Jump to content

Vecs Rādiotehnikas viniluplašu atskaņotājs


Recommended Posts

Rokoties pa veciem skapjiem atradu vecu vinilplašu atskaņotāju, radio un pāri tumbu no RRR. Pats tos neplānoju pielietot, tapēc domāju tos pārdot, ja iespējams. Tādēļ gribēju painteresēties starp cilvēkiem, kas par tematu kaut ko, varbūt, saprot. Jautājumi, uz kuriem vēlētu zināt atbildes, ir:

  • Vai aparatūrai ir kāda vērtība?
  • Cik tā varētu būt vērta?
  • Kur meklēt pircējus?

Aparatūrai būtu jābūt strādājošai, taču pats to neesmu testējis. Tehnisko aprakstu vai pat modeli arī nemāku nosaukt, tapēc esmu safotografējis pāris bildes ar atrasto aparatūru. Atvainojos par slikto bilžu kvalitāti, ja interesē kas specefisks, varu censties uzņemt labākas. Galeriju var apskatīt šeit.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    8

  • Long John

    10

  • Melvins

    9

  • jema

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ikabite
(labots)

Paldies par jauko atbildi, drunk_lizard. Tiesa, vajadzēja pameklēt Melodija 105 internetā. Veca manta - 1978. Iedomājos, ka tieši kāds, izmantojot tavu terminoloģiju, "fetišists" būtu ieinteresēts.

Labots - Ikabite
Link to comment
Share on other sites

Tā lamata kādam interesētu, ja nu vienīgi iebūvētā pastiprinātāja dēļ, ja tas vesels.  Bet tādam, kuram varētu interesētu tas iebūvētais pastiprinātājs, visdrīzāk nebūs daudz liekas naudas. Radio ir vecais PSRS FM. Tas jāpārskaņo vai jāmaina FM modulis un stereo dekoders. Tās tumbas gan varētu izmantot kā datortumbas + pastūzis.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Manuprāt, "audiotehniskā" vērtība minimāla. Varbūt vienīgi kāds nopērk nostaļģisku iemeslu mudināts- piemēram, šī aparāta pavadībā pavadīta pirmā mīlas nakts. :)

Vispirms vajadzētu visu saslēgt kopā un patestēt- ja neproti pats, gan jau kāds čoms pratīs.

Izskatās, ka vinilatskaņotāja versija ir ar magnētisko galviņu, tātad nav "pjezokilleris" un kādu plati var uzspēlēt bez diža riska sabojāt. Nav izslēgts, ka kasetnieks arī darbojas un kāds onka var jaunības laiku kasetes uzspēlēt. Par radiotraktu jau te rakstīja.

Ja viss darbojas, vari mēģināt ielikt ss.lv pa daždesmit €, bet visdrīzāk tādam aparātam (ja darbojas) vieta kādā mazbudžeta vasarnīcā vai elektrificētā  dārza būdiņā. 

Derētu arī kādam nabaga študentam, bet ne šaurajā koju istabiņā... :sorry:  

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Ehh, mans bērnības sapņu aparāts! Atceros, kaimiņiem tāds bija.. :)

Link to comment
Share on other sites

Es šitādu strādājošu saudzīgi noliku pie miskastēm pirms 10+ gadiem. FM RF moduli pārskaņoju vai  nomainīju. Rietumu stereo dekoderis manā saimniecībā nebija un pirkt jaunu apčurāšanai pie miskastēm - žabo spieda. Nebija tikai vinils un tumbiņas atrada pielietojumu citā vietā.

Link to comment
Share on other sites

Protams, ja tā aparāta vizuālais tēls ir " kā jauns" , tad zināma vērtība šim komplektam varētu būt gan, bildes ir miglainas un lāga nav saprotams. Vērtība šim ir kā muzeja eksponātam, jo nav izvarots un salauzts, izskatās pēc pilna oriģinālā komplekta. Cita lieta, ka _lietošanai_ gan nav jēga - ok, vecu Melodijas vinilu paspēlēt, tur normāla 105tā galva nāk, bet, kā jau teicu - drīzāk muzeja vērtība. Ja nopucē un sakārto, tad var pat kādu naudu dabūt, vai uzdāvināt kādam muzejam. Nezinu gan, kuram. Rīgas vēstures? RRR muzeja laikam jau nav :(

Link to comment
Share on other sites

Melvins

Nu... izskatās, ka es esmu 1 no fetišistiem :)

Vienmēr par šādu esmu sapņojis - un vēl joprojām šādu mājās GRIBU. (kaut vietas vairs nemaz nav, un Majak-205-Stereo pat jau zem gultas novietots :D ).

 

Tātad tā... pēc bildēm viss kopā izskatās nenobružāts (cik nu var redzēt).

1) Ikabite - es Tev uzrakstīšu PM :) kur tehnika atrodas, kā var apskatīt utt...

2) novērtējot visus +/- es Tev par šo aparātu (visu komplektu) pašlaik varu piedāvāt 40EUR.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Tūlīt uzradīsies Sviesc un piedāvās pret Karavellu iemainīt :D

Link to comment
Share on other sites

niekalbis

-> Ikabite

es teiktu, ka Melvina piedāvājums ir gana adekvāts. ss-ā par šādu ciparu varbūt kāds uzreiz paķers, bet tikpat labi var mēnešiem mētāties bez rezultāta.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Eh, nostaļģisks komplekts :) Sevišķi jau kasetnieks - cik savulaik kasetnieku priekš autiņiem nav uztaisīts uz tā panelīša bāzes...

Link to comment
Share on other sites

Melvins

Darijums ir izdarināts - "Melodija-105-Stereo" ienests manās mājās.

 

Vispārīgi... klāt neslēdzām. Vizuāli redzams, ka taupīts "mājas aparāts". Visas koka apdares nenošvīkātas, stūri nav apdauzīti (tas svarīgi!). Uz pogām nav "lielu" izdiluma pazīmju - arī pie skaļuma/tembru bīdāmajiem potenciometriem, krāsa nav nodilusi... Visi vadi ir, pases gan nav.

Nu man būs Brīvdienās (šajās, vai kādās citās ko ņemties).

 

Paldies!,

Ikabite :) (par mantojumu).

 

Un otrs pretendents - Gints_. Varēji jau tak tomēr nosaukt cenu, par kuru biji gatavs pārsolīt.

Man tīri vienkārši - interesanti (statistikai).


Un lūk... arī 2 linki uz šo aparātu:

 

http://www.radiopagajiba.lv/RRR/melodija/mel105.htm

 

http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/melodija105s.html

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Gints_lv tagat tirgo 600W pastūzi reāli 200W, UNE dun-59050,

Link to comment
Share on other sites

Kur taisies viņu pielietot? Interesanti bija bildes papētīt. Daudz kas jau aizmirsies. Resiverī 2/3 daļas aizņem radiotrakts. FM RF modulis labajā augšējā stūrī jāpaskaņo, vai jāmeklē ar indeksu E. FM stereodekoders un pat arī (laikam) FM demudolators - viducī zem jaudinieka. AM - puse no aparāta....

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Melvins

 

 

Gints_lv tagat tirgo 600W pastūzi reāli 200W, UNE dun-59050,

 

Tu esi cits Gints :) Tas ir cits niks...


 

 

Kur taisies viņu pielietot? Interesanti bija bildes papētīt. Daudz kas jau aizmirsies. Resiverī 2/3 daļas aizņem radiotrakts. FM RF modulis labajā augšējā stūrī jāpaskaņo, vai jāmeklē ar indeksu E. FM stereodekoders un pat arī (laikam) FM demudolators - viducī zem jaudinieka. AM - puse no aparāta...

 

Atklāti sakot - īpaši nekur :) Viņš vairāk ir nostaļģijas elements... Cik atceros, pastiprinātājs bija "nekāds", tās tumbas slikti skanēja (sliktāk par S-30), kasetnieks ir vienas vienīgas "šausmas" (skaņas trakts ar baiso troksni), LP atskaņotājs... nu... Tā!, lai gan arī...

Jau iepriekšs zināju, ja kādu no šiem modeļiem, tad tikai 105-Stereo:

1) tam jau bija stereo-maģis,

2) dimanta adata (GZM-105-tā) LP atskaņotājam :)

 

Par FM moduļu maiņu, pārskaņošanu esmu skeptisks :( Diez vai 2x darīšu šo:

1) tas nebūs vairs oriģināls,

2) un kas ar skalu? :) sūtīt jaunu sietspiedē?...

Man ir negatīva pieredze - es te esmu "Victoria-003-Stereo" komplektu smuku savācis. Un "izčakarēju" tuneri :(

Sagādāju jaunu Eiropas FM frekvenču blociņu - RRR ražojuma!! ;)

Izveicot visas pārbūves (meistars veica, Labs meistars!) - nav visa skala, un nav stabilizācijas :( agri vai vēlu stacija "nopeld"... tad tur tiem potenciometriem tās visas atsperes/striķīši uz skalu jānovāc...

Nu nē... tas jau man par daudz :(

Link to comment
Share on other sites

Mr.Vilks

Manai masicai tads bija(vina bija visai lepna par shada frankenshteina ipashumu)rakstijam plates uz kasetem...mana pirma kasete(nopirku par 4rbl,par pieciti kuru nejaushi biju atradis uz cela)tika ierakstita uz shada verka...ta ka atminas man ir nemazak krutas,ka tad ja butu pavadita pirma milas nakts...

P.S.bet sev tadu negribeju ne tad,ne tagad...jo biju redzejis un dzirdejis Sony,Sharp,Panasonic...komisionkaa :)  :)  :)

 

 

 

šī aparāta pavadībā pavadīta pirmā mīlas nakts
Labots - Mr.Vilks
Link to comment
Share on other sites

Melvins

(par nostaļģijas elementiem)

Mūsu mājās nekad nav bijis tāds kārtīgs FM radio :) bija vien AM... un TV, no kura es rakstīju Ermanbrika "Varavīksnes" :)

Tad nu lūk... mammas Labākajai draudzenei bija mājās šāda "Melodija" (tas ir 1-mās klases aparāts klasifikācijā, "Victoria" ir 0-tās klases - tāds arī bija radiem (un vēl ir), bet 80-jos uz To tik drīkstēja skatīties :) mani pat pogas klāt nelaida pagrozīt :D ...), Melodiju man atļāva aiztikt - paspēlēties :) Vēl mammas draudzenei bija Majaks-205 ar "Super -78'2", Boney M., ABBA u.c. lentām...

Tad nu... šīs draudzenes (mammas draudzenes) mājas - man!, 10-gadniekam bija kā... Dieva Templis :)

(iespējams, TO "mūsdienīgajiem" nesaprast). Tad sekoja ilgstoša lūgšanās, kā rezultātā mājās parādijās "Akords" (pat ne 1-mās, ka tik ne 2-ās vai 3-ās klases aparāts), pirmās James Last, ABBA, Smokie un Mikrofonu LP :) Unnn... 1-mais magnetafons. Vau!... (patiesībā jau tas nebija manu lūgšanu rezultāts, vienkārši labklājība nedaudz uzlabojās)...

Mikrofona koncertus rādija Jaungada Naktīs (sen, sen!) - tie bija Svētki. Reiz mēs viņus svinējām pie mammas draudzenes, jo bijām draugi - un tur bija krāsainais TV (tas būtiski, jo man mājās Tāda nebija). Es pieslēdzos pie TV un rakstīju Mikrofona aptauju :D Sev!, kasetē...

Un dikti dusmojos, ka fons bija... (patiesībā, ekrāns slikts - vai tas kasetnieks bija par tuvu tam lampu TV).

Tā lūk...

Bet FM man mājās nebija

Labots - Melvins
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Sagādāju jaunu Eiropas FM frekvenču blociņu - RRR ražojuma!! Izveicot visas pārbūves (meistars veica, Labs meistars!) - nav visa skala, un nav stabilizācijas agri vai vēlu stacija "nopeld"... tad tur tiem potenciometriem tās visas atsperes/striķīši uz skalu jānovāc... Nu nē... tas jau man par daudz
 

 

Nu beidz. Tajā FM skalā tā pat vairs ne kā nav, tā lai paliek kā ir. Ja kas peld, tad pocis beigts, tur viss uz varicapiem. Nu varbūt varicapu barošana peld. Bet paklausīties tagad rietumu Latvijas FM uz šitā vēl var. Tikai es ar šito sen vairs neņemos

Link to comment
Share on other sites

Melvins

Wouw, te ir zīmju ierobežojums :D

Link to comment
Share on other sites

Citāts nekopējas: "Bet FM man mājās nebija"

 

Man tas pats, kamēr nesāku strādāt RRR 80-to beigās ;)

Link to comment
Share on other sites

Smuka relikvija, tumbās ja nemaldos iekšā viens skaļrunis 10GD un un viens pīkstulis, faktiski labākā skaņa, salīdzinot ar tā laika mazgabarītu tumbām (visas mazās Vegas blakus nestāvēja). Ungāru kasešu mehānika labākā ko PSRS laikos liktā iekšā RRR. Pirmā klase, bet galvenais apskatieties 3 bildē uz pakaļas ir cena 500 rubļi, tā bija astronomiska summa, tiem laikiem, lai šito nopirktu, vai kā strādāt vajadzēja.

Link to comment
Share on other sites

Melvins

(turpinājums)

Bet FM man mājās nebija... un sākās "Būsim Pazīstami" ēra - 83-84-tais gads. Un nezinu, vai kāds vēl atceras? :)

(tas bija vēl pirms šīm visām n-Atbalsis kasetēm - pirms visa, Visa, VISA! (man, protams)).

Mūrnieks laida klajā nakts pārraides pa Stereo FM - lai Tauta varētu šo ierakstīt...

Nu... un tad mamma sarunāja, un es braucu - mani vienā galā sagaidīja ar segā iepakotu maģi :D Otrā galā mamma zvana "Vai viņš nokļuvis?" (un līdzīga saziņa atpakaļgaitā).

Un es ar savu mazo kasetnieku nekad nepaspēju tajās noteiktajās sekundēs "ielikties"(tur Mūrnieks saka - un tagad!, 30 (vai 45 sekundes) otras puses uzlikšanai) - jo man tam kasetniekam tīšana bija švaka :D

Un tad es asarains sēžū pie "Melodijas", ka man puse no 1-mās dziesmas jau nav...

Vēsture :)

Tā Lūk.

Labots - Melvins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(te bija muļķības sarakstītas)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Melvins

Un ziniet?... es pat mammai piezvanīju :)

Pateicu, atceries Veroniku?, viņai tāds aparāts "Melodija" ar mazām tumbiņām bija...

Viņa: "Protams :) "

Es: "Nopirku es šodien Tādu!, diezgan Labā stāvoklī"...

Viņa klausulē pretī smējās, un noteica:

"Nu... tad Tu esi Laimīgs..."

:D

Labots - Melvins
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Mr.Vilks

 

 

bet galvenais apskatieties 3 bildē uz pakaļas ir cena 500 rubļi, tā bija astronomiska summa, tiem laikiem,

hmm...normals boombox taja laika maksaja 2000 rbl,Riga vienam cilvekam kurs tirgoja ierakstus bija iekarta par 20.000 rbi.diemzel vinu del shis aparaturas zagli nogalinaja...ta ka viss ir realativs...

Link to comment
Share on other sites

Tornis. Domāju, ka arī šitājā bija ungāri, jo es prakses laikā 3 mēnešus uz konvejera liku kopā MP-5201, tur mehānika tiešām bija ungāru ražojums un viņa bija ļoti līdzīga kā šim aparātam, tiekai mehāniskie pogu pārvadi atšķirās, bet vizuāli bija identiski. Var jau būt ka vairāks rūpnīcas ražoja vienu un to pašu, bija GOST.


 

 

normals boombox taja laika maksaja 2000 rb
 Piedot neesmu īpaši izglītots, ko šis vārds nozīmēja 85 gadā?

 

 

Ar tiem sensoriem gan laikam visu aparātu vadīt nevarēja.
Ar tiem sensoriem varēja tikai pārslēgt radio stacijas, kas pirms tam bija uzskaņotas ar "skrūvējamo" potenciometru palīdzību 
Link to comment
Share on other sites

Mr.Vilks

Piedot neesmu īpaši izglītots, ko šis vārds nozīmēja 85 gadā?

 

to pashu ko tagad...

post-97562-0-61608400-1394749021_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Melvins

Par Melodiju-105... man liekas, ka tik nebija tagadējā Čehija (ielīdīšu iekšā, noskaidrošu).

Ungāri nāca vēlāk...


 

 

Bija viens krutāks aparāts ar sensoro vadību http://www.radiopaga...dija/mel106.htm Ar tiem sensoriem gan laikam visu aparātu vadīt nevarēja. Šī pieskārienvadība nez kādēļ nekļuva pārāk populāra,redzēta tikai pāris izstrādājumos.Vēlākajiem aparātiem ir jāspiež fiziska podziņa.Nez kamdēļ tā?

 

Man šī sensoru f-ja patīk pie "Victoria-003" vēlāko gadu LP atskaņotāja:

http://www.radiopagajiba.lv/RRR/REMR_EF/rt001.htm

Pieder viņam :)

 

Atteicās, jo pārāk "jūtīgs" šis viss process tajos gados likās (īpaši PSRS laikos, kvalitātes jomā):

f-jas pamatā divas metāla plāksnītes (pa vidu elementāra gaismas diode, kas norāda par f-jas nostrādāšanu), kuras nostrādā uz noteiktām pretestības izmaiņām :) "pieliekot pirkstu", plāksnītēm.

 

Melodija-106, jau plastmasīga... nav koka apdares. Loģiski!, ka solis pretī mūsdienām, bet zemāk :(

btw - rets modelis!, tiešam reti atrodams Labā stāvoklī... (bet nav mans, nav mans),

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Mr.Vilks sapratu ko Tu domā, bet to jau varēja atļauties tikai PSRS miljonāri, nevis parastais cilvēciņš un tad jau ļeģenda, kas vēl bija pat 90 sākumā bija SHARP GF-990G

 

 

cilvekam kurs tirgoja ierakstus bija iekarta par 20.000 rbi.diemzel vinu del shis aparaturas zagli nogalinaja
Lapinskis vēl tagad ir dzīvs! 
Link to comment
Share on other sites

Mr.Vilks

 

 

Lapinskis vēl tagad ir dzīvs!

tas bija cits cilveks,vins stradaja par kada ministra shoferi...


 

 

bet to jau varēja atļauties tikai PSRS miljonāri,

PSRS laikos bija daudz stradnieku profesiju kur pelnija 700-1000 rbl.menesi:meliaratori,vilcienu mashinisti u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

Majaks-205

Kaimiņam  tāds bija , pašam - Nota 203 , iespējams , ka pat saglabājusies .

Link to comment
Share on other sites

tas bija cits cilveks,vins stradaja par kada ministra shoferi

 Divi cilvēki, kas darīja vienu un to pašu, viens bija nezināms un tādēļ viņa nav, otrs bija savās aprindās nenormāli slavens, bet viņš nevienam nepārdeva no ielas un ir dzīvs, bet dzīvē izvazāts pa visu KGB un OBHS, un vēl tagad dot interviju  http://www.boomfm.lv/sunu-buda-fasists-juris-lapinskis/

Vai priekš mazās Latvijas nav par daudz?

 

PSRS laikos bija daudz stradnieku profesiju kur pelnija 700-1000 rbl.menesi:meliaratori,vilcienu mashinisti u.t.t.

  Tās bija nenormāls retums un  lai cilvēks noliktu 2000 par mūziku, iedomājies kā viņam vajadzēja dzīvot lai saprastu ka viņš ir izlicis 3 daļu no mašīnas!

 

Jā un ja pat tev bija nauda, tu viņu nevarēji nopirkt, jo tev bija jāatrod, kas tevi viņu pārdos!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Melvins

Iespējams, ka nespējat iejusties 80-jos :)

Tolaik Laba stereo-sistēma norādīja diezgan skarbi, kurā sab. slānī esi (un ar ko sarunājies).

Tāpat, kā auto.

 

Te Tev nav - "esi vienkāršāks, ļaudis pie tevis pavilksies".

Te bija kas cits...

"Ko Tu vari atļauties - tas esi..."

Link to comment
Share on other sites

Mr.Vilks

 

 

Jā un ja pat tevi nauda, tu viņu nevarēji nopirkt, jo tev bija jāatrod, kas tevi viņu pārdos!

Pilnas komisionkas Ventspili un Riga...tapat cheku un bonu veikali,kaut vai taja,kas bija blakus centra unitim...

Link to comment
Share on other sites

tapat cheku un bonu veikali,kaut vai taja,kas bija blakus centra unitim...

Par viņu pirkšanu varēja arī pasēdēt, kas attiecās uz komisijas veikaliem, tev ir taisnība, bet ne vienmēr bija laba kondīcija, un tādas lietas pirka no "labām rokām".

 

 

Tolaik Laba stereo-sistēma norādīja diezgan skarbi, kurā sab. slānī esi (un ar ko sarunājies)

Oi kā es tevi saprotu, man vecākiem bija absolūts noliegums, lai es nebojājos, mājās bija Akords 001, bet cik tās plates varēja dabūt, kaut gan parīti senči nopirka par 45 rub gabalā, beigās nopirku veco lampenieku DAINA, veči pat izvirpoja uz motora pāreju uz 19 ātrumu, un tā es izdzīvoju līdz saviem 18. Tā kā es arī māku novērtēt šo daili, kas man nebija pieejama. 

Man ir šitāds skaistums http://www.radiomuseum.org/r/radiotehni_festivals.html , bet par cik viņam lakotās pulētās virsmas prasās pēc laba galdnieka.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mūsu mājās nekad nav bijis tāds kārtīgs FM radio

Man līdzīgas atmiņas... vidusskolas laikā tiku pie pirmā +/- sakarīgā lenšu maģa Kometa 212M Stereo, kuram pat varēja tuNbas pieslēgt. Bet mums mājās tuNbu nebija un nācās klausīties uz iebūvētajiem skaļruņiem, kas abi bija pie 1 kanāla pieslēgti. Pēc tam kaut kad pārlodēju katru pie sava un bija man STEREO :D Lentas aizņēmos no draugiem un pārrakstīju. Bija man čoms, kuram bija kaut kāds Jupiter (laikam) lenšinieks, tad mēs staipījāmies ar maģiem viens pie otra, lai varētu pārrakstīt lentas.

Pēc tam, jau studiju laikos, tiku pie Orbita 106 un nopirku arī kaut kādas RRR tumbiņas - tas toreiz bija baisais progress. Jā, kaut kādu stacionāro kasešņieku arī nopirku (Jauza laikam) un LP atskaņotāju Ārija, kuram pats iemontēju vinilkorektoru, lai varētu klausīties, jo pastūža ar korektoru man  nebija. Kā paztūzis tika izmantota tā pati Orbita. Tā lūk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet FM man mājās nebija... un sākās "Būsim Pazīstami" ēra - 83-84-tais gads. Un nezinu, vai kāds vēl atceras?

 

Atceras atceras, 80-to sškumā Radio Luxemburga pa vakariem :) iesākumā ar senču VEF- 232 http://www.rw6ase.narod.ru/000/rprl_p/wef_spidola232.html

Tad nopirku savējo http://www.rw6ase.narod.ru/000/rprl_p/okean221.html

Ātri nokāvu,  :)

Tad ap 84 par vasarā sapelnīto naudiņu tika iegādāts Ленинград 010-Стерео

http://www.radiomuseum.org/r/lenin_radi_leningrad_010_stereo.html

Tika vadāts ar autobusu uz kojām un atpakaļ uz mājam.

Pēcāk 87 pirmais lentu maģis Илеть-102-1 Стерео

http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg/ilet102s.html  un arī S-90B

tad nu Mūrnieka atbalsis tika rakstītas ar šiem aparātiem.

Radioaparātam tika ielikta ārējās antenas ligzda, izravēta no veca TV, pieslēgta 4 zaru vēdekļveida TV antena, la labāk UĪV ķer,  nu kaut kā tā :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet FM man mājās nebija... un sākās "Būsim Pazīstami" ēra - 83-84-tais gads. Un nezinu, vai kāds vēl atceras?
Neatceros. Es tajā laikā vakaros klausījos "lielo veco miega ziloni" . 

Bet jau tolaik mājās bija šīs tēmas ievadaparāts. Plašu, kasešu daļa gan netika izmantota, bet kaut kur mētājās. Zinot savu tēvu, iespējams tas viss jau bija no komisijas bodes, vai no brāķu sekcijas RRR veikalā, un paša saķīlēts. Tad kaut kad uzradās kaut kas apmēram tāds

http://radiopagajiba.lv/RRR/blocks/rtep101.htm , uz kura tika klausītas mikrofona plates, Pugačova, Boney M ar bija, un vēl viss kas. Protams, arī visādas bērnu pasakas, piem, Snigbaltīte, kas bija uz kādām 4 platēm.

Bija arī kaut kādi lentinieki, ar kuriem pat kaut kad savas bērnu runas ierakstījām. Tad visādi kasešu aparāti, tipa kopā ar radio un vienu skaļruni. Pārnēsājamie tipa.

Tad kaut kur tika sasēņots YKY-001, AC-35 (1979. gada).  

Pēc tam RRR "atvilktnītes" kasešnieks, kas pēc tam piedzīvoja daudzas diesenes, kā arī tūneris no tā paša komplekta.

YKY kaut kad nosprāga, laikam bija slinkums labot, vietā tika likts VEF-101, bet, šķiet, ka gala pakāpes bija pavisam citas.

FM mājās parādījās līdz ar pirmo vietējo FM staciju Latvijā, līdzīgi kā ar PAL bloku vecajā TV.

TV mājās arī bija (droši vien bēniņos vēl aivien ir) čupa. Bija Raduga krāsainais, mazais tūristu Šilelis, tad vēl kaut kāds ar pavisam mazu ekrānu, tipa konstruktors, plus kāds vecs lampu melnbaltais.

Nevaru sūdzēties, tēvs mani labi apgādāja.

Paša pirmie pirkumie bija Yamahas CD atskaņotājs, pēc tam arī Sony stereo resis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...