Jump to content

Kārtējā bezgalīgā audio tēma...


Inspektors Caps
 Share

Recommended Posts

Konstatators

Paga, izlasīju tofiku un tagad nesaprotu. JJP aicināja Sonus Faber klausīties, forši. Nu tas taču ir līmenis, 20 (?) stabi par tuNbām. Sildītie vadi i vsjo takoje. Un tagad šis saka, ka mājās klausās Kodas karaoke pastūzi par 70 latiem un brīnišķīgas 5.1 akustikas par 200Ls no šīs pašas audiofīlu aprindās atzītās firmas. A ko tagad domāt, Koda laikam ir top brends audiofīlistiskajā pasaulē?

 

Līdz šim man bija licies, ka Ferrari tirgotāji paši brauc ar Ferrari... Kā tu vari ar sajūsmu stāstīt par 600 lopu rāvienu, ja pēc darba mājās brauc ar Golfu?

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    27

  • JJP

    15

  • Inspektors Caps

    40

  • JDat

    24

 

 

Kas ir Tev vai Taviem ideoloģiskajiem drauģeļiem kā JJP? Tikai tukšpļutkas prasme jeb, citiem vārdiem sakot, absolūti NEKAS!

Ha, lielais spečuks savā tupumā laikam bija bik piemirsis, ka tas, kas plātījās par to, ka ap ZS/jauno gadu būs hājends, tas nebiju es. Bet nu, spriežot pēc tā, ka hājends spečukam ir tikai galvā un praktiski izdarīts ir fakstiski ne kas, tā vien rādas, ka drīzāk ko uztaisīšu es kā viņš. :D Nu es, personīgi vienam savam prodžektam esmu ticis tik tālu, kad gaidu atnākam dažādus kondiķus no kuriem izvēlēties to, kas man visvairāk patiks.. Nu un, ja es arī ko tādu uztaisīšu, ko būs vērts komercializēt, man ir 100% skaidra mana izstrādājuma mērķa auditorija. Interesanti, kas varētu būt Inspektora Capa izstrādājumu mērķa auditorija??? :D Nu 200% skaidrs, ka tie nebūs viņa apd1rstie audiofīļi. Neskaitot audiofīļus man nenāk prātā,kas būtu vēl ar mieru tērēt audiosistēmai vairāk pa pārsimt latiem, to pirms tam nepaklausoties..

P.S. JJP, par karaoke sistēmu, kuru Tu šobrīd klausoties, labs joks! Kā saka, nav ko izlēkt no pārējās kompānijas, ja negribi kļūt pa balto zvirbuli. Kaut gan, man liekas, ka daudziem te gudri muldētājiem nav pat tādas sistēmas. ..un izrādās, ka JJP te nav vienīgais, kas sarkastiskus tekstus nesaprot. :D 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Ļauj minēšu. Visdrīzāk Tavs projekts ir:

  1. Kāda forumu džedaju apgremota puspareiza un absolūti neinovatīva shēma.
  2. Nepareiza PCB, jo lielākajai daļai nepielec, ka celiņiem jāsazarojas tā kā iet strāvas un arī mīnusam jābūt simetriskam, nevis vienā megapleķī.
  3. Nepareizs slēgums kopējā sistēmā, kur ir zemes cilpas.

Un Tavs vienīgais ieguldījums ir kondensatoriņu pamainīšana uz.. "kas man visvairāk patiks"! :D Kāda tādam projektam jēga - ko JAUNU tas pienes pasaulē? Tikai kārtējais kaut kāda vidējā hlama vēl viens atkārtojums...

 

Shēma ir tā, kas pirmām kārtām nosaka aparātu. Tad tālāk aparāta topoloģija, PCB rasējumi, pareizi slēgumi utt. Izvēlēties kondensatorus ir sīkums, salīdzinot ar tā visa pārējā radīšanu.

 

Mana mērķauditorija nav audiofīli, bet domāt spējīgie. Tas būs modulārs DIY ar vairākām principiālām atšķīrībām no esošajiem. No sākuma priekš paziņām, pēc tam arī plašākai pasaulei. Ja sataisīšu visus moduļus, tad var nākotnē izdomāt arī izstrādāt korpusu un sākt komplektēt gatavus aparātus...

Link to comment
Share on other sites

Nu, Tu atkal apgalvo kaut ko, pat nezinot to, ko es vispār taisu! :D

Nu un kas būs tā mērķa auditorija, man tā arī netika skaidrs, sorry. :D Nezinu nevienu "domāt spējīgo", kas par kādu audio lietu ir gatavs maksāt vairāk par 100 latiem, nezinot kā tas skan. Nu un visinteresantākais, gribētu redzēt to kantori, kas tos hājendus tirgos. :D

Jeb citiem vārdiem sakot, ir jābūt reti tupam lai spļautu bļodā, no kuras gatavojies kādreiz ēst! :D

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Moška tad iemetiet pa bildītei ar jau uzceptajām platēm, sapirktajām detaļām u.t.t, lai rodas priekšstats, kas vispār kam ir. Ja šādi attēli būs, uzreiz ar jaunu kvalitāti varēsiet mesties viens otra jau padarīto kritizēt un mācīt kā ir pareizi... :):mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Luke, tādēļ jau es teicu, ka tas ir minējums. Ja ar "modulārs DIY" Tev nepietika lai saprastu mērķauditoriju, tad pats vainīgs, ka nesaproti. Nezinu arī no kurienes Tu izrāvi vairāk par Ls 100, ja es pats vēl nezinu cik tas reāli galā maksās. Vēl Tu man parādi kādu DIY lietu, ko Tu vispirms vari paklausīties un tikai tad pirkt. Protams, neskaitot pie čoma vai Latgalītē. Un pričom te kaut kāds trešās puses kantoris? Nē, nu, ja vēl kāds grib tirgot, tad labi, bet kādēļ lai nevarētu tirgot pats? Mūsdienās internetā tas ir gaužām vienkārši. Un, kā jau teicu, mana mērķauditorija nav iedomīgi puņķutapas, kuri aparatūru vērtē pēc citu tādu džedaju auss "mērījumiem".

 

etamais man būs gada citāta godā!

Aizejošā gada vai jaunā? :D Bet jā, es par zvaigzni. Tikai tur bieži ir viena problēma - nesaprašas to saprot kā "savienot vienā punktā pilnīgi visas zemes". Tas ir otrs grāvis (pret "pofig kā") un atkal var sanākt arī cilpas...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Izdomāju aiz gara laika kaut ko ietaisīt audiopederastijas tēmā. Skatos, visas ar to saistītās tēmas slēgtas.

Šobrīd muļļāju vienu tuNbu prodžektu un nu aktuāla tēma- kādus audiorastijas kapacitatorus izvēlēties priekš dotās audiosistēmas midrange skaļrunim ko likt virknē. Vakar man atnāca šādi tādi kapacitatori testam. Tā nu uztaisīju sievai pirmo blaindu. :D

Maketā man stāvēja priekš videnieka 70mkf MBGO kondiķi. Tā nu pirmo salīdzināšanu veicu krievu MBGO vs http://www.audiohobby.eu/en/mundorf-meaio/5977-capacitor-mkp-mundorf-mcap-evo-oil-axial-350-vdc-68-uf.html

Paklausījos no vienas dziesmas 2 minūtes ar vieniem kondiķiem un pēc tam atkārtoju ar otriem kondiķiem. Atšķirība bija. Ka MBGO salīdzinājumā ar Mundorf EVO OIL būtu galīgais s..ds, neteiktu. Nu šiem EVO teiktu, ka bija bik hifiliskāka skaņa, toties MBGO siltāka, emocionālāka. Savā ziņā Mundorf EVO OIL man pat bija nedaudz garlaicīgāk klausīties..

Nu tad taisīju nākamo testu- jau minētie Mundorf EVO OIL vs 3 x pa http://www.audiohobby.eu/en/jantzen-audio-silver-z-cap/6162-capacitor-jantzen-silver-z-cap-mkp-800-vdc-22-uf.html

Paklausījos no tās pašas dziesmas pa divām minūtēm uz caur vieniem un otriem kondiķiem un izdomāju prikola pēc pasaukt sievu. Manai sievai audio lietas galīgi neinteresē, bet pēc lielas kurnēšanas tomēr atvilkās. Izstāstīju viņai, ka uzlikšu klausīties divus mūzikas variantus- variantu nr. 1 un variantu nr. 2, un, ka viņai pēc tam būs jāpasaka vai saklausīja atšķirību. Pirmais variants bija Silver Z-cap, otrs EVO. Es viņai, protams, neteicu ar ko šie varianti atšķiras. Tā kā viņai nav ne mazākās nojausmas ko viņa klausās. Uzliku pirmo variantu. Pēc nepilnas minūtes paklausīšanās viņa teica, ka var mainīt. Teicu, ka jānoklausās vismaz divas minūtes. Tad nu viņa man kaut ko pabuksēja. Tā nu viņai piedraudēju, ja nevarēs normāli pa divām minūtēm noklausīties katru variantu, tests būs jāatkārto, par ko viņa, protams, bija ļooti neapmierināta un sāka kaut ko buksēt tālāk. Tā nu ielikām variantu nr.2, noklausījāmies 2 minūtes un es atkārtoju ar variantu nr. 1 atkal 2 minūtes. Tad jautāju, kurš variants patika labāk. Viņai labāk esot paticies variants nr. 1. Jautāju kāpēc. Tāpēc, ka variants nr. 1 pirmkārt esot bijis skaļāk un variantā nr. 1 esot bijuši ļooti labi "atdalīti" instrumenti, tb viņa esot ļoti labi varējusi dzirdēt katru instrumentu atsevišķi. Toties 2. variantā viss tā kā esot bijis vairāk kopā vienā putrā.

Tā nu vēl vienam testam šī nepiekrita un aizgāja lūrēt tālāk savu seriālu.

Pēc tam pats turpināju salīdzināšanu. Šoreiz Silver Z-cap vs 3 x pa http://www.audiohobby.eu/en/jantzen-audio-superior-z-cap/6139-capacitor-jantzen-superior-z-cap-mkp-800-vdc-22-uf.html

Noklausījos 2 minūtes ar Silver Z-cap un tad nomainīju kondiķus pret superior Z-cap. Nomainīju, palaidu to pašu dziesmu un gāju apsēsties klausīšanās vietā. Nebiju vēl apsēdies, kad man jau bija skaidrs kāpēc ne vienā Troelsa prodžektā neesmu redzējis, ka viņš vidiem izmantotu Silverus, bet gan izmanto Superiorus, kaut arī Silveri itkā skaitās krutāki, bet cenas atšķirība ir minimāla. Skaņas atšķirība, imho, graujoša manā gadījumā par labu Superioriem. Toties, kad veicu salīdzināšanu priekš pīkstuļu kondiķiem, izvēlējos Silverus, jo tiem augšas bija jūtami vieglākas, gaisīgākas ar lielāku "izšķirtspēju". Cik atceros šo manu pīkstuļu salīdzināšanu, toreiz man likās, ka līdzīgi JA superioriem skan Intertechnic Audyn Cap Plus kondiķi. Būs jāpamēģina kaut kad uzsūtīt šamos intereses pēc, ja sanāks. Kad toreiz klausījos, tad man Audyn Cap Plus, salīdzinājumā ar JA superioriem, likās nedaudz izsmērēta skaņa, bet zinātāji saka, ka tos vajagot "uzsildīt", ko es nebiju darījis. :Dhttp://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html Varbūt ar Audyn Cap plus var dabūt līdzīgu efektu, tikai par bik lētākām naudiņām..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Lūk, pāris piebildes Tev

 

1) Cik ātrā laikā tad tos kondiķus var samainīt, respektīvi cik ilgi ir klusums starp testējamiem variantiem? Neticās, ka tas ir klik klik pāra sekundes un skan jau cits. Atkal jau jāsaka ka diezgan subjektīvi, kaut arī apstākļi paliek - dziesma tā pati, ilgums tas pats, visi klausāmās vietas settingi paliek.

 

2) Intereses pēc, kas bija par klausāmgabalu? Kaut kāds dzežs, instrumentālais, orķestris? A to kā te tajā blakus tēmā, kur tie noēdušies geimeri klausījušies kaut kādu uz kompja ceptu supermario theme stila gabalu un nu gudri spriež par mp3 vs flac emo.gif

 

3) Vai jums, DIY entuziastiem nebūtu lietderīgi uzcept sev pāris tofikus, teiksim "Skandu DIY" un "PastūžDIY" un tad tur izvirst uz nebēdu dialogos un trialogos, kā jums te dažiem pa reizei sanāk. Nē, nopietni, tad nevarētu neviens atnākt un saukāt kondensatoru ietekmes uz skaņu pētītājus par debilioīdiem un pasistajiem hifīliķiem. DIY ir DIY, tur robežu nav. A te tač tofiks, protams, lai arī ar skaņu saistīts, bet drusku jau nu par citu tēmu + jūs kā sāksiet apspriest savus DIY jaunumus, oriģinālā tofika tēma pazudīs jūsu izvirtībās un atnāks d_l un aizklapēs nax ciet.

 

Man piemēram tīri insanti palasīt lietotāju domas par oriģinālo tofiktēmu, vienam basssss 1ajā vietā, citam atkal galvenais skatuve - saprast ka kontrabass tiešām atrodas aiz vijolēm u.tml :)

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lai turpinās tusiņš....

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

jeekabsons

Tā kā esmu jauniņais un jaunu Tēmu nevaru atvērt, lūdzu paturpiniet par manu tēmu. 

 

kāds ir saskāries ar B&W 685 ?  VOT meklēju šīm skandām atbilstošu pastiprinātāju, ko varat ieteikt ? alternatīvas utt ..

Bowers & Wilkins 685 plāns ņemt jaunas. pastiprinātājs var būt arī maz lietots.

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

darklight

Zinu, ka izskatīšos pēc muļķa, bet tomēr pajautāšu: kam tad īsti šie aparāti vispār ir domāti? Kāda jēga no pastiprinātāja, kurš neskan un kuram galā jāslēdz vēl viens pastiprinātājs?

Un vēl: aktīvās tumbas vai tad arī nevar viņam pieslēgt?

Labots - darklight
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Kā reizi priekš aktīvajām akustikām tas verķis arī paredzēts un to sauc par priekšpastiprinātāju. Izmantot, protams, var arī visādiem plikajiem jaudiniekiem, monoblokiem un citām audiofīlisma stulbībām.

Link to comment
Share on other sites

Pliks jaudas pastiprinātājs nu galīgi nav audiofīlu stulbība. darklight, ar priekšpastiprinātāju pārslēdzas starp dažādiem skaņas avotiem, ar to regulē skaņas tembrus, tajā iebūvēti pārslēdzami joslas filtri. vēl iekšā ir skaņuplašu atskaņotāja priejšpastiprinātājs un vēl dažas mazssvarīgas fīčas. Nu nav šis priekšpastiprinātājs tik slikts, kā te viens otrs apraksta. Potenciometru slēdži ir tīri labi un skaņas parametri pavisam neslikti. Saku to, jo esmu tādu aparātu pārmērijis. Protams, gadi iet un tehnika noveco, bet PU-001 bija viens no labākajiem RRR izstradājumiem. Skaidrs viens, ka Tev to verķi nah** nevajag. Ja Tu pat neorirntējies, kas tas ir un kādam nolūkam domāts, tad neesi tik tālu skaņu lietās izaudzi. Tad vēl vecās DIN ligzdas, kuras Tev radīs problēmas kaut ar plastmasas aktīvajām tumbām saslēgt. Es Tev ieteiktu šo aparātu pārdot vai apmainīt prert kādu vienkāršu pastiprinātāju. Neko dižu tāds priekspastiprinātājs tiešām mūsdienās nemaksā. Nu maksimums 20Ls.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Pliks jaudas pastiprinātājs nu galīgi nav audiofīlu stulbība.

Ja jau nav, tad kāds ir objektīvais konstruktīvais pamatojums izdalīt priekšpastiprinātāju un jaudinieku divās atsevišķās iekārtās nevis vienā integrētā pastiprinātājā? Neskaitot pielietojumu ar aktīvajām akustikām, uz skatuves vai citu specifisku, bet tieši mājas lietošanai.

Link to comment
Share on other sites

Savā ziņā jau dēļ audio izvirtībām jau sanāk arī tos pasākumus sadalīt.

Pirmkārt jau rodas iespēja kombinēt dažādus aparātus.

Var uz katru joslu uzlikt savu gala pakāpi, vai uz katru kanālu. Sākumā uz skandām, kas predzētas biampingam, paņem vienu priekšpastiprinātāju un tīru jaudinieku. Tad paņem klāt vēl vienu jaudinieku. Tad vēl divus klāt, lai uz katru skaļruni bez maz vai savs jaudunieks. Tad nomaina priekšpastiprinātāju uz labāku utt. utjpr.

Barošana arī nodalās zema un augsta līmeņa daļām.

Link to comment
Share on other sites

Kaut vai tas, ka iespējams pamainīt gala pastiprinātājus teiksim tranzistornieki pret lampinieku. Vai klausīties skaņuplates ar paštaisītu čipampu. Pat vecajam krievu Brig pastiprinātājam varēja atdalīt gala pakāpi no priekšpastiprinātāja un tas 1975 gadā. Tas ir tikai normali, ja audiotehnika sastāv no moduļu konstrukcijas un tas galīgi nenozīmē audiofīlismu.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Moduļi ir laba lieta.. aparāta iekšā! Neredzu iemeslu sadalīt iekārtu "audio pastiprinātājs" bezjēdzīgi daudz atsevišķās iekārtās. Tad jau varbūt arī barošanas bloku, izeju aizsardzības bloku, ieeju pārslēdzēja bloku, tembra bloku utt. izdalīt kā atsevišķas iekārtas?

 

Kas traucē lietot/izgatavot integrētu pastiprinātāju ar 2, 4, 6 vai cik vajag kanāliem priekš n-ampinga? Visu izpildīt vienā konstruktīvajā līmenī, neizmest naudu par liekiem n-tajiem korpusiem, barošanas blokiem, savienojumiem utt.

 

Kas traucē klausīties paštaisītu čipampu? To var arī, noņemot vāku un pievienojot, ja jau elektroniku taisa pats. Bet, ja jau taisa, tad taisa pilnvērtīgu pastiprinātāju. Un galaproduktus jau arī netaisa priekš "paklausīties", bet priekš "klausīties". Normāls cilvēks nelieto tranzistoru, lampu un vēl desmit dažādus pastiprinātājus, lai katru dienu "paklausītos" citu. Tā varbūt dara slims cilvēks JJP, bet tādēļ jau saku - tā ir audiofīlija.

 

Barošana arī nodalās zema un augsta līmeņa daļām.

Un? Tas ir mārketinga bullšits, jo barošana nevienā normālā audio pastiprinātājā nav problēma. Problēma tā ir varbūt vienīgi diletantiem audiofīliem-pseidoinženieriem. Šo te "neatkarīgo barošanu" (arī vienā pastiprinātājā) bulšita vienīgais mērķis ir palielināt komponenšu skaitu un aparāta izmaksas, lai uzkruķītu vēl lielāku cenu.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

 

 

Moduļi ir laba lieta.. aparāta iekšā! Neredzu iemeslu sadalīt iekārtu "audio pastiprinātājs" bezjēdzīgi daudz atsevišķās iekārtās. Tad jau varbūt arī barošanas bloku, izeju aizsardzības bloku, ieeju pārslēdzēja bloku, tembra bloku utt. izdalīt kā atsevišķas iekārtas?

 

Tu tagad trolli tēlo? Tev taču biedri ju un Didzis izskaidroja to tieši pirms paša posta. 

Link to comment
Share on other sites

Redz ja vajag vienkārši paklausīties mūziku un nav nekādas kvalitātes prasības, tad to var darīt arī pa 5Ls(nezinu cik tas jaunie jevriki) plastmasas aktīvajām tumbām. Tai pat laikā, ja gribās klausīties kvalitatīvu mūziku, tad tad priekšpastiprinatājs pat ļoti noder. No datora vai CD var klausīties ar pliku gala pakāpi. Ja sistēma laba un telpa piemērota, tad nekadas korekcijas nevajag. Savukārt skaņuplates bez priekšpastiprinātāja nu nekādīgi nepaklausīsies. Tad nafig man, katru dienu, to priekšu bezjēgā darbināt, ja skaņuplates klausos tikai uz svētkiem? Variantus var atrast daud, bet atsevišķs priekšpastiprinātājs māja noder. Citādāk protams, parastam lietotājam pilnīgi pietiek ar RRR Y111 un S90 tumbām- skan tak un basu daudz :sarkasms: Ne visus tas apmierina un cilvēki meklē labaku skaņu. Tas nav tas pats, kas sildīti vadi, tīkla vadi pa 300 jevrikiem, vai bezskābekļa varš, tie ir meklējumi uzlabot skanējumu ar zinātniskām metodēm un netērējot bezjēgā naudu.

Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Janvāris 6, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 6, 2014 - Herņa

 

 

ā varbūt dara slims cilvēks JJP

http://lv.wikipedia.org/wiki/Dauna_sindroms

 

moderi, sekojiet diskusijai! Ja tā te atļauts, tad es arī varu atbildēt līdzīgā stilā un,jāteic,lamāties es protu. Un Tev Inspektors Caps nāksies atvainoties!

Link to comment
Long John

Biju par Capu labākās domās. It kā šķita gana izglītots cilvēks (vismaz tehniski)- tādēļ rada izbrīnu gan visai īpatnēja izpratne par kvalitatīvas audiotehnikas pamatjēdzieniem, gan elementārs uzvedības kultūras trūkums... :(

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Varu teikt vienu - jo augstākas klases aparatūra, jo tā sakrāmēta no vairāk blokiem. Tā ir ērtāk un pie vajadzības var kādu no blokiem pamainīt, nemainot visu sistēmu kopumā. Piemēram, lētā magnetolā viss sabāzts vienā korpusā, skaļruņus ieskaitot. Iespējas kaut ko pamainīt nekādas. Dārgā Hi-End sistēmā jau piemēram CD transports ir atsevišķs bloks un DAC arī atsevišķs. Vai arī DAC apvienots ar preampu un kā jaudas pastiprinātāji tiek izmantoti 2 atsevišķi monobloki, kas novietoti tumbu tiešā tuvumā, pēc iespējas saīsinot akustiku vadus.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Masu patērētāji (un es tai skaitā) tomēr piekrīt Capa viedoklim - kā rezultātā mūsdienās ir tādi burvīgi aparāti kā RESIVERI, kas tieši atrisina visu šito čakarēšanos ar modulāru sistēmu un salāgošanu - DACs, komutators, priekš- un gala- pastipreklis, tuneris un HDMI swičš vienā korpusā ar ērtu vadību un apmierinošu kvalitāti.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Tev taču biedri ju un Didzis izskaidroja to tieši pirms paša posta.

Nē, viņi nosauca parastos subjektīvos faktorus, ko es atspēkoju ar pretpiemēriem.

 

 

 

Savukārt skaņuplates bez priekšpastiprinātāja nu nekādīgi nepaklausīsies.

Kā tad tā? Fonokorektoru kaut kādu mistisku iemeslu dēļ nav iespējams integrēt pastiprinātājā, kā starpcitu daudziem tas ir? Un mūsdienās vispār to vēl ir iespējams realizēt arī digitāli ar daudz precīzāku un beztrokšņainu filtrēšanu, un, ja grib, arī labu click removal bonusā.

 

 

 

Varu teikt vienu - jo augstākas klases aparatūra, jo tā sakrāmēta no vairāk blokiem.

Tā nav taisnība ne pēc loģikas, ne praksē. Varbūt tikai audiofīlijā tā ir. Paskatieties uz datoru piemēru - Apple produkti ir daudz vairāk integrēti par pārējiem un reizē ir arī tehnoloģiski un kvalitatīvi krietni dārgāki par ierindas pilsoņa modulāro PC figņu.

 

 

 

es arī varu atbildēt līdzīgā stilā

Bet Tu taču visu laiku to dari - laid reliģisku pļutku un sāc apvainot tad, kad Tev paprasa objektīvi argumentēt. Un vispār - Tu taču Wikipedia linkiem neticot... Tur noteikti nav taisnība, Tu neko neesi sapratis!

 

Bez maz visiem.. Kādēļ integrētai iekārtai uzreiz tiek piesieta zema cena un slikta kvalitāte? Es esmu par optimālas konfigurācijas iekārtu ar augstu kvalitāti! Naudu, ko jūs izmetat par desmit liekiem korpusiem un barošanas blokiem, gudrāk ir ieguldīt pašā audio elektronikā - tā var tikt pie augstākas kopējās sistēmas kvalitātes! Teiksim par piemēru viens ražotājs, vieni moduļi. Priekšpastiprinātājs Ls 200 + jaudinieks Ls 300 = Ls 500, bet viss tieši tas pats integrētā pastiprinātājā sanāks.. Ls 400. Tieši dēļ minēto komponenšu skaita. Vai tik elementāra loģika nav saprotama?

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

Priekšpastiprinātājs Ls 200 + jaudinieks Ls 300 = Ls 500, bet viss tieši tas pats integrētā pastiprinātājā sanāks.. Ls 400. Tieši dēļ minēto komponenšu skaita. Vai tik elementāra loģika nav saprotama?

Ļoti labi ir saprotama. Tu ietaupi 100Ls, un jūties ieguvējs :) Bet, par piemēru, mani apmierina priekšpastiprinātājs, bet kaut kādu iemeslu dēļ vēlos jaudīgāku galu, jo esmu nomainījis akustikas uz jaudīgākām (piemēram)? Man jāmaina uzreiz viss - gan gals, gan priekšā, kaut pēdējā man patīk gan funkcionāli, gan kvalitatīvi. Un nekur nav teikts, ka atradīšu jaudīgāku integrēto, kuram priekšai būs tas pats funkcionālis. Es pat, ne tā, ka sen, nomainīju vienu integrēto pret citu, un re - jaunajam nav kņopes "laudness", bet man šamā ļoti patika, jo bieži klausos klusu ;)

Otrkārt, ir krietni vieglāk vājā signāla ķēdes un komutācijas pareizi un kvalitatīvi saorganizēt patālāk no jaudas galiem un jaudīgiem trafiem.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Tu ietaupi 100Ls, un jūties ieguvējs

Nē, es tad paņemu nākošo integrēto modeli par Ls 500 un esmu dabūjis kvalitatīvāku/jaudīgāku iekārtu jau uzreiz, nevis kaut ko mistisku nākotnē, kad reliģiskā masu efekta iespaidā uznāks kādi melnie. Neviens normāls neliek Nissan Patrol rāmī 1,2l I4 vai WV Golf virsbūvē 5,6l V8 ar domu: "Bet ja nu man sagribās braukt 4x4, tad nomainīšu tikai otru pusi." Tas ir vienkārši stulbums. Bet, ja kāds inženieris to dara, tad tas parāda viņa nespēju radīt sabalansētu risinājumu. Un tas pats attiecas uz pircēju/lietotāju.

 

Otrkārt, ir krietni vieglāk vājā signāla ķēdes un komutācijas pareizi un kvalitatīvi saorganizēt patālāk no jaudas galiem un jaudīgiem trafiem.

Aizmirsi par papildus iegūto elektronikas kaudzi ieeju un izeju draivošanai, savienojumus, vadus, apkārtējo vidi un zemējumiem, kas to ieguvumu kompensē ar uzviju, ja salīdzina ar integrētu aparātu, kurā ir maksimāli īsi signāla ceļi, starp moduļiem metāla sieniņas, uz kritiskajiem mezgliem metāla vāki utt.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu varējis ciest visu vienā kastē - ja kaut kas nodeg, tad paliec bez nekā, bet tā nomaini vai saremontē bojāto moduli un klausies mūziku, neatejot no kases.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ļoti labi ir saprotama. Tu ietaupi 100Ls, un jūties ieguvējs :) Bet, par piemēru, mani apmierina priekšpastiprinātājs, bet kaut kādu iemeslu dēļ vēlos jaudīgāku galu, jo esmu nomainījis akustikas uz jaudīgākām (piemēram)?

... un tad tu paņem vēl vienu jaudinieku, un irbaro skandas biampingā, vai katru no jaudiniekiem satilto, katru uz savu kanālu. Un nav čakars ar vecā andeli.

Būtu man tiešām daudz liekas naudas, droši vien man ar būtu priekšpastiprinātājs, varbūt pat kāds aktīvai kross un vairāki monobloki. Bet tā man tiešām ir tikai stereoresis.

 

 

kā jaudas pastiprinātāji tiek izmantoti 2 atsevišķi monobloki, kas novietoti tumbu tiešā tuvumā, pēc iespējas saīsinot akustiku vadus.

Kāpēc tā, līdz šim biju domājis, ka svarīgi saīsināt zema līmeņa ķēdes.

Link to comment
Share on other sites

Eu, veči! Ko jūs salīdziniet kastu skaitu? Viens no risinājuma veidiem - tumba ar EM atgriezenisko saiti un ar jaudas galu iekšā un priekšpastūzis ar skaļumu, tembru, ieejas selektoriem u.t.t. Normāls risinājums. Pie tam šis verķis ir vecāks par krietnu daļu no forumiešiem :). Jaudas pastūzis šim bija izstrādāts, bet sērijā neaizgāja. Pie tam toreiz bija modes lieta - tornis ar visādām kastēm viena uz otras - tjūneris, priekšpastūzīs, ekvalaizers, jaudinieks un augšā platenieks. Ja to visu mēģinātu salikt vienā kastē, tad telferi arī komplektā būtu jādod līdzi. Tagad, saprotams, ka var paņemt vienu kastīti un nomierināties. Vai nenomierināties un noņemties ar tām lietām. Daudzi piem. taisa sprieguma pastūzi vienā kastē un pēc tam atkārtotāju (par folloveru dēvē). Nu i tad maina šos vietām un klausās zemo vidējo basu mikrodinamikas reverberances nokrāsas :) Taisa savienojošos kabeļus no bezskābekļa vara vadiem, kuros elektroni kustās ar gaismas ātrumu :) un ir laimīgi. Katram savs.

p.s. bet tam up pirmais darbs bija izravēt ārā KP574UD1 un ielikt metālniekus 574UD1 vai 544UD2, un vēl kaut kas bija, neatceros īsti vairs, kas lai trokšņa līmeni samazinātu. Man arī garāžā viens mētājas nepārtaisīts. Gadus piecus atpakaļ biju pieslēdzis - nepatīkams fons salīdzinājumā ar kaut vai vienkāršu OPA134.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

un tad tu paņem vēl vienu jaudinieku, un irbaro skandas biampingā, vai katru no jaudiniekiem satilto, katru uz savu kanālu. Un nav čakars ar vecā andeli.

Nu, jā, arī variants :) Tur vispār ir iespējams diezgan plašs risinājumu loks, atšķirībā no Capa piedāvātās nākamā integrētā ampa pirkšanas :D

Bet Capa naids pret audiofilītiķiem drīz nonāks līdz stadijai, ka katrs, kurš klausās ko vairāk, par integrēto audiocentru (all in one), tiks pieskaitīts šai nīstamajai kategorijai :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet ... naids pret audiofilītiķiem drīz nonāks līdz stadijai, ka

 

Tam tak sen jau ir definēta universālā sakarība:

Katrs, kas dara ne tā, kā es, ir idiots un neko nesaprot!

 

 

Vēl īsāk:

Taisnība ir man!

 

Link to comment
Share on other sites

Nu par to. ka sanākot pārmaksāt par vairākiem barošanas blokiem, ja ir vairāki aparāti, nez par kādu slimu cilvēku lielākais audiofīlijas spečuks, tukšmuldētājs, sauktu manu darba biedru, kas savā CD atskaņotājā stūķēja iekšā vairākus barošanas trafus, lai atdalītu barošanu transportam no analogās daļas utt. :D Bet nu no malas smieklīgi apskatīties kā daži cilvēki nopietni cenšas diskutēt un par kaut ko pārliecināt vienu garā vājo.. :D

Link to comment
Share on other sites

1) Nu varētu teikt, ka es, lai varētu ātrāk mainīt, vienā galā biju pievienojis gan vienus, gan otrus kondiķus, un mainīju vadus tikai vienā galā- t.b. paklausījos vienus kondiķus, atvienoju vienu vadu, kā vietā pievienoju otru vadu. Droši vien jau kāda minūte vai pāris minūtes pagāja, no kā varētu secināt, ja pārslēgties varētu momentāni, tā atšķirība skanējumā būtu krasāk pamanāma..

2) Klausāmgabals bija no JJP nospiestais viens audiofīliskais ieraksts ļooti labā kvalitātē ar dabīgajiem instrumentiem- akustiskās ģitāras etc, kur dziedāja viena aziātu izcelsmes sieviete.

3) Es Tev piekrītu, bet.. Izdomāju, ka gribu iekomentēt šo forumā. Man likās, ka cilvēki šo varētu attiecināt uz audiofīliju, jo zinu, ka lielākie "speci" kondensatoru ietekmi uz skaņu sauc par bullshitu. :D Brīnies vai ne, visi ar audiofīliju saistītie topiki ir aizklapēti, nu un Tu jau, protams, pats ļoti labi saproti un apzinies, kura vai kā dēļ.. Nu skatos, varētu to ierakstīt pa jaunu uztaisītajā audio kašķa tēmā, bet es zināmu iemeslu dēļ negribēju to turpināt. Jā, var taisīt paši savas tēmas, kā Tu biji minējis par DIY ampiem, tumbām, kondensatoru ietekmēt utt., bet tas ir līdz brīdim, kamēr parādās liekākais stiprekļu spečuks, lielākais audiofīlijas spečuks, kā arī gan jau lielākais tumbu spečuks un atklāti neuzsāk kašķi. 

Esmu šokā arī par foruma moderu attieksmi. Atceros, kad es nosaucu Inspektoru Capu par Inspektoru Cepli, es dabūju vārnu, taču te pat blakus topikā, šis idiots atļaujas nosaukt cilvēku, kas atšķirībā no viņa no audio lietām tiešām kaut ko saprot, par slimu cilvēku- 0 emocijas. Pie tam tādas provokācijas no viņa puses ir KATRĀ topikā un tā arī turpinās, ja kāds neizdomā dot pretim, kas rezultējas tajā, ka šis topiks tiek slēgts.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

par kādu slimu cilvēku ... sauktu manu darba biedru, kas savā CD atskaņotājā stūķēja iekšā vairākus barošanas trafus, lai atdalītu barošanu transportam no analogās daļas utt.

Pats jau nosauci. :) Nē nu neparunājis, es gan tā uzreiz nesauktu, bet vienkārši par pseidospeciālistu. Varbūt cilvēks sakarīgs, bet audiofīli izvazājuši pa makaronu zupu tā, ka matu vietā vieni makaroni.

 

 

 

Tur vispār ir iespējams diezgan plašs risinājumu loks, atšķirībā no Capa piedāvātās nākamā integrētā ampa pirkšanas

Bet ar elektronikas moduļu kaudzīti uz galda ir vēl plašāks! Un ar tranzistoru čupiņu vēl plašāks... Tad jau tie ir vēl labāki varianti!

 

Bet par integrāciju jūs tā arī neviens laikam neesat sapratuši... Ja es norādīju, ka priekšpastiprinātājs un jaudinieks loģiski sader vienā iekārtā, tad tas nozīmē, ka uzreiz viss jāintegrē vienā kastē? Es neesmu par visa integrāciju vienā, bet par loģisku struktūru! Redziet, piemēram, lentinieks, CD, platenieks un dators ir tehniski pilnīgi atšķirīgas iekārtas, un tādēļ tās veidot kā atsevišķus aparātus ir normāli. Bet audio pastiprinātāji visi jau desmitiem gadu dara gandrīz pilnīgi vienu un to pašu. Priekšpastiprinātājs komutē dažādus ieejas signālus, bet izejā ta vienmēr ir tikai viena nemainīga konfigurācija - pastāvīgs savienojums ar jaudinieku, kura lietošanā nekādi netiek mainīta. Tad vēl šie aparāti tiek uzlikti viens uz otra... un faktiski funkcionē kā viens vesels, tikai ar iepriekš uzskaitītajiem trūkumiem. Aktīvās akustikas ir cita tēma, tas gan.

 

Tehniskā pasaule pakļaujas strukturēšanai. Tāpat kā faili pa folderiem, tāpat arī elektronikai un mehānikai skaidras struktūras ir sakārtotākas, elegantākas un strādā labāk. Lielākās daļas cilvēku problēma ir nespēja atšķirt graudus no pelavām pēc struktūras. Savukārt strukturēt laikam vispār ir ļoti reta spēja. To labi var redzēt "programmētāju" radītajos kodos un interfeisos...

Link to comment
Share on other sites

Audiofīliju šai forumā"nemīl" tapēc.ka nav tak objektīvu testu. Nu nevar pēc minūtes salīdzināt skaņu ar iepriekš skanējušo. Es savulaik biju, uz pīkstuli,  saslēdzis pie galetslēdža kadus desmit dažādus kondensātorus. Pāeslēdzu momentāli un bija skaņā atšķirība ,bet "prieki" bija īsi. Kad sāku mērīt kondensatoru parametrus, tad nebūt to kapacitāte nebija vienādāka un to tiešām varēja dzirdēt. Kad uzmanīgi piemeklēju, ar mēraparātu, kapacitātes, tad nu tā i nekādu atškirību saklausīt nevarēja. Jā, var jau teikt, ka krievu sudrabotais gaļetņiks nav Hi-End , vadi nav lodēti ar sudraba alvu un vads uz pīkstuli parasts elektrības vads ar 2,5 kvadrātu šķērsgriezumu. Tikai pīkstulis gan bija no studijas profesionāla monitora un pastiprinātājs arī ne tas sliktākais. Ar to es tikai gribu tekt, ka tā pa vienkāršo uz ausi tādus testus nav vērts taisī. Vajag uzreiz mērīt kondensatoru elektriskos parametrus. Pietiek ar 10-15% kapacitātes atšķirību lai skaņā būtu saklausāmas  izmaiņas. Tas ir tikai loģiski, jo mainās skaļruņa krosovera frekvence. Tā nu tas ir, mani nepārliecina audiofīlu testi, savukārt audiofīli bēg no mēraparātiem,  kā mācītājs no sātana :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Resīvers nav derīgs mūzikas klausīšanai. Nu nah** man vajag apkārties ar tumbām lai normālu stereo klausītos. Tad vēl tajā iebūvēts kautkāds FM radio, kuri visi ir apsolūti sūdi. Nu nav nevienā resīverā normāla rāčiņa ar labu selektivitāti un augstu jūtību. Varu saderēt uz konjaku ,ka neviens man tādu parādīt nevarēs. Tad kapēc man tas sūds jāpērk. Kam manintegrēts video komutators jāpērk. Kam man tālvadība spults. Man vajag stereo bez visiem tiem navarotiem, kurus nekad neizmantošu. Ja par moduļu konstrukciju runājam, tad atsevišķs priekšpastiprinātājs un atsevišķs gala pastiprinātājs jau ir zināms kvalitātes rādītājs. Es kautkā neesmu redzējis zemas klases priekšpastiprinatāju, bet ar dranķīgiem resīveriem pilni veikali.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
atļaujas nosaukt cilvēku, kas atšķirībā no viņa no audio lietām tiešām kaut ko saprot, par slimu cilvēku

Šis Tavs apgalvojums ir bāzēts tikai uz to, ka Tu esi gandrīz tik pat bremzēts attīstībā. Savukārt mans apgalvojums ir bāzēts uz vairāku gadu neveiksmīgiem mēģinājumiem no tā slimnieka izvilkt kaut vienu tehniski objektīvu pamatojumu viņa mārketinga makaronu pļutkai. Ja Tu nebūtu no tā paša bara, tad Tu saprastu kādēļ JJP un arī Tava tukšmuldēšana diskreditē jebko citu, ko jūs vēl mēģināt pateikt.

http://en.wikipedia.org/wiki/Down_syndrome

It is typically associated with physical growth delays, a particular set of facial characteristics and a severe degree of intellectual disability.[1] The average full-scale IQ of young adults with Down syndrome is around 50 (70 and below is defined as the cut-off for intellectual disability), whereas young adult controls have an average IQ of 100.[1][2]

Tā kā fiziski jūs redzējis neesmu, tad ar tīru sirdsapziņu varu teikt, ka manuprāt pārējais pilnīgi objektīvi velk uz šo diagnozi. Pie tam tas čalītis Wikipedia bildē vismaz urbt vai skrūvēt māk, bet liela daļa foruma dalībnieku pat to nespēj...

 

lielākie "speci" kondensatoru ietekmi uz skaņu sauc par bullshitu

Un vēl Tu esi arī vienkārši truls apmelotājs. Parādi kur tā ir teikts! Ja arī kaut kur tā vārdiski ir pateikts, tad, ja māki lasīt, tas ir kontekstā salīdzinot ar citiem daudz būtiskākiem parametriem! Didzis jau ļoti konkrēti pateica - kondensatora kapacitāte mierīgi var atšķirties par 10-15%, kas filtrā skaņu var mainīt būtiski un nesalīdzināmi vairāk par kaut kādiem mārketinga bambusa šķiedru makaroniem. Mainās gan kopējā AFR forma, gan kādas frekvenču joslas skaļums. Tādēļ jau jums saka, ka jūs esat diletanti, jo pat tik fundamentālas un vienkāršas lietas nesajēdzat.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Long John

Resīvers nav derīgs mūzikas klausīšanai. Nu nah**

Didzi, nevajag jau gāzt visus resīverus vienā čupā. Tīri no tehniskā viedokļa, uztvērēja bloka iebūve stereopastiprinātājā takš to automātiski nepataisa par mēslu.. :)

Mūsdienās jau parasti ar resīvera jēdzienu mēdz apzīmēt arī visādas lētās plastmasas "kinozāļu" kastes.

 

Bet vecie labie 70-to gadu beigu stereo resīveri tomēr ir pavisam cita padarīšana.

Un starp viņiem gana daudz visnotaļ kvalitatīvu un, galvenais- smuku aparātu (ko padarīsi- jaunībslaiku nostaļģija.. :): (par šamējo "vecuma kaitēm" šoreiz nerunāsim)

 

Vai nav smuks, piemēram, šis (ātrumā sameklēts)

 

DSC02091.jpg

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...