Jump to content

Diseqc problēmas vai tjuneris vainīgs...


kriss77
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Ir sekojoša problēma:

Ir Diseqc priekš 4 LNB. Tagad esmu pieslēdzis 2 LNB.

Pirmā pie A(Unversal LNB), otrā pie B(Cirkular LNB_36E), trešā, ceturtā nekas nav pielikts.

Problēma ir tā ka ieslēdzot sat tjuneri nenotiek pārslēgšanās uz otro LNB(36E), kaut vai slēdzot ārā pēdējais skatītais kanāls bija no 36E satelīta. Galvenais iestatījumos viss ir pareizi.

Tagad lai parādītos signāls no otrās LNB man katru reizi ir settingos jāuzslēdz uz pirmo LNB un pēc tam atpakaļ uz otro LNB tad viss aiziet. Ir reti gadījumi ka pārslēdzās pats.

Nezinu tagad vai vaina ir pašā Diseqc vai sat tjunerī.....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Galvenais iestatījumos viss ir pareizi.

 

 Vai tikai tu tā domā...?

Link to comment
Share on other sites

Nu kas ta tur var būt nepareizs. Attiecīgam satelītam uz 36E pie Diseqc ietatījuma ir ielikts LNB B. Attiecīgi pārējiem satelītiem kam ir universālā LNB ielikts LNB A. Dreamsky HD2 tjunerim tur jau nekādas lielas izvēles nav. Nu vienīgi var vēl izvēlēties 22khz ON vai OFF - šo īsti nezinu priekš kam tas ir, bet mēģināts ir i tā, i tā..

tad vēl tur ir izvēle diseqc versijai... 1.0; 1.1; 1.2... liku gan 1.0, gan 1.1...

Link to comment
Share on other sites

4-galvu daiseks ir 1.0. BET! Ja Tev tiešām ir daiseks ar tikai 4 izejām, nevis, teiksim 6, 8 vai 10,16. Tad jālieto versija 1.1

1.2 ir bļoda ar motoru.

4-izeju daisekam ir 4 LNB kombinācijas: AA, AB, BA, BB. Ja vien es galīgi neesmu nojūdzies :sarkasms:

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

bija līdzīgi, momainiju cirkulāro galvu uz citu ražotāju un nu jau vairakus gadus problēmu nezinu

Link to comment
Share on other sites

Vai tiešām ir grūti pirms tēmas veidošanas pameklēt forumā? http://www.boot.lv/f...gulēšanā/page-4

nu man jau šķiet ka tur īsti pa manu problēmu nerunā un tur ir runa par savādāku sat tjuneri.

 

4-izeju daisekam ir 4 LNB kombinācijas: AA, AB, BA, BB. Ja vien es galīgi neesmu nojūdzies :sarkasms:

Nu nezinu gan, man tam sat tjunerim pie Diseqc izvēles nav tādas kombinācijas.. ir tikai LNB A; LNB B; LNB C; LNB D; LNB E.. utt..

Un ja būtu šīs AA; AB; BA; BB... tad kā ta man būtu jāliek? Rīt būšu uz laukiem tad noskaidrošu precīzāk...

Labots - kriss77
Link to comment
Share on other sites

Tas Dreamsky HD2 nav nekāds Enigma, un iespējas tur kaut ko iestatīt nepareizi ir tuvu nullei. Un ir aizdomas, ka pat ļoti dārgam uztvērējam nav iespējams tā sačakarē iestatījumus, lai kanāls rādītu, bet pēc izslēgšanas un ieslēgšanas, tas pats kanāls vairs nerādītu, un arī signāla līmenis (kvalitāte) būtu = 0.

Gan jau, ka kāds no sistēmas elementiem (LNB, DiSEqC vai STB) ir bojāts. Atklāt bojāto elementu var eksperimentālā ceļā, mainot attiecīgo detaļu pret citu. Iesākumā var pamēģināt pieslēgt galvas pie citām DiSEqC ieejām. Es vairāk sliecos uz DiSEqC defektu, bet tas būt arī uztvērēja defekts. Vai arī kaut kādas nesavietojamības problēmas starp konkrēto uztvērēju un konkrēto DiSEqC.

Link to comment
Share on other sites

Labs rīts,

Vairs nekā nesaprotu- vakar it kā visu sakonfigurēju, viss aizgāja un smuki varēju pārslēgties starp 4,8 un 36 rādīja gan via, gan +++, šorīt gribēju iemalkot rīta kafiju pie kāda 4,8 kanāla, a šis man kūū, raksta, ka serviss nav pieejams un jāčeko tūnera konfigurācija, bet es jau no vakardienas neko neesmu mainījis. Vienīgais ko esmu papildinājis ar dreambox edit ir kanālus padzēsis un jaunu buķeti uztaisījis, un neko citu...

Iekš satfind signāls ok, satelītu redz, manuāli pārskanēju H 11958 atradu kanālus- kas varētu būt par vainu?

 

Labots- Izdomāju izdzēst visus 4,8 kanālus un manuāli ieskanēt pa jaunu- viss aizgāja, un es vēl mazāk saprotu, kas izraisīja šādi uzvesties....

post-78743-0-27774900-1381648617_thumb.jpg

Labots - spura
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas Dreamsky HD2 nav nekāds Enigma, un iespējas tur kaut ko iestatīt nepareizi ir tuvu nullei. Un ir aizdomas, ka pat ļoti dārgam uztvērējam nav iespējams tā sačakarē iestatījumus, lai kanāls rādītu, bet pēc izslēgšanas un ieslēgšanas, tas pats kanāls vairs nerādītu, un arī signāla līmenis (kvalitāte) būtu = 0. Gan jau, ka kāds no sistēmas elementiem (LNB, DiSEqC vai STB) ir bojāts. Atklāt bojāto elementu var eksperimentālā ceļā, mainot attiecīgo detaļu pret citu. Iesākumā var pamēģināt pieslēgt galvas pie citām DiSEqC ieejām. Es vairāk sliecos uz DiSEqC defektu, bet tas būt arī uztvērēja defekts. Vai arī kaut kādas nesavietojamības problēmas starp konkrēto uztvērēju un konkrēto DiSEqC.

 

Man tas Diseqc ir tikai mēnesi atpakaļ pirkts. Varbūt ka ir tās nesavietojamības problēmas.

Tagad iedomājos ka varbūt problēma ir tajā ka tjunerī zem visiem satelītīem esmu salicis LNB1 un tieši zem 36E satelīta esmu ielicis LNB2. Kur te iepriekš tika minēts ka katram satelītam jābūt savs Diseqc numurs(LNB1, LNB2, LNB3,utt..) Bet manā situācijā sādi iestatījumi būtu ideāli, jo man šķīvis ir ar motoru, t.i. kad pagriežu uz 36W satelītu jāizmanto LNB2, visās pārējās pozīcijās LNB1.

post-85979-0-87735900-1381687294_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tev draudziņ daiseks vispār nav iestatīts.

Dotajam satelītam Astra 4.8E Ailītē DISEQC 1.0 iestādi Burtu A un kabeli no attiecīgās galviņas ieskrūvē Daisika 1. (A) ieejā. Un tālāk tajā pašā garā. Satelītu Eutelsat 36E ieskrūvē ligzdā 2. (B) un to pašu iestādi sat kastē. Parametru DISEQC 1.1 visiem satelītiem kurus lieto uzliec NONE lai nejauc galvu daisikam. Ja nevar atcerēties kurā ligzdā kurš kabelis var pierakstīt uz lapiņas un tas nav joks. Pēc uzstādījumu veikšanas pārliecināties vai izslēdzot un ieslēdzot kasti no Elektrības uzstādījumi ir saglabājušies, tad nodzēst visus greizi ieskanētos kanālus un pa jaunam visu noskanēt.

Labots - Exy
Link to comment
Share on other sites

Exy - vai nav labāk Eutelsatu 36E likt pie daiseka 1. ieejas?

Kaut kur kaut ko tādu biju dzirdējis bet īsti neatceros :blush:

Daži sat veči atkal saka, ka pie 1. ieejas esot jāliek iecienītāka satelīta LNB, jo tad kad daiseks nobruks vismaz to rādīs.

Link to comment
Share on other sites

@Exy,

 

paldies, paldies

Kā es iepriekšējā postā rediģēju, viss aizgāja pēc 4,8 izdzēšanas un manuālas atkal ieskanēšanas!

Par lapiņu- 101% piekrītu, jo pie esosās antenas nemaz tā vienkārši netieku- bet šoreiz viss atrisināts.

Link to comment
Share on other sites

Tas par 1 portu un 36E ir muļķības. Man piemēram uz 1 porta stāv 36E :)  tāpēc ka dienā pa 5  reizes jāsprauž dažādas kastes klāt un 36 uzreiz iet, nekas nav jākonfigurē, tāpat 800 Drīmam ir problēmas ar HD kanālu pārslēgšanu ( nu nemīl tas 800 daisikus un garus kabeļus), citām kastēm nekādu problēmu.

Kādeiz 500s drīmu ziedu laikos tieši otrādi baumoja ka 19E Astra jāliek uz AA :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tev draudziņ daiseks vispār nav iestatīts. Dotajam satelītam Astra 4.8E Ailītē DISEQC 1.0 iestādi Burtu A un kabeli no attiecīgās galviņas ieskrūvē Daisika 1. (A) ieejā. Un tālāk tajā pašā garā. Satelītu Eutelsat 36E ieskrūvē ligzdā 2. (B) un to pašu iestādi sat kastē. Parametru DISEQC 1.1 visiem satelītiem kurus lieto uzliec NONE lai nejauc galvu daisikam. Ja nevar atcerēties kurā ligzdā kurš kabelis var pierakstīt uz lapiņas un tas nav joks. Pēc uzstādījumu veikšanas pārliecināties vai izslēdzot un ieslēdzot kasti no Elektrības uzstādījumi ir saglabājušies, tad nodzēst visus greizi ieskanētos kanālus un pa jaunam visu noskanēt.

Nav man tur nekādi burti, it tikai LNB1, LNB2, LNB3, LNB4..

Viss ir pareizi saskrūvēts tam Diseqc pie A ir Universālā LNB, pie B ir Cirkulārā LNB(36E satelītam)

post-85979-0-40471500-1381736760_thumb.jpg

It kā jau esmu provējis visādi: Liku abās vietās, gan pie Diseqc1.0, gan pie Diseqc 1.1 LNB1..

Vienīgi neesmu pa jaunu skanējis kanālus, pēc iestatījumu izmaiņas Diseqc1.0 Diseqc1.1 rindiņā.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Tev bildē Diseqc 2.0 ne visi aparāti grib ar šo protokolu strādāt

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

itkaa 2.0 ir savietojams ar 1.0, bet 1.1 komandas vinjam jaaignoree

 

input 1 = AA

input 2 = AB

input 3 = BA

input 4 = BB
 
Link to comment
Share on other sites

Ja var ticēt viki 2.0 ir 1.0 tikai ar divvirzienu komunikāciju, proti daiseks noziņo atpakaļ tjunerim, ka galvu pārslēdzis.

1.0 zinošs tjuneris vienkārši to atbildi nesaprot, bet tas netraucē.

Nezinu, vai tjunerim var tieši pateikt ka ir 2.0 daiseks.

Link to comment
Share on other sites

Finālā visam būs banāli nepareizi kabelim uzskrūvēts F konektors kuram te ir kontakts te īssavienojums.

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais, kad man tiešām nestrādāja DiseqC 2.0 tā 1.0 vietā, tad tas bija darbā ar DVB-S PC kartēm.Likt LNB secībā № 1;A;AA - Astra 19E un № 2;B;AB - Hot Bird 13E ir vāciešu utml.
defaultais iestatījums. Par to 36E uz №1 piekrītu Exy, jo man arī tikai tāpec tas ir tā pieslēgts.
Tagad taču uztvērēji, diseqC, LNB un ja vēl lietoti maksā kapeikas, lai vienmēr kāds būtu lieks vismaz testam. Nevis lauzties atvērtās durvīs, tā vietā lai visu pārbaudi step by step
veiktu.
Dārgie sattv iesācēji, un ja jums nav pat loģiskās domāšanas, tad šis laiciņš nav priekš jums, ko jau pierāda dažu censoņu daudzskaitlīgi posti...

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...