Jump to content

Mērmikrifons


Padjoms
 Share

Recommended Posts

Vēlos uzbūvēt mērmikrofonu.

Apskatu šo variantu:

 http://www.linkwitzlab.com/sys_test.htm#Mic    , un domāju likt arī viņējo softu

Skaņas kartes man ārējās nav ir iekšējā Audigy2-ZS 5kanaalu uzinstalēta stereo variantā (laikam?)

Varbūt kāds var ieteikt ko citu,labāku,prātīgāku?

Nesen te lasīju,ka to opampu nevajagot nemaz mukrofonam,jo skaņaskartē jau tāds esot un neesot vajadzības dublēt un lieki celt trokšņu līmeni.

Krāmējos kamēr trūcīgs students ar retiem/lētiem ussr papīrniekiem un gribās sākt mācīties kautko arī samērīt..

Link to comment
Share on other sites

Sākumam derēs info no tā raksta. Par XLR niansēm nerunāsim.

 

Vienīgais ko jāņem vērā. Kabelim starp pastīti un mērmikrofonu jābūt pēc iespējas īsākam. Tobiš mazākam par vienu metru. Pretējā gadījumā pazaudēši augšas. Savukārt kabelis starp kastīti ar elektroniku un Tavu skaņas karti var būt salīdzinoši garš. 10-15 metri.

Link to comment
Share on other sites

Tas kabelis no miķa uz opa ekranētais ar c zem 50 pf/0,3m...tas ir vienkārša kapacitāte?

Ja likšu kādus 20 centimetrus garu,tad jau praktiski jebkuru var likt ar normālu zeķi šķiet.

 

 

Ņemos ar 6GD2+3GD1+1GD3 - normālā kastē un filtriem pirmās kārtas,

un vēl  dabūjās 6GD-1 pārītis no "Festivāls" un friču BG-20 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas kabelis no miķa uz opa ekranētais ar c zem 50 pf/0,3m...tas ir vienkārša kapacitāte? Ja likšu kādus 20 centimetrus garu,tad jau praktiski jebkuru var likt ar normālu zeķi šķiet.

 

Jā, būs labi, ja vien tas nav maksimas vai kāds padomju širpotreba kabelis. Ja ir iespēja, tad nomēri kapacitāti kabelim. 

Link to comment
Share on other sites

Kadas vēl tur nianses jāievēro?

Tas laikam tranis lauka...tas jau iraida iekšā tajā kapsulā mikrofona?

Un vēl ,vai rezistori der jebkuri,un tas kondiņš 2,2 mikroF-nomināls jāpielasa precīzs un kādi te tagd visādi plēves un sudraba saradušies??

Link to comment
Share on other sites

visu nelasīju, bet imho tur der detaļas jeb kādas gandrīz. nevajag uz audiofīliju te spiest. cita lieka - cik saprotu tai kapsulai jāveic ķirurģiska iejaukšanās....

Link to comment
Share on other sites

Var arī neiejaukties kapsulā, bet tad shēmiņa nedaudz jāpamaina. 10K bias pretestību es labāk piemeklētu precīzāku lai bias ir 1/2 no barošanas. Nē nu. Ja kastītē ir metālfilmas pretestības, tad ir košers, bet derēs arī oglekļa pretestības, jo jāveic mērījums nevis jānodarbojas ar skanējuma niansēm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Padjoms

Sveiki!

Apzvanīju dažus veikalus un nav tik vienkārši dabūjama nemaz tā mikrofona kapsula WM-60 AY...

Varbūt iraida kādam kāda lieka kur aizķērusies,baigi nav laika ebay'oties un gaidīt???

Link to comment
Share on other sites

nu diemžēl iekš LV "uz vietas" izvēle ir maza. Ja vajag ko specifiskāku - tikai ārzemes. es jau ar to esmu samierinājies, jāpagaida, bet var dabūt visu. Var meklēt protams analogas kapsulas...bet vai atradīsi.


jā un vairāk ,kā   2ned kopš topika sākuma, būtu pasūtījis - būtu jau šeit.

Link to comment
Share on other sites

Es tādu mēmikrofonu ar SIA SmaartLive programu jau labu laiku izmantoju. Nav nekāda barošana no kronas un XLR izeja. Nafig to arī vajag. Vajag tikai labu skaņukarti un spraud kapsulu pie datora miķa ieejas. Tur tak barošana jau ir. Protams, vispirms vajag uzlikt dalītāju un notestēt skaņukarti pa taisno no izejas uz mikrafona ieeju. Te nu visdrīzāk sāksies cunduri. Ja mikrafona ieejas trokšņus var piekāst, tad lielākā problēma ir skaņukartes izejas kropļojumu līmenis. Vārdu sakot akustikas mērijumiem varbūt arī var iztikt, jo tur skaļruņi dod par kārtu lielākus kropļojumus, bet ar integrētajām kartēm pastiprinātāja parametrus gan nenomērīsi. Lai kā arī būtu,mājas apstākļos sertificētus mērijumus nedabūsi, bet salīdzinošus gan. Mna ir studijas monitori ar precīzi zināmu raksturlīkni. Tad nu es savu mērmikrafonu ''sertificēju'' pēc tiem. Ja kas, mikrofona kapsulu noandelēju no JDat kolēģa. Vēl, ļoti labas kapsulas nāk videokamerās. Bojāta kamera jtak neko nemaksā. Galvenais, vajag sākt darboties ar mērīšanu, nevis paļauties uz savu dzirdi. Tad ar laiku atradīsies gan labas kapsulas, labs priekšpastiprinātājs, īsts mērmikrafons un laba ārejā skaņukarte.

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

tas tak latiiniskais piedeeklis mikro..(10^-6) :polling:

Link to comment
Share on other sites

Es kapsulas Rīgā pasūtīju. Vajadzēja gaidīt 1-2 nedēļas. Ja tiešām vajag, tad laiks nav šķerslis. Variatni: "gribu pa lēto jau šodien" nav nopietni.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Sveiki!

Mikrofons vēl nav gatavs, bet esmu ticis beidzot līdz impedances mērījumiem ar arta softu un to mērījumu kastīti..

Tad nu nomērīju trīsjoslu samadujam impedanci

post-96204-0-70124900-1420993498_thumb.png

un nesaprotu kāpēc nav līkne ap/virs 8 Om ?


vadījos pēc šī apraksta, jo eng ir beee

http://forum.vegalab.ru/showthread.php?t=63009

sapratu, ka lineārā ieeja jāgriež uz 100%, bet tas parametrs, kas esot jāgriež  uz 0 % ... - nav man tāda uzstadījumos...

Link to comment
Share on other sites

Varbūt pamēģini iekš Setup => Measurement nomainīt "Reference Channel" no Left uz Right vai otrādi

Link to comment
Share on other sites

Ok!

Paldies.

Te Visaton BG-20 15 litru slēgtā kastē iesprostots...

post-96204-0-83198500-1421001115_thumb.png


un Simfonija

post-96204-0-51402700-1421001568_thumb.png


Vai no tiem kūkumiem var spriest ko par reālajām krosa frekvencēm ?

Link to comment
Share on other sites

Nu ta braukšu klausīties vai jēga man šiem ko lielāku būvēt...?

Link to comment
Share on other sites

OK, padošu ziņu, kad būs gatavs! Tas gan būs visticamāk nākamajā mēnesī. Es gan taisu divu joslu tumbas ar Fountek NeoCD3.5H pīkstuli. AF vīzeri esmu jau izgriezis.

Nu pats BG20, kad pieliek kontūra filtru, IMHO, skan labāk kā varētu gaidīt..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

BG20 ir domāts Visaton platjoslinieks?

 

Ja nemaldos, šiem bija diezgan švaki ar kropļiem AFR zemākajā daļā.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

Nu nez ,...tajos 15 litros jau nav iespējas vispār saklausīt, kas darās tajā zemajā galā... :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja nemaldos, šiem bija diezgan švaki ar kropļiem AFR zemākajā daļā.

Nu, protams, ja skaļruņi par 30eur gabalā būtu perfekti, kurš gan pirktu tos, kas maksā 300. :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sveiki!

Daru visu pēc instrukcijas frekvenču raksturlīknes mērīšanai

 

http://forum.vegalab.ru/showthread.php?t=63009

 

...un tālāk par šito vietu netieku

 

post-96204-0-68674500-1421279537_thumb.png

 

 jādabū signāla līmenis ieejā - 10....15 db ,bet man kompja izejā pie 100 % līmeņa tur knapi - 80 un tie paši domājams pašu dzelžu trokšņi...left/right mainīju -nekas nelīdz.

Es tā saprotu, ka dotajā etapā tiek mērīts signala līmenis no pastiprinātāja izejas caur dalītāju,kas tiek padots uz skaņu kartes labo kanālu.

tā kā tas signāla ceļš ir jau notestēts impedances mērījumā, tad iznak, ka vaina ir softā...

, bet kur netieku gudrs...

 

 

Link to comment
Share on other sites

normundss

 

 

Daru visu pēc instrukcijas frekvenču raksturlīknes mērīšanai

1. Paņem Arta instrukciju un dari pēc tās, tur viss strādā.

2. Ja gribi, lai kāds iedziļinās problēmā, apraksti/nobildē kas Tev tur ir saslēgts un sakonfigurēts.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kautkādas f-līknes jau samērīt varu, bet gribu nokalibrēt visu cik var pēc artas manuāļa(punkts 1.51 un 1.5.2).

Tātad saslēdzu skaņukartes izejas ar ieejām.

Kalibrējot izeju(kreiso),voltmetrs B3-38A rāda 1500 mV- to arī ievadu un akceptēju.

Tālāk spiežot "Estimate Max input mV " pie Line in 100% ir perebors, noliku uz 40 % un tad ir līmenis ap kādi -15 db, nu labi akceptēju abiem kanāliem.

Bet nesaprotu kas īsti bija jāregulē no 100 % uz leju lai pereboru aizvāktu (ieeja vai izeja) un uz cik decibeliem ir ok ??

Un kāpēc nospiežot ok un pēctam atkal atverot šo logu nekas nav saglabājies-atkal ir vecās vērtības.

Punktu 1.5.3 var veikt,cik saprotu ar kautkādu skaņas avotu ar zināmiem raksturlielumiem ko piekabina pie miķa-domājams varētu aptuvenos skaitļus kur izrakt, ievadīt un akceptēt...

post-96204-0-90563800-1422129113_thumb.jpg

Labots - Padjoms
Link to comment
Share on other sites

normundss

 

 

Kalibrējot izeju(kreiso),voltmetrs B3-38A rāda 1500 mV- to arī ievadu un akceptēju.

 

Vajag

1) Ievadīt nomērīto spriegumu.

2) Spiest Estimate Max Output, pēc kā Estimated lodziņā lābūt 2x lielākam skaitlim kā ievadītais (ja izejas līmenis ir noklusētie -3dB)

3) Spiest Accept, pēc kā nomērītajam spriegumam jāparādās vidējā (input) sadaļā 2. lodziņā.

4) Spiest Estimate Max Input, un pieregulēt ieeju jutību lai līmenis būtu zaļajā zonā tieši pirms dzeltenās, vai arī tikko dzeltenajā zonā.

5) Accept

6) Izvēlies otru kanālu un atkārto punktus 4-5.

 

Labāk lietot ASIO draiverus (ja ir), lai Windows mixeris nemaisās pa vidu.

 

Ja lieto ASIO un skaņu kartei nav fiziski regulējamas ieejas/izejas, un ieejas iet pārslodzē, tad ģeneratora līmeni var uzlikt zemāku kamēr ieejas līmenis ir starp zaļu un dzeltenu, un tad samērīt spriegumu ar voltmetru un savadīt un akceptēt kalibrācijas ciparus.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

Nu ta braukšu klausīties vai jēga man šiem ko lielāku būvēt...?

 

Ja nu kas, pamazām var gatavoties braukt pie manis klausīties to BG20. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nomērīju 6GD-1 ar pielipinātās masas metodi.

Un vēl viens senāks 6GD-2 mērījums

post-96204-0-29912300-1455476443_thumb.png

post-96204-0-27396300-1455476577_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...