Jump to content

WiFi rūteris ar ac standartu


martinno
 Share

Recommended Posts

Ir vēlme nomainīt esošo rūteri pret kaut ko citu ar vismaz 4 LAN portiem (šobrīd ir Airport Extreme, kuram ir tikai trīs).

Tā kā ac standarts diezgan ātri ienāk mūsu dzīvē, tad vēlme ir iegādāties kaut ko ar ac atbalstu.

 

Sen neesmu sekojis līdzi šim lauciņam, tāpēc gribētu viedokļus par rūteri ar ac:

1) Vai ac jau ir pietiekami nostabilizējies, lai pirktu rūteri ar ac?

2) No pieredzes - stabilākie modeļi.

3) Jebkura cita noderīga informācija.

 

Paldies!

 

 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ja tev maajaa nav vismaz triis ieriices ar ac standartu un iterneta aatrums nav vismaz 30+, tad tev nevajag.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Man nav nevienas ierīces ar ac un internets ir 5Mbit/s...

Link to comment
Share on other sites

nnoname

tad, ja vien nav milzīga nepieiešamība starp ierīcēm regulāri bīdīt entos gigabaitus un vēlme ieguldīt pārējo devaisu tīklenēs, tev pilnīgi pietiek ar sakarīgu G standarta rūteri

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ja galvenaa probleema, ka nepietiek porti ruuterii,
tad to atrisina pievienojot visparastaako switchu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
(labots)

http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11ac

The standard was developed from 2011 through 2013 and approved in January 2014.

Ja gribās nopirkt pirmos slīcināmos kucēnus, tad tik droši uz priekšu...

Bet, ja domā ar galvu, tad Borja jau pateica pareizo atbildi.

 

pilnīgi pietiek ar sakarīgu G standarta rūteri

Šodien, kad N ir lēts, pilnīgi visur un strādā daudz labāk, lai ieteiktu G, ir jābūt īpašam ģēnijam.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

nnoname

ģēnij inspektor, pietaupi savus epitetus citai reizei, uz single band G standarts strādā daudz stabilāk par N, vēl jo vairāk pie lielākiem attālumiem par 5m tiešo redzamību un šķēršļiem

Link to comment
Share on other sites

rashns

Iepirku pirms pus gada pa 150 ls šādu ASUS, jo tplinks 1043 izbesīja ar savu nestabilitāti. Vienam protatīvajam piepirku jaunu wifi kartiņu pa 25 euro un viss lido.Vienīga ierīce kas spēj strīmot HD kanala bildi no dreamboxa. Kad sanaks nomainīšu visiem portatīvajiem wifīšu.Uz asusa sēž kādas 10 ierīces bezvadu un 5 pa vadiem. Sūdzību nav.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

pie lielākiem attālumiem par 5m tiešo redzamību un šķēršļiem

Tā vien izklausās, ka Tu esi salīdzinājis 5 GHz ar 2,4 GHz, bet vainu piedēvējis modulācijas standartiem.

 

 

 

tplinks 1043 izbesīja ar savu nestabilitāti

Ir vēl tas dzirdēts, tikai nezin kādēļ man n-tajiem eksemplāriem viss strādā labi... :D

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

ja vien nav milzīga nepieiešamība starp ierīcēm regulāri bīdīt entos gigabaitus

Ne regulāri, bet tiek bīdīti - G vispār ir pamatīgs downgreids - tādu varinatu vispār neizskatu.

 

 

 

to atrisina pievienojot visparastaako switchu.

Šobrīd tā arī tiek darīts.

 

 

 

tplinks 1043 izbesīja ar savu nestabilitāti.

Aha, man arī bija konkrētais modelis - neteikšu, ka baigais mēsls, bet tomēr pa reizei izlīda ārā kāds niķis. 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Ne regulāri, bet tiek bīdīti - G vispār ir pamatīgs downgreids - tādu varinatu vispār neizskatu.

 

Tas nebija kā ieteikums iegādāties jaunu G rūteri. Kas neapmierina esošajā konfigurācijā bez tā, ka 2 kastes? Regulārai gigabaitu bīdīšanai jāizmanto Gbit lan nevis jāsapņo par AC

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@nnoname - pats diezgan precīzi atbildēji uz savu jautājumu - divas kastes.

Protams, nav tā, ka nevar dzīvot :)

Pārējais viss ir uz 101% - ātrs, stabils tīkls. 

Link to comment
Share on other sites

reps0ns

Apskatījos, kas tas AC standarts tāds ir domāts.

Esmu vienkārši sašutis!!!

"wider RF bandwidth (up to 160 MHz)"  http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11ac

 

______Protams, manas "problēmas" nav tajā sakarā, ka autors vēlas iegādāties rauteri, bet gan, ka tiek 

Aizsistas papildus frekvences un tā jau šaurais frekvenču diapazons tiek padarīts vēl nelietojamāks._______

Atvainojiet, mans viedoklis - lai savās mājās, jo īpaši privātmājās, arī dzīvokļos vien sekmīgi pļurinās ar 2.4Ghz/N; ātrumi ir gana labi; un ATVainojiet, tiekšām jums nebūs NEKĀDAS jēgas no Gb-wlan, ja Wan ir<50mbit...

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@reps0ns - Tu gribi teikt, ka man jājūtas vainīgam, ka kāds ir šādu standartu izlaidis :) 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Kāda vispār starpība, vai cilvēkam ir EDGE mobilais savienojums ar WAN, vai četrkārtīgs optikas agregātsavienojums, AC standards uzlabos LAN ātrdarbību. Bet tagad pirkt lētu AC rūteri tikai tāpēc vien, ka tas strādās ar AC standartu nav īsti gudrākais ko darīt. Kā jau teica, pirmos kucēnus slīcina, un ražotājiem ir tieši tāda pati attieksme- problēmas visticamāk būs, un tās nelabos ar s/w apdeitu, bet gan ar jaunu modeli. Ja nepērc ko tādu, kas ir speciāli taisīts priekš OpenWRT, vai kādu aparātu, kas ir būtībā build-your-own, tad iespēja, ka būši iegrābies, protamistiski būs mazāka, bet diezvai atmaksāsies.

Link to comment
Share on other sites

reps0ns
(labots)

Ta nē, atvaino Martinno:)

 

Es, vispār, arī ieteiktu skatīties rauteri, uz kura iet dd-wrt /?openwrt; tad var saconfigot ko un kā vajag,

bet mēdz būt arī pārāk knapa vai dīvaina aparatūra, uz kuras tā arī neko normālu uzinstalēt nevar (ja oriģinālā fw ir kleina); un  tas AC man izklausās pārāk jauns, lai es tādu gribētos pirkt...

Labots - reps0ns
Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

ieteiktu skatīties rauteri, uz kura iet dd-wrt /?openwrt

Nu nav vajadzības pēc tādas plašas pielāgošanas. Pilnīgi spēju izdzīvot ar oriģinālajām firmwārēm. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

uzlabojas jau ne tikai ātrums bet arī pārklājuma attālums.

 

vispār jau šie parametri ir apgriezti proporcionāli...

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ja pieņemam, ka nekas cits nemainās, jā, grūti uzlabot pārklājumu un ātrumu vienlaicīgi.

Link to comment
Share on other sites

cik pētīju, viskrutākais laikam ir Asus RT-AC68U

Aizvieto arī NASu faktiski, jo ir USB 3.0 ports

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Admins

USB3 ports ir vienīgais un galvenais nosacijums lai routeris būtu labs NAS? :D

Link to comment
Share on other sites

Ir arī jaudīgs divkodolu procis. to es vairs nepaspēju pierakstīt, jo 2 minūtes pirms 15.00 forumu atslēdza.

Link to comment
Share on other sites

martinno

OK, to ASUS kāds dzīvē ir lietojis? Cik bieži uzkaras?

Link to comment
Share on other sites

Admins
(labots)

Nevajag tev to AC. Tici man vienkārši.

Labots - Admins
Link to comment
Share on other sites

Tufjord

Pašreiz saslēgts mājas tīkls ar https://www.asus.com/Networking/RTAC66U/  pats nokāries vēl nav nevienu reizi pagaidām.No pirkšanas strādāja gandrīz divus mēnešus līdz bija strāvas pārāvums,pēc tam tagad up taim 17 dienas.Diezgan intensīvi pa trijām ierīcēm caur viņu tiek dzenāti multimēdiju faili vienlaicīgi.Nav nekādas aiztures neta darbībā tajā laikā.Pirms tam pie tādas pašas slodzes un lietošanas paradumiem bija http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WDR4900 ar šito gan bija problēmas,nokārās kā likums ik pa 3-5 dienām.Pēc tam uzliku dd-wrt un vēl lielāka šaize,multimēdija caur visām ierīcēm strādāja no tīkla diska un kāršanās arī nebija vairs.Bet toties internets vienkārši sistemātiski pazuda/parādījās un tā reizes padsmit dienaktī gan pa wifi,gan vadu.Sistemas log failus nepētīju noliku malā un paņēmu minēto asus AC66U. Tas TP link ,ja pieslēgti tikai pāris datori bez tīkla diska strādā nevainojami bez neta gļukiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirkss
(labots)
OK, to ASUS kāds dzīvē ir lietojis? Cik bieži uzkaras?

ASUSus vispār vai konkrēto?

Man ir RT-N66U. Neko sliktu pateikt nevar. Lietoju nu jau gandrīz gadu.

Ar Merlina (nedaudz customizēta stock) firmwari.

Nekaras, negļuko. Restartējas tikai tad, kad elektrība noraustās vai firmwarei apgreids.

NAS fīčas un vijibonus neizmantoju. TIkai rūtera pamatfunkcijas - NAT, firewall, iebūvētais switch protams.

Neuzskatu, ka mājas rūterim būtu jādara viss. Printservera fīčas nelietoju, jo ir MFU, līdz ar to viss nestrādās.

 

Performance laba:

WAN - LAN                                        732 Mbps

LAN - WAN                                         729 Mbps

Total Simultaneous                            810 Mbps

Maximum Simultaneous Connections   34,925

 

Jā, šie rūteri nav gluži lēti, bet toties pat šim 2012. gada modelim joprojām iznāk firmwares apdeiti.

Tā ir viena no lietām, par ko ir vērts maksāt. Nevis kā dažiem citiem - labi, maksā 20€, bet firmware apdeiti - labi ja viens būs.

Vai jau likt cerības uz DD-WRT bet man viņa nepatīk. Fīčas uz stabilitātes rēķina.

 

Te, reku tava kārotā RT-AC68U apskats:

http://www.ixbt.com/comm/asus-rt-ac68u.shtml

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

martinno

Nu man galvenais, lai nav kaut kādi mistiskie kāršanās gadījumi - jebkādi. Jo pie labām lietām ātri pierod - Airport Extreme ir ahūni labs rūteris vismaz tajā ziņā - nav bijis neviens restarts dēļ gļukiem - viss iet kā pienākas un kā saka - bezotkazno... Jebkurš "apgrieds" uz rūteri, kurš gļukos, būs pamatīgs downgreids.

Faktiski varētu paņemt to pašu jauno AE, bet gribās jau tomēr ar vienu šāvienu abus zaķus nošaut - gan AC standartu, gan 4 LAN portus. 

Link to comment
Share on other sites

Admins
(labots)

Vai jau likt cerības uz DD-WRT bet man viņa nepatīk. Fīčas uz stabilitātes rēķina.

Izklausās pēc blondīnes, kura servisā pasūtijusi nomainīt uz manuālo kārbu, zāģē ar 1. robu, un visiem stāsta ka manuālā kārba ir nestabila.

Labots - Admins
Link to comment
Share on other sites

Pirkss
(labots)

Savukārt tu izklausies pēc tā kā parasti, neko jaunu nepateici.

Man nevajag VLANu 4. Lan portā vai wan caur pirmo, kam vajag lai ņemas ar šo reliģiju, ja no tā krutāki jūtas :)

 

Piebildīšu tikai vienu:

Ja rūtera stock firmware ir tik ģļukains un caurumains mēsls, ka tikai dd-wrt spēj to padarīt lietojamu, tad šāds rūteris ir jāiemet sejā ražotājam kopā ar čeku lai atdod naudu un iesāla savu "rūtera izstrādājumu".

Pērkot šādus rūterus ražotāji tiek stimulēti ražot vēl gļukainākus mēslus, sak, tāpat nopirks un dd-wrt uzliks.

Rūtera pamatfunkcijas ir stabili jānodrošina stock firmwarei, alternatīvās firmwares - lai dabūtu ekstras, tiem, kuriem tās ir vajadzīgas.

Labots - Pirkss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jozhix

Es atkal iebildiishu, ac ieriices jau vismaz pusgadu (gadu?) ir paardoshanaa un tie vairs nav "pirmie kuceeni". Bet, ja esoshais tiikls apmierina, un nav pagaidaam nevienas ac ieriices, tad gan es neredzju vajadziibu skriet pa priekshu vilcienam un lieki teereet naudu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Nu, ierīces ir jau kādu gadu - man jau arī liekas, ka nevajadzētu būt pirmajiem kucēniem, tomēr paskatoties piedāvājumu - maz ir to AC rūteru... tas diezgan pārsteidz... un liek padomāt - kādēļ?!

Patreiz lietošanā ir viens AC devaiss, nākotnē gan jau būs vēl. 

Link to comment
Share on other sites

Ierīces labu laiku bija un ir pārdošanā, bet pats AC standarts tikai nesen tika apstiprināts.

Pats pirms laika biju AC rūtera meklējumos, bet beigās pats sevi atrunāju un nopirku labu N standarta kasti ASUS RT-N66U. Nekādu problēmu nav bijis un izvēli nenožēloju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
INTRASERVERNET

Necelshu jaunu teemu valjaa. Pats panjeemu Asus RT-AC68U. Routeris godam firmare atjauninajumi iznaak arii. Njem bez tresho pushu firmwarem 3G/4G LTE puljkjus. Straadaa bez gljukiem. Ar Tomato Shiddy firmware uptime pashlaik ir 47 dienas. Viennoziimiigi iesaku. Viilies nebuusi. Kad njeemu svaarstiijos starp jauno AE Time Capsule, Netgeart NightHawk, Asus RT-AC68U un Linksys AC1900. Taa kaa Linksys iisti veel nav dkaidrs par turpmaako support (OpenWRT ready), tad to uz kaadu laiku atceelu. Par Netgear agraakaa pieredze bija nestabilitaate, bet iespeejams senn tas ir izlabots un nesaderiiba ar dazhaam wifi karteem, tad atliku malaa. AE Time Capsule deelj ierobezhotiibas, nav ne VPN, ne NAS iisti, ne pieslegt 3G/4G LTE puljkji, tad lai paliek Apple lietotaajiem. Palika ASUS. Varbuut kaadreiz uz testu dabuushu Linksys AC1900, ko veeleetos paarbaudiit reaali darbiibaa. Jo nu review dikti slavee.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...