Jump to content

Pioneer a--20 pastiprinātājs - ko sakat?


Payne
 Share

Recommended Posts

Baigais Janka

S-40 (ar kauču kādu burtu gan) ir dažādas s-30 modifikācijas.

Link to comment
Share on other sites

mazjaudīgs pastūzis, tik cik ir vien vizuālais smukums. pārējais viss ir lēts un mazs. 20-30W pastūzis. vairāk no viņ aneizspiedīsi uz 8 omi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vai ta lampu pastiprinātājs nav labāks
Protams, ka nav. Īpaši priekš S-400

Autoram - tajā ciparā var sameklēt labu labo pastūzi no lietotajiem - Sony ES sērija, Marantz, Denon, Yamaha etc.

Link to comment
Share on other sites

MiksLauvens

RMX 1450 ss.lv
šīm kastēm savulaiku liku klāt QSC GX5,
tās kastes lielākais musars kas vien redzēts, s400m bij lādzīgākas.
bet autoram saku ņem to rmx un būsi hapy, un nopērc normālas kastes, citu ampu tev savmūžh nevajadzēs.

 

ar to ampu kas ir, ko gribi pirkt, pietiks jo jauda tām s400 lielāka tā pat nav.

ar šo ampu darbina viens paziņa to malku, tpc man ir tik riebīgs viedoklis.

 

Bet ja taisies mainīt tās kastes, saku tev x2 ņem rmx tas tev kalpos līdz nosprāgs.

ja tomēr nē,

tad ir daudz ss.lv home audio pa 100ls piem ša parādīšu, http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/amplifiers/emdhg.html Technics SU-vx700

Ņem tad to,  arī būsi laimīgs par to, daudz labāks nekā tas krāms ko taisies ņemt.

 

Power output: 90 watts per channel into 8Ω (stereo)  Mirgos tev tās sarkanās diodes ka nemetās, ja viņas tev jau mirgo, tad tas ir tās limits, :p

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.007%

Damping factor: 80

Input sensitivity: 0.25mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 68dB (MC), 79dB (MM), 97dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Year: 1991

Labots - MiksLauvens
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

tam taču nav lampas ! vai ta lampu pastiprinātājs nav labāks?

Dažreiz nevaru saprast - tu tēlo vai tik izliecies?

Link to comment
Share on other sites

Mariso tak ir visu pārdevēju sapnis - jo lielāka cena - jo jamam liekas , ka labāka prece :D

 

 

pričom ausis pastūžu un tumbu topikā ?

Link to comment
Share on other sites

Kas ir labāk?  Un ausīm ir mazāka jauda...tu maz zini cik energoefektīvs un smags būs 60w lampinieks?  Nemaz nerunajot par cenu,kura bus puse no tavas gada algas.beztema .



Piem. BAT VK60 - dīkstāvē 500w tērē un maksà  5000usd ...te būs 2x dārgāk...

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Taču uzlieciet vienreiz tam Londonas kodējam štampu "krāna staipītājs", tāpat kā citiem ir Čak Noriss, lietpratējs vai admins...

Link to comment
Share on other sites

tepat forumā viens bija ielicis sava paštaisītā lampinieka bildes 

tad jau lampas ir tās, kas piedod labo skaņu

Link to comment
Share on other sites

 

 

tad jau lampas ir tās, kas piedod labo skaņu

Bļins, ja Tev nav ne jausmas ar ko atšķiras lampu skaņa no traņiem, tad labāk paklusē. Lampas dod lielākus signāla kropļojumus, tikai ir tā, ka daļai cilvēku šie specifiskie kropļojumi patīk (pāra harmonikas), jo skaņa liekas "siltāka".

Un vēl - lampas mūsdienās ir retums un tādēļ skaitās īpaši kruta. Īsumā - fetišs, nekas vairāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tam taču nav lampas ! vai ta lampu pastiprinātājs nav labāks?

:)  :)  :) ...sakums labs,gaidam turpinajumu!



Gribu verst uzmanibu,ka MarisO runa par lietu,taisnu un cietu,jo musu tēvu tēvi klausijas silto lampu ,silto skanejumu,tam ka lieciba ir 1924.gada Aivazovska glezna,ar nosaukumu:

"Русские аудиофiлы слушают теплый ламповый звукъ. 1924 год."

Link to comment
Share on other sites

Imho, ar tiem lampu vs traņu pastūžiem viss ir vienkārši- labs lampu pastiprinātājs skan labāk pa sūdīgu traņu pastiprinātāju, savukārt labs traņu pastiprinātājs skan labāk pa sūdīgu lampu pastiprinātāju!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Beidz fleitēt :) ivo visu jau pateica - lampas dod kropļojumus, kas lielai daļai cilvēku patīk. Tas arī viss.

Link to comment
Share on other sites

Ehmz, vai Tu savā dzīvē esi redzējis un klausījies lampu pastiprinātāju (kas nav radiola Rigonda), ka tik labi zini stāstīt? Jebšu nodarbojies ar to, ka atstāsti visiem to, ko kāds Ivo kaut kur ir teicis?

 

Vai varbūt Tu domā, ka šajā pasaulē trūkst sūdīgu tranzistoru pastiprinātāju ar lieliem kropļiem, ar kādiem piebāztas lielākā daļa kaut kādu aktīvo akustisko sistēmu un mūzikas centru, ar kuriem var lepoties lielākā daļa forumiešu dzīvojamās istabas?

 

..un, kas Tavuprāt, ņemot vērā Tev zināmos psihoakustiskos pētījumus, cilvēkam ir kaitinošāk- klausīties skaņu ar 0.5% kropļojumu, kurā dominē pāra harmoņikas, jeb skaņu ar 0.05% kropļojumiem, kurā dominē, piemēram, nepāra harmoņikas? Ļoti interesē Tavs viedoklis!

Link to comment
Share on other sites

Psc, kā jūs tik ilgi esot internetā, varat uzķerties uz elementārākā troļļa iesācēja :lol:

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->Luke

 

Atkārtošos, beidz fleitēt. Lampu invalīdi karaz-taki ir ļoti viegli nomērama lieta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Atkārtošos, beidz fleitēt. Lampu invalīdi karaz-taki ir ļoti viegli nomērama lieta.

 

a kur Luke teica, ka nav nomeeraams ???

vai tas ka lielai daljai patiik, noziimee ka tas ir labs ? objektiivi labs vai subjektiivi labs ? Kad ir bungai uzsitiens un dzirdi ka vaaliitei , kurai jaaskan kaa vaaliitei, ir piekaarts spilvens galaa, un uzsitiena/ tesiena nav, vai tas ir LABI ????? Janka ?

Link to comment
Share on other sites

Pļeķ, vai Tu kaut manu komentu izlasīji, vai, par ko esmu pārliecināts, ne vārda nebiji sapratis no tā, ko es jautāju par harmoņiku struktūru! Nu un par to, ka savā dzīvē īstu lampinieku, neskaitot bildītes, 100% ir skaidrs!

Tas, ko es biju teicis- pirmām kārtām ir svarīgi kāda ir harmoņiku struktūra. Tb, lampinieki, it īpaši vientaktnieki no tranzistorniekiem atšķiras ar to, ka tiem ir ar kārtu lielāki kropļojumi, ko sastāda lielākoties otrās harmoņikas, savukārt tranzistorniekiem bieži vien, kaut kopējie kropļojumi % ir mazāki, harmoņiku spektrs ir ļoti liels. Nu bet Tu, protams, gan jau nezini, kas ir otrā harmoņika un, kas ir trešā, kā izskatās..

Neliela lasāmviela, ko 10 minūšu laikā uz ātro atradu: http://www.theaudioarchive.com/TAA_Resources_Tubes_versus_Solid_State.htm Cerams, ka izlasīsi un kaut daļu sapratīsi no mana zemāk pievienotā teksta:

In the tests conducted for the AES journal article:

 

“Further listening revealed that it was only in the range of early overload where the amplifiers differed appreciably in sound quality. Once the amplifiers were well into the distortion region, they all sounded alike -- distorted. In their normal non-overload range all three amplifiers [transistor, hybrid op-amp, and vacuum-tube triode] sounded very clean.”

 

and

 

“Engineering studios show that any amplifier adds distortion as soon as the overload point is reached. The tests show that all amplifiers could be overloaded to a certain degree without this distortion becoming noticeable. It may be concluded that these inaudible harmonics in the early overload condition might very well be causing the difference in sound coloration between tubes and transistors.”

 

The article then digs deeper into the perceived “sound” of the relative distortion harmonics of tubes versus transistors. It was found that:

 

“There is a close parallel here between electronic distortion and musical tone coloration that is the real key to why tubes and transistors sound different.”

 

Further reading explains in detail the effects that harmonics have on sound coloration:

 

" The primary color characteristic of an instrument is determined by the strength of the first few harmonics. … The odd harmonics (third and fifth) produce a "stopped" or "covered" sound. The even harmonics (second, fourth, and sixth) produce "choral" or "singing" sounds. The second and third harmonics are the most important from the viewpoint of the electronic distortion graphs in the previous section. Musically the second is an octave above the fundamental and is almost inaudible; yet it adds body to the sound, making it fuller. The third is termed quint or musical twelfth. It produces a sound many musicians refer to as "blanketed." Instead of making the tone fuller, a strong third actually gives the sound a metallic quality that gets annoying in character as its amplitude increases. A strong second with a strong third tends to open the "covered" effect. Adding the fourth and fifth to this changes the sound to an "open horn" like character. "

 

" The higher harmonics, above the seventh, give the tone "edge" or "bite." Provided the edge is balanced to the basic musical tone, it tends to reinforce the fundamental, giving the sound a sharp attack quality. Many of the edge harmonics are musically unrelated pitches such as the seventh, ninth, and eleventh. Therefore, too much edge can produce a raspy dissonant quality. Since the ear seems very sensitive to the edge harmonics, controlling their amplitude is of paramount importance."

 

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Teikšu godīgi - nelasīju. Ja cilvēks mēgina uzsākt idiotiski izvērstu diskusiju no 2+2 līmeņa labi zināmas patiesības, un to ivo akurāt pateica, un būtu pieliekams punkts, tam laiku tērēt netaisos. Jebšu kārtējais vadu sildītājs? Es off.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir apbrīnojami, kā viena tirliņa dēļ, kurš topicā par 150GBP "vērtu" pastiprinātāju nobļaujas, ka lampu pastiprinātāji ir labākie, jo tie ir redzami bildēs ar skaistām austiņām, tiek sapista topica sākotnējā doma.

Piedod, autor!

Link to comment
Share on other sites

Hmz, tagad beidzot sanāca laiks puslīdz kārtīgi izlasīt manā iepriekšējā komentā norādīto linku, kur izbrīnīja lampu un tranzistoru salīdzinājums- īsi sakot, vienos vārtos. WTF!

Vacuum tubes – Advantages

  • Highly linear without negative feedback, specially some small-signal types
  • Clipping is smooth, which is widely considered more musical than transistors
  • Tolerant of overloads and voltage spikes
  • Characteristics highly independent of temperature, greatly simplifies biasing
  • Wider dynamic range than typical transistor circuits, thanks to higher operating voltages
  • Device capacitances vary only slightly with signal voltages
  • Capacitive coupling can be done with low-value, high-quality film capacitors
  • Circuit designs tend to be simpler than semiconductor equivalents
  • Operation is usually in Class A or AB, which minimizes crossover distortion
  • Output transformer in power amp protects speaker from tube failure
  • Maintenance tends to be easier because user can replace tubes

Vacuum tubes – Disadvantages

  • Bulky, hence less suitable for portable products
  • High operating voltages required
  • High power consumption, needs heater supply
  • Generate lots of waste heat
  • Lower power efficiency than transistors in small-signal circuits
  • Low-cost glass tubes are physically fragile
  • More prone to microphonics than semiconductors, especially in low-level stages
  • Cathode electron-emitting materials are used up in operation, resulting in shorter lifetimes (typically 1-5 years for power tubes)
  • High-impedance devices that usually need a matching transformer for low impedance loads, like speakers
  • Usually higher cost than equivalent transistors

Transistors – Advantages

  • Usually lower cost than tubes, especially in small-signal circuits
  • Smaller than equivalent tubes
  • Can be combined in one die to make integrated circuit
  • Lower power consumption than equivalent tubes, especially in small-signal circuits
  • Less waste heat than equivalent tubes
  • Can operate on low-voltage supplies, greater safety, lower component costs, smaller clearances
  • Matching transformers not required for low-impedance loads
  • Usually more physical ruggedness than tubes (depends on chassis construction)

Transistors – Disadvantages

  • Tendency toward higher distortion than equivalent tubes
  • Complex circuits and considerable negative feedback required for low distortion
  • Sharp clipping, in a manner widely considered non-musical, due to considerable negative feedback commonly used
  • Device capacitances tend to vary with applied voltages
  • Large unit-to-unit variations in key parameters, such as gain and threshold voltage
  • Stored-charge effects add signal delay, which complicates high-frequency and feedback amplifier design
  • Device parameters vary considerably with temperature, complicating biasing and raising the possibility of thermal runaway
  • Cooling is less efficient than with tubes, because lower operating temperature is required for reliability
  • Power MOSFETs have high input capacitances that very with voltage
  • Class B totem-pole circuits are common, which can result in crossover distortion
  • Less tolerant of overloads and voltage spikes than tubes
  • Nearly all transistor power amplifiers have directly-coupled outputs and can damage speakers, even with active protection
  • Capacitive coupling usually requires high-value electrolytic capacitors, which give inferior performance at audio-frequency extremes
  • Greater tendency to pick up radio frequency interference, due to rectification by low-voltage diode junctions or slew-rate effects
  • Maintenance more difficult; devices are not easily replaced by user
  • Older transistors and ICs often unavailable after 20 years, making replacement difficult or impossible

 

Atvēru saistīto IEEE linku: http://spectrum.ieee.org/consumer-electronics/audiovideo/the-cool-sound-of-tubes/3/distortion , kura mērījumi tik tiešām ir pa labu lampām. Esmu tiešām diezgan izbrīnīts, ja tā godīgi..

 

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Žēl, ka iPhone un Macbook nevar dabūt uz lampām darbināmus, ne?

Labots - Konstatators
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tādu tak nevar palietot - griežoties visus vadus uztīs!

Link to comment
Share on other sites

Ehmz, vai jūs domājat, ka MārisO ir kāds humpalnieks, ka rādat viņam preces second hand veikalos? Ja MārisO tādu lētuci ņemtu, tad tikai jaunu! :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...