Jump to content

no 4 kodolu procesora uz 2 kodolu. karšana


ivars...
 Share

Recommended Posts

Sveiki. problēma sekojoša. pirms 3 gadiem biju sakomplektejis galda datoru ar 4kodolu procesoru AMD phenom 2. nesen šo procesoru ieliku citā datorā. tur problemu nav. bet esošajā ieliku 2kodolu AMD Athlon. neko citu nemainiju. viss parejais palika pa vecam pat windows. un te sākās problēma. neko nedarot temperatūra ir 50-55. sēžot neta 60. bet palaižot kadu spēli jau pāri 75 iet. radiators ir iztirits un ir uzlikta jauna termopasta. varbūt pārinstalēt windowsu vai kada cita problēma?   Jau iepriekš paldies.

Link to comment
Share on other sites

Tas tak amd, kaads briinums, ka karst? Kaads preciizaak j

modelis ir tagad ielikts un kaads bija?

Labots - Verneris no Rīgas
Link to comment
Share on other sites

6400tie ir labi zināmi ar savu mega karstumu - no paša pieredzes.

Meklē niknāku dzesi :)

Link to comment
Share on other sites

bet uz ieprieksejas plates nostaveja 5 gadi bez karsanas problemam. nebija pats krutakais dators bet gaja visas speles.

Link to comment
Share on other sites

Amd nemaz tik karsts nav :D man amd a8 4kodolu temperatura 26gradi, pie 100% slodzes maksimali 46gradi, dzese standarta, vecie athloni gan bija alternativa radiatoram istabā

Link to comment
Share on other sites

 

 

Phenom 2 955

 

 

Manufacturing process0.045 micron

 

 

 

athlon x2 6400+

 

 

Manufacturing process0.09 micron

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Tas tak amd, kaads briinums, ka karst?

Neesi tā bišku aizsēdējies Athlon 1333 laikos? Sēžu un darbojos pie Athlon II X2 un CPU temperatūra rāda 25C ar oriģinālo dzesi, pie tam kluss arī ir.

 

 

 

neko nedarot temperatūra ir 50-55.

Tā kā tam procim ir Cool'n'Quiet, tad tas nav normāli.

 

 

 

viss parejais palika pa vecam pat windows.

Kāds Windows? Kādreiz bija jāinstalē Cool'n'Quiet draiveri... Un vai BIOS versija ir jaunākā? Plates CPU listē vispār tas procesors ir?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sēžu un darbojos pie Athlon II X2 un CPU temperatūra rāda 25C ar oriģinālo dzesi, pie tam kluss arī ir

 

Mhm, pie istabas temperatūras 10C, mērīji ar kalibrētu lāzertermometru jeb tici plates iebūvētajiem devējiem?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Kāds ir pamats tiem devējiem rādīt nepareizi? Nekāds. Vienīgais, kas var lažot, ir līki softi, kas nepareizi interpretē ADC datus.

 

Nu labi, liksim mierā CPU koru temperatūras, kur varbūt arī nerāda pareizi, bet plates CPU sensors rāda 40C, otrs tālākā stūra plates sensors 36C, cietajam diskam 39C. Istabas temperatūra ir parastā normālā ap 20 grādiem, CPU ventilatoram 1750-2100 rpm, PSU ir 135 mm ļoti lēns un citu ventilatoru nav. Cilvēka rokas temperatūra esot ap 32C, un, pieliekot roku pie CPU radiatora, gandrīz nevar just atšķirību no rokas temperatūras.

 

Toties Tu mums varētu paskaidrot kas ir lāzertermometrs, jo diemžēl fiziķi tādu vēl nav atklājuši. Ar lāzeru var mērīt attālumu, sildīt un griezt materiālus utt., bet vot kā mērīt temperatūru vēl nav izdomāts/atklāts.

 

P.S. Un nevis "mērīji jeb tici" bet "mērīji vai tici". Tiem vārdiem ir būtiski atšķirīga nozīme...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

bloodface

Nu man E8400 rādīja 80-90°c  uzliku dzesi hypers evo 212  un temperatūra uzreiz nokritās uz 65°c (vainīgs bija datčiks kurš deva nepareizu temperatūru)

Link to comment
Share on other sites

sanfrancisko

 

 

Toties Tu mums varētu paskaidrot kas ir lāzertermometrs, jo diemžēl fiziķi tādu vēl nav atklājuši. Ar lāzeru var mērīt attālumu, sildīt un griezt materiālus utt., bet vot kā mērīt temperatūru vēl nav izdomāts/atklāts.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Infrared_thermometer

Labots - sanfrancisko
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

uzliku dzesi hypers evo 212 un temperatūra uzreiz nokritās uz 65°c (vainīgs bija datčiks kurš deva nepareizu temperatūru)

Loģika pārspēj pat gudrākās blondīnes!

 

@@sanfrancisko, tas ir infrasarkanais termometrs. Tie ir labi zināmi un lietoti, bet nnoname runāja par kaut kādu mistisku lāzertermometru!

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Lāzertermometrs ir tāds, kas nosaka matēriju un tās siltumietilpību, pēc tam pievieno tai 4000000 MJ enerģijas, izrēķina jauno temperatūru un matērijas gabala sākotnējā temperatūra uz to megadžoulu fona ir kļūdas robežās- visprecīzākais termometrs ever.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

 

 

Tā kā tam procim ir Cool'n'Quiet, tad tas nav normāli.

Cool'n'Quiet var iet atdusēties!

 

 

 

Kāds ir pamats tiem devējiem rādīt nepareizi? Nekāds. Vienīgais, kas var lažot, ir līki softi, kas nepareizi interpretē ADC datus.

Ir pamats neticēt, pie tam vēl kāds, ja viņš ir sagājis pilnīgā dēlī! (fiziski - nekvalitatīva detaļa, bojāta, vai dabīgā nāvē aizgājuse...šitas gan ir diskutējams) BET, ka vienīgā opcija ir, ka softi līki?? Nu zinies, tad vienīgā opcija tev, ir beigt šā gadsimta dzīvi un nesākt nākošo...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@@nevertell, nu tad vismaz kāds saprot par ko vispār ir runa! Bet arguments labais... :D

 

 

 

Cool'n'Quiet var iet atdusēties!

Spēcīgs arguments, un galvenais, ka loģikas kalngals! Bet tam CnQ jau uzdevums ir likt CPU dusēt nomodā.. ;) Man 2,7 GHz CPU 90% laika pavada savos idles 800 MHz un zem 1,0 V sprieguma.

 

 

 

Ir pamats neticēt, pie tam vēl kāds, ja viņš ir sagājis pilnīgā dēlī! (fiziski - nekvalitatīva detaļa, bojāta, vai dabīgā nāvē aizgājuse...šitas gan ir diskutējams)

Jā, jā, īpaši sagājuši dēlī ir tie, kas iekšā pašā CPU kristālā. Un pusvadītāji gandrīz nekad neaiziet dabīgā nāvē, vienmēr vainīgs ir kas cits apkārt. Sensori un citi vājas strāvas mezgli vispār nobeidzas šausmīgi reti. No simtiem datoru nevienam neesmu redzējis nobeigušos kādu temperatūras sensoru. Brāķus maina pa garantiju, bet arī tādus neesmu redzējis. Vienīgais, kas ir redzēts - forumu idiotu muldēšana par mistiski nepareizi rādošiem sensoriem.

 

@@bloodface, es varu Tev pakasīt, bet jēga ta kāda - gudrāks neviens no tā nepaliks, tikai varbūt vēl trulāks...

Link to comment
Share on other sites

bloodface

Inspector caps, gribu vienkārši pateikt, ka tava attieksme pret visiem ir vienkārši pretīga, tevi varētu salīdzināt ar 4. gadīgu izlutinātu bērnu veikalā. ceru , ka tava jaunā gada apņemšanās būs kļūt par labu cilvēku nevis palikt par skabargu citiem "pakaļā".

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Ir atšķirība starp bērna "bet es gribu" un konstruktīvu argumentēšanu. Ja pieaudzis cilvēks nespēj normāli uztvert frāzi "Tu maldies, patiesībā ir tā..." un turpināt konstruktīvi diskutēt, bet tā vietā sāk psihot ar "kāds Tu ļauns", "ko Tu man brauc virsū", "es Tev parādīšu" un citiem bezsakarīgiem sūdiem masā pieņēmies zīdainis ar bremzētu attīstību. Diemžēl tieši tādi patētiski pedogeji tagad tiek audzināti un atbalstīti masveidā. Līst pakaļā tādiem analfabētiem netaisos, tikai slotas kātu viņiem tur iespraudīšu, un tad lai iet savos mīkstkrāniņu praidos. Jaunā gada apņemšanās ir drāzt analfabētus vēl vairāk un dziļāk tā, lai jūt viņi un viņu apkārtējie. Bet labs cilvēks es viemēr esmu bijis - dzīvē daudziem izpalīdzu daudz vairāk kā viņi var man, konsultēju un dodu padomus, palīdzu arī psiholoģiski. Un arī šeit forumā ar normāliem runāju normāli. Privātajā sarakstē arī cilvēki uzdod jautājumus un saturīgi padiskutējam. Problēmas ir tikai patētiskajiem pedogejiem un nelabojamām šaurpierēm kā JJP.

Link to comment
Share on other sites

man aizdomas, ka tā termopasta nav pietiekoši pārkājusies.. pats, kad pasen savam vecajam zirgam mainīju pastu bija tas pats.. ņēmu nost, tīrīju un uzklāju pareizāk.. temp uzreiz nokritās un no tā laika nav problēmu.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

CAP'a teorija visticamākā. 

Bet jūs, Inspektor, homofobiju pieturiet. Kamēr tev dupsi neaiztiek, tikmēr lai viņi vārās savā sulā. 

 

Ja ir Cool'n'Quiet, tad beslodzes apstākļos karst nevajadzētu. 

Link to comment
Share on other sites

Laikam problēmu atradu. atradu dažus vecus ekrānšāviņus no programmas speedfan pirms 2gadi athlona ventilators griezas ar atrumu 5000-6000 bet tagad nevaru vairak izspiest par 3064. phenoms pa tukšo griežas 2500-3000 slodzē 8000. laikam ventilatoram laiks iztecejis kā nekā jau 5 gadi. jamaina dzese.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

atradu dažus vecus ekrānšāviņus no programmas speedfan pirms 2gadi athlona ventilators griezas ar atrumu 5000-6000 bet tagad nevaru vairak izspiest par 3064.

Vai arī SpeedFan kādreiz rādīja 2x un tagad tas vienkārši salabots...

 

 

 

Bet jūs, Inspektor, homofobiju pieturiet. Kamēr tev dupsi neaiztiek, tikmēr lai viņi vārās savā sulā.

Ja viņi vārītos savā sulā, tad es arī neko neteiktu. Bet viņi propagandē, iet praidos, piesārņo masu mēdijus un vēl grib lai skolās mācītu, ka tas ir normāli. Šajā jautājumā pilnībā atbalstu Krievijas lēmumu - aizliegt propagandu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...