Jump to content

Sūkņa hidrofora ieteicamais tilpums


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Nāk vasara virsū ar visiem laistīšanas darbiem un attiecīgi patēriņš palielinās. Pašlaik sūknim ir virsū noklusētais 20l hidrofors, bet lietojot dārzam sūknis ļoti bieži ieslēdzas un izslēdzas, kas savukārt jau vien vienreiz nokāva automātiku (kontakti nodega) un palielina elektrības patēriņu. 

 

Jautājums, cik lielu balonu būtu ieteicams (no prakses) likt? 200l balons ir pietiekami dārgs un fiziski pašā akā nevar ielīst iekšā. Sūkņa jauda ir pietiekama - 1300W un ūdens resurss spicē tāpat.  

Link to comment
Share on other sites

IMHO, laistot dārzu vajadzētu, lai sūknis strādā bez apstājas, nevis slēdzas šurpu turpu. Katra palaišanas reize sūkni čakarē. Attiecīgi var atstāt to pašu 20l hidroforu ar automātiku priekš mājas (tāpat, protams, mazs), bet uzlikt vienu papildu slēdzi pa tiešo - priekš laistīšanas. Tāpat laistīšanu būtu jālaiž pirms filtra, lai mazāka pretestība. Man mājā ir 100l hidrofors - manuprāt optimāli. Laistam arī dārzu, un dārza laistīšanas režīmā sūknis strādā nepārtraukti, jo nespēj sasniegt 3,5 atmosfēras, pie kurām tam būtu jāatslēdzas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Fedja

Pašlaik man nav iespējams apiet filtru un nepieciešams uztaisīt papildus izvadu priekš dārzu, kas kaut kad nākotnē tiks risināts. Arī tālākās trubas no 1" pāriet uz 1/2", kas automātiski rada spiediena kritumu un sūknis slēgsies iekšā/ārā jebkurā gadījumā.  Iepriekšējais 800W sūknis arī darbojās nepārtraukti laistīšanas režīmā. Uzliku jaudīgāku, jo man nepatika zemais ūdens spiediens otrā stāvā.

 

e = d

Kas ir tievā šļauciņa?

 

Tagad siltumnīcā uzstādīju pilienlaistīšanu un diez vai tur var realizēt nepārtrauktu sūkņa režīmu un vai to vispār vajag.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

pilienlaistīšanai vajag lokālo rezervuāru uz pašteci. un 1/2 ir tievā šļauciņa.

citādi liec to hidrofora bunduli tik lielu, cik vari atļauties (finansiāli vai fiziski). Pa daudz jau nebūs

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
e = d

Tai pilienlaistīšanas caurulei, kuru var nopirkt depo, tieši vajag labu spiedienu un tas pat uz iepakojuma speciāli uzrakstīts. Ar pašteci, tur nekas nenāk ārā. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Ar pašteci, tur nekas nenāk ārā. 

man vienā siltumnīcā ir uzlikta uz paaugstinājuma (1 m) 1000 l ūdens tvertne , un smuki vis izpil pa trubiņām uz augiem...

nav ieteicams vairāk par 1 atmasfēru...

 

pie reizes gribēju pajautāt, kas ir ar to hidroforu? man pēdējā laikā (1 x mēnesī) jāpumpē gaiss iekšā, laikam tas pūslis caurs....jāpērk jauns?

Link to comment
Share on other sites

Ja pūslis caurs nevarētu vispār spiedienu uzpumpēt. Drīzāk gar ventili laiž garām.

Link to comment
Share on other sites

Jap, nozieķē ventili ar ziepjūdeni, tur var būt šaize. Bet var būt arī minicaurums pašā pūslī.

Link to comment
Share on other sites

Dārza laistīšanai nav efektīvāk uztaisīt kādu atsevišķu spici 3-6 metru dziļumā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

, ja ūdens nenāk, tad ventīlis netur

tad jau man būs šis gadījums, kaut gan pēdējo reizi, kad pumpēju , ventīli nosiekaloju, likās normāls..... 

Link to comment
Share on other sites

Cik redzētas tās mazās tvertnes, tad priekšā (pie ventiļa) ir skrūves, kuras atskrūvējot, to pūsli var dabūt ārā. Pēc tam kā parasts balons. Uzpūšam un ūdenī meklējam caurumu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēc tam kā parasts balons. Uzpūšam un ūdenī meklējam caurumu.
Nebūs tas kā parasts balons - baigi jau nu liels ir tas caurums, kurā varētu pūst iekšā gaisu. Ar muti tādu pūsli tā vienkārši nepiepūtīsi, bet ar pumpi, kompresoru nav īsti kur to pieslēgt pūslim. Var jau protams izdomāt kaut kādu pārejas elementu pūšļa piepumpēšanai ar gaisu, bet vienkāršāk pūšļa hermētiskumu ir noteikt neizjaucot hidroforu. Ja pa ventili nāk ūdens – pūslis caurs. Ja no ūdens vada atvienotu hidroforu piepumpē ar gaisu (piemēram 1 bar), bet pa to galu, kur ir jābūt ūdenim, nāk laukā gaiss – pūslis ir caurs. Nav jēgas atrast konkrēto vietu kur pūslim ir caurums, jo nav redzēts, ka kāds tos pūšļus remontētu līmējot ciet caurumus. Ja pūslis caurs to  nomaina pret jaunu.
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

ja ūdens nenāk, tad ventīlis netur.

 

Vai arī izrūsējis bundulis. un kaut kur spiež laukā (šis gan ļoti retos gadijumos,  bet ir bijis).


 

 

Uzpūšam un ūdenī meklējam caurumu.

 

Ja jau reiz ir atskrūvēts tad labāk nomainīt uz jaunu. Nemaksā jau kosmosu!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Mezavecis

Tātad pēc ilgāka čakara beidzot arī šis jautājums nonācis līdz loģiskam iznākumam. Pēdējie mēneši bija kaut kāds murgs, jo gandrīz katru nedēļu bija jāiet piepūst gaisu, pretējā gadījumā dušā normāli nevarēja mazgāties. Izvēlējos kompromisa variantu - 50L, jo bija risks, ka bundulis būs pa lielu priekš sūkņa bedres. Citur mājā viņu nav kur nobāzt, jo kaut kur vēl plānots papildus ūdens filtrus uzstādīt, kas noteikti nebūs šī bedre.

 

It kā varēja ņemt vertikālo hidroforu, bet bodē ienāca ideja skrūvēt nost veco hidroforu, bet pēcāk spices caurules garums neļāva vairāk celt sūkni un nācās novietot blakus. 

 

Ja maina hidroforu, ieteiktu piedomā pie caurules nomaiņas, jo dažiem sūkņiem garums ir pats minimums, vītnes garums otrreiz neatļauj ieskrūvēt, jo savienojums ir ielīmēts, kā arī pa vidu ielikt savienotāju, jo ar to 90 grādu līkumu ir liels čakars, ja pārējās trubas ir statiskas.

 

 

post-1472-0-07454700-1422299316.jpg

 

P.S. Nākamais čakars būs jaunas spices veidošana, jo filtrā parādās aizvien vairāk smiltis un pie lielāka patēriņa parādās gaiss filtrā, kad laista dārzu.

suknis-hidrofora.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

pretējā gadījumā dušā normāli nevarēja mazgāties.

Lai dušā varētu labi nomazgāties vajag vismaz 80L.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Arī tagad ir normāli un nemaz nejūt tās spiediena svārstības. Ja būtu kāds 800W sūknis-nīkulis, tad vajadzētu lielāku.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

Lai dušā varētu labi nomazgāties vajag vismaz 80L.
Šī gan ir pērle. Nejauc ar boilera tilpumu ? 
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vasarā uztaisīšu vēl vienu loku, lai nebūtu jālaiž ūdens cauri filtram laistot dārzu. Tā vienkārši garāžā, kur mīnus grādi, nevar laist trubas. Tas, kas būvēja māju, nav kaut ko līdz galam izdomājis.

 

Laistīšanai galvenais, lai tek ūdens, bet gan lai otrā stāvā būtu normāls spiediens caur smalkāku filtru, tad vajag lielāku jaudu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sorry par miroņa cilāšanu, bet tēma aktuāla.

 

Ir spice, par spices parametriem neko nezinu.

Šobrīd ir PGC 800 sūknis ar 22 litru hidroforu, ievietoti ~pusotru metru dziļā bedrē.

Nākotnē plānojas bedrē atstāt tikai sūkni, savukārt hidroforu un ieslēgšanas/izslēgšanas vadību pārcelt uz māju. Jautājums ir, cik lielu hidroforu likt, lai nemocītu sūkni un nenobeigtu spici. Skaidrs, ka esošais sīcis (tie 22 litri) nav nopietni. Bet cik būtu optimāli (ne par maz, ne par daudz)?

 

citādi liec to hidrofora bunduli tik lielu, cik vari atļauties (finansiāli vai fiziski). Pa daudz jau nebūs

Tiešām "par daudz jau nebūs", ja uzliks 500 litrīgu vai vēl lielāku?

 

Dārza laistīšanai nav efektīvāk uztaisīt kādu atsevišķu spici 3-6 metru dziļumā?

Nesen ģeologi pāris urbumus uztaisīja, kā reiz 3-6 metru dziļumā. Kaut kā neradās iespaids, ka tajos caurumos pēc dienas-divām būtu kaut neliela peļķe uzkrājusies.

Efektīvāk varētu būt organizēt lietus ūdens savākšanu.

 

Ja pūslis caurs to nomaina pret jaunu.

Ir lasīts ieteikums nevis nomainīt, bet jauno pūsli ielikt vecajā.
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Pirmkārt, būtu kruta tomēr uzzināt spices parametrus - no tā atkarājas cik jaudīgs sūknis pieļaujams. Kā uzzināt - nav ne jausmas. Es pieņemu, ka viens no variantiem ir piemest jaudīgu sūkni, un skatīties vai tas izraisa līmeņa pazeminājumu vai nē. Ja izraisa būtisku pazeminājumu (nu nez, piem. pāri pa 50 cm), tad sūknis par jaudīgu urbuma ražībai. Varbūt, ka var piezvanīt izplatītajiem aku urbšanas kantoriem, lai atnāk / notestē / pasaka / whatever. Jo no urbuma/ spices ražības sākas visa pārējā atskaite,  IMHO.

 

Par hidroforu -es teiktu, ka 150 - 200 l nav perebors. Man jau 10 gadus ir 100 l, ar šodienas pieredzi 150 l būtu licis mierīgi. Vajag atcerēties, ka viņš viss ar ūdeni pilns parasti nava - daļu aizņem gaiss. Sūknis parasti kaujas nost no on-off cikliem, līdz ar to, jo lielāks hidrofors, jo vairāk saudzē sūkni. Un kad rudens (vasaras) vētrās norauj elektrību, ir liels kaifs, ka savi 100 l hidroforā glabājas.

 

Par sūkņu izvietojumiem un automātikām - es tomēr atzīstu dziļurbumu sūkņus ar hidroforu un palaidēju mājā (garažā, katlenē, utt). Pieredze rāda, ka šādā komplektācijā ir vismazākais čakaris - sūknis ir jau no dzimšanas paredzēts peldēt slapjumā, toties visi palaidēji ar garantiju sēž sausumā, kontakti nenodeg, utt.utjpr. Un mājā arī gaisu hidroforā uzpumpēt ērtāk - nav ziemā jādrebinās pagalma akā.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

 

 

Principā netā ir kalkulatori,

 

Paldies, es par šādu pat nezināju. Vienīgais - nezinu kāds ir ieteicamais "Desired minimum pump running time in minutes"

Es empīriski pieņēmu, ka 2 min, un man ar sūkņa ražību 55 l / min iedeva ieteicamo bunduli 110 l. Ļoti tuvu faktiskajam.

Link to comment
Share on other sites

Sūknis parasti kaujas nost no on-off cikliem, līdz ar to, jo lielāks hidrofors, jo vairāk saudzē sūkni.

Pārkarsēt ar pārāk ilgu darbināšanu nevar?

 

Pieredze rāda, ka šādā komplektācijā ir vismazākais čakaris - sūknis ir jau no dzimšanas paredzēts peldēt slapjumā, (..)

Nu lai to sūkni izpeldinātu, man būtu krietni jānopūlas. Man aktuālāka ir problēma, ka to sūkni kurmji šad tad aizrok (no apakšas). Vecais sūknis tā arī dabūja pastrādāt kādu laiku - pilnībā aprakts.

 

kāpēc neizraki aku?, problēmu nebūtu ....., bet tagad čakarējies ......

Un ja tantei būtu riteņi?

Godīgi sakot, es arī to spici netaisīju. Es par šo vietu vispār nezināju, kad tā spice tika taisīta - tajos laikos es bez raizēm dzīvoju īrētā dzīvoklī.

Ak jā, un arī ar aku varētu būt ne tās mazākās problēmas - building.lv kā reiz tagad aktīvi sarosījušies cilvēki, kam akas sagādā milzu problēmas. Dažiem problēmas ar sūkņa izvietošanu, citam problēmas ar smirdīgu ūdeni, vēl citam ar duļķainu ūdeni, vēl kādam jāsadzīvo ar koliformām un citiem labumiem - spēj tik uzskaitīt. Grozies kā gribi, problēmas ir ar jebkuru vietējo ūdens ieguves veidu. Atšķiras tikai problēmu nopietnība un risinājumi.

 

Principā netā ir kalkulatori, pamēģini piem. šo: http://www.wellmate....ort/calculator/

Tas pats, kas biedram VebKamera - nav ne jausmas, ko tai kalkulatorā bakstīt.
Link to comment
Share on other sites

Pārkarsēt ar pārāk ilgu darbināšanu nevar?

 

Pārkarsēt nevar. Ūdens šamo dzesē. Ja darbināsi pa sauso, tad gan  :mrgreen:

 

 

Ir lasīts ieteikums nevis nomainīt, bet jauno pūsli ielikt vecajā.

 

Idiotisma kalngals!

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Ja paredzēts vairāk laistīt dārzu, tad tieši hidrofors traucē, jo slēdzas iekšā ārā visu laiku. Mājā toties mazāk tiek čakarēts.

 

Es nomainīju 22L uz 80L (bedrē vairāk nebija vietas) un pašlaik pietiek un šāds apjoms nodrošina to, ka spiediens mazāk raustās, ko jūt visvairāk, kad tu esi dušā. 

 

Ir dzirdēti dažādi viedokļi par spices nobeigšanu, bet neviens nav ne ar ko pamatots. 

Labots - Mezavecis
Link to comment
Share on other sites

@@biivers, tik pat labi var teikt, ka auto, dators u.c. nekad mūžā nevar pārkarst - šamos tak dzesē. Vienu ar gaisu, citu ar antifrīzu, bet *dzesē* tak.

Lai arī ūdens iet cauri sūknim, tas ūdens tā īsti nav pat tuvumā motoram. Nu jā, ir jau tas sūknis no metāla, kurš kaut kādā mērā vada siltumu (arī caur krāsu, ar kuru tas sūknis nokrāsots), tādējādi kaut cik jau arī dzesē. Bet vai pietiekami intensīvi, lai tas sūknis varētu ilgstoši strādāt bez pārtraukuma?

Kad vecais sūknis pērn bija nobeidzies (gultņi izbeidzās un padeldēja motora asi, rezultātā sūknis nespēja pietiekami uzcelt spiedienu un neslēdzās ārā), tad karsa tā, ka nevar roku pielikt. Nezinu gan, vai karsa dēļ tā, ka bija bojāts, vai arī normālos apstākļos karst.

 

@@Mezavecis, paredzēts darīt visu, kas nepieciešams - gan dārzu laistīt, gan mājā lietot. Dārzam gan ir doma salikt arī kaut kādus lietus ūdens savācējus pie notekcaurulēm - var jau būt, ka dārzam ar to pietiks.

80L, protams, ir krietni labāk nekā 22L. Tomēr elektrība šad tad pazūd, un tādos brīžos ir forši, ja ir lielāka ūdens rezerve. Tā kā man vieta atļauj likt arī lielāku, tad gribētos kaut kā noskaidrot, kāds ir tas "max optimālais" izmērs, lai nenokautu motoru un nesabeigtu spici (nākotnē - iespējams, urbumu).

Ak jā, vai tas, ka nefiltrēts ūdens ilgāku laiku stāv hidroforā, nekaitē?

 

Par spiediena raustīšanos dušas laikā - kaut kādā mērā palīdz krāns ar termostatu, bet arī - tikai "kaut kādā mērā"… Tāpat uz pāris sekundēm pamainās temperatūra. Tas man bija tāds mazliet nepatīkams pārsteigums… Bet pieļauju, ka vēl vairāk to varētu just caurplūdes sildītāja gadījumā - kā runā, tur spiediens esot svarīgs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Redzi, man hidrofors stāv aukstā bedrē un nekas viņam nekaitē (izņemot rūsu) un 80L dienā vairākas reizes spēj apmainīties. Cita lieta, ka to lielo bunduli noliksi pie apkures katla siltā telpā un audzēsi baktērijas. Sūknis paredzēs darbināt nepārtrauktā režīmā un vari likt kaut 1000L.  

 

Par spices ilgmūžību ir atsevišķs stāsts un viņa pati no sevis var izbeigties bez ārējas iejaukšanās. Man pagājušā mēnesī bija pilns filtrs un hidrofors ar smiltīm, izpūtu visu ārā un tagad smiltis nav. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...