Jump to content

Risinājumi interneta ierīkošanai pašrocīgi


Okys
 Share

Recommended Posts

Tāds atradās tikai pēctam, kad nodzēsu adresi.


 

 

Ir 10,90, tikai 24 mēn. Okys, on 12 Jan 2014 - 20:56, said: Moderatori lūdzu, vēl viens komentārs no JDat un slēdziet šo tēmu. Vai tad pats nevari?

 

Varu. Un slēdzu ciet. Paldies :)

Link to comment
Share on other sites

Moderatori! Lūdzu slēdziet ciet jau saknē tupu santīmpisēju tēmas un iedodiet viņiem akadēmisko atvaļināju, lai viņi var izklītoties 5. klases matemātikā.

Tu esi kaut kur pirmajā klasē palicies.

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

@@Okys, opis vai tu esat konkrēti santīmņēmējipriekšā.. labāk izlikt n-summu risinājumā, kurš varbūt strādās, varbūt nē, kā pieslēgt normālu pieslēgumu ar zināmu minimumu.. turklāt daudzi provaideri pensionāriem taču piedāvā labas atlaides, kur problēma?

 

Ja patīk mazohisms, tad tik uz priekšu..  Interesanti, kurš tad maksā par netu, ko padosi opim? :D Un iekārtas, aprīkojums? Tas neko nemaksā?

Link to comment
Share on other sites

CAP, ilgtermiņā tas atmaksātos. Bet nu taisnība jau tev ir. Protams, ka patīkamāk ir neķēpāties, atļaut citiem visu izdarīt, pieprasīt visu salabot, ja kautkas nestrādā un tamlīdzīgi. Pašlaik ir doma ņemt to LTC piedāvājumu ar līgumu uz 24 mēnešiem pa 10.90 eur. Tādu pamanīju tikai pēc tam, kad aizvācu jau izvēlēto adresi LTC lapā, jo kautkādu iemeslu dēļ tajā, neuzrādījās šis piedāvājums, bet pēc tam pārbaudot pieejamību, tas tomēr izrādījās pieejams. Ja kāds to vēl nezināja, tad eksistē arī pensionāri, kuriem viss ir aprēķināts un pārdomāts, un tie paši 15 eur par lētāko LTC optiku, ir liela nauda katru mēnesi. Par iekārtām, saprotams, maksātu es un ievilkšanu arī organizētu es, un izdarītu to vienu reizi, kas jau ļoti drīz atmaksātos. Protams, ka var iespert zibens, protams, ka kādu iekārtu var nozagt, to saprot katrs normāls cilvēks, taču zinot statistiku mūsu pilsētā, šādas lietas te nenotiek.

 

Vēl arī pie reizes, iesaku JDat, lai prāts būtu mierīgs, painteresēties vietējā pašvaldībā, kādas vietējai kabeļtelevīzijai ir vai nav atļaujas manā pilsētā kautko vilkt pa gaisu. Varu arī noorganizēt šim indivīdam ekskursijas pa jumtiem un bēniņiem, ar juridisku spēku atslēdzot to durvis, ar pavisam officiālu atslēgu, jānorunā tikai vieta un laiks, kā arī jāzina, kurus jumtus cienītais vēlētos apmeklēt.

 

Paldies tiem cilvēkiem, kuri var un māk pievērsties problēmas risinājumam, dalās ar viedokļiem un ieteikumiem. Žēl tikai, ka tādu paliek arvien mazāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kādas vietējai kabeļtelevīzijai ir vai nav atļaujas manā pilsētā kautko vilkt pa gaisu

 

ož pēc dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ož pēc dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas.

Arī par to var droši painteresēties. Nav taču aizliegts. :)

Link to comment
Share on other sites

Vēl tak ir variants Tavam opim samesties, tai majām vēlar kādu pebsionāru un paņemt internetu uz diviem. Tad gan Tu vari pa to mājas iekšieni vilkt drātis kā gribi. Var atrast kaimiņu, kuram ir interneta pieslēgums un "uzsēsties uz astes" samaksāt tam piečuku. Abas puses tad būtu priecīgas, jo pensionārs tak torentos nesēdēs un slodzi tīklam neradīs. Es vismaz darītu tā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzi, tā jau mēģinājām. Divus kaimiņus varēja sazīmēt, jo tiem Wifi tīkla nosaukumā bija adrese un dzīvokļa numurs. Vienam signāls ļoti vājš, pa laikam zūd, jo dzīvoklis citā korpusā, bet pie otra piegājām. Negribēja dalīties, arī piedāvājot samaksu. Aplauziens bija nepatīkams, bet nu neko darīt. Apkārt pārsvarā dzīvo jauni cilvēki, opim nepazīstami. Tiem, kas pazīstami, nav datoru.

Šā vai tā, nav ko vairs šeit cepties, kamēr kādu nav piemeklējis nervu sabrukums. :)

Pašlaik reālākais variants liekas LTC pa 10.90 Eur mēnesī, jo MCK piedāvājumā ir katastrofāli zemi ātrumi.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Paldies tiem cilvēkiem, kuri var un māk pievērsties problēmas risinājumam, dalās ar viedokļiem un ieteikumiem. Žēl tikai, ka tādu paliek arvien mazāk.

Esmu pārliecināts, ka te ir cilvēki, kas spēs caur izpūtēju mašīnai logšķidrumu nomainīt, tomēr, ja forumā parādīsies jautājums kā to izdarīt, loģiskākā atbilde būs - to tā nevajag darīt.

Arī šoreiz situācija ir atrisināma, tomēr diez vai ierakstoties budžetā.

Lētāk un vienkāršāk būs jau paša atrastais interneta pieslēgums opim.

Es vēl varbūt pameklētu lietotas virzienantenas un iespēju no 1. mājas pārraidīt uz 2., tur vads pa jumtu un vēlreiz tāds pāris uz 3. māju. Tas strādātu, bet būtu, visticamāk, dārgāk, jo bez antenām vēl būtu pāris microtiki vajadzīgi.

 

Lai vai kā, lielīties, ka strādā kabeļoperatorā un tāpēc vadi ir par velti - kauns. Izņēmums vien tad, ja ir par to vienošanās ar vadību.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile, viss kārtībā līdz šim tekstam:

 

 

Lai vai kā, lielīties, ka strādā kabeļoperatorā un tāpēc vadi ir par velti - kauns. Izņēmums vien tad, ja ir par to vienošanās ar vadību.

Es neviena vārda neteicu par kabeļoperatoru, kāmēr JDat nesāka par to lekties. Pateicu vienkārši taisnību. Tas, ka man CAT 5E kategorijas kabeļa rullis no seniem laikiem ir īpašumā, kamēr kabeļoperators nodarbojas ar televīzijas kabeļu izmantošanu, nav citu darīšana. Man tas vienkārši pieder un tā izmaksas vairs neattiecas uz šo gadījumu. Es šajā tēmā lūdzu palīdzību par konkrētu problēmu, nevis diskusijas par mana maka biezumu un to, kas man pieder. Vai tiešām tas nav saprotams?

Mainīsim logšķidrumus caur izpūtējiem, apēdīsim visus bez sāls un dzīvosim laimīgi. Novēlu pacietību jaunpienācējiem! Siltāku sagaidīšanu nevar vēlēties.

Link to comment
Share on other sites

Neķer kreņķi, liec tik virsū.

 

Pagājušajā gadsimtā, kad mājas vēl bija 400 metrus no darba, arī tieši šādu variantu izmēģināju.

 

Salodēju 2 režģa virziendarbības antenas (sk. http://hop.02.lv/1Q8 http://hop.02.lv/1Q7), iekausēju plastmasas korpusā, pievienoju ar atbilstošiem konektoriem un vadu pie 2 parastiem Buffalo WHR-G54S, kas saslēgti kā WDS repeater.

 

Arī redzamība bija ne labāka, kā gar tavu māju stūri, nācās vienu no antenām piesiet uz atsaites pa vidu starp 2 tuvējiem kokiem.

 

Viss darbojās pāris gadus, sniegputenī nedaudz sliktāk, labā laikā labāk, līdz pārvācos citur dzīvot.

 

Materiāli izmaksāja ~ 50Ls, neskaitot darbu, ko droši vien vismaz tādā pat cenā būtu bijis jārēķina. Atmaksājas, ja ir interese un vēlēšanās pašam darīt. Nenožēloju. :)

Labots - ulcha
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ņem Telekoma ekonomisko internetu, kā jau biedri augstāk ieteica un miers mājā!

Link to comment
Share on other sites

Laiki pienākuši tādi, ka ekonomisko pa 10.90 eur, kas ir DSL, Opja adresē pieslēgt nevar, tas aptiprināts arī pēc zvana uz LTC. Pieejama tikai optika. Tā kā... MCK piedāvā pa 6.50 Ls mēnesī 460Kbps un pa 8.50 Ls mēnesī 660 Kbps... Jautājums uz ātro.. vai ar to pietiks, lai kaut 360p video youtubē un visādos filmix un megogo skatītos video reālā laikā? Ātrumi katrā ziņā graujoši, priekš mūsdienām, bet konkrēti filmu skatīšanās pašlaik ir jautājums, kas nomoka, jo zinu, ka Opis to darīs.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

santīmpisēji ibio!

mums laukos dsl 10 mb +tv =Ls 33 un bez variantiem!

a te ņaud ka optika pa padsmit latiem dārgi.  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Arni, neņaudi lūdzu arī Tu, ja neesi iedziļinājies tekstā. Man neinteresē, par ko Tu maksā vai nemaksā laukos, tāpat kā Tev neinteresē, ka es maksāju savā dzīvoklī par savu pieslēgumu, un gribu Opim viņa dzīvoklī pieslēgt internetu tā, lai viņam par to nebūtu jāmaksā. Uzdevu jautājumu, uz kuru tu nezini atbildi. Paldies par to pašu.

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

gribu Opim viņa dzīvoklī pieslēgt internetu tā, lai viņam par to nebūtu jāmaksā

Pieslēdz uz sava vārda.

Link to comment
Share on other sites

660Kbps priekš 360p...? ar nagiem varbūt varētu pietikt, bet tad lai opis neskatās neko kvalitatīvāku. 

Liels risks ka raustīsies. Nav viņiem kāds piedāvājums ar vismaz 2-5Mbps?

 

Optikai diemžēl LTC nepiedāvā ekonomisko variantu, ir tikai "mersedess" - uzreiz 100Mbps.

It kā jau nav diži dārgi, bet saprotu, ka opim to nevajag.

Vai esi pajautājis LTC - nav kāda atlaide uz optiku senioriem? 

Saprotu, ka 100Mbps viņam ir overkills, bet ja to var opim dabūt pa tiem pašiem 10.90€ - kāda starpība kāds ātrums?

Ir te tāds:

http://akcijas.lattelecom.lv/piedavajumi/seniori/index.html

Iespējams, var dabūt arī bez iTV

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Saprotu, ka 100Mbps viņam ir overkills, bet ja to var opim dabūt pa tiem pašiem 10.90€

 

 

Izvēlies pieteikt Senioru komplektu Lattelecom mājas lapā un saņem € 7.11 atlaidi pirmajam rēķinam!
Link to comment
Share on other sites

Televīziju skatās no kabeļa. Netu pa 10.90 Eur tieši viņa mājā nepiedāvājot. Es par to painteresēšos vēlreiz, jo iespējams LTC operatore, kurai zvanīju, pārbaudīja pieejamību tieši tādā pašā veidā, kā to darīju es un varbūt tur vienkārši kļūda. LTC lapā pārbaudot, Opja adresei DSL ekonomiskais pieslēgums pa 10.90 eur mēnesī nav pieejams. Ir tikai 3 veidu optikas pieslēgumi.

Paldies par atbildēm.

Link to comment
Share on other sites

@@Okys, nesaprotu mazohismu mocīties ar DSL un iezvanpieejas cienīgiem ātrumiem, ja pieejama optika? :)

Link to comment
Share on other sites

Es arī nesapratu, kāpņutelpā optika, bet cilvēks meklē telefona modēmu :sarkasms:  Ja mājā ir optika, tad Lattelekoms visus vecos kapara vadus sen satinis un nodevis metāllžņos. Tādās majās vairs DSL nepiedāvā un pareizi dara.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Redz DSL ir lētāks piedāvājums par optiku, ko ieviesa krīzes laikā un kas joprojām ir saglabājies, tikai cena par nepilniem 2 latiem augusi, kā jau visam. Ir mājas kurās ir gan DSL gan Optika, bet Telekomā prioritāte ir optikai. Ja ir pieejama klientam Optika, tad DSL netiek piedāvāts!


Redz man omei ir optika simtniece no kuras tiek izmantoti labi ja 5% no visa potenciāla. Viņai galvenais ziņas palasīt un ar māti googli padraudzēties informācijas vākšanas nolūkos, nu šad tad Inboksā bumbiņas paspēlēt :) Kas bija lētākais komplekts tajā brīdī to pieslēdzām, lai gan viņai pilnībā pietiktu ar DSL.

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Situācija būs tāda pati, kā Viesturam. Izmantos labi, ja 5% potenciāla. Es pats maksāju savus rēķinus, dzīvoklis, apkure, telefons, internets, elektrība. Tāpat palīdzu vecākiem. Tam klāt nāktu Opja internets. Par tiem 4 eiro mēnesī, ko ietaupīšu no starpības 10.90 vs. 14.90, gadā salasīsies 48 eur, un nākošgad vēl 48, utml., jau tā šķiroties no 10.90 x 12. To naudu var izlietot citur, vēljovairāk, ja ir skaidrs, ka no tiem 100 Mbps jēga būs maza. Tāpēc arī sākumā bija doma ieguldīt vienreiz un aizmirst... Parunāšu ar Opi, varbūt dalīsim uz pusēm un miers mājās. Brīžam nožēloju, ka to visu esmu uzņēmies.. ne man vajag, ne mani tas skar, bet tajā pašā laikā ir prieks un gandarījums palīdzēt. Dāvinot laptopu jubilejā, nebiju Opi tik priecīgu redzējis daudzus gadus. Ar to viņš pamazām aprada, nu jau spēlē kārtis, iemācījies arī peli turēt, uzzinājis, kas ir internets un ko tur var darīt, bet naudas nav tik daudz, un lūk arī problēma.

Link to comment
Share on other sites

Parasti jau, ja neinteresē kāda veidota tēma, tad tajā speciāli virsū nebāžas un neraksta komentārus, kas galīgi nav par tēmu. Ja man nepatīk reklāma apollo.lv, es to neskatos vai laižu gar ausi, ja citādi nevar. Nejau tu ar savu mistisko, reālistisko bezsirdību, izskaudīsi to, ka pasaulē ir arī tādi cilvēki kā es un par to nekaunas. :)

Par neizpaušanos, gan taisnība, viss ir izrunāts un ieteikts, tālāk jārīkojas un jāskatās, kā būs.

 

P.S. Lizard, nerunā daudskaitlī! Tev par brīnumu, saskaitīju šeit ļoti daudz, saturīgu komentāru par tēmu. Par to visiem paldies. Tāpat saņēmu ziņas privāti, jo acīm redzot, ne man vienam šeit ar to ir problēmas.  :)

Labots - Okys
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...