Jump to content

tiger23
 Share

Recommended Posts

 

 

Tad jau man būtu jāatbild arī par svariem veikalā, kad tik nesalūzt sverot manu preci.

Tev ir jāatbild tikai par to, lai tavā teritorijā kāds viņam neaprautu plombes nesadauzītu, neaizstieptu nezināmā virzienā vai vēl kādas līdzīgas darbības neveiktu. Ja viņš salūzt, sverot preci, Tev par to NAV jāatbild. Galu galā, kurš gan cits var atbildēt par to, kas notiek Tavā īpašumā.


 

 

p.s. tai jaunajā sistēmā paredzama vēl lielāka j...ļa ar to maksāšanu par elektrību. Kāpēc tā?

 

Eiropā ir noteiktas vienotas prasības brīvā tirgus ieviešanā. Ar maksāšanu nebūs nekāda lielāka j...ļa kā tagad - noslēdz līgumu ar tirgotāju, reizi mēnesī saņem rēķinu un samaksā. Vēl vienkāršāk nekā tagad.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Tārps, lai palielinātu jaudu, jāveic konkrēti izbūves darbi, kas diemžēl maksā naudu. Tālāk ir varianti - vai nu izmaksas sedz konkrētais klients, kam vajag, vai arī visi klienti solidāri. Pie mums ir izvēlēts vidusceļš - 40% izmaksu sedz uzņēmums (visi klienti solidāri), savukārt 60% sedz konkrētais klients.

 

Problēma jau ir tur, ka vismaz 50% no šīs summas aiziet atkatos. Uzņēmumu skaits kas drīkst ko būvēt ir mazs un viņi savā starpā sarunājuši ka turēs kosmiskas cenas. Kādu gadu atpakaļ bija šis tas atklājies, dažiem pat simboliskus sodus salika bet nav dzirdēts ka kas ir mainījies.  

Link to comment
Share on other sites

Uzņēmu ir tik daudz, cik tirgus pieprasa. Ja kas nepatīkt, vari mēģināt savu izveidot, pamēģināt sakarīgu strādnieku komandu salasīt, un no tevis piesauktajiem  50% "otkatiem" viņiem arī sakarīgas algas izmaksāt, lai neaizmūk.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Uzņēmu ir tik daudz, cik tirgus pieprasa.

Pilnīgs bla-bla-blā.

Es kā tirgus dalībnieks pieprasu vairāk nekā vienu Rīgas Siltumu, Latvijas Gāzi u.c.mostrīgos uzņēmumus.

Link to comment
Share on other sites

RS, LG, LE utml. ir bik cita lieta. Iedomājies, ka būtu katrā jomā 10 uzņēmumu, katrs vilktu savu vadu (te kā labs piemērs ir interneta un kabeļu TV zirnekļtīkli starp daudzstāvenēm), cauruli. Te maks tiešām var kaut kādu konkurenci starp tirgotājiem radīt, piegādātājs līdz klientam tāpat paliks viens, visticamāk. Cita lieta, ka tai pašā Rīgā nevar savu gāzes katlu kaut vai uzlikt vai tml., lai gan tam arī ir savi pamatoti iemesli, kāpēc tas ir aizliegts.

Vienīgais, cik ta to gāzes cauruļu nāk uz Latviju (viens, citu neviens īpaši nevēlas vilkt un nav arī no kurienes), cik ir siltuma ražotāju (TECi tāpat vienam pieder). Ar elektrību pat savā ziņā labāk, tur tiešām ir blakus vairāki ražotāji. Bet tur jau arī visi baigo cenu sarunājuši :)

Link to comment
Share on other sites

...par vadu izturību...

purčikā deviņstāvenē īrēju dzīvokli ar visiem alumīnija vadiem. Virtuvē 3 rozetes, vadi tiek cilpoti cauri visām un no pēdējās vads aizvilts uz cepeškrāsni+ pēdējā rozetē iesprausts čaiņiks.

 

Kad sievai picu cepot sāka sist ārā korķus pačekoju, kas darās visās rozetēs zem skaistā baltā vāciņa-> pakususi izolācija visās rozetēs pēc kārtas + pēdējā vadi pārogļojušies un jau paši atkusuši no rozetes.

 

Alumīnija vadus savienot caur rozeti izskatās ka nav īsti labi, jo smaržo pēc ampēriem ne picas :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Par ko Tu brīnies? Uz 1.5 mm2 vai labākajā gadījumā 2.5 mm2 Al vadiņa, kurš vēl n-tajās vietās savienots, uzsēdināt kādus 6 kW un lai viss būtu čikeniekā? Nepažēlo naudiņu un aizvelc normālu 3x2.5 mm2 vara kabeli no stāva sadalnes uz plīti un no plīts iebaro rozeti priekš tējkannas.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Ne jau preces piegādātājam par savu naudu Tev māja, ceļš, noliktava jābūvē.

 

Protams! Bet te ar latvenergo (jeb sadales tīkliem) ir viena ļoti būtiska atšķirība! Ja man vajag pievedceļu es varu viņu būvēt saviem spēkiem, varu uztaisīt cenu aptauju starp firmām un izvēlēties lētāko. Ja neesmu uzbūvējis atbilstošas kvalitātes ceļu, preču piegādātājs var atteikties pa viņu braukt.

 

Bet elektrības gadījumā ir tā ka ceļu drīkst būvēt tikai viena kompānija kas prasa nesamērīgu maksu. Ja es saku - davai es uztaisu asfaltētu ceļu, nē... piegādātājs saka, kamēr mans apakšuzņēmējs nav uzbūvējis grants ceļu (pa nenormālu piķi) tikmēr es nebraukšu.... 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

D_L nevaru gan...

 

Vadu pa savu zemi drīkstu es pats vilkt. Bet ja vajag tālāk, tad nekā....

Esmu šim gājis cauri un par 30m vada novilkšanu samaksājis 1200 ls.... 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

D_l ja varētu es nebūtu tā pārmaksājis par elektrību savai hatai. Man nebija problēma saskaņot vadu vilkšanu caur kaimiņa zemi, un ja kas saskaņojumu man vajadzēja sagādāt arī latvergo vadu vilkšanai. K

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Pa lielam jau otkati neiekriit straadnieku algaas, bet vairaak kantora zhurku kabataas. Nebuus glizhi taa, ka no otkata darbiniekiem algas jaaizmaksaa, lai vinjus notureetu.

 

Par jaudas palielinaashanu ok, tie ir vienreizeeji izdevumi par kuru lielumu veel vareetu nedaudz pastriideeties. Savukaart par elektroenergjijas cenu, nu tur vajadzeetu pricipu, jo vairaak teeree jo mazaak maksaa par vieniibu.

 

Dazhi saka, ka LE tagad gruuti. Nu a kam tagad viegli. :D Varbuut zhiiguram uz pohaam gruuti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

Vispār jau, tad parasti arī pietiekoši pelna un tā laimes spēle pavisam neliekās saistoša...

 

 

Redz lai ko tādu izveiktu ir vajaqdzīga galva uz pleciem, bet tad kad galva ir uz pleciem, tad ko tādu izveikt nav nepieciešams, jo naudas ir vairāk kā pietiekoši un par elektrības rēķinu nav ko iespringt.

Gudrīši atradušies… Dažas štukas gadā, redziet, viņiem ir sīknauda, par kuru nav vērts iespringt :D

Nē, es nesaku, ka zagt ir labi. Saku tik, ka tiem, kam galva ir uz pleciem, elektrības rēķini nav gluži €20/mēn robežās, pat ne tuvu tam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Fantamass

Varbūt te ir kāds elektriķis kas atbildēs uz manu jautājumu...  Ir tāda lieta ka mājā ir vecie korķi ar sakaitītāju 1 fāze un ir tāda lieta ka pie nelielākās slodzes teiksim ieslēdzot tejkannu vai mikroviļņu krāsni nepaiet ne desmit sekundes kā korķi ir laukā ir vel tāda lieta korķis kuru sit ārā mēdz arī nokarst un ir dzirdama tāda kā elektriska skaņa vai vaina varetu būt pašā korķī vai kaut kas cits varētu būt pie vainas ?

Link to comment
Share on other sites

Fantamass
Ja vecie korķi ieskrūvē lielāka nomināla korķi piemēram 20A vai 25A un skaties, kas notiek

Skatījos tam korķim ir 10A būs kaut kur jāpameklē tevis ieteiktie 20A vai 25A 

 

 

Bet vai tā var būt ka 10A korķis netur vienu vienīgu čaiņiku ?

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

 

Ietiktu nomainīt uz automātisko slēdzis 1F 16A vai 20A grupa B,C.Liela iespēja ka arī ligzda ir silusi un palielinājusies pārejas pretestība,kā arī jāpievērš uzmanība skrūvju savienojumiem.Darbus veikt atslēdzot spriegumu.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms laika nodega ligzda (mūžveca), tur kur sadalās grupās aiz skaitītāja deviņstāvenē kāpņutelpā – man par laimi, to nomainīja nama apsaimniekotājs bez maksas.

Labots - Charlie
Link to comment
Share on other sites

 

 

Čaiņiks kuru lietoju patērē 1850 ~ 2200w

Un kopā ar čaiņiku nekas cits netiek lietots? Boileris, ledusskapis, TV, dators u.c. tiek slēgti ārā, kad tējkanna silda ūdeni?

 

 

 

Ja vecie korķi ieskrūvē lielāka nomināla korķi piemēram 20A vai 25A un skaties, kas notiek

Super ieteikums… Ja paredzēts 10A, tad uzliec tā vietā 25A un skaties, kas notiek - nosvilst māja vai nenosvilst…

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

vel tāda lieta korķis kuru sit ārā mēdz arī nokarst un ir dzirdama tāda kā elektriska skaņa
Tie Tev vecie automāti ar divām podziņām? Viņi tak pārsiluši jau sen nopietni (daži redzēti 10A ,ka netur 800w sildītāju vienīgo pieslēgtu) no vecuma un pārslodzes. Ieliec kūstošo un skaties. Bet tā ,jau laiks savest kārtībā saimniecību.
Link to comment
Share on other sites

Fantamass
Un kopā ar čaiņiku nekas cits netiek lietots? Boileris, ledusskapis, TV, dators u.c. tiek slēgti ārā, kad tējkanna silda ūdeni?

Sākumā viss bija plus mīnus normāli līdz laikam kad man nosvila mikseris kopš tā laika pat ja darbojas ledusskapis un dators ar to vien jau pietiek lai izsistu korķi rīt nāks elektriķis un skatīsies kas tur ir.

 

Super ieteikums… Ja paredzēts 10A, tad uzliec tā vietā 25A un skaties, kas notiek - nosvilst māja vai nenosvilst…

Cik dzirdēju pēc elektriķa teiktā drīkst likt 16A maksimums 20A bet ne vairāk.

 

 

 

Tie Tev vecie automāti ar divām podziņām?

Jā tie paši un tāds ir tikai viens otrs ir kaut kāds ķeramiskais bez pogām. 

 

 

Viņi tak pārsiluši jau sen nopietni

Ja dažreiz nokarst tā ka rokās nevar noturēt. 

 

 

daži redzēti 10A ,ka netur 800w sildītāju vienīgo pieslēgtu) no vecuma un pārslodzes

Nevajag tur pat 800w domāju ka ar kādiem 350w jau pietiek manā pašreizējā situācijā.

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Baigi ož pēc tā, ka ir kaut kur slikts kontakts un vadi silst!

Link to comment
Share on other sites

Fantamass

Šodien ieliku jaunu 16A korķi iztīriju kontaktu korķa ligzdā tagad liekas viss ok ārā nesit, nekarst un čarkstoņas vairs nav.

 

var. 2,4kw max
Kāds ir limits 16A korķim ?
Link to comment
Share on other sites

Un ko tu domā ar limitu?

 

Lai kaut ko saprastu der arī šī formula P=I*U. I=16A U=220V. Bet paturi prātā ka tev ir maiņstrāva un U var būt lielāks.

Link to comment
Share on other sites

Limitu nosaka, izmantoto vadu materiāls (alumīnijs, varš) un tā vada šķērsgriezums (jo resnāks, jo vairāk A tur). Neeksperimentē, izsauc elektriķi, kamēr kādi sūdi nav notikuši! Ja tā ir veca krievu laika būda, tad 16A, tur ir sirsnīgi pa daudz!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Kāds ir limits 16A korķim ?

3,7kW 

Link to comment
Share on other sites

 

 

3,7kW

Vai tomēr 3.52kW… Vai 3.84kW… Droši zini, ka viņam tur 230V staigā?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt tomēr 4 kW. Droši zini ka 16A automāts atslēdzas tieši pie 16A?

Nu tak beidziet matus skaldīt. Tur daudz faktoru, kas to ietekmē, no kuriem būtiskākie ir tīkla spriegums un jaudas koeficients (zināms arī kā cos (fī)) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...