Jump to content

Kā es uzbūvēju koka terasi. Pa lēto :)


Smii
 Share

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    9

  • Smii

    22

  • Ronalds

    14

  • alusbundza

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Es mēģināju, baigie palagi. Ej ka uz linku :) negribu visu pa jaunam uploadot.

 

33gatavs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nē. Tā man ir tipa vasarnīca :) Krīzes laikos nopirku.


Bet no iekšpuses būcenis izskatās krietni labāk kā no ārpuses. Tur ir 2 istabas, virtuve, tualete, elektriskā apkure. Tagad gan uz ziemu visāds hlams bija savedies, bet vasarā esmu arī nakšņojis.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Priekš budžeta varianta ir OK. Citādi pret koka terasēm man ir negatīva nostāja, jo tās 5-10 gadu laikā sapūst un jāceļ no jauna, kā arī regulāri jālako, jākrāso, sakarā ar to, ka pastāvīgi atrodas tiešos saules staros un sniega/lietus apstākļos.  Izteikums, ka saplāksnim nekaitē mitrums, nav patiesība - tas ļoti skaisti sadalās pa plēksnēm. 

 

Esmu tādas daudzas redzējis un pēc dažiem gadiem izskatās briesmīgi. Daļēji to varētu atrisināt jumts virs tās, kas pagarina mūžu šim pasākumam. 

Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

Nez kāpēc sliktas aizdomas par tiem keramzīta blokiem...

Neesmu celtniecības guru, bet zinu cilvēku, kurš gribēja būvēt pagrabu no tādiem. Tad zinošs celtnieks atrunāja, jo pēc dažiem sasalšanas/atkušanas cikliem mitrumā šie bloki pārvērtīsies "biezpienā".

Link to comment
Share on other sites

Nez, tas būcenis uz tādiem blokiem stāv jau vairākus gadus. Ar papi noslinkoju apklāt augšas, jāsaņemās izdarīt, kad nākamreiz braukšu uz turieni.

 

Dēļus ņēmu pa lēto, ar defektiem un zariem, bet toties zem spiediena impregnētus. Šovasar samočīšu ar karstu lineļļu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

12 štukas latu, koks no sava meža, 

vēl otrajā stāvā nekas nav darīts.....un pirmais arī pilnīgi nav nobeigts (kosmētiskais)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Plānoju nākamgad ņemties ar koka darbiem, jo sāk apnikt fakts, ka pusi garāžas aizņem granulas un nav vietas darba galdam. Lielākā problēma, ka instrumenti (zāģis, frēze u.c.) neveļas no gaisa, bet ar rokas verķiem nav aršana. Pierīgā kokmateriāliem citi izcenojumi un par katru kustību jāmaksā. Laukos citādāk - katrā otrā saimniecībā ir traktors un daudz plašākas sarunāšanas iespējas, arī dažādus materiālus var dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Nu instrumentus var paņemt nomā.

 

Kokmateriāliem vajag gateri, ar traktoru vien nebūs līdzēts. ;)  Un dēļ lielākas konkurences tieši pierīgā ir zemākas cenas..... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms pāris gadiem lieliskus profesionālos elektroinstrumentus par kapeikām varēja nopirkt lombardos. 

 

Tagad gan medusmaize ir beigusies, tomēr šo to vēl var atrast. 

Link to comment
Share on other sites

lieliskus profesionālos elektroinstrumentus par kapeikām varēja nopirkt lombardos

Droši vien pizģītie.

Atceros kā bračka skrobojās, kad visus instrumentus no vienas privātmājas izzaga. Uzlauza durvis un visu iznesa. Šis toreiz jumtu lika klientam.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
ronalds_

Nomā tu vari ņemt lietas, kuras vajadzēs īsu laiku, piemēram, cementa maisītāju. Ja projekts uz ilgu laiku, tad nav izdevīgi. Zāģi (ķēžu vai ripas), urbi, leņķa slīpmašīnu un citus verķus neredzu jēgu nomāt, ja plānots vairāk darboties un tie vajag vienmēr, ja dzīvo savā hātē. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Droši vien pizģītie. Atceros kā bračka skrobojās, kad visus instrumentus no vienas privātmājas izzaga. Uzlauza durvis un visu iznesa. Šis toreiz jumtu lika klientam.

 

Man arī šo pašu būceni aizpērn pa jauno gadu uzlauza. Nozaga randomizētu hlamu un foršu akumulatornieci. Nācās likt sidzeni beigās, jo bija bail, ka ļaundari atgriezīsies un aiznesīs visu, ko pirmajā reizē nebija paņēmuši. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

No praktiskās pieredzes jānorāda, ka esi dēļus sagrūdis kopā, mitrumā tie izcilās paši sevi un nevēdinās. Neapstrādāti tie dēļi būs beigti trešajā gadā.

Link to comment
Share on other sites

Smii, es būtu uz tiem keramzīta blokiem terasi licis gandrīz līdz malām, tu pa vidu uzliki. Tagad sanāk ka viņi "vipirajetsja" uz āru, a tā, būtu līdz ar ārmalām.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Man tur plānā bija tādu kā pakāpienu apkārt uzkonstruēt. Plānam atmetu ar roku, bloki palika.


Jā, dēļi ir tuc tuc par tuvu, tomēr pagaidām tur viss normāli izskatās. Plus vēl apakšā ir tukša telpa, kas vēdinās itin labi...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vairākus gadus atpakaļ ar senci būvējām no augstvērtīgāka materiāla terasi ja nemaldos 4.5 x 8 m. Lai to koku kaut cik noturētu, nākas pavasarī un rudenī sūcināt ar lineļļas un darvas silto maisījumu. Žūst pēc tam nedēļu :)

 

Starp dēļiem atstājām ap 13 mm šķirbu, ja atmiņa neviļ. Visi štrunti birst cauri, tos ar šļūteni pāris reizes vasarā izmazgā ārā no apakšas.

Link to comment
Share on other sites

Drusku ne pa tēmai varbūt, bet mans pirms 3 gadiem uztaisītais āra galds! 1 gadā piesūcināju vairākas reizes ar lineļļu, bet pagājušo gad neko neizdārīju, domāju ka šopavasar vajadzēs noslīpēt un piesūcināt vēlreiz!

post-62013-0-29583200-1397114528_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kaimiņam bija līdzīgs galds. Viņš laikam bija tikai nolakots. Kaimiņš ar neko nedarīja. Pāris gadu laikā bija beigts.

Es neriskēju, es savu galdu pa ziemu sasedzu ar onduline loksnēm (zem viņām tomēr notiek ventilācija). Soliņu ienesu šķūnī.

Vakarā, moš salikšu bildes (paša tiasīti bērnu slīdkalniņš-tornītis, galds+sols, soliņš ar atzveltni)

Link to comment
Share on other sites

Ja pēc laiciņa būs beigts, īpaši nepārdzīvošu būs iemesls uztaisīt jaunu, iespējams foršāku! 

Vēl šūpoles, kad bija svaigas, kādi 2 gadi atpakaļ

post-62013-0-01826400-1397127853_thumb.jpg

Labots - jansys
Link to comment
Share on other sites

Skatos, šis topiks tāds dzīvelīgs. Padalīšos savā pieredzē.

Es arī pa lēto izbūvēju terasi. Izejmateriāls - sastatņu dēļi. 2 x impregnēti ar otas palīdzību ar ne visai dabīgu (nav lineļla vai darva utml.) materiālu. Kas tas bija, vairs neatceros. Krāsa bija brūna.

Apakšā betona stabiņi. Attālums no zemes kādi 10-20 cm (veidoju ar slīpumu). Starp dēļiem šķirbas ~ 1 cm. Virsu nokrāsoju ar koka krāsu paredzētu ārdarbiem.

Sitiet nost, bet stāv jau septiņus gadus. Neko vairāk neesmu darījis. Šogad, iespējams, pārkrāsošu.

Ziemā no terases sniegu tīru nost.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

stāv jau septiņus gadus.

un stāvēs vēl ilgi, kokam galvenais ir ventilācija, ja vasarā dabū izžūt riktīgi, tad vis ir kārtībā (piepes neaugs), bet labāk ir apstrādāt ar lineļlu   

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

var izmantot arī erlitu,

koks ir jāizmanto tādās vietās,kur nav saskare ar zemi, kur ir laba ventilļācija...

 

kaut gan pirms 12 gadiem uz ātro vajadzēja uzraut vienu šķūni ( 5m x 10m), bija piejams resns nokaltis ozols, izzāģēju ar husvarnu 200x200x1000 bluķus no koksnes centra (tumšo daļu) un izmantoju kā pamata stabiņus....

tēvs teica, ka kalpos 100 gadus....neapstrādāju ne ar ko

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No mājražotājiem ir labs tas pats pieejamais TekstūrDekors  - aļa latviešu Pinotex, man domāt, noder ļoti labi visādām šķūnīšveidīgām būvēm.

 

Lineļļu var izmantot iekštelpām un lietām, kas nav paredzētas intensīvai lietošanai - plauktiņi, etc.

 

Māsai ir mājas interjers eļļots - kāpnes, durvis margas - gribēja + - eko, reizi cik tur gados tas eļļojums jāatjauno :)

Link to comment
Share on other sites

Tekstūrdekors esot daudz efektīvāks un noturīgāks par Pinotex. Pagājšogad visu māju ar to pārkrāsoja, pirms tak tika noslīpēts nost Pinotex krāsojums. Pinotex tīri labi noturējās 7 gadus. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pinotex uzvelk plēvi, ja zem tās iedzīvojas sēne, tad ir pipec un nekas neglābj. Izskatās kā sadedzis koks.

Link to comment
Share on other sites

Man bija plāns celt 4g antenu max augstu lai noķertu tālu bāzes staciju. Tāpēc uztaisīju 15m garu mastu no 5x5 cm brusiņām. "diemžēl" lmt uzlika 4g tuvējā tornī un tāpēc masts palika lieks. Masts bija apstrādāts ar antiseptiķi, tāds brūns šķidrums, pirkts depo. Krietni dārgāks par erlitu un pinoteksu bija. Masts nu jau kā gadu pa zemi mētājas, bet nekādu pūšanas pazīmju. Es par to ka modernie antiseptiķi ir gana efektīvi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Masts nu jau kā gadu pa zemi mētājas
Gads ir maz, lai secinātu.

 

Starp citu

 

uztaisīju 15m garu mastu no 5x5 cm brusiņām

Kā tu viņas stiķēji? 15m uzsliet, tas ir daudz, vējā nesalūztu? 


Laukos tv antena stāv uz 12m garas kārts, laikam priede. Nekas netiek smērēts. Stāv jau gadus 30.

Pa šo laiku no augšējā gala kādi 2-3m nozāģēts, jo ne jau izpuva, bet radās plaisas un lūza. Apakšējais gals vienkārši zemē centimetri 10 ierakts, gan jau ka viņš pamazām pūst un sēžās, bet tas nav acīmredzami.

Link to comment
Share on other sites

Stikēju ar skrūvēm un tām pašām 5x5 brusiņām. Bija paredzētas atsaites.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...