Jump to content

Audio sistēmas skanējuma prioritātes


Darkheart
 Share

Recommended Posts

Konstatators
(labots) · Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

Nē, nu goda vārds - taisiet augšā savus DIY un fleima tofikus un cepieties tur! IMO tā būtu daudz labāk priekš pārējām diskusijām - ziedot un piesmērēt vienu (kā Pegdienas topiku), bet tādā veidā pasargāt citas no savstarpējas attiecību kārtošanas. Kā kāds nevietā sāk savu beztēmu, uzreiz redirects uz attiecīgo audiomiskasti...

 

Caps

 

Par tofiktēmu toč neko nav ko piebilst vai tik nagi niez pakašķēties?

Labots - Konstatators
Link to comment
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    20

  • Inspektors Caps

    12

  • JDat

    14

  • Darkheart

    14

Huan Kaktus
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

Hm, es tā saprotu, ka tēmu tūdaļ varēs slēgt - ir atnācis Inspektors, un aiziet tradicionālā beztēma :D

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

man aizdomas, ka inspektoram ar betonu ir kas kopīgs...

Link to comment
Long John
(labots) · Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

man aizdomas, ka inspektoram ar betonu ir kas kopīgs...

Man atkal ir aizdomas, ka pie inspektora mūzikas centra akustika vispār netiek pieslēgta- tikai kāds oscilogrāfs un voltmetrs. Nafig klausīties- interesantāk mērīt... :)))

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Konstatators
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

Āžakājas, jūs rimsieties reiz?

 

P.S. Par PZ kāds no jums ir dzirdējis - tur varat atmest jebkādu toleranci un savstarpējos epitetos izplūst bez ierobežojumiem!

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

Long John, kāpēc Tu domā, ka Inspektoram IR mūzikas centrs???

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

 

 

Man atkal ir aizdomas, ka pie inspektora mūzikas centra akustika vispār netiek pieslēgta- tikai kāds oscilogrāfs un voltmetrs. Nafig klausīties- interesantāk mērīt... :)))

 

šo varētu izvērst līdzīgi kā jokus par kirilu - man piemēram šķiet, ka inspektors mūziku vispār neklausās, viņš tikai paskatās uz faila palašinājumu (nu īpašos gadījumos afr līkni) un nosaka, vai gabals labs, vai nē

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

Episks citāts no reāla paraksta - Ko tu stāsti!

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

 

 

ar betonu

Vai tu domāji to MakBetonu, kurš A... vārdā? hehe.

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 5, 2014 - Herņa

Mēģināšu izprast Tavu mīļvārdiņu - reference. Tas nozīmē - stāv rakstīts?

 

Pārē :drinks: jais rīt - jau 500 grrrrrrrrrrrr...........

Link to comment

Ko  te vēl lai piebilst...?

Man patīk ik pa laikam kautko pamainīt-tās paris dienas kamēr lokies ap kādu citu akustiku vai esošās izvietojumu(O! ar šito kasti man bass liekās foršāks! -kā es varēju vispār tās iepriekšējās tik ilgi paciest!!!  ....oi...nē šitajām vidi pie lielāka skaļuma iet ķīselī utt...)

.....kamēr pierodu,un tad atkal!

monogāmija ir mīts! :)  :grin:

Link to comment
Share on other sites

 

 

1) Tonālais balanss un dabiskums. 2) Basa ātrums. 3) Vidu detalizācija. 4) Basa apjoms un dinamika. 5) Precīza skatuves atveidošana. 6) Augšu detalizācija.

 

1) Kas tad nu? Aparātam pareiz AFL un miers. Ja mākslinieks kaut ko nav pareizi sabalansējis, tad aparāts nepalīdzēs.

2) Kas tas par kuiņu? WTF?

3) Ko? kā detalizēt? WTF?

4) WTF? Vidiem un augšām dinamika nafig nav vajadzīga?

5) Telpas akustiskās īpašības.

6) Tev nepietiek ar vidu detalizāciju kā apzīmējumu.

 

THD testi. IMD testi. Hardcore IMD testi. AFL testi. Ar to var apzīmēt tavus definējumus.

 

1) AFL.

2) Apstiprinātāja damping. Skandas konstrukcija. THD

3) Skandas konstrukcija. 

4) Sistēmas dinamiskais diapazons.

5) Telpa.

6) HF skaļruņa, skandas konstrukcija. Hardcore IMD.

 

Ir citi faktori, kurus tu savā hifilītu zombēšanas iespaidā nemaz nezini.

Link to comment
Share on other sites

Es var būt sākšu no otrā gala, kas man nepatīk: Nepatīk ja skaņā ir harmonikas.l Nākamis kas nepatīk intermodulācijas( klausoties smalkās skaņas ja rodas blakus skaņas) Tālāk pārspīļējums kādā diapazonā. jeb vienkārši sakot dabiskums. un pārējais jau nav tik svarīgi

Labots - Dzonijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nepatīk ja skaņā ir harmonikas.

 

Muzika tas ir kamoniku savirknējums. LOL!

 

 

 

Nākamis kas nepatīk intermodulācijas( klausoties smalkās skaņas ja rodas blakus skaņas)

 

 Kā tu dzirdi harmonikās liekas skaņas. Nē nu ir gadījumi, bet tas vairāk ir kā izņemums nevis norma. LOL vēlreiz!

 

 

 

Tālāk pārspīļējums kādā diapazonā. jeb vienkārši sakot dabiskums.

 

Kas tā par mērvienību.

 

Ej ka tu labāk klausies sildītos vadus. 

Link to comment
Share on other sites

Man tāds jautājums:cik gadu  pagāja kamēr inžeņieri sāka poņīt,ka ar to kropļu koeficientu glābjošo panaceju-atgriezenisko saiti nav kautkas īsti ok.,sāka precīzāk rakt un mērīt,visbeidzot,seklināt un lokalizēt to???

vienkārši. interesanti...nepedomājiet,pasarg Dievs tik,ka velku paralēles silti daargo vadu sakaraa  :shok:


70?

:grin:   

:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Padjoms, tādi tumsonības laiki, paldies saprātam, vēl nav pienākuši. Lūdzu negriez te ādu otrādi un nesauc audiorastus par inženieriem!

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau čaļi bakstās ar seklām atgreziniskām saitēm, vai vispār rullē bez saites. Gan silicijā, gan vakumā. Es pārāk maz saprotu par tām niansēm.

Link to comment
Share on other sites

nu es globāli saprotu tā - jo lielāka saite - jo iet kā kopējais THD zemāks, bet plašāks harmoniku spektrs. Jo saite mazāka , THD aug, bet paliek tikai  pirmās harmonikas....nu daudzi uzskata ka augstās harmonikas čakarē skaņu. Protams daudzi traņu /opampu pastūži nemaz nemīl mazu saiti - jo pastiprinājums uzkāpj debesīs...

Link to comment
Share on other sites

 

 

nu es globāli saprotu tā - jo lielāka saite - jo iet kā kopējais THD zemāks, bet plašāks harmoniku spektrs. Jo saite mazāka , THD aug, bet paliek tikai  pirmās harmonikas....nu daudzi uzskata ka augstās harmonikas čakarē skaņu. Protams daudzi traņu /opampu pastūži nemaz nemīl mazu saiti - jo pastiprinājums uzkāpj debesīs...

 

Wut? 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

@Inspektors Caps, o, tad tu uzskati, ka atgriezeniskā saite IR panaceja bez trūkumiem?

Vai es tā teicu? Nē! Neesmu teicis neko no tā, ko te daudziem uzreiz gribēsies piedēvēt - ne to, ka tā būtu jāizmanto visur, ne to, ka tai nav mīnusu. Apkārtējā pasaulē viss ir izvēle starp kompromisiem, bet vajag mācēt tos izvērtēt. Daudz vietās atgriezeniskā saite dara daudz vairāk laba kā ļauna. Tādēļ sekojam loģikai un beidzam piedēvēt citiem savus izdomājumus!

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@Inspektors Caps, labi, noformulēsim konkrētāk - tu uzskati, ka skaņas pastiprinātājā dziļa globāla atgriezeniskā saite dara tik daudz laba, ka sliktais nav vēŗā ņemams?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tas, ko es redzu, ir tas, ka ar atgriezenisko saiti kropļojumi ir pat par vairākām kārtām mazāki. Un vēl ar to kropļojumus var nodzīt jau zem dzirdamības sliekšņa, bet bez tās kaut kā pārāk nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

a kas notiek ar fāzu koropļiem??

Link to comment
Share on other sites

Neiznu kā pareizi saicās tāpēc stāstīšu saviem vārdiem. Ir pastiprinātājs ar atgriezeniski saiti. Saite paņem signālu no izejas un iepūš pastiprinātāja negatīvajā (pretfāzes) ieejā. Bet... Tas nenotiek ar gaismas ātrumu. Kamēr iziet tas viss caur pastiprinātāju un atkal nonāk sautes ieejā... Tas vienai daļai klausoņu (nevis audiorastu) nepatīk. Tāpēc arī mutījas ar variantiem bez atgriezeniskās saites vai arī ņemās ar saites dziļumu.

 

Kaspich varētu smalkāk, īsāk, tehniskāk un ar cipariem paskaidrot. Cik man kolēģis skaidroja, tik man nepieleca, jo man nevajadzēja tajā brīdī.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@JDat, maz, ka iepūš, bet to vēl dara teorētiski bezgalīgu skaitu reižu ;) Un vēl pa ceļām to visu filtrē. Galā diezgan nepatīkams swiesc sanāk, kurš jūtami bojā skaņu. Bet standarta mērījumu komplektā šamā mērīšana iekļauta nav. Tā pat kā tranzistoru pastiprinātājiem specifiskie termokropļojumi. Bet ja nemēram, tad izliekamies, ka problēma neeksistē ;)

Link to comment
Share on other sites

IMG-20140112-145026.jpg

 

 

JDat: te bilde par to par ko runāju - palielinot saites dziļumu - pieaug augstākās kārtas H kuras nav sākotnējā signālā. Un nav pat svarīgi vai tā ir globālā vai lokālā saite. Baxandall šo lietu ir labi aprakstījis.

Link to comment
Share on other sites

Selfs saka, ka saite ir nepieciešama. Un vairāk - jo dziļāka, jo labāk un, vēlams, kopā lokālā ar vispārējo.

Link to comment
Share on other sites

protams cits jautājums vai tās harmonikas, kuras ar saiti pēc tam nodzen uz -110db piem. ir dzirdamas vai nē,,,,


nu piem. bez saites 4 un 5 tā ir zemas, ar saiti tās pat nevar tik zemu dabūt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

@Inspektors Caps, o, tad tu uzskati, ka atgriezeniskā saite IR panaceja bez trūkumiem?

 

Tas, ko es redzu, ir tas, ka ar atgriezenisko saiti kropļojumi ir pat par vairākām kārtām mazāki. Un vēl ar to kropļojumus var nodzīt jau zem dzirdamības sliekšņa, bet bez tās kaut kā pārāk nesanāk.

 

Bet... Tas nenotiek ar gaismas ātrumu. Kamēr iziet tas viss caur pastiprinātāju un atkal nonāk sautes ieejā... Tas vienai daļai klausoņu (nevis audiorastu) nepatīk.
 

mmmdkkk... ņemot vērā mūsdienu elektronikas iespējas strādāt ļoti augstās frekvencēs - giga un mega hercos, tad salīdzinot skaņas fekvenču diapazonu ar tranzistoru frekvenču (da pat lampas strādā megahercos) diapazonu, tas ir tuvu gaismas ātrumam...

respektīvi... elektronikas reakcija uz signāla izmaiņām ir stipri labāka nekā skaņas signālam nepieciešams... mūsdienu skaņas pastiprinātājiem slew rate ir tik vājprātīgi liels, ka tos var izmantot videosignāliem...

ja negatīvajā atgriezeniskajā saitē nav iebāzts kaut kas neiedomājami slikts (piem. lielas kapacitātes sūdīgs elektrolīts, vai induktivitāte, LOL), tad mīnusu tai nav...

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā!

Un nomērīt kautkādu periodisku iedarbi uz signālu,kas raksturojas ar diviem skaitļiem (frekvence+amplitūda)-tātad principā aplis ģeometrisks-nemaz nav tik vienkārši...

te laikam arī sakas "ticība"-es,teiksim savā lampiniekā os negribu redzet-negribu kautkādas 5 reizējas humpalas ausīs,kaut uz osciļa sinuss varbūt bik līks.

Link to comment
Share on other sites

es te kā reiz domāju - kāda diez būtu iekārta no signāla līdz skaļrunim ar vismazāko aktīvo detaļu skaita un bez saites - man izskatās šāds izstrādājums varētu sanākt - plate, tad SE 2 Jfet  riaa un tad vai nu lampa vai 1 jaudas feta amps bez saites :D 3 traņi un kādi 5-6W izejā :D 

Link to comment
Share on other sites

3 lampas trafs +kāds fostex

vai fostexa difuzorā iesprausta adāmadata :pooh_honey:


....vispār adatu varētu pielīmēt pie bungādiņas :moil:

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

a kas notiek ar fāzu koropļiem??

Nu, nu apgaismo mūs kas tad notiek mūsdienu ātriem pastiprinātājiem ar daudzu MHz joslas platumu cilvēkam dzirdamajā diapazonā!

 

 

 

@JDat, maz, ka iepūš, bet to vēl dara teorētiski bezgalīgu skaitu reižu ;) Un vēl pa ceļām to visu filtrē. Galā diezgan nepatīkams swiesc sanāk, kurš jūtami bojā skaņu. Bet standarta mērījumu komplektā šamā mērīšana iekļauta nav.

Aha, beidzot atklājas īstais izpratnes līmenis... Ja esi lasījis kādus elektronikas pamatus, tad zināsi, ka bezgalīgu skaitu reižu to dara tikai ģenerators savā pašsvārstību frekvencē. LPF filtri savukārt tur tādēļ arī ir, lai to frekvenci slāpētu un neierosinātos jeb neveiktu korekcijas bezgalīgu skaitu reižu. Bet, ja būtu tā kā Tu saki, tad tas būtu redzams kropļojumu spektrā.

 

 

 

nu piem. bez saites 4 un 5 tā ir zemas, ar saiti tās pat nevar tik zemu dabūt.

No kurienes Tu to visu rauj?

http://sound.westhost.com/articles/dfb-f8.gif

 

 

 

os negribu redzet-negribu kautkādas 5 reizējas humpalas ausīs

Tieši bez saites Tu klausies tās humpalas. :)

Link to comment
Share on other sites

jā ar adatu labs - vienreiz nodrillē plati un met ārā - toties disortion free :D


 

 

No kurienes Tu to visu rauj? http://sound.westhos...cles/dfb-f8.gif

 

neveras links vaļā, bet konkrētā infa ir  no cordella - designing power amplifiers

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

osscar, es arī gribēju teikt - patafons! Tikai nesapņo par distortion free, jo kinētisko enerģiju, berzi u.c. neviens nav atcēlis. Tur 10% THD jau būs pārbaudījums, kas jāizcīna...

 

Athlons, man par Tevi jālieto nestandarta frāze - biju par Tevi sliktākās domās! :D Prieks par katru, kuram saprāts ņem virsroku...

Link to comment
Share on other sites

...pie bungādiņas būs par skaļu....tad starp adatu un bungādiņu vēl kādu gumijiņu no friču 30-to gadu telefunkena vai kaa tur,lai apmāca glupo adatu un dumjo bungādiņu  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

nu protams reālā ab klases pastūzī lauvas tiesu un augstāko H krpļojumus rada tieši izejnieku slēgāšanās. Protams ar saiti to var padzīt lejā - bet tāpat reāli mērījumos tas būs redzams pie -100db vai -110db vai -20db atkarīgs no pastūža etc.  Bet ja paskatam SE ampu, tad tur būs tikai otrā un 3 H un ne miņas no augstākajām H. Domāju , ka tur ir tā atškirība....

Link to comment
Share on other sites

Inspektor!

Kāpēc jāklūp visiem pēc kārtas virsū?

pat tiem,kas vienkārši. uzdod jautājumu????!!!!!!!

Grafomānijas+perfekcionisma lēkme?

Diskusijai ir kautkur jāvirzās nevis jāciklojās  :spruce_up:


Inspektor Cap!

Varbūt paskaidros kā saprast šādu: Nu, nu apgaismo mūs kas tad notiek mūsdienu ātriem pastiprinātājiem ar daudzu MHz joslas platumu cilvēkam dzirdamajā diapazonā

Link to comment
Share on other sites

Mainās zvanīšana meandram.

 

T.i. jo ātrāk stipreklis, jo ātrāk nomierinās pēc pīķa sasniegšanas.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...