Jump to content

Drošākie (uzticamākie) cietie diski


e = d
 Share

Recommended Posts

Bonifacijs

Hmm tikkp paprovēju dudsm ieteikto HDDScan - nerāda smart neviena no diskiem


raiviic ieteiktais  Hard Disk Sentinel Pro  parādīja lūk ko


hmm neļauj pievienot fail8u parādīt, nu neko karoče rāda smart abiem diskiem un saka ka viss ir ok, sanak ka ir nograuts kaut kas kas  dažām programmam ļauj nolasīt smart, būs vien jaturpina trokšņa medības

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    11

  • raiviic

    4

  • mafijs

    6

  • Bonifacijs

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

@@Bonifacijs, salauztu kāju taču pats neārstē.. aizved datoru uz kādu kantori.. līdzekļi taču atļauj.. netērē savu tā jau dārgo laiku

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

nu svarīgi dati ir pārkopēti uz SSD, tūlīt vel kaut kādu backup uztaisīšu tam un tad pa lielam uz tā D paliks vien torrenti un tas kas nepārtraukti dublējas Dropbox, tā kā īpaša stresa nav, ja nomirs tas disks, tad pārdzīvot tur īsti nebūs ko  - var pats paeksperimentēt. Lieta tāda ka pēc tā ka 4 progas neatrada badblokus, un 2 pateica ka smart ir ok mana iekšējā sajūta ka tas nav HDD tikai pastiprinās.

 

Es pats ar baltu aci skatos uz MB, jo tā ir vecs ECS hlams ko man pa garantiju nomainot iebāza ka es i neattapu, ir novēroti gļuki ar flash noteikšanu, lasīšanu un rakstīšanu uz tiem, pazūd pēkšņi E disks, vai skaka ka nav iespejasm uz tā rakstīt, norau nost pieliek atpakaļ un pēkšņi viss atkal iet, nu vai neiet līdz restartam. ja kaut ko intensīvi dari ar failiem šurpu turpu kopejot, elementari var iestāties un iestājas brīdis kad palaižot filmu austiņās ir klusums a bez filmas klusa šņākoņa un čerkstoņā (USB austiņas) var slēgt citu filmu, parspraust uz citu USB nekas nelīdz - to izlabo vien restarts. Nu varbūt vēl kaut kas kas ir piemirsies. Karoče poltergeits ir tai PC jau pasen un šī ir vien pirmā reize kad pēc skaņas sabijos un padõmāju uz HDD

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

vecs ECS hlams

Ja neuzticies MB , tad pie reizes nomaini to arī . 

Link to comment
Share on other sites

mana iekšējā sajūta ka tas nav HDD tikai pastiprinās

  Nu bet velns ar ārā, kas var būt vienkāršāk, kā atslēgt to HDD, (jo vairāk ja tas nav sistēmas) un paklausīties, kas tad notiek ?  Trokšņot var tikai HDD vai kāds no karlsoniem (un tos arī nav problēmu atrast, kaut vai pieliekot tuvāk ausi, vai (izņemot CPU karlsonu) - uz brīdi pieturot.  HDD gan var trokšņot un iefrīzot arī barokļa dēļ - bija variants, kad regulāri iefrīzoja un klakšķēja - nomainīju HDD - tas pats. Pēc pāris dienām nosprāga baroklis. Ar jauno vecais HDD bez problēmām griežas jau kādus 3 gadus, labi ka neizmetu.

 Un jā - ko rāda HD Sentinel pirmā sadaļa ? Man te vienam diskam, kurš palēnām pošas uz Getliņiem, dod arī šādu info:post-602-0-02404300-1409300904_thumb.png,post-602-0-55418800-1409301099_thumb.png.

  Kā arī - ja HDD tīri mehāniska problēma - softs var to arī neredzēt.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs


Link to comment
Share on other sites

Nu ja mātene zaudē iekārtas, tad klasiski vaina liekama uz kondensatoriem.

To jau nu vismaz vizuāli vari arī pats novērtēt.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Neesmu vēl izdomājis kā izprovocet to tarkšķi mākslīgi - tas bija vien tad kad uTorrent bij pazaudējis no redzesloka torrent failus vai kas nu viņam tur nobrucis un tad mēģinaja atjaunot tur 4-5 puskačātus torentus katru pa 1.5-6GB - Tieši pie šiem mēģinājumiem sākās tarkšķi freez un kārieni, citādi nē - gan veselie, nen nedokačātie gan torrent faili atrodas kā reizi uz D. Kamēr uTotrrent ir atslēgts, diseoblots nekādi traucējumi nav novēroti, mēģinaju uzinstalēt pa jaunu to torent, nu pagaidam nav bijuši traucejumi. Tad jau jādomā kā izprovocēt kaut kādu stress testu ar un bez HDD ar kaut kādiem citiem līdzekļiem.

 

Patreiz sliecos uz domu ka jaiepērk kāds rezerves HDD un jāieliek no poisonboy agrāk iegādatajā Chieftec SATA Mobile Rack KF-22-SB - tajā jāuztaisa rezerves kopija un jāparauj ta kastīte drusku az āru - nu tipo norauta nost no sistēmas ka backup un pat ja zibenss iespers ar nekas.


nu šodien varētu arī saņemties un ar skrūvgriezi rokā līst zem galda, ja nu vienīgi vēl pie reizes jadabū jauns HDD lai nav 2x jāložņā

Link to comment
Share on other sites

Simsons2

 

 

tad mēģinaja atjaunot tur 4-5 puskačātus torentus katru pa 1.5-6GB - Tieši pie šiem mēģinājumiem sākās tarkšķi freez un kārien


Bremzes pēc crash kad utorrent "checko"/"atjauno" lielus failus ir standarts. 
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

tas jā, tik šoreiz ir tā ka ir atsevišķi tarkšķi un CPU noslodze 5-10s laikā nokrīt līdz nullei, pastāv tā un vai nu atjēdzas vai nu atliek vien spiest reset


Pa lielam laikam metam mieru šitam pašlaik, dati ir nobekapoti uz SSD un tulīt arī būs uz cita HDD, pats es esmu jau ceļa jūtīs - kaut kad pēc mēneša atgriuezīšos atpakaļ no ceļojuma, atpūties un ar jaunu enerģiju, vot tad i ņemšos un visticamāk runa būs par upgrade MB+CPU kā arī no w7 64 uz w8.1 64


Paldies visiem kas piedalījās, it īpaši MIG par laipno uzaicinajumu un raiviic par ieteikto progu - iepatikās, nu un ggg97 arī thanks - tas crystal tak arī darbojās

 

Atvainojiet ka te tā paampelējos ar to HDD, nu nebija nekad agrāk bijusi vajadzība HDD testēt utt. bij regulārs backup un īpaši nesatrauca tas brīdis kad kāds disks varētu nomirt, pat smart bij biosa atslēgts, tā kā vakardiena bija pirma reize kad par smart un test softwari vispār painteresējos

 

Visiem produktīvu dienu!

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Es kaut ko nesaprotu. Radiatorus ka 2k gabalā dzīvoklī var ielikt aci nepamikršķinot? Ar 40 EUR vērtu disku (kuri mūsdienās mirst daudz un bieži) jau 2 dienas mokās, tā lietā lai vienkārši nopirktu jaunu un šo uztilizētu vai pa sviestmaizi atdotu kādam censonim. 

 

Boni, Tev jāstrādā nav ko?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu es tak tieši tā arī plānoju izdarīt, un ne tikai HDD, bet arī MB+CPU vai varbūt i visu PC kopā, bet tas prasa laiku un man nav velēšanās lai man uz RU zvanītu kāds un prasītu a davaj pa 5e lētak atdod to kompi. Nu un vietā tak arī vajag un datus pārnest, iesāktos darbiņus - tieši tāpēc pagaidām uztaisam backup un nedullinam galvu ar panisku dzelža mainīšanu.

 

P.s. es nestrādāju, neesmu algots darbineks, es rosos un ja vien nav kaut kas degošs tad daru to tad kad esmu atpūties un nobriedis panākumiem :king2:   labi, nu gan jāskrien, deg šis tas

Link to comment
Share on other sites

Kamēr uTotrrent ir atslēgts, diseoblots nekādi traucējumi nav novēroti, mēģinaju uzinstalēt pa jaunu to torent, nu pagaidam nav bijuši traucejumi.

Torrenti starp citu diezgan labi diskus nograuzh.

Personiigi jau kaadi 2 aizgaajushi vinjsaulee un tieshi tie, uz kuriem torrenti griezhas.

Link to comment
Share on other sites

Hmm tikkp paprovēju dudsm ieteikto HDDScan - nerāda smart neviena no diskiem

 

nu .. nu  .. beidz tak .. kas tad tas tev par disku ?

 

S.M.A.R.T.:

  • Reading and analyzing SMART parameters from ATA/SATA/USB/FireWire HDD.
  • Reading and analyzing Log Pages from SCSI HDD.
  • SMART tests running on ATA/SATA/USB/FireWire HDD.
  • Temperature monitor for ATA/SATA/USB/FireWire/SCSI HDD.

post-96888-0-66917700-1409319693_thumb.jpg

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

dudam, tu tiešām domā, ka dažādas programmas attēlo atšķirīgu S.M.A.R.T informāciju? 

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Par atšķirīgo info - biju pie viena PC , kam no Hirena palaidu dažādus HDD tūļus , lai S.M.A.R.T. info apskatītu , tad HDTune auroja par 3 erroriem pie Spin Retry Count , kam citi tūļi sacījās , ka HDD ir OK . Tā arī paliku pārdomās vai HDD ir metams , vai vēl kādu laiku dzīvos .

Link to comment
Share on other sites

Neesmu cieto disku speciālists, bet minēšu, ka visi softi SMART parametrus nolasa vienādi. Nu varbūt kāds vecāks softs nemāk nolasīt ko jaunāku.

Cits stāsts ir par to kā šie dati tiek interpretēti.

Nu piemēram - parametra X vērtība WD diskiem līdz 2012.gadam nozīmē to, bet pēc 2012. gada kaut ko citu.

 

Ja nekļūdos, tad bezmaksas hd tune daudziem seagate laptopa diskiem rāda spin retry count dzeltenu(warning), bet pilnā versija kas ir jaunāka šādu lietu nerāda.

Link to comment
Share on other sites

To MIGs Nekļūdies. Rāda tieši tā.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

bet pilnā versija kas ir jaunāka šādu lietu nerāda.

Hirenā noteikti nav ne pilnā , ne jaunākā , tad jau laikam to HDD varēs kādu laiku lietot . 

Link to comment
Share on other sites

dudam, tu tiešām domā, ka dažādas programmas attēlo atšķirīgu S.M.A.R.T informāciju?

 

nē es tā nedomāju .. varbūt ka kāds parāda vairāk vai mazāk parametrus, bet es līdz šim nebiju saskāries, ka mans ieteiktais softs neatpazītu kādu HDD

 

paprovēju dudsm ieteikto HDDScan - nerāda smart neviena no diskiem
Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt jebkuras programmas izsniegtā SMART info ir uztverama tikai kā informējoša ziņa, t.i., SMART info pati par sevi var nebūt pietiekama (jo vairāk tāpēc, ka dažādi ražotāji dažādu info izsniedz it kā līdzīgās rindiņās). Testi arī vajadzīgi pilnai ainai.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

 

 

nu .. nu  .. beidz tak .. kas tad tas tev par disku ?

 

otrais ir OCZ Vector 128GB SSD, bet nestreso, Tevis ieteiktā proga tak nebij vienīga kas nemāceja parādīt smart, ta tak tomēr ir traumēta sistēma, pec reset spaidīšanas tak var jau būt win patraumēts, un liekas ka ir gļukojošs vai daļēji gļukojošs viss kas saistīts ar C D E utt. diskiem vai nu dzelžu vai nu softa līmenī - pat nezinu vai man pietiks pacietības konkrēti noskaidrot kas tieši, datus izglābu, un kad būs brīvs brīdis ķeršos pie jauna win likšanas un iespējams jau uz jauna dzelža, nu ja pēc ceļošanas vēl būs skanošais kabatā lieks palicis :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja nekļūdos, tad bezmaksas hd tune daudziem seagate laptopa diskiem rāda spin retry count dzeltenu(warning), bet pilnā versija kas ir jaunāka šādu lietu nerāda.

Manā gadījumā Seagate laptopa sistēmas diskam HDTuneFree SMART'u vispār neuzrāda.
Ar HDTuneTrial un citiem tūļiem viss tip top.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bonifacijs

Nu jau esmu palīdis zem galda ar skrūvgriezi rokās, ir izdevies tuvplānā noķert to "zvaniņš skan" - nu itkā no HDD puses viņš skanēja, bet īstas pārliecības tomēr nav, papildus šaubas rada tas fakts ka kliedziena brīdī biju ar pirkstiem aptvēris korpusā pamatīgi ieskrūvēto HDD un nu nekādu vibrāciju tai brīdī nesajutu. Temperatūra ar atvērtu bortuun PC apsviestu uz sāniem labākai HDD dzesēšanai uzkāpj pie 38-39C un tā arī turas pat ja HDD netiek nearko noslogots, taču brīžiem nokrīt līdz 35C. Ar aizvērtu korpusu pamatīgi darbinot bij līdz 43C uzkāpusi. Sentinel saka ka smart ir OK un viss pārējais arī, vienīgi mulsina zaļš ķeksītis ka reallocated 36 sectors. Tante Google saka ka tās esot normālas HDD darba temperatūras - kā domājat Jūs?


P.s. Pāreja uz win 8.1 neatrisināja ne "zvaniņš skan" ne random čirkstoņu USB austiņās. Meklēju kuvaldu :moil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vai mūsu "tirgū", neskaitot WD black sēriju, ir pieejami vēl kādi 2,5" hdd ar ražotāja garantiju virs 3 gadiem?

Cik ķemmēju i-bodes, neesmu manījis. Varbūt biedri ir kko manījuši? :pooh_honey:
EDIT: Man nav pretenziju pret konkrēto sēriju, bet šoreiz nepieciešams max energo-taupīgs hdd.

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai mūsu "tirgū", neskaitot WD black sēriju, ir pieejami vēl kādi 2,5" hdd ar ražotāja garantiju virs 3 gadiem? Cik ķemmēju i-bodes, neesmu manījis. Varbūt biedri ir kko manījuši?

 

Skaties pro gala modeļus. Bet cik parakājos, tad vismaz nevienu citu modeli kā WD Black neredz.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Shii teema visumaa es teiktu ir nepareizo veidota. Jo nav iisti taadi droshaakie un uzticamaakie HDD. Neviens HDD, SSD nav pasargats no kaada tehniska, netehniska bojaajuma. Jautaajums pareizi butu, kura kompanija nodroshina pilnu datu apdroshinashanu bojaajuma rezultaataa, garantijas laikaa un diska apmainju. Par sho varam parunaat.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

kura kompanija nodroshina pilnu datu apdroshinashanu bojaajuma rezultaataa,

Kā tā kompāniju noteiks tavu datu vērtību , lai izmaksātu atbilstošu kompensāciju ? 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Tur pat ne kompensaaciju, bet iespeeju uz kompaanijas reekjina izcelt, kas celjams.

 

Tritons ta izcels, a kursh maksaas! ;)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt varat pakomentēt...
Iegādājos WD Black sērijas hdd, bet i-veikals "X[slēpts]X" iedeva talonu ar garantijas termiņu 3 gadi.

Pēc tam pašam jāgriežas pie ražotāja???
P.s. Minētais i-veikals nav nekāds kaktu kantoris,bet nav arī tas lielais, populārais :D

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Par bodēm nezinu (it kā jau prātā stāv, ka pārdevējs nedrīkst dot garantiju mazāku, kā ražotājs, bet apgalvot neņemos), bet wd apmainīt tiešām nav problēmu - viņu saitā var pārbaudīt pēc seriāļa, kas ar garantiju darās, un pieteikt nomaiņu. Ir sūtīts un mainīts, nepatīkamais - pasts gan jāapmaksā :), savulaik bišķi zem 5Ls bija, cik atceros.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja kadam interese WD cietie diski par akcijas cenam.Suta no

Netherlands     Order Processed: Ready for UPS. pats pirku,naak nedela.Sutisana pa brivu.

http://store.westerndigital.com/store/wdeu/en_IE/DisplayCategoryProductListPage/ThemeID.30604000/parentCategoryID.21056100/categoryID.60680000/WD_Outlet/Recertified

pirku

Model: RWDBMWV0020BBK-EESN
 

With a compact design, high capacity and your choice of local or cloud backup, My Passport® Ultra™ fits perfectly into the busy life of anyone with an on-the-go digital life.

Free Standard Shipping offered on all orders!

 
Regular Price: 119,00 € incl. VAT
Promo Price: 71,40 € incl. VAT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jau kādu laiku izmantoju SILICON POWER firmas ārējo cieto disku Armor A80 ar 1 TB apjomu, kas tiek raksturots ar tādiem vārdiem kā: Shockproof (3-Meter Drop Test, 300KG Press Test), Waterproof un 3 years Warranty. Lieta tāda, ka vienā jaukā dienā (pēc nedaudz vairāk kā 1 gada un 1 mēneša) slēdzot to klāt, dators vairs neuzrādija cieto disku un no cietā diska nāca dīvainas (neierastas) skaņas. Tika pārbaudīts uz vairākiem datoriem un citiem vadiem, bet bez izmaiņām. Jāpiebilst, ka cietais disks ne reizi nebija kritis, atdauzīts vai kā savādāk traumēts. Cieto disku aizvedu uz garantiju un kā par brīnumu internetveikala birojā viņu itin viegli izdevās piedabūt pie samaņas un pārkopēt visus datus.

Sliktākais ir tas, ka kopsummā cietā diska darbības laiks varētu būt mazāks par 1 nedēļu, jo tas tika izmantots kā glabātuve inetrnetā lejupielādētajiem failiem. Toties labums tāds, ka izdevās saglābt visus datus un, ka 10 dienu laikā no garantijas servisa vietā dabuju jauno cieto disku. Tik man vairs kaut kā nav uzticības kaut ko tur glabāt. Pieņemu, ka man pagadījās kāds brāķis, bet to varēs labāk spriest pēc jaunā (apmainītā) cietā diska ilgstošākas lietošanas.

 

Izmantoju arī WD firmas ārējo cieto disku My Passport Essential ar 500 GB apjomu. Domāju komentāri ir lieki. Šis cietais disks godam kalpo jau 3 gadus un 4 mēnešus, kaut arī tā darbības laiks varētu būt mazāks nekā iepriekšminētajam cietajam diskam, jo tas tiek izmantots svarīgāku datu glabāšanai.

 

Par citiem ārējiem cietajiem diskiem neizteikšos, jo ir pārāk maza pieredze.

Labots - Fraxis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

Ar cietajiem diskiem man laikam ir paveicies ir bijuši Samsung, Hitachi, WD un tagad ir Seagate un neviens no viņiem nav pievīlis. 
var jau būt ka tev būs pārsteigums, bet Samsung nopirka Seagate, un Hitachi nopirka WD, līdz ar to nopietnie pasaulē ir tika Seagate, WD un Toshiba, pārējie ir pārpircēji!
Link to comment
Share on other sites

kādu laiku izmantoju SILICON POWER

 

Nezinu, bet viedoklis ir. Manuprāt SilPow pats HDD neražo.  Vienkārši ņem kāda HDD ražotāja produktu un iebāž savā kastītē. Tas ka servisā izdevās pacelt Tavus datus liecina, ka visdrīzāk SilPow kastīte nosprāgusi, bet pats HDD vēl noceļams. Par Tevis aprakstītajām skaņām nemāku teikt.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Toļiks
var jau būt ka tev būs pārsteigums

Godīgi sakot nezināju. :)  

 

Interesanti bet tieši WD ieņem pirmās vietas mirstības ziņā un zinu ka lielākā daļa cilvēku slavē tieši WD.

http://www.hardware.fr/articles/920-6/disques-durs.html

 

Return rates of components

 

- Seagate 0.86% (against 0.95%)
- Toshiba 1.02% (against 1.54%)
- Hitachi 1.08% (against 1.16%)
- Western 1.13% (against 1.19%)
 
Good news, all rates are falling. This is particularly the case with Toshiba wins second place suddenly while unlike the other three there is no constructor return process for the end user. Unlike previous periods this time there s no disc with a rate of return greater than 5%, a good thing. Server records obtained by capacity:
 
2 To:
 
- 2.64% WD Green WD20EARX
- 2.15% Toshiba DT01ACA200
- 1.46% WD Green WD20EZRX
- 1.05% WD Red WD20EFRX
- 0.97% Seagate Barracuda 7200.14 ST2000DM001
- 0.95% WD AV-GP WD2EURS
- 0.85% WD RE WD2000FYYZ
- 0.72% Seagate Enterprise Value ST2000NC001
- 0.49% Seagate Surveillance ST2000VX000
- 0.00% WD Black WD2002FAEX
- 0.00% Seagate NAS HDD ST2000VN000
 
3 To:
 
- 3.75% Toshiba DT01ACA300
- 1.53% WD Green WD30EZRX
- 1.51% Seagate NAS HDD ST3000VN000
- 1.44% WD Red WD30EFRX
- 1.36% Seagate Barracuda 7200.14 ST3000DM001
 
4 To:
 
- 3.08% WD RE WD4000FYYZ
- 2.54% WD Black WD4001FAEX
- 1.44% Seagate NAS HDD ST4000VN000
- 0.66% Seagate Desktop HDD.15 ST4000DM000
- Hitachi Deskstar 7K4000 0.26% H3IK40003272SE
- 0.00% Red WD WD40EFRX
Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

nnoname

Toļik, tev neapnīk katrā otrajā topikā bāzt tos franču lapas datus, kuriem nav pilnīgi nekādas statistiskas vērtības un kuri turklāt ir krietni paveci?

Link to comment
Share on other sites

Toļiks
Toļik, tev neapnīk katrā otrajā topikā bāzt tos franču lapas datus, kuriem nav pilnīgi nekādas statistiskas vērtības un kuri turklāt ir krietni paveci?

Nu vismaz kaut kas un veci viņi nav 30/04/2014

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...