Jump to content

Meklēju jaunu LED 27" IPS monitroru ~160Ls, kādi ieteikumi?


waster
 Share

Recommended Posts

@tornis - kādēļ tieši 23 nevis 24 collu modeli?

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Pats sev paķēru pirms nedēļas 

PHILIPS 240P4QPYNB

1920x1200 24" IPS ar Pivot

 

Korpusa kvalitāte protams ir izcila, bilde tā pat, bet tas ir ne-lētā gala 24" monitors. Paņēmu Dell vietā tīri tādēļ, ka Dell man šķiet varen neglīts.

 

1920x1080 uz 24" ir ļoti pieņemama izšķirtspēja, bet 27" monitoram 1920x1080 ir par maz, savukārt paņemt 2560x1440 ir attiecīgi labi situētiem cilvekiem.

 

IPS matrica der visam izņemot spēles.

Spēlēm viennozīmīgi TN ar ne lēnāku punkta nodzīšanas ātrumu par 2ms.

 

Attiecībā uz autora jautājumu - man ar Philips ir laba pieredze. Tā kā tas ir lētā gala monitors savā grupā, tad ar build quality nerēķinies, bet noteikti laba izvēle.

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

bet 27" monitoram 1920x1080 ir par maz, savukārt paņemt 2560x1440 ir attiecīgi labi situētiem cilvekiem.   IPS matrica der visam izņemot spēles.

 

 Ir 27' IPS monis ar FHD (Dell P2714H), nesūdzos, spēlēju arī spēlēs tiesa ne online FPS, bet tadas kā Skyrim, Fallout

 

1440p tomēr ir nereāli pārcenots manuprāt..un ja vēl spēlē spēlēs, tad vajag vēl niknāku video karti...

 

 Cik arī palasu ārzemju forumus kaut kā nemanu ka IPS būtu sūdīgs spēlēm, man domāt tie ms ir vairāk marketings   ;)

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Nu es nezinu, kādos forumos Tu lasījis, bet IPS mazāku ms par 5 neesmu manījis... Lielais troksnis jau ir ap to, ka cilvekiem ar asu redzu un uztveri, spēlējot spēles, tie punkti nespēj laikā nodzist un veidojās tādas kā ēnas... Var teikt, attēls nedaudz dalās. :)

Link to comment
Share on other sites

Es laikam esmu pārdomājis un apsvēris, ka nemaz man nevajag 27" ar 1920x1080 izšķirtspēju labāk paņemšu kādu no 24" ar 1920x1200 izšķirtspēju.
philips 240p4qpynb
+ Pivot
+ 17 W
+ Zero power consumption with 0 watt hard switch

-7ms
-HDMI
dell u2412m
+ Pivot
+UltraSharp tikai nezinu ko tieši tas nozīmē
+hard coat 3H

-HDMI
-8ms
Asus VS24AH
+HDMI
+5ms

-Pivot
-30W

MakeMeGoAway vai tu vari pastāstīt kāpēc izvēlējies philips 240p4qpynb un kāda ir bildes kvalitāte (krāsas, asums), vai 7ms nav par maz priekš filmām.

Labots - waster
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Paņēmu tieši šo, jo lielāku par 24" negribēju. Ņēmu IPS, jo spēles tuvākā ~ gada laikā neplānoju nopietnas spēlēt un visam citam kā reiz der. 7ms nav par maz. :) Pagaidām arī mazajām spēlītem neredz ēnas, bet jaudīgās neesmu mēģinājis, jo dators nevelk.

 

Ņēmu tieši Philips, jo:

1. Viņs ir vislētākais (tajā brīdī 1a.lv - Ls162)

2. Dells man nepatīk vizuāli un ja nu tomēr nebūs naudas atsevišķam TN monitoram priekš spēlēm, tad 7ms ir labak par 8ms.

3. Asus ir visdārgakais.

 

Tu esi kļūdīgi norādījis - Asus nav Pivot un ne Dell, ne Philips nav HDMI. Bet nu es vienkārši paķēru DVI to HDMI kabeli (lētākie maksā ~Ls2), tādēļ, ja man vajadzēs pieslēgt, HDMI ierīci, problēmu nebūs, jo monitoram ir gan VGA ieeja (ko izmanto slēdzot pie datora), gan DVI ieeja, kur attiecīgi var pieslēgt to DVI to HDMI :)

 

Attiecīgi sanāk, ka Philips ar Dell ir vienādas regulācijas iespējas, abiem ir USB ieejas, tikai Philips ir lētāks un Philips ir iestrādāti arī sensori, kas piefiksē, kad vairs neesi pie datora un izslēdz ekrānu. Un jā - arī tāds pats slēdzītis, kā barošanas blokam datoros, kas pilnībā atslēdz strāvas padevi monitoram.

 

Attiecībā uz attēla kvalitāti - nav nekādu sūdzību. Melnā krāsa nespīd tumsā... Nezinu kā lai to pareizāk izsaka. Youtube ir glow testi. Asums un krāsas lieliskas, protams, regulējamas.

 

Iekļautas tādas fīčas, kā auto contrast, kas, piemēram, filmās, kad ir tumšās epizodes, satumsina attēlu, lai melnais ir gana melns un izskatītos kā patiešām tumsā, nevis gaišāk kā Tev istabā, kad gaisma izslēgta... Bet nu tā fīča ir jāregulē un ar manuāli vēl neesmu iepazinies kārtīgi.

 

Korpusa kvalitāte lieliska - smags un stabils.

 

Pa lielam, manuprāt, Tev jāizvēlās starp Dell un Philips. Es Philips paņēmu visa augstāk minētā dēļ, tai skaitā 2. punkta - pievilcīgāks izskatās.

 

Un galu galā, ja visas tehniskās fīčas ir +/- vienādas, bet Philips ir par 2 USB ieejām vairāk un kustību sensori un speciāli sledzis barošanai, tad kādēļ lai es maksātu vairāk un ņemtu DELL? :)

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

3. Asus ir visdārgakais un Tu esi kļūdīgi norādījis - viņam nav Pivot.

Es nekur neatradu, ka viņam būtu Pivot, kur tu ieraudziji, ka ir? 

http://www.asus.com/Monitors_Projectors/VS24AH/#gallery

 

Cenas jau viņiem visiem gandrīz vienādas pāris Ls atšķirība.

dell u2412m - 159.35 Ls

philips 240p4qpynb - 158.99 Ls

un par 10 Ls dārgāks

asus vs24ah - 169.71 Ls

Labots - waster
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Oh - nvm, nepareizi Tavu postu biju izlasījis. :)

 

Nu jā, cenas ir līdzīgas, jāizvēlās jau Tev pašam. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

+hard coat 3H
 

Šitais ir subjektīvs mīnus ja dienas gaisma nekrīt iekšā - tempered glass labāk izskatīsies.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nevertell

MakeMeGoAway, a tev arī visas spēles iet natīvajā izšķirtspējā ar vismaz un nekad zemāk par 120fps ? Vai spēlējot stārkraftus, esi spējīgs veikt 200 apm ? Tev TIEŠĀM reakcijas laiks ir zemāks par 10ms ? 

Reaktīvais pilots tad jau tu mums esi. 

Link to comment
Share on other sites

Tajā cenā uz TN vispār nav jāskatās, arī 27 collu monitoru par to cenu neiesaku, jo ir liels monitors ar salīdzinoši mazu izšķirtspēju, pikseļ ir lieli kas ne pārāk labi izskatās. Par 160Ls labs variants ir  Dell UltraSharp U2412M  tiesa gan 16:10. Uz reakcijas laiku ms vari neskatīties tas ir tīrākais mārketings. Pats lietoju U2312HM monitors super noder pilnīgi visam, vienīgais mīnuss ir Blacklight bleed.

 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
(labots)

Domāju, ka tauta nelieto nevienu no tiem modeļiem.

27" ar to izšķirtspēju nav diez ko sakarīga kombinācija.

 

Ja tiešām gribi lielu un lētu, aizej vienkārši uz kādu elkoru/technoland/whatever, kur viņus var apskatīt, un izvēlies.

Labots - qsi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
androidz
Tad sanāk, ja nenodarbojies ar grafiku, tad jāsēž pie 17 kapeiku burkas, vēlams CRT

Priekš kam tādas ekstras - 14" 800x600, būs gana labs.

 

Sorry, nepaskatījos, ka tas ir dinozaurs...

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

1080p no 1440p jūtami atšķiras ?

 

 

Lai nesāktu jaunu tēmu gribēju pajautāt.

 

Kādu monitoru labāk ņemt Asus PB278Q vai Dell U2713HM ?  Laiks pāriet no 23 uz 27 ...


Palasīju dell mājas lapā speciāli ir jāpērk atsevišķs kabelis ???
 
 
Our VGA connector can only support up to 2048 x 1152 (Bandwidth Limitation).
Our HDMI is 1.4 is compatible and can support up to 1920 x 1080.
Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

1080p no 1440p jūtami atšķiras ?

Protams, ka atšķiras, parēķini pats. 

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Protams, ka atšķiras, parēķini pats. 

 

Tikai ja ierobežots budžets, tad stipri šaubos ka ir tās naudas vērts...un ja spēlēm, tad vajag papildus jaudu ~30 %  t.i. biežāk un dārgākas video kartes jāmaina ;)

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

Tikai ja ierobežots budžets, tad stipri šaubos ka ir tās naudas vērts...un ja spēlēm, tad vajag papildus jaudu ~30 %  t.i. biežāk un dārgākas video kartes jāmaina

Nu ar 780 tikā vajadzētu pietikt  :)  

Pasūtiju U2713HM Cena viņam salīdzinoši laba atsauksmes ar nav sliktas...  :)

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

ar 780 tikā vajadzētu pietikt 

 

Nu skaties pats

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_780_ti_matrix_review,22.html

 

BF4 gandrīz 60 fps var izspiest ar 780..

 

Pats arī kadreiz domāju par 1440p moni,

bet nu tā kā spēlēju tikai modojamas spēles kā piem. Skyrim kur ENB iznīcina jebkuru karti,

tad sapratu ka 60 fps izspiest un pat 40-50 fps uz 1440p manā gadījumā ar 770 būs nereāli, tad ņēmu 1080p beigās, kas ir arī daudz lētāk...

 

 

U2713HM Cena viņam laba atsauksmes ar nav sliktas

 

Nez, es tagad pagaidītu kādu GSync moni, sevišķi ja tev jau ir 23' un nav steidzami  ;)

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

Man kaut kā vairāk 16:9 patīk 21:9 vertikālā izšķirtspēja ir maza ... 1080p   Filmām gan viņš ir pa pirmo.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Biju noskatījis šādu bet viņam laikam būs TN matrica kas nav ļoti labi

 

Kāpēc nav labi, tāpēc ka visi netā tā raksta?! ;)

 

Nez, man personīgais viedoklis ir tāds ka starp TN un vidēju IPS, ja spēlē spēles atšķirība ir 0, cik nu pats esmu testējis.. 

 

Protams ja esi piemēram profesionāls fotogrāfs un/vai dizaineris kurš "redz" un  kur ir vajadzīgas "pareizas" krasās, tad pieļauju ka ir savādāk...bet es atšķirību neredzu un pieļāuju ka daudzi neredzētu ja taisītu "aklos" testus  ;)

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nez, man personīgais viedoklis ir tāds ka starp TN un vidēju IPS, ja spēlē spēles atšķirība ir 0, cik nu pats esmu testējis..    Protams ja esi piemēram profesionāls fotogrāfs un/vai dizaineris kurš "redz" un  kur ir vajadzīgas "pareizas" krasās, tad pieļauju ka ir savādāk...bet es atšķirību neredzu un pieļāuju ka daudzi neredzētu ja taisītu "aklos" testus 
Piekrītu tavam teiktajam bet mani vairāk uztrauc tieši skata leņķis kas TN paneļiem kā mēs visi zinām ir ievērojami mazāks krāsas un reakcijas laiku es atstāju otrajā vietā. 
Link to comment
Share on other sites

tieši skata leņķis

 

 Nez, mani tieši tas galīgi nesatrauc, jo sēžu  tieši pretī ekrāniem vai ar nelielu lenķi, kur arī TN neredzu problēmas..

 

 Par Gsync ieminējos, jo uz "parastajiem" moņiem es redzu lagu kaut kur ap 40-45 fps, tad GSync ja var ticēt testiem būtu ideāls risinajums un tad arī  video kartes nevajadzētu tik bieži mainīt ;)

 

P.S. man pašam tagad ir IPS monis ka galvenais un blakus ir TN, tāpēc es arī testēju un neredzu neko par ko tauta tā fano IPS sakarā ;)

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

> P.S. man pašam tagad ir IPS monis ka galvenais un blakus ir TN, tāpēc es arī testēju un neredzu neko par ko tauta tā fano IPS sakarā ;)

Viltība slēpjas detaļās.
Atsevišķas faktūras, krāsu toņi un citas nianses uz TN matricas rādīsies savādāk tieši centrā, nekā nedaudz uz maliņu. Tas saistīts ar pašiem kristāliņiem un kā uz tiem parāda konkrēto krāsu, kādā leņķī. Ja galvu pašķiebj uz vienu sānu, tad redzamais laukums vienai krāsai būs procentos lielāks, nekā citai krāsai u.t.t. gļuki. Slinkums meklēt, bet šos visādus knifus ik pa laikam var internetos redzēt kā micro fotogrāfijas uzņemtus salīdzinājumus. Attiecīgi, ja fotošopo kaut ko un tur ir miniatūras detaļas, tās pat dažreiz pazūd uz TN matricas dēļ šī gļuka, vai maina toni u.t.t.

Tamdēļ gadus piecus atpakaļ nopirku NEC 3090 Spectraview, no kura tad caurām dienām sēžu forumos un kaut ko *iršu. :D

Labots - Vaards
Link to comment
Share on other sites

Par U2713HM (AH-IPS 8-bit)  varu teikt ka viņam krāsas rāda drusku savādāk nekā U2312HM (E-IPS 6-bit), te pat forumā iejot tas ir ļabi labi redzams toņi ir nedaudz tumšāki it sevišķi pelēkais tekstu ir  patīkamāk lasīt jo bilde ir tīrāka acīm patīkamāka. TN samsung 940N ir pavisam cita dziesma...

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu salīdzināji ar. Samsung 940N īstā vieta ir bīstamo atkritumu konteiners, ja tā nopietni. Bet jā, viņi vēl daudz kur tiek izmantoti vietās, kur vajag kapeiku ietaupīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Samsung 940N īstā vieta ir bīstamo atkritumu konteiners

 

Lai būtu iemesls uzražot un pārdot nākamo bīstamo atkritumu? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sveiki, lasīju postus un beigās tā arī netiku skaidrībā. Skatījos man zināmajos interneta veikalos 24" IPS monitorus cenu kategorijā līdz 250€ un secināju, ka tur nav nemaz tik liela izvēle(Pirmo reizi dzirdēju par AOL firmu, kāda kvalitāte?). Padziļinātāk skatījos uz Dell U2412M, bet atkal nesapratu visu līdz galam, biedē arī lielais reakcijas laiks. Princips sekojošs, jau teju divus gadus esmu sēdējis pie 15.6" ASUS N53SV portatīvā un iepriekš nebija vajadzības pēc lielāka displeja, bet tagad tāda ir, starp citu, kā vispār ir ar piemēram 1920x1200 rezolūciju pie tāda laptopa? GPU netiks pārslogots? Katrā ziņā manas prasības nav neiedomājami lielas, vēlos +/-24" IPS monitoru, kas ir samērā labs price/performance ziņā un uz kura nebūtu pārāk lielas problēmas paspēlēt kādu spēli 2x nedēļā. Izmisumā griežos šeit pēc kāda gudrāka cilvēka padoma, varbūt ir kādi jauni ieteikumi/padomi? Vēlams argumentēti :)

Labots - tuklais
Link to comment
Share on other sites

 

 

kā vispār ir ar piemēram 1920x1200 rezolūciju pie tāda laptopa? GPU netiks pārslogots?
Tas dell ir labs. Bet laptops būs par slābu! 
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...