Jump to content

Kā iebūtoties uz Ubuntu


Axwell
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

 

 

Ir neliela problēma - jauns PC kuram virsū ir Ubuntu, man vajadzētu uz viņa uzlikt Windowsu no flash vai cd. Problēma ir tāda, ka nekādīgi neizdodas palaist no vina boot menu, biosa atradu kā tikt, bet līdz pareizajam solim netieku.

 

 

Varbūt kāds var īsi soli pa solim var izstāstīt kā?

 

Paldies,

Link to comment
Share on other sites

Mazbudžeta HP 250G1 ofisa darbiem, Ubuntu versija cik saprotu ir 1.99-21ubuntu3.9

 

Vienkārši no Ubuntu nav pilnīgi nekādas poņas, līdz Biosam tieku first from boot ir enabled, bet tāpat maita negrib palaisties:!@

Link to comment
Share on other sites

100debija

ar ubuntu tur nekāda sakara, iestādi biosā lai vispirms būtojas no devaisa kur atroda booteiblā windows instalācija. otrs variants, līki windows instalācija iecepta datu nesējā (usb, dvd)(nav k;a booteiblais) ja nav oriģinālais

Labots - 100debija
Link to comment
Share on other sites

Līki nevarētu būt, esmu jau instalējis no šī paša diska vairākas reizes, windows gan tiesa neorģinālais.

Link to comment
Share on other sites

100debija

paspaidi F9 pie iestartēšanās, hp laptopiem default boot menu taustiņš, tad izvēlies, lai būtojas no disku lasītāja

 

p.s. nevaru nekad saprast - ka forumā uzcept tēmu ir vienkāršāk, nekā gūglē sameklēt relatīvi triviālas lietas

Labots - 100debija
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vai arī tiec iekšā biosā un norādi CD kā pirmo bootablo ierīci.

 

Lai gan neticās, ka jamam nav boot sekvences izvēlne. Vēl ir variants, ka tā ir atslēgta biosā. To jau var risināt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

sanāca tikai tad kad iesāku instalāciju uz cita kompa un pēc pirmā restarta turpināju uz īstā.

D_L tak par šito.

Vai arī tu cietni metāji no viena uz otru.

Link to comment
Share on other sites

Vakar tam visam atmetu ar roku, jo nebija laika ņemties...

 

Viss būtu labi, bet atkal sprāgstu no dusmām pušu viss būtojas, bet šobrīd netieku tālāk par soli Windows license agreement kur jāspiež F8 lai turpinātu, šajā vietā vienkārši F8 spiežot nedarbojas, esmu mēģinājis jau 3 XP SP2/SP3 versijas, par win7 domu pagaidām atmetu, jo iespējams mana versija ir gļukaina. Tas ir psc gribas sviest datoru pret sienu ar visu nolādēto Ubuntu, esmu mēģinājis uz cita kompja ar os windows viss būtojas un griežas...

 

Kur var atslēgt to UEFI un kas tas vispār par zvēru?

Link to comment
Share on other sites

p.s manā gadījumā secure boot ir jau defaltā atrubīts, pie tiem UEFI boot order nav iespējams neko mainīt.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Ķirzaks tak ieteica.

Visp, ja uz aparāta vajag linuksi un vinduli, vinduli instalē pirmo, pēc tam linuksi ( dual bootam).

 

Link to comment
Share on other sites

Tiku tālāk un atkal parādās brīnumi stāv viena C: uz FAT32 partīcija ar lielumu  ~3,5GB, F8 vietā spiedu visu pogas pēc kārtas un ja nemaldos tālāk aizgāja ar alt vai fn

Labots - Axwell
Link to comment
Share on other sites

Vairs neredzu, man jau kopējas virsū faili uz diska, šobrīd mana doma ir tāda nonest Ubuntu un dabūt pie dzīvības to pašu XP, domāju kad būs virsū XP problēmām ar WIN7 instalāciju nevajadzētu būt? Kas šajā gadījumā notiek ar biosu, tas mainīsies? Es joprojām nevaru saprast kur ir visa vaina tajā ka ir virsū Ubuntu, vai tādēļ ka HP, vai domāts tikai lai liktu virsū win8...

Link to comment
Share on other sites

100debija

Būtu pataupījis nervus un iedevis kompi kādam, kas kaut ko no lietas saprot. Varbūt atbrīvotu tevi no dažām naudiņām, bet būs tā vērts :)

 

 

edit: Iebūtojies ar hirens boot cd un tur ar kādu partition tooli noformatē to cieto kā ntfs.

Labots - 100debija
Link to comment
Share on other sites

Rezumē: Nekas neizdevās, pēc pārkopēšanas uz diska kad būtu jāiziet restartam un jāturpinās setupam, uzreiz lādējoties met erroru, tagad arī pie jauna boot menu vairs netieku, jo automātiski kā pirmais parādās ši tālāk neejošais windows.

 

Varu teikt vienu, man jau zb ar šito visu čakarēties un laiku tērēt, ja kāds vēlas šodien nopelnīt un ir spējīgs man uzliktu pliku win7 par 10-15ls varu Rīgas robežās piebraukt pats klāt līdz 20.00, ja ir varianti PM. P.S Var arī maršrutā Rīga-Koknese vakarpusē, svarīgi būtu lai to var izdarīt uzreiz uz vietas, es pagaidītu to 1h.,

Labots - Axwell
Link to comment
Share on other sites

Kronis visam. Kārtējais snobs, kas iedomājas, ka pa stundu var uzlikt, nokonfigurēt, salikt visus apdeitus un atdot klientam pilnībā strādājošu windozi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...