosinājums, ja reiz esi nobriedis otram rūterim, ne ļoti gribās vilkt to vadu un internets nav nekas ātrāks par 30-50Mbps - kā galveno paņemt kaut vai tplink 1043nd, kam 3 antenas un mazliet labāks pārklājums uz tā rēķina, un tagadējo 841n izmantot kā repīteri

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Var. Uzliec dd-wrt un aizet!

Link to comment
Share on other sites

sanāk , es uzlieku TP-LINK WR741ND rūterim dd-wrt un tad sataisīšu to kā repīteri , tad vienkārši to ieslēgšu un aidā, done?!

Link to comment
Share on other sites

apmēram, bet ieguvumu pār iepriekšminēto 730RE kaut kā neredzu, abiem viena antena un jaudas gan jau +/- līdzīgas

Link to comment
Share on other sites

(labots)

saprotu , tad jau redzēs..  Tūlīt mēģināšu rūteri pieslēgt un uzlikt dd-wrt un tad tālāk.. :) došu ziņu ,ja sanāks. 



Uzliku savējam rūterim dd-wrt , sāku to pielāgot . Bet kad apskatījos "Wireless mode" tur vajadzēja būt " Repeater bridge" , bet manā gadījumā nav. Ja izvēlēšos "Client"  , derēs vai nē? skrīns lejā..

post-82743-0-84067600-1374600496_thumb.png

Labots - Dimors
Link to comment
Share on other sites

Personīgi es neciešu izmantot repīterus un tamlīdzīgus zvērus dažādu iemeslu dēļ.. tā vietā stāv linksys + ddwrt

 ar atslēgtu wifi (jūdzās regulāri nost, ja pārslogoja), savukārt priekš  wifi pie porta ir piesprausts nanostation's (http://www.ubnt.com/nanostation).. ;) , no 4 stāva - pagalmā (ķiegeļu dubultā ārsiena + 2 starpsienas + lenkis) signāls ir ļoti labi redzams, netālu esošajā auropark stāvvietā - tas pats, piekam. nanostation's pieregulēts uz minimālāko konfigurāciju priekš attāluma, bet ar max priekš caurlaidības ... , protams, ņemot vērā, ka antena "virzienniece", tad aiz tās signāla līmenis pamatīgi krītas - kāpņu telpā visai minimāls (biezā siena+2 starpsienas), bet pīpējot netā var sēdēt + pēdējā gada laikā nav nācies restartēt ne rūteri, ne antenu, kas, personīgi man, ir pats svarīgākais =) 

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

skaidrs :) ņemšu vērā. Sanāca man sataisīt repīteri ,itkā viss iet. Signāls arī labs, bet rīt to visu labāk izpratīšu.paldies jums :* 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...