Jump to content

Audio sistēmas skanējuma prioritātes


Darkheart
 Share

Recommended Posts

Darkheart

 

 

Ja jau te ir random cepien (nu jau būs bez cietiem vārdiem). Tātad par ierakstu. Tu nodarbojies ar ierakstu. Masterē dziesmas. Pastāsti par savu pieredzi kā tu uztaisi stereo kādam mūzikas gabalam.
 

Es nemasterēju neko. :)

 

 

 

Tas kā uztaisa ierkastā stereo, atstāj uz "skatuves plašumu" +100500 reizes lielāku iespaidu ne kā visi pasaules sildītie kabeļi un koka klucīši kopā ņemti.

Piekrītu, ka tam ir ļoti liela nozīme, daudz reižu lielāka arī par izmantoto DAC vai pastiprinātāju (ar klučiem nespēlējos un vadus nesildu). Taču zinu, ka to visu var viegli sačakarēt telpa, skandu izvietojums, skaļruņu virziendarbība vai līki krosoveri.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    20

  • Inspektors Caps

    12

  • JDat

    14

  • Darkheart

    14

atvaino, Darkeart, ka noplūdām no tēmas, bet tikko  mans paziņa izdomāja salikt tādas skandas:

http://www.troelsgravesen.dk/ATS-4.htm#ATS-4

 

pajautāja manu viedokli, bet man tiešām nav ko teikt, jo nav zināšanu bāzes un pieredzes.Izskatās viss jau nu baigi smuki.

Amps manam paziņam pieklājīgs un, domājams tos 3 omus minimālo impedanci pacels bez problēmām.

Var būt kāds ir apsvēris šo projektu un kādi tur varētu būt zemūdens akmeņi?

Link to comment
Share on other sites

@@JJP, bišķi nesapratu par pīkstuli. Pīkstulis tur tiek cieti pieskrūvēts vai ari kaut kāda kustīga kostrukcija? Kipa pagiežam uz augšu vai tml.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Esot čakar

kaads tur chakars, uztaisi vienu to novietojumu un sakrosee. un peec tam jau regulee to augsheejo dalju. nav jau jeegas reguleet tikai vienu piikstuli. bet ja regulee kopaa ar midrangi, tad midranges apaksheejais kross ( hpf attieciibaa pret LF skaljruni ) jau ir pie tik zemas frekvences, ka paaris desmiti graadu jau nekaadi neuztaisa tik lielu difrenci starp tiem skaljrunjiem, lai sagroziitos faaze. Varbuut izskataas sarezhgjiiti, un jaasaka ka sarezhgjiiti, bet idejiski no krosa buuves jau nekaadas starpiibas, vai vinji staav vienaa plaknee, jeb dazhaadi novietoti ....

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Šitādus te tekstiņus es nesaprotu. Tur jāmeklē kaut kādas nianses? Vieglums, dziļums utt, gluži kā dekustatoram, kurš nogaršo dažādus vīnus.

 

Tā ir kropļu saskaņošana. Piemēram, kādam pastiprinātājam augsti pāra harmoniju invalīdi, piedodot mīkstāku un siltāku skanējumu, bet kaut kādas citas tumbas ir ar augstāku nepāra, bet zemāku pāra harmoniju kropļu līmeni. Saliekot kopā, invalīdi izlīdzinās, iegūstot līdzsvarotāku skanējumu. Tas ir kā pielikt krējumu pie pārāk asas zupas, cukuru pie rūgtas tējas u.tml.

 

Pretestību saskaņošana un nepieciešamā jauda jau ir pārāk triviālas lietas.

Link to comment
Share on other sites

pieņemsim,ka Mocarts tieshām kurls būdams varējis komponēt...

Te tad tāds jautājums sāk formēties: Vai Inspektors  Caps varētu "kurls būdams" teicamu sistēmu salasīt un noregulēt kādā konkrētā telpā?

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Te tad tāds jautājums sāk formēties: Vai Inspektors  Caps varētu "kurls būdams" teicamu sistēmu salasīt un noregulēt kādā konkrētā telpā?

Kāpēc gan ne? Mūsdienās tas nav nekas neiespējams.  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Saliekot kopā, invalīdi izlīdzinās, iegūstot līdzsvarotāku skanējumu. Tas ir kā pielikt krējumu pie pārāk asas zupas, cukuru pie rūgtas tējas u.tml.

 

shis nu gan ir FAIL ..... aatri dzees kamer CAPS sho nav izlasiijis

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Tu laikam nesaprati. Ne jau līmenis izlīdzinās, bet gan pāra un nepāra harmoniju kropļu īpatsvars. Paņemam auksti skanošas skandas (zemi pāra harmoniju traucējumi, salīdzinājumā ar nepāra), pieliekam silti skanošu pastiprinātāju (augsts pāra harmoniju traucējumu līmenis pret nepāra), iegūstam augstāku kopējo kropļu līmeni, bet ar citu sastāvu, nekā tas būtu, piemēram, ar silti skanošām skandām un silti skanošu pastiprinātāju.

Link to comment
Share on other sites

Dark, es visu ljoti labi sapratu. tik tas, ka kautkur ir daudz otraas harmonikas, nenoziimee, ka pa katru cenu ir jaapiecelj arii treshaa harmonika, ibo vinja nekad nekur par labu nenaak. Nezinu kuraa forumaa tu shitaas "gudriibas" esi salasiijis, bet nu FAIL tas ir konkreets. Un auksts var buut arii neitraals( kur thd ir absoluutos ciparos neliels , nerunaajot par harmoniku sastaavu ) , ne obligaati ar tresho harmoniku domineejoshu . Treshaa harmonika ir vienkārši invalīds, nevis auksta skanja.

Tas, ko tu kaadaa "krutaakaa" forumaa izlasi, ne vienmeer ir jaapienjem kaa vispasaules patiesiiba.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Ak... Pirmkārt, es neesmu nekur teicis, ka tā jādara, bet ka tā dara, man nav vajadzīgi ne pāra, ne nepāra invalīdi, jo zemāks THD, jo labāk. Otrkārt, parasti dara otrādi - trešo cenšas nomākt ar otro, papludinot un mīkstinot aso skanējumu. Neesmu teicis arī, ka trešā ir auksta par sevi, taču otrās īpatsvara trūkums attiecībā pret trešo mazina to siltumu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...